Gönderen Konu: Saç klonlama müjdee !!!!!sonunda ilk defa başladılar  (Okunma sayısı 32196 defa)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hair cloning  ingilterede bir denek üzerinde başlandı kök çoğaltma klonlama..http://www.wndu.com/content/news/Hair-cloning-is-promising-treatment-for-male-pattern-baldness-420286163.html geliyor gümbür gümbür yeni ekim teknikleri..daha önce hocayada sormuştum 2 3 yıla yeni gelişmeler olacak demişti..ingilizcesi iyi olan bir arkadaş videoyu da çevirirse makbule geçer...hayırlı olsun
admin iki yere açtım önemli bir haber çünkü ..araştırdım kaynaklar doğru..1 2 güne silebilirsin bir yoğunlaşalım konuya

sertac93

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: müjdee !!!!!sonunda ilk defa başladılar
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2017, 15:37:17 »
umarım güzel sonuçlar alınır aynı yöntemde çalışmalar japonyada ve güney kore de yapılıyor. ben malum avrupalılara ve amerikalılara güvenemiyorum pek. ekonomik çıkarlar yüzünden ürünleri buluşları piyasaya sunmayabiliyorlar.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2017, 15:39:00 »
umarım güzel sonuçlar alınır aynı yöntemde çalışmalar japonyada ve güney kore de yapılıyor. ben malum avrupalılara ve amerikalılara güvenemiyorum pek. ekonomik çıkarlar yüzünden ürünleri buluşları piyasaya sunmayabiliyorlar.
yok bu sefer ticari belli olay..ingilterede olması bana güven veriyor açıkcası

Jr.BasicTr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2017, 16:00:10 »
Doktorlar 50 saç kökünü hasat edip İngiltere'deki bir dondurma haznesine gönderirdi. Cerrahlar büyümeyi kontrol eden hücreleri tutan ampülden saç milini çıkarırlar. Daha sonra, hücreler özel bir hücre kültüründe çoğaltılır.

"Sonra, hasta hazır olduğunda, gerçek transplantasyona sahip olurlar. Bize haber verdiler ve çoğaltma sürecine geçtik ve şu 50 hücrenin elde edilmesi 1500 hücrelere dönüşüyor "diyor Williams.

4.000- $ 10.000 artı hava ücretini İngiltere'ye, ki klonlanmış saçlarını alacağı yere mal olacaktı.

duman176

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2017, 16:27:28 »
Eger gercekten boyle bisey çıkmışsa bunun bir 5 yılı daha var demektir. Bir taraftan parası malı mülkü olan ektirir. Bir nevi Koray erdoğana herkesin ekemedigi gibi. Bir iyi tarafı bu teknikle Koray erdoğan ekimlerinde indirime gidebilir. :)))

duman176

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2017, 16:38:08 »
Birde haberde boyle bir konuya da değinmişler.
TEDAVİ: Saç klonlaması erkek tipi kellik için umut verici bir tedavidir. Saç klonlamasında, bir kişinin saç follikül hücresinden bir numune vücudun dışına (in vitro) çoğaltılır ve daha sonra yeni kıl folikülleri büyür ve yeni kalıcı saçlarla sonuçlanacağı umudu ile kafa derisine yeniden implante edilir. Klonlamadaki asıl sorun, saç köklerinin tek başlarına büyüyemeyecekleri, ancak test tüplerinde yetiştirilmeleri çok karmaşık olduklarıdır. Saçları tetikleyen hücrelerin aynı zamanda tümörleri indükleyebileceği güvenlik endişeleri olabilir ve bu sorun çözüldükten sonra FDA yine de saç klonlamasını güvenlik ve etkinlik için onaylamalıdır. ABD'de klinik araştırmalara yönelik planlar var ve umarım önümüzdeki yıllarda onaylanacaktır.

sacektirenadam

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2017, 16:41:19 »
gencler bunlarin gunluk hayatta kullanima baslanmasi minumum 10 sene. :/ umarim daha hizli gunluk hayata adapte olur

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2017, 16:48:16 »
o iş belli olmaz replicelde fazları tamamlıyor 2018 yarısında başlayacak..açıklama yaptı 10 sene sürmez kanımca

sacektirenadam

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2017, 16:51:42 »
su sac sorununu kokten cozsunler artik umarim en hizli sekilde gunluk hayatta kullanimina baslanir

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2017, 17:15:26 »
Belki 20 belki 30 sene sonra, belki de daha erken, biz anne karnındayken, ya da doğduktan hemen sonra bir aşı ile saç dökülmesini tamamen engelleyecekler, yanarım yanarım buna geç kalmış olmamıza yanarım :)) torunlara anlatırız artık, bi koray Erdoğan vardı, manuel - micromotor vardı, Arenamed vardı diye😀
🏇🏇

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2017, 17:16:17 »
 :D :D :D :D

yavuz15167

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2017, 17:25:13 »
Birde bu Yeditepe Üniversitesinin buldugu kelopesia adlı ilac hakkında birkac birsey okumustum proscar dan 7 kat daha etkili ve 11 günde %19 saç cıkısı saglıyormus . Ama işte bunlar hep ticari seyler oldugu icin pek inanasım gelmiyor
K.Atatürk

sertac93

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2017, 17:26:31 »
Zaten artık doğacak çocukların doğmadan önce anne karnında gen haritası çıkarılıyor hangi hastalıklara yatkın olabileceği maksimum ne kadar boyunun uzayacağı saçlarının genetik dökülmeye yatkın olup olmadığı vs anne karnında bunlar tespit edilip dna onarımı yapılıyor artık ama ahlaki açıdan etik mi değil mi tartışmaları yüzünden şuan gelişmiş devlet onay vermedi işlemlerin yapılmasına.

sertac93

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2017, 17:28:19 »
Zaten artık doğacak çocukların doğmadan önce anne karnında gen haritası çıkarılıyor hangi hastalıklara yatkın olabileceği maksimum ne kadar boyunun uzayacağı saçlarının genetik dökülmeye yatkın olup olmadığı vs anne karnında bunlar tespit edilip dna onarımı yapılıyor artık ama ahlaki açıdan etik mi değil mi tartışmaları yüzünden şuan gelişmiş devlet onay vermedi işlemlerin yapılmasına.

Hocam o dediğiniz tamamen insanları kandırmaya yönelik bir üründü. ben türklerin allah bir dediğine inanmam. :D şaka bir yana yabancılar pek dolandırıcı işleri olmuyor.

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 27 Nisan 2017, 18:04:43 »
Çocukluğumdan beri aynı haberler

Facebook Twitter Instagram