Gönderen Konu: GENETİK ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ SORUNUM VE BAŞARILI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM TEDAVİM  (Okunma sayısı 44609 defa)

jumong

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar hepinize iyi günler diliyorum bayadir foruma girmiyordum, sınavlar hayat mucadelesi, derken son zamanlarda büyük bir stres yaşamaya basladim  fakat bununla beraber ben zamanla yanlış bir şey yaptim xpecia dozumu ilk başlarda günde 2 tane baslamistim hairforte de bu şekilde fakat zamanla doktorunda demesi üzerine düşürdüm temmuz  ayinda haftada 2 taneye alacak kadar düşünmüştüm ve Eylül ayında saclarimin açıldığını gördüm tekrar dozu 1 e çıkardım günlük fakat değişen bir şey olmadi yine aynı şekilde devam etti bende 5 Eylül de finasterid ekledim ve dedim ki bide finas a şans vereyim proscari 5 e bölüp 2 günde 1 finas diğer gün ise 2 adet xpecia almaya basladim ve haftada 4 kere de hairforte sürüyordum kafama geceleri yatmadan önce fakat 1.5 ay geçmesine rağmen her hangi bir değişiklik olmadığını gözlemledim ve geçenlerde doktora gittim doktor bana proscari birakmami soyledi ve 1 haftadir proscar kullanmiyorum  eskiden xpecia ile dökülmeyi önleyip kalinlastirmayi başardığım saçları simdi kalinlastirip açıklığı kapatamiyorum bunun nedeni nedir ??

Aşagida resimler biraktim sacimin durumu ile ilgili yardimci olabilecek herkese teşekkürler
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Xpecia (günde 2), Hairforte (günde 2ml), haftada 3 dermoroller, her gün 1 diş sarımsak
Xpecia sabah akşam,
hairforte sabah akşam 1ml,
her gün 1 diş sarımsak,
2-3 günde bir dermoroller,
2 haftada bir bemiks evingen bepanthen ampul,

jumong

• Jr. Member
  • **
Acaba saclarimda başka sorun mu var doktor proscari birak dedi ve biraktim fakat tekrar baslamayi düşünüyorum her gün 1mg şeklinde 2 günde bir yerine ve geçenlerde kan tahlili verdim her şey normal hic bir vitamin eksikliği yok Allaha şükür ve şuan saclarimda dökülme yok denilecek kadar az ama malesef saçlarım kalinlasmiyor anlamsiz bir şekilde
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Xpecia (günde 2), Hairforte (günde 2ml), haftada 3 dermoroller, her gün 1 diş sarımsak
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

taco_9

• Sr. Member
Acaba saclarimda başka sorun mu var doktor proscari birak dedi ve biraktim fakat tekrar baslamayi düşünüyorum her gün 1mg şeklinde 2 günde bir yerine ve geçenlerde kan tahlili verdim her şey normal hic bir vitamin eksikliği yok Allaha şükür ve şuan saclarimda dökülme yok denilecek kadar az ama malesef saçlarım kalinlasmiyor anlamsiz bir şekilde

kalınlaşmayı ancak minoxil yapar .finasn kullanıyorsan bu saça bence minoxta kullanmalısın.

jumong

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar dün aksam duştan çıkınca cekildim sizce durumlar nasıl? 1 aydir sabah aksam xpecia ve hairforte aliyorum ilk baştaki gibi + ncs hap + biotin ve selenium hapi
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

jumong

• Jr. Member
  • **
Bide arkadaşlar saç dökülmem ciddi anlamda durdu diyebilirim fakat elimi saçlarıma attigimda zorladigimda tek tük geliyor diyebilirim ama kafami karıştıran bir nokta var dökülen saçın biri kalinsa diğeri ince bunun nedeni nedir acaba??
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

Königstiger

• Jr. Member
  • **
Bide arkadaşlar saç dökülmem ciddi anlamda durdu diyebilirim fakat elimi saçlarıma attigimda zorladigimda tek tük geliyor diyebilirim ama kafami karıştıran bir nokta var dökülen saçın biri kalinsa diğeri ince bunun nedeni nedir acaba??
Şu an aktif olarak neler kullanıyorsunuz ?
  • Yaşınız 21

jumong

• Jr. Member
  • **
Şu an aktif olarak neler kullanıyorsunuz ?
her gün 2 adet xpecia , hp biotin 5mg , voonka selenium 1 adet , ncs calcium magnezium hap ve losyon olarak da hairforte
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

Königstiger

• Jr. Member
  • **
her gün 2 adet xpecia , hp biotin 5mg , voonka selenium 1 adet , ncs calcium magnezium hap ve losyon olarak da hairforte
Ben de ilk başta hairforte ve xpecia 2x olarak başlayanlardanım. İlk başlarda gerçekten tepe dahil çok güzel işe yaradı, neredeyse kapandı diyebilirim. Daha sonra corona olmuştum ve bi 10-14 gün saç ile ilgili hiçbir şey yapmadım ve daha sonrasında da ilaçları azaltmıştım, o zamandan sonra düşüş başladı. Tekrar arttırmıştım ama eskisi gibi olmadı, he belki arttırmış şekilde devam etseydim bi nebze olabilirdi. Benimde senin gibi aynı tepeden açılmalar oldu. Şimdi Treatmenter adlı kullanıcının tedavisi uyguluyorum, hairforteyi bıraktım çünkü maddi olarak da yormaya başladı, şu an baktım 350₺ olmuş ikilisi. Defne + biberiye yaprağı losyonunun aynı etkiyi yapabileceğini düşünüyorum. Bakalım şu an 2-3 ay falan oldu, dökülmelerim azaldı gibi, İnşallah bu tedaviler ile dökülmeleri azaltıp iyi bir sonuç alabiliriz. Bu arada voonka selenium dediğin ilaç ne iş yapıyor ?
  • Yaşınız 21

Bıraktı

• Full Member
Şu an durum nedir

jumong

• Jr. Member
  • **
buyurun.
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

jumong

• Jr. Member
  • **
Ben de ilk başta hairforte ve xpecia 2x olarak başlayanlardanım. İlk başlarda gerçekten tepe dahil çok güzel işe yaradı, neredeyse kapandı diyebilirim. Daha sonra corona olmuştum ve bi 10-14 gün saç ile ilgili hiçbir şey yapmadım ve daha sonrasında da ilaçları azaltmıştım, o zamandan sonra düşüş başladı. Tekrar arttırmıştım ama eskisi gibi olmadı, he belki arttırmış şekilde devam etseydim bi nebze olabilirdi. Benimde senin gibi aynı tepeden açılmalar oldu. Şimdi Treatmenter adlı kullanıcının tedavisi uyguluyorum, hairforteyi bıraktım çünkü maddi olarak da yormaya başladı, şu an baktım 350₺ olmuş ikilisi. Defne + biberiye yaprağı losyonunun aynı etkiyi yapabileceğini düşünüyorum. Bakalım şu an 2-3 ay falan oldu, dökülmelerim azaldı gibi, İnşallah bu tedaviler ile dökülmeleri azaltıp iyi bir sonuç alabiliriz. Bu arada voonka selenium dediğin ilaç ne iş yapıyor ?

o dediginiz karisimi bende kullaniykrum haftada 3-4 gun sjrmeye basladim 1 aydir kullaniyorum seleniuum da saci guclendiren onemli bir vitamindir
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

KaanCarry

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim bende ilk dökülmemi fark ettiğimde bir dermatologa gitmiştim, bana alopecia tablet 60 capsül (xpecianın aynısı sadece adı değişik :D ) Alopecia sprey %3 procopil buda hairfortenin aynısı adı farklı birde alopecia şampuan vermişti, ben spreyi falan kullanmaya başladım ki kullanmadna önce kafama kulaklığı taktıgımda kulaklık  saçtan kafama oturmazdı bu spreye başladım bi baktım tepe bölgemde acılmalar olmaya başladı sonra 1 kutu kullandıktan sonra çöpe attım spreyi almadım daha tabi tableti kullandım belli bir müddet sonra onuda attım çöpe 1.5 sene şampuanı kullandım saçı dolgun gösterip dökülmeyi azaltıyordu saçım cok uzun olmasına rağmen şimdi ise şampuanıda kullanmıyorum tepe bölgem de 2 tane kıvrım oldugu için seyreklik belli oluyor şakaklarda ve yanlarda bir problem yok asıl demek istediğim hiç bu ilaçlara bulaşmasaydım saçlarım suankinden daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum :D yaşım 27 askere gitmeden önce saçlarım dökülmeye başlamıştı bakalım kel kalıcaz mı kalmıcaz mı allah bilir :D

Königstiger

• Jr. Member
  • **
o dediginiz karisimi bende kullaniykrum haftada 3-4 gun sjrmeye basladim 1 aydir kullaniyorum seleniuum da saci guclendiren onemli bir vitamindir
Hocam merhaba, en son konuşmamızdan beri baya bir süre geçmiş. Son durum nedir?
Ben defne+biberiye yaprağı losyonunu bıraktım. Tekrardan hairforte ve xpecia'ya başladım. İnşallah tekrardan güzel sonuçlar elde edebiliriz.
  • Yaşınız 21

jumong

• Jr. Member
  • **
Hocam vartex kapandi fakat ilk baştaki kararma ve kalınlık yok ama yine buna da şükür umarım ilerleyen zamanlarda daha da kalınlaşır bakalim bekleyip göreceğiz
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

Facebook Twitter Instagram