Gönderen Konu: ZEKERİYA KUL 3500-4000 greft ilk ekim, 1800 greft revizyon  (Okunma sayısı 72959 defa)

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Zekeriya Kul3500-4000 greft ilk ekim, 1800 greft revizyon
« Yanıtla #105 : 27 Nisan 2017, 09:17:25 »
Hocam çok geçmiş olsun baştan sona okudum çok üzüldüm gerçekten senin adına çok sabırlı bir insanmissin gerçekten bazı arkadaşlar bu durumda bile hocayı met eder biçimde konusmus inanamıyorum gerçekten bütün ekimleri başarılı olsa dahi ki bnce hiç doğal değil ekimleri bu tavrı bütün başarısını örter burda polemik yaratma derdinde değilim içimden gelenleri yazıyorum sen sonuna kadar git bu işin üstüne yok oyle sudan bahaneler bulmak falan bedelini ödemesi gerekir  !
Teşekkür ederim arkadaşım.Hlc yi bu konuda tebrik etmek lazım başarısız bir ekim yapmış ve parayı son kuruşuna kadar etmiş.Zekeriya hoca ben bu işe emek verdim elimden geleni yaptım parayı hakettim diyor. Bende kendisine önemli olanın sonuç olduğunu defalarca söyledim. Ama karşılık bulamadım. 5500 grefti aşkın saç ekti ekilen yere bakıyorum saç yok donöre bakıyorum berbat hani bir tarafı iyi olsa. Her iki tarafta berbat.

Siz yine bu tavır karşısında üslubunuzu bozmuyorsunuz. Ben olsam bozardım. Üstüne maddi manevi tazminat davası açardım. Bence mahkeme yolunu düşünün.

Estarabim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #106 : 27 Nisan 2017, 09:30:12 »
Bence doktorun para iadesinin yanında özür dilemesi gerekirdi... Ama kendisi bu çıkan sonucun "açık alanın fazla olması ve çok greft alınmasından dolayı" normal olduğunu söylemiş
Öyle demişse zaten bu sonucu önceden öngörüyormuş anlamı çıkar ki; bu bence daha vahim bir durum...

Sonuçta olan oldu, bence bundan sonrası için sakal greftlerinden dönor alana ekim yaptırtmanız gerekir ki, en azından kulak üstü ve ense göze batmasın (tabi ki artık o süreci tekrar yaşayacak haliniz-sabrınız kaldıysa)

Ayrıca bu ekimi yabancı forumlarda da paylaşın, İngilizce bilip-bilmemeniz de önemli değil, sadece resimleri eklemeniz yeterli... isteyen istediği şekilde yorumlar...

Gerek mikro-motor kullanımı, ekim planlaması-analizi aşamasında göz kararı bakılarak sıradan davranılması (graft calculator gibi programlar kullanılmaması), sonuçlar itibariyle "iyi-orta-kötü" ekim sonuçları çıkması gibi sebeplerden dolayı Dr. Kul için "vasat" yani ortalama bir ekimci demiştim. Hatta iyi denilen ekimleri dahi bence pek doğal gözükmüyordu... Neyse artık... Sonuçta benim görüşüme göre üst düzey saç ekimi yapan bir doktorun belirli bir standart aralığı olmalıydı... Görüşüm doğrudur yanlıştır. Kimseyle bir polemiğe de girmek istemem...
Ancak sadece ilgili doktor için vasat ekimci dediğim için; "hunharca eleştiri" yaptığımı söyleyenler olmuş, cahil -aptalca konuşuyorsun diyenler çıktı. Çok yazık... Kraldan çok kralcılar çıkmış maalesef...

Kimseyle polemiğe girmek istemem deyip, kraldan çok kralcılar çıkmış diyerek polemiğin âlâsını başlatıyorsun. Çok düzgün bir üslupla cevap vermiştim halbu ki...

Ne zamandan beri forumdasın ki kraldan çok kralcıların çıktığını iddia ediyorsun? Bu forumda beni bilen bilir. Her zaman objektif yorum yaptığımı, kimseyi kralcılar gibi övmediğimi, iyiye iyi kötüye kötü dediğimi birçok arkadaşım bilir. Çok merak ediyorum saç ekimini kime yaptıracaksın? Var mı aklında biri? Senden rica ediyorum. Lütfen bana koray Erdoğan Muttalip Keser de dahil olmak üzere ilk 10 sıralamanı yap. Cidden merak ediyorum

Güzel kardeşim, polemiği başlatan sensin, ben yorum yazdım hemen öne atıldın, saldırı seviyesinde karşı çıktın, amacın nedir? Çoğu kişinin 1 ayda kazandığı parayı 1 günde kazanan bir doktoru niye böyle iştahlı savunuyorsun. Şimdi halen polemik yaratmak istiyorsun, ilk 10 doktoru say deyip, oradan tartışma kapısı açmaya çalışıyorsun... Çok yazık Allah akıl fikir versin.

Estarabim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #107 : 27 Nisan 2017, 09:34:50 »
resimlerini değil hocaam yapılan yorumları çek hepsini yolla..
Herşeyin farkında kendisi ama forumda yazılanların kendisini enterese etmediğini söyledi.

Blöf yapıyor. Bir de yabancı forumlara kayıt olup konuyu aç, o zaman kendisi sizinle iletişime geçecektir...

sceptic

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #108 : 27 Nisan 2017, 09:39:04 »
Bellicapelli forum sitesindede paylaşıcam. Madem herkes hakkımı korurum diyor buda benim en doğal hakkım. Sonucu iyi olanlara neden paylaşıyosun demiyorlarsa banada öyle bişey deme hakları olamaz.

Estarabim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #109 : 27 Nisan 2017, 09:47:36 »
Bellicapelli forum sitesindede paylaşıcam. Madem herkes hakkımı korurum diyor buda benim en doğal hakkım. Sonucu iyi olanlara neden paylaşıyosun demiyorlarsa banada öyle bişey deme hakları olamaz.

Hiçbir şey diyemezler... Yeter ki hakaret düzeyinde yorum yazma (ki zaten uslübunuz gayet düzgün)
Fotoğraflar zaten herşeyi açıklıyor...
Ve bir de bazı arkadaşlar mahkemeye git demişler. Bence mahkemeden pek bir sonuç çıkmaz. Ülkemizde doktor hatasıyla öleni felç kalan yüzlerce insan oldu, kanunlar hep doktordan yana... Ancak yine de para vermeyeceğin bir avukata danışabilirsin. Maddi-manevi tazminat hakkın doğmuş olabilir...

Turkis

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #110 : 27 Nisan 2017, 10:13:39 »
Öncelikle çok geçmiş olsun gerçekten üzücü bir durum akıl vermişlik yapmak istemem ama bence hakkını medeni bir şekilde aramalısın ve bu olayı yerli yabancı tüm forum sayfalarında paylaşmalısın , paylaşmalısın ki aynı hatalar tekrarlanmamalı hem hastalar için geçerli bir daha düşünürler belki , hemde doktor için geçerli ve bence para iadesi bile senin mağduriyetini gideremez durumda çünkü bu kadar ucuz ve basit olmamalı bir insan psikolojisi , sosyal hayatı , sağlığı.
Sen sonuçta bu operasyonu merdiven altı bir yerde yaptırmadın tam teşekkürlü donanımlı bir hastanede ayrıca kendini Dünya'da en iyileri arasındayım diyen(bunu bu forum sitesinden okumuştum) ve Türkiye'de ise saç ekim konusunda ilk 2 hekim arasına girerim diye tanıtan bir kişide ekim yaptırdın (bunu kendi kulaklarımla duydum görüşmeye gittiğimde) verdiğin para azımsacanak nitelikte değil herşeyin bir bedeli var iyi sonuç alınırsa tabiki helali hoş olsun sonuna kadar ama bu kadar konuşup böyle kötü sonuç çıkıyorsa arkasında durması erdemli bir davranış olurdu..
dediğim gibi bu kadar basit olmamalı..

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #111 : 27 Nisan 2017, 11:16:21 »
Öncelikle çok geçmiş olsun gerçekten üzücü bir durum akıl vermişlik yapmak istemem ama bence hakkını medeni bir şekilde aramalısın ve bu olayı yerli yabancı tüm forum sayfalarında paylaşmalısın , paylaşmalısın ki aynı hatalar tekrarlanmamalı hem hastalar için geçerli bir daha düşünürler belki , hemde doktor için geçerli ve bence para iadesi bile senin mağduriyetini gideremez durumda çünkü bu kadar ucuz ve basit olmamalı bir insan psikolojisi , sosyal hayatı , sağlığı.
Sen sonuçta bu operasyonu merdiven altı bir yerde yaptırmadın tam teşekkürlü donanımlı bir hastanede ayrıca kendini Dünya'da en iyileri arasındayım diyen(bunu bu forum sitesinden okumuştum) ve Türkiye'de ise saç ekim konusunda ilk 2 hekim arasına girerim diye tanıtan bir kişide ekim yaptırdın (bunu kendi kulaklarımla duydum görüşmeye gittiğimde) verdiğin para azımsacanak nitelikte değil herşeyin bir bedeli var iyi sonuç alınırsa tabiki helali hoş olsun sonuna kadar ama bu kadar konuşup böyle kötü sonuç çıkıyorsa arkasında durması erdemli bir davranış olurdu..
kardesim sana katiliyorum para ikinci planda benim icin param oldugundan konusmuyorum zengin paralı biride degilim ama psikoloji cok onemli benim icin para yerine gelebilir ama hersey para degil bunu anlatamiyoruz biz ekim yerlerine bencil oldukları hep kendilerini dusundukleri icin insanları ciikilmaz bir duruma sokuyorlar özen gostermiyorlar.ayrica z.kul gibi bir doktordan bu hataya hic ihtimal vermezdim

sceptic

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #112 : 27 Nisan 2017, 11:19:40 »
Teşekkür ederim arkadaşım. Konuyu açmadan önce çok düşündüm. Malumu üzere araştırdım kafa yordum acaba bu iş böyle mi oluyor, haksızlık etmiş olur muyum diye, benim için önemli olan insana saygı ama durumun gerçekten ciddi olduğunu buradaki arkadaşların yorumlarıyla bir anlamda tescillenmiş oldu. Daha öncede belirttim benim vakamı olumlu yada olumsuz eleştirin diye ki çığırtkanlık ta yapmadım yazdıklarımdan da anlaşılmıştır.Saç ekim süreçlerini paylaşanlar nasıl yapıyorsa bende öyle yaptım. Sizlerde yorumladınız. Ücret iadesi konusunda ta ki burda arkadaşlarımızın önerilerini alana kadar yapmadım bahsi dahi geçmedi. Ayrıca burada hoca ve leyla hanımla aramızda geçen konuşmalara kesinlikle art niyetli ekleme falanda yapılmamıştır. şeffaf bir şekilde davrandım öyle davranmaya da devam edeceğim. Bir yerde yaptığım bir hata varsa lafınızı esirgemeyin lütfen. Saygılar.

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #113 : 27 Nisan 2017, 11:37:59 »
Bence doktorun para iadesinin yanında özür dilemesi gerekirdi... Ama kendisi bu çıkan sonucun "açık alanın fazla olması ve çok greft alınmasından dolayı" normal olduğunu söylemiş
Öyle demişse zaten bu sonucu önceden öngörüyormuş anlamı çıkar ki; bu bence daha vahim bir durum...

Sonuçta olan oldu, bence bundan sonrası için sakal greftlerinden dönor alana ekim yaptırtmanız gerekir ki, en azından kulak üstü ve ense göze batmasın (tabi ki artık o süreci tekrar yaşayacak haliniz-sabrınız kaldıysa)

Ayrıca bu ekimi yabancı forumlarda da paylaşın, İngilizce bilip-bilmemeniz de önemli değil, sadece resimleri eklemeniz yeterli... isteyen istediği şekilde yorumlar...

Gerek mikro-motor kullanımı, ekim planlaması-analizi aşamasında göz kararı bakılarak sıradan davranılması (graft calculator gibi programlar kullanılmaması), sonuçlar itibariyle "iyi-orta-kötü" ekim sonuçları çıkması gibi sebeplerden dolayı Dr. Kul için "vasat" yani ortalama bir ekimci demiştim. Hatta iyi denilen ekimleri dahi bence pek doğal gözükmüyordu... Neyse artık... Sonuçta benim görüşüme göre üst düzey saç ekimi yapan bir doktorun belirli bir standart aralığı olmalıydı... Görüşüm doğrudur yanlıştır. Kimseyle bir polemiğe de girmek istemem...
Ancak sadece ilgili doktor için vasat ekimci dediğim için; "hunharca eleştiri" yaptığımı söyleyenler olmuş, cahil -aptalca konuşuyorsun diyenler çıktı. Çok yazık... Kraldan çok kralcılar çıkmış maalesef...

Kimseyle polemiğe girmek istemem deyip, kraldan çok kralcılar çıkmış diyerek polemiğin âlâsını başlatıyorsun. Çok düzgün bir üslupla cevap vermiştim halbu ki...

Ne zamandan beri forumdasın ki kraldan çok kralcıların çıktığını iddia ediyorsun? Bu forumda beni bilen bilir. Her zaman objektif yorum yaptığımı, kimseyi kralcılar gibi övmediğimi, iyiye iyi kötüye kötü dediğimi birçok arkadaşım bilir. Çok merak ediyorum saç ekimini kime yaptıracaksın? Var mı aklında biri? Senden rica ediyorum. Lütfen bana koray Erdoğan Muttalip Keser de dahil olmak üzere ilk 10 sıralamanı yap. Cidden merak ediyorum

Güzel kardeşim, polemiği başlatan sensin, ben yorum yazdım hemen öne atıldın, saldırı seviyesinde karşı çıktın, amacın nedir? Çoğu kişinin 1 ayda kazandığı parayı 1 günde kazanan bir doktoru niye böyle iştahlı savunuyorsun. Şimdi halen polemik yaratmak istiyorsun, ilk 10 doktoru say deyip, oradan tartışma kapısı açmaya çalışıyorsun... Çok yazık Allah akıl fikir versin.

İştahlı savunan biri " bu ekim kötü bir ekim, mahkemede maddi manevi tazminat davası ile hakkını aramalısın, ben olsam bu kadar sakin kalmazdım" der mi? Görüyorum ki ne yazdığımı okumuyorsun bile. Ben iyi olan ekimlerine iyi, kötü olan ekimine kötü diyorum. Sen bu ekim nezdinde genelleme yapıyorsun. Yanlış olan bu. İlk 10 unu sorma amacım, polemik kapısı açmak değil,  senin ne kadar bilgili olduğunu merak etmemdir. Akıl fikir herkeste var. Az ya da çok. Saç ekiminle ilgili açacağın konuyu merakla bekleyeceğim.
🏇🏇

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #114 : 27 Nisan 2017, 11:56:29 »
valla bende zekerıya kula ektırdım . ilk 5 ay propecıa etkısıyle ıyı gıdıyodu ama 20 gundur propecıayı bıraktım sürec durdu hatta gerıye gıdıyo bıldıgın. aklı olan o paralara az daha ekleyıp manuel ektırsın derım .mıcro motor ekim hikaye bu rakamlara
dediğin şey çok önemli arkadaşım bunu bizzat gözledin mi ,çoğu arakadaş bu ilaç sadece olanı koruyo dediği için yazıyorum.ki bence ekilenide destekliyor o yüzden önemli..konu dağılmasın istersen kendi konuna yaz

ereğli

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #115 : 27 Nisan 2017, 13:22:03 »
olanı koruyor evet ama asıl etkısı mevcut sacların hacımını artırıyor. hacım artıncada saclar daha gür gözüküyor. ben kulun  ekımınden cok memnun deılım idare edecek bi ekim 4000 bınlıralık ekımlerle arasındaki tek fark doğallık.  ayın 10 u gıbı yenı fotograf atıcam saten o zamana kadar ınsallah olumlu artışlar olur. xpecıaya basladım 2 gundur takvıye gıda olarak.

sacektirenadam

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #116 : 27 Nisan 2017, 16:59:21 »
sonucta tedavi olsun hizmet sektoru olsun estetik olsun fiziki bir nesne olsun memnun kalinmadiginda bir geri bildirim ve iade ya da yenileme oluyor. burada arkadasin bir sekilde memnun edilebilmesi lazim bu para iadesi olur ya da yeni bir ekim ya da kafaya ilizyon seklinde dovme olur. mutsuz bir musteri customer relationship management a gore en az on tane musteri kaybina yol acar. ise customer olarak baktik ama durum boyle. kendileri icinde sizin tatmin olmaniz lazim. umarim  bir sekilde mutlu edilirsiniz.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #117 : 27 Nisan 2017, 17:11:55 »
Hocam bence hakkını aramalısın ;

Yapabileceklerin şunlar  ( Hocanın hakkımı yedirmem demesi üzerine sen de hakkını yedirme bence )

Bildiğim kadarıyla ekimciler ödemeleri nakit alıyor ve fatura kesmiyorlar . Fatura kesmediyse ilgili vergi dairesine yapılan işlem sonrasında  kendisinin size ısrarla fatura vermediğini faturasız iş yaptığını söyle ve şikayette bulun. Saç ekiminin o klinikte yapılmadığını iddaa ederlerse mailleri gösterirsin .

Fatura kestiyse zaten sorun yok direk mahkemeye başvur ve hakkını ara .

Bunun dışında yurt dışı ve yurt içi forumlarda başlıklarını aç ve fotolarını yayınla . Ve para iadesi alamadığını söyle ... Özellikle yurt dışı forumlar çok etkili olur . Her konunun linkini hocaya mail at ki 3150 eurodan fazlasını kaybettiğini anlasın .

Bunun dışında tüketici hakem heyetleri , müşteri hakları vs. her koldan hakkını aramanı öneririm.  Saygı ve efendiliğini hiçbir zaman bozmadan haklı mücadelene devam etmelisin bence . Forumları okumuyorum olayı da tamamen yalan . Hepsi okuyor emin ol .

Bence ilk ekimden sonra hocanın kusura bakma deyip paranı iade etmesi lazımmış. Hem donörü de kurtarmış olurdun . Hocanın mazereti de kabahatinden betermiş. Ne demek ben emek harcadım yaptım olmadı . Şimdi orada kendisi göğüs büyütme işlemi yapıyor . Ameliyat sonrasında büyümezse ben yaptım olmadı deyip işten sıyrılıyor mu ?

Ben de hocayı düşünüyordum yalan yok gittiğimde bu vakayı soracağım . Eğer anlatılanlar gibi yaşandıysa başka bir yer arayacağım ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Estarabim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #118 : 27 Nisan 2017, 19:05:04 »

İştahlı savunan biri " bu ekim kötü bir ekim, mahkemede maddi manevi tazminat davası ile hakkını aramalısın, ben olsam bu kadar sakin kalmazdım" der mi? Görüyorum ki ne yazdığımı okumuyorsun bile. Ben iyi olan ekimlerine iyi, kötü olan ekimine kötü diyorum. Sen bu ekim nezdinde genelleme yapıyorsun. Yanlış olan bu. İlk 10 unu sorma amacım, polemik kapısı açmak değil,  senin ne kadar bilgili olduğunu merak etmemdir. Akıl fikir herkeste var. Az ya da çok. Saç ekiminle ilgili açacağın konuyu merakla bekleyeceğim.

"Saç ekiminle ilgili açacağın konuyu merakla bekleyeceğim." böyle demekle ne kastediyorsun? Ben 5 ay önce saç ektirdim ve memnun kalmadım. Mutlu mu olacaksın şimdi?
Birisine ortalama demek onu karalamak mı demek oluyor? Üstelik görüşümü bu sonucu görmeden önce söylemiştim ve yine aynı görüşteyim. Sen yine halen aynı görüşte misin? Gerçi artık beni ilgilendirmiyor görüşün...
3 bin 4 bine ekim yapan yerlerin de iyi-orta-kötü sonuçları çıkabiliyor. Üst düzey, önde gelen ekimci derseniz işiniz şansa kalmamalı, bu düzeyde kötü bir sonuç sonuç çıkmamalı... Çıkarsa da doktorun tutumu bu şekilde olmamalı... doktorun para iadesine yanaşmaması da hiç etik değil!

Biz burada kötü sonuç alan arkadaşımıza üzülüyoruz... Sen başka bir konuda yine aynı bu doktoru övmüşsün, yok micro-motor kullanmasa çok iyi doktor demişsin... Sana göre en iyi birkaç isimden biri hatta Tr nin en iyisi bile olabilir ama niye bunu başkasına kabul ettirmeye çalışıyorsun?
 Neyse ya artık can sıkmaya başladı bu mesele... Kul' a da sana da hayatta başarılar dilerim...
Arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun...

sceptic

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ZEKERİYA KUL 3500-4000 greft ilk ekim, 1800 greft revizyon
« Yanıtla #119 : 27 Nisan 2017, 22:56:11 »
Yabancı forum sitelerinde bellicapellide falan resimlerimi paylaşıcam yarın.

Facebook Twitter Instagram