Gönderen Konu: Serkan Aygın | 08.12.2020 | 3300 Greft | Yaş : 30  (Okunma sayısı 23109 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Serkan Aygın | 08.12.2020 | 3300 Greft | Yaş : 30
« Yanıtla #136 : 26 Haziran 2021, 11:43:53 »
Evet çizgi çok doğru saçlar çıkınca ve uzayınca çizgi o zaman çok önemlidir hem başarılı sonuç 190 gün için hemde doğru planlama
Global Moderator

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #137 : 29 Haziran 2021, 02:16:35 »
Ben saç ekimi yaptırmayı düşünen biri olarak çizgiyi beğendim... Umarım istediğin saçlara kavuşursun. Bu arada ne kadar ücret ödediğini sorabilir miyim?
9500 ödedim hocam. Ama benden sonra hemen yeni yılla birlikte zam geldi 10 bin tl oldu

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #138 : 30 Temmuz 2021, 13:08:07 »
Arkadaşlar 8.ayım doldu. Bugün kontrole gittim. Gayet memnun olduğumu da söyledim. Sadece şakağın bi tarafı az yukarıdaydı bunu söyledim.
Serkan hoca hem orayı eşitlemek için hem de nerede gördüyse artık sol tarafta bi zayıflık gördü.
600 greftlik saç kesmeden bir revize ekim yapacağını söyledi ve 19 ağustosa tarih verdi.
Kafam karıştı aslında. Ben aslında memnundum. Orada da söyledim. Ama şimdi Serkan hoca da revize falan diyince sonradan pişman olmayım diye kabul ettim. Ama aynı süreçleri yaz ortasında yaşamak falan çok gözümde büyüyor. Tekrar kabuk dökümü, şu sıcakta yağlama,seyahat yastığıyla uyuma, havuza denize girememe,kızarık dolaşma,bekleme vs. Bilemedim.
Saçlarım uzunken çok belli olur mu kızarıklık onu da bilmiyorum. Revize ekim yaptıranlar olduysa yardımcı olabilir mi?

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #139 : 30 Temmuz 2021, 13:09:45 »
Nerede zayıflık gördü anlamadım. Bi de şimdi bu 600 greft ile birlikte toplam 3900 alınmış olacak. Arka taraf iyice zayıflar mı?

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #140 : 30 Temmuz 2021, 16:42:34 »
Yani aslına bakılırsa " bakın işte müşteri memnuniyetine ne kadar önem veriliyor" gibi yorumlanabilir ama buradaki durum saçın bir kısmının eksik çıkması ya da bi yerin kusurlu olması değil.
8 ay önce çizdiği çizgiyi şimdi beğenmiyor. Ve saç ekimi yaptırmış arkadaşlar az çok bilirler bu süreç çok yorucu, bunaltıcı ve streslidir. Baya sabır ister. Bir süre bazı şeylerden mahrum kalırsın, birçok şeye dikkat etmen lazım falan. Gözümde çok büyüyor ne yapsam bilemedim.
Hem Ağustos sıcağında terlemeyi nasıl önleyecem bilmiyorum. Terleme baya zarar veriyormuş. Bu sıcakta o losyonlar yağlar falan

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #141 : 30 Temmuz 2021, 18:12:04 »
Bence sonuç çok başarılı revizeye gerek yok bu sonuç için tabi genede sen bilirsin
Global Moderator

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #142 : 30 Temmuz 2021, 18:14:07 »
Bence sonuç çok başarılı revizeye gerek yok bu sonuç için tabi genede sen bilirsin

Katılıyorum  |-onayisareti-|

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #143 : 30 Temmuz 2021, 18:40:03 »
En başta ben de çizgi ile ilgili pek memnun değildim. Ama sonra burda herkes onaylayınca bi şey demedim. Saçlarım uzadıkça da sevdim. Ama bugün hoca revize falan diyince ne bilim ya kafam karıştı. Bana da gerek yok gibi geliyor ama hoca neden revize istedi? Yani o da boşuna uğraşmak istemez. Valla kafam çok karıştı ya

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #144 : 30 Temmuz 2021, 18:42:34 »
Yani ona bir şey diyememde sen memnunsan ki bende beğendim ileriye sakla hakkını bu saça revizeye gerek yok bence tabi sana kalmış serkan hoca öyle sonuç güzel olsada daha sık olsun istiyor adam:)
Global Moderator

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #145 : 30 Temmuz 2021, 18:49:11 »
Yani ona bir şey diyememde sen memnunsan ki bende beğendim ileriye sakla hakkını bu saça revizeye gerek yok bence tabi sana kalmış serkan hoca öyle sonuç güzel olsada daha sık olsun istiyor adam:)
İleriye sakla derken? İleride bir ekim falan daha olursa diye mi?
Ben de beğenmiştim ama bugün geldi afedersin ama içine sıçtı. Madem beğenmeyecen niye öyle çizdin. Gerçekten saçma ya. Ben beğenim ama karşında işin uzmanı otoritesi bi şey diyince de insan tamam diyor. İleride pişman olurum falan diye de düşünüyorum. Açıkçası benim süreç gözümde çok büyüyor. Saç kesimi olmadan revize yaptıran var mı süreç aynı mı bilmiyorum. Ama bu süreç gözümde büyüyor açıkçası. Tekrar bakımı kızarıklığı falan. Serkan hoca genelde böyle mi yapıyor hani daha sık olsun daha da iyi olsun falan diye

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #146 : 30 Temmuz 2021, 19:49:51 »
Bir de hocanın revize isteme sebebi sadece sıklaştırma değil. Ön çizgide eşitleme yapacağız dedi. Sol taraf sağa göre çok çok az yukarıda

Vio

• Full Member
« Yanıtla #147 : 31 Temmuz 2021, 10:47:03 »
Bir de hocanın revize isteme sebebi sadece sıklaştırma değil. Ön çizgide eşitleme yapacağız dedi. Sol taraf sağa göre çok çok az yukarıda
Long dhı ile revize yapıyor bi arkadaşta daha vardı böyle revizeyle 600 greft giren. Long dhı olduğu için ve kısmen aralara gireceğinden kızarıklık kabuk ve güneşle alakalı sorun olacağını düşünmüyorum 10 gün sonra ektiği saçlar dökülmüştü şok ile lond dhı ektiren kişinin ,zaten yaz bitti 😅 donör güzelse serkan hoca dinlenebilir ama saç çok güzel olmuş güle güle tarayın.
  • Ekim Tarihi: -28.04.21
  • Ekim Merkezi ismi -Asuman Hair
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Finasterid1mg /Biotin 5000/Solgar Vm2000

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #148 : 01 Ağustos 2021, 13:22:39 »
Arkadaşlar hepinize iyi pazarlar.

Biliyorsunuz revize ekim kararı verildi. Hala kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum ama Serkan Aygın klinik ile ilgili bazı görüşlerim var onları paylaşmak istiyorum. Daha doğrusu fikirlerim değişti onları paylaşmak istiyorum.

Evet ekimleri güzel ve doğal ama süreç yönetimleri ve özellikle de iletişimleri çok kötü. Ve artık bir insanın kontrol edebileceği yön verebileceği ekim sayısını çok fazla aştıkları için yeterli ön bilgilendirme yapılmıyor. Kurbanlık koyun gibi duruyoruz ve Serkan hoca gelip hepimizin yanında en fazla 2 dk durup koşarak çıkıyor. Ne bir ön bilgilendirme, ne soru sorulması cevaplanması. Ben mesela ekimle ilgili çoğu bilgiyi buradan ve kendi araştırmalarımla öğrendim. Bu bilgilerim olmasa ekimden bile vazgeçebilirdim çünkü hiçbir şey bilmeden insan böyle bir ameliyata giremez. Ve ben bu bilgileri onlardan almalıyım. Kendim araştırmak zorunda değilim.

Revize konusuna geleyim. Normalde benim ekimimde saç çizgimle ilgili soru işaretlerim vardı bunu burada da yazmıştım. Ve yamukluk da vardı. Fotolarda belli olmuyor ama çevremde kime göstersem aaa evet sol şakağın daha yukarıda diyolardı. Ben bunu ban danışman olarak atanan kişiye yazdım 3 ay önce. Orada bana hoca ile görüşme ayarlayabilirdi. En olmadı fotolarımı isteyip hocaya gösterebilirdi. Hoca onlara bakıp beni çizgi eşitlemek için revizeye alabilirdi. Ama bana ezberden "Serkan hoca herkesin yüz şekline göre çizgi belirliyor" denildi ve geçiştirildi. Aslında o yamukluğu ve oradaki fazla ovalliği kafama çok takıyordum. Ama sonra saçlarım uzadığı için, tarama şeklim ve burada herkesin beğenmesi ile o kısmı göz ardı edip mutlu oldum, memnun olmaya odaklandım. Zaten tarih tarih yazdıklarıma bakarsanız sonlara doğru mutlu olduğum kanısına varırsınız. Kendimi mutlu etmeye, memnun olmaya çalıştım.

Sonra bana atanan danışman beni kontrole çağırdı 3 gün önce. Gittiğimde her zamanki gibi Serkan hoca 45 saniye falan durdu ve beni kontrole çağıran danışman orada yoktu.( Ve oradan çıktıktan sonra sorduğum sorulara "Görüşmede olmadığım için bir şey diyemiyorum" dedi ) Kontrolde hocam genel olarak memnunum ama şu kısımda çizgi yamuk dediğimde evet deyip kafasını salladı. 600 greft revize dedi. Şimdi burada siz olsanız aklınıza gelmez miydi : Madem yamukluk var neden ilk yapılırken bakılmadı? İlk bakışta anlaşılan bir yamukluk. Neden çizdikten sonra bakılmadı? Ben saçıma ekimden sonra ilk baktığımda hemen anladım şahsen. Orada ekim başlamadan önce düzeltilebilirdi. İşlerini baştan iyi yapabilirlerdi. Hadi diyelim ekildi bitti. Neden ben 3 ay önce yazdığımda ve yamuk dediğimde hocayla iletişime geçilip sorulmadı. Hoca oradaki yamukluğu görüp revize edilmesini isteyecekse 3 ay önce fotolarım gösterilse veya kontrole çağırsa o zaman da isterdi. Ve ben o zaman koşa koş büyük istekle giderdim. 8 ayım geçmiş, tüm ekimimi bir öğretmen olarak okul başlamasına göre ayarlamışım, kapanmalar olduğu için ekim yaptırmışım ve tamamen onların ihmali ve iletişim sorunu yüzünden okulların açılmasına 10 gün kala Ağustos sıcağında tekrar bu süreçleri yaşayacağım. Hepinizin malumu ki bu süreç çok zor, stresli ve çok sabır istiyor. Hele yaz sıcağında ve hele ki bu süreçten yeni çıkmış birisi olarak. Bakımı, yıkaması, yağı, losyonu, birçok şeyden mahrum kalınması vs. Aylarca geçmeyen kızarıklığı saymıyorum bile.

Heee diyebilirsiniz "Eee hocam madem memnunsun gitme, revize yaptırma". Maalesef oda çok mümkün durmuyor. Ben bu haliyle mutlu oldum kabullendim ama karşınızda ekimi yapan ve yıllarca bu işi yapan kişi bakıp evet yamuk dedikten sonra siz de bu ücretsiz revizeyi reddedemiyorsunuz. İleride pişman olurum kafası da var. Sonuçta orada Serkan hocanın onaylaması ile o yamukluk tescillendi. Ve gerek olmasa revize de istemezdi. Demek ki gerekiyor. Resmen onların ihmali, özensizliği ve iletişim sorunu yüzünden bir ekime daha gireceğim. Sadece aralara sıklaştırma yapılsa pek takmazdım, aralarda kaynar diye ama ön çizgim aylarca kıpkırmızı olacak.

Özetle, kendi ekimimden sonra 4 arkadaşım da benim laflarımla ve yorumlarımla Serkan Aygın kliniğine gitti. Hatta üçü ekim yaptırdı. Ama artık soran, danışan olursa önermeyeceğim. Artık bakış açım negatife döndü. Hem ekim sonrası hem 3 ay öncesi hem de şimdi kimsenin bana bu kafa karışıklığını yaşatmaya hakkı yok. Kara kara düşünüyorum şimdi Ağustos sıcağında orayı terletmeden nasıl yapacam, nasıl bakımını yapacam diye. Okullar açılacak orayı nasıl saklayacam diye düşünüyorum. İşin yoksa tüm süreci baştan yaşa. Halbuki ben tüm bu süreci kapanmalara, mevsim ve psiolojime göre ayarlamıştım. Oh be kurtuldum diyordum

Okuyan herkese teşekkürler. Biraz kafanızı şişirdim kusuruma bakmayın arkadaşlar. İyi günler hepinize

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #149 : 01 Ağustos 2021, 13:57:08 »
Bence böyle gayet iyi duruyor ve doğal.
Aslında saç dökülmeyen kişilerin ön çizgizine bakarsanız, kimsenin iki tarafı eşit değildir. Ön çizgileri de düz değil. Bence böyle daha doğal duruyor. Ama yine de siz bilirsiniz

Facebook Twitter Instagram