Gönderen Konu: Sizce fakirlik mi daha beter çirkinlik mi?  (Okunma sayısı 1478 defa)

DavyJones

• Hero Member
Ynt: Sizce fakirlik mi daha beter çirkinlik mi?
« Yanıtla #16 : 17 Kasım 2020, 02:30:50 »
Açık konuşalım çirkinlik insan doğası gereği her ortamda dezavantaj sağlıyor. İnsanlar bilinçaltında sizi ilk görüşte kodlar. Bununla ilgili araştırmalar var.

Çirkin ya da esmer kişiler iş gorusmelerinde daha olumsuz sonuç alıyor. Güvenilmez hissiyatı uyandırıyor.

Sarışın ya da yakışıklı kisiler, bir iş gorusmesinde çok daha farkla olumlu sonuç alabiliyor.

Birçok güzel kadının şirketlerde kolayca iş bulabilmesi bu yüzden. Çirkin kadın da aynı zorluğu yaşar. Erkek kız farketmiyor.

Ancak disilerle iletişimde bu geçerli değil.

Schopenhauera göre dişiler sadece kendi ve çocuğunu garanti altına alabilecek, gerek fiziksel irilik ya da zenginlik gücü ile onun ve doğacak çocuklarını güvenli tutabilecek erkekleri ararlar. Çocuğa güzelliğini verme işini kendi üzerlerine alırlar bilinçaltında.

Çok rastlamissinizdir,  etrafinizda harika güzellikte kızlar, yaşı 25 üzerine geçtiği anda garip garip adamlarla hızlıca Nisan düğün yaparlar. Bu kız bu tiple nasıl evlendi ya diye bakarsınız.

Yani sosyal ortamlarda çok önemlidir, saygı duyulan vs için. Arkadaş gruplarında hep bir ortamı yönlendiren çocuk olur. O çocuk ya iri yarıdir ya da yakışıklı firlamadir.

Ama olay iş görüşmesi ya da sosyal ortam dişine çıkıp çiftleşme ve üremeye geldiğinde vücut büyüklüğü erkeksilik ya da günümüzde güç sayılan para önemli olur.

Bu yüzden kel Mel farketmez beyler mesela. İyi bir ekonomik durumda olan her erkek,  yaşı 25e gelen kızı, istediği güzellikte kızı kapabilir.

Ha ama o kız 25 yaşina gelmeden önce, yani tipe baktığı yaşlarda kimlerle neler yapmış olur orası da sizin takdiriniz.
18-23 arası tek bi kız arkadaşım oldu onla da sevişmeden ayrıldık 1 1.5 ay sürdü. Tipsiz olmasam bırakmazdı.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2020, 03:17:08 »
Evet. Bir yandan da ing çalışıyorum ki banka müfettişi olursam oradan tutunayım hayata. Pilotluk hedefim de vardı ama çinli bücürler dünyanın ebesine atlayınca umudu kestim ordan doğal olarak.
Kardeşim meslektaş sayılırız sen henüz mezun değilsin muhtemelen.Kendini iyi geliştir klasik ama iyi geliştir.İci boş hukukçu olmadığın sürece istediğin her hedefe rahatlıkla ulaşırsın.Bu bölümü de kızlar vs için okumuyorsun her yerde kızlar mizlar yazma.Bir kere varsın bu hayatta kendi kiymetini bil sen kendine değer ver bak gör insanlar nasıl değer veriyor.Muhtemelen sosyal medya üzerinden kızlarla iletişim kuruyorsun bu kanalı da değiştir.Arkadas ol önce sonra ilerle emin ol daha sağlam ilişkilerin olur
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 17 Kasım 2020, 03:20:16 »
Kardeşim meslektaş sayılırız sen henüz mezun değilsin muhtemelen.Kendini iyi geliştir klasik ama iyi geliştir.İci boş hukukçu olmadığın sürece istediğin her hedefe rahatlıkla ulaşırsın.Bu bölümü de kızlar vs için okumuyorsun her yerde kızlar mizlar yazma.Bir kere varsın bu hayatta kendi kiymetini bil sen kendine değer ver bak gör insanlar nasıl değer veriyor.Muhtemelen sosyal medya üzerinden kızlarla iletişim kuruyorsun bu kanalı da değiştir.Arkadas ol önce sonra ilerle emin ol daha sağlam ilişkilerin olur
Hocam ders çalışmak işkence geliyor 6ya uzadı bu sene bitecek yaradanın izniyle. O yüzden ing çalışıyorum. İçi dolu hukukçu olsam da ing yoksa para kazanamam o yüzden kendimi zaten sevmediğim bir bölüm için parçalamıyorum mezun olsam yeter artık napalım. Kabak tadı verdi çünkü. Neyse ki covid var da sınavları da evden oluyorum yüzüm kızarıyor artık okula giderken. Hukuka girişi 5.senemde verdim.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 17 Kasım 2020, 03:58:32 »
Dostum esmer olmak ile sarışın olmak arasında ki fark biri çirkin biri yakışıklı mı :) cidden şaka gibi yorumların var.Esmer olup yakışıklı olan bir sürü insan var.Kenan İmirzalıoğlu Burak Özçivit gibi ünlüler beyaz ya da sarışın mi

Hayır esmer çirkin sarı yakışıklısın değil.

Esmer yakışıklı olabilir tabi bu bir artı
Sarışın da yakışıklı ya da çirkin olabilir tabi.

Şöyle söylemek istedim, çirkin olmada bile sarışın olmak avantajdır. Bununla ilgili makale dolu.

Sarışın da esmer de çirkin olursa örneğin bir iş gorusmesinde tercih muhtemelen yine de sarışından yana olacaktir

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 17 Kasım 2020, 04:00:42 »
Hayır esmer çirkin sarı yakışıklısın değil.

Esmer yakışıklı olabilir tabi bu bir artı
Sarışın da yakışıklı ya da çirkin olabilir tabi.

Şöyle söylemek istedim, çirkin olmada bile sarışın olmak avantajdır. Bununla ilgili makale dolu.

Sarışın da esmer de çirkin olursa örneğin bir iş gorusmesinde tercih muhtemelen yine de sarışından yana olacaktir

Esmerin çirkini daha beter oluyor haklısın. Daha tipsiz olsaydım da sarışın olsaydım keşke. Her türlü çirkinim en azından bi sempatikliğim falan olurdu.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 17 Kasım 2020, 04:13:24 »
Çok fazla parametre var hem iş hayatı için hem karşı cinsle olan ilişkilerde. Çirkinim diyip bunun arkasına kaçmamak lazım. H&M falan biraz uç örnek olmuş. Boyum 1.60 ama basketçi olamadım demeye benziyor bu. Tabi ki oralara girerken görüntü önemli. Neyse konudan bağımsız, çok çirkin olup kariyerlerinde çok başarılı olan insanlar var. Sen hiç çaba göstermeyip odanda ağlamayı tercih edersen hayatı hiç bi yerinden yakalayamazsın. Biliyorum, kolay değil. Ortada bir haksızlık var gibi de gözüküyor ama kendine hedef koymazsan ve bu yolda çabalamazsan hiç yol alamazsın.

Kişisel tavsiyem motivasyonunu yüksek tutmak için yollar geliştirmen. Atıyorum BMW mi istiyorsun, istediğin arabanın fotoğrafını arka planın yap. Motivasyonun düştüğünde görmek iyi gelecektir. Belki hiç bi zaman bi BMW'ye sahip olamayacaksın ama o yoldaki çabalaman sıfır bir civic'in yada ne bileyim ne istiyorsan ona sahip olmana sebep olacak. Bu kadar pes etmişlik, loserlıkla çok sıkıntı yaşarsın. Belki biraz sert oldu söylediklerim fakat bu kadar kaybetmişliğe asla gelemiyorum. Hele dünyada kimler kimler neleri başarırken.

Bu arada mesajı attıktan sonra aklıma geldi. Kesinlikle küçümsemek için söylemiyorum ama Halil Söyletmez gibi bir adam var. Belli bir yaşa gelene kadar o da benzer sıkıntıları yaşamıştır diye tahmin ediyorum.

Hocam Halil söyletmez maymun mu yani?

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 17 Kasım 2020, 05:49:36 »
18-23 arası tek bi kız arkadaşım oldu onla da sevişmeden ayrıldık 1 1.5 ay sürdü. Tipsiz olmasam bırakmazdı.
O tiple nasil bakti o kiz sana, nasil katlandi 1,5 ay hayret
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 17 Kasım 2020, 06:25:09 »
Açık konuşalım çirkinlik insan doğası gereği her ortamda dezavantaj sağlıyor. İnsanlar bilinçaltında sizi ilk görüşte kodlar. Bununla ilgili araştırmalar var.

Çirkin ya da esmer kişiler iş gorusmelerinde daha olumsuz sonuç alıyor. Güvenilmez hissiyatı uyandırıyor.

Sarışın ya da yakışıklı kisiler, bir iş gorusmesinde çok daha farkla olumlu sonuç alabiliyor.

Birçok güzel kadının şirketlerde kolayca iş bulabilmesi bu yüzden. Çirkin kadın da aynı zorluğu yaşar. Erkek kız farketmiyor.

Ancak disilerle iletişimde bu geçerli değil.

Schopenhauera göre dişiler sadece kendi ve çocuğunu garanti altına alabilecek, gerek fiziksel irilik ya da zenginlik gücü ile onun ve doğacak çocuklarını güvenli tutabilecek erkekleri ararlar. Çocuğa güzelliğini verme işini kendi üzerlerine alırlar bilinçaltında.

Çok rastlamissinizdir,  etrafinizda harika güzellikte kızlar, yaşı 25 üzerine geçtiği anda garip garip adamlarla hızlıca Nisan düğün yaparlar. Bu kız bu tiple nasıl evlendi ya diye bakarsınız.

Yani sosyal ortamlarda çok önemlidir, saygı duyulan vs için. Arkadaş gruplarında hep bir ortamı yönlendiren çocuk olur. O çocuk ya iri yarıdir ya da yakışıklı firlamadir.

Ama olay iş görüşmesi ya da sosyal ortam dişine çıkıp çiftleşme ve üremeye geldiğinde vücut büyüklüğü erkeksilik ya da günümüzde güç sayılan para önemli olur.

Bu yüzden kel Mel farketmez beyler mesela. İyi bir ekonomik durumda olan her erkek,  yaşı 25e gelen kızı, istediği güzellikte kızı kapabilir.

Ha ama o kız 25 yaşina gelmeden önce, yani tipe baktığı yaşlarda kimlerle neler yapmış olur orası da sizin takdiriniz.

Senin Schopenhauer okuyor olman, Schopenhauer'a olan sempatimi sorgulamama neden oldu.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 17 Kasım 2020, 07:00:35 »
İkisi de birbirinden beter ama 25 yaş altı için çirkinlik, 25 yaş üstü için fakirlik daha kötü
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #25 : 17 Kasım 2020, 11:39:18 »
Hocam Halil söyletmez maymun mu yani?

Hayır canım est. fakat bi Kenan İmizarlıoğlu olmadığı da ortada. Türk erkeğinin en çok korktuğu üç şeyden muzdarip. Kısa boy, büyük burun, saç dökülmesi. Hatta kulaklara da kepçelik ekle. Buna rağmen başarısız biri diyebilir miyiz? Bence diyemeyiz. Dolayısıyla bu çirkinim, kelim, kısayım, çelimsizim diyip ağlanma gördüm mü ben çıldırıyorum. Çünkü unutulan şey beterin beteri olduğu. Bir tanıdığımız vardı mesela kadının bi anca vücudundaki bütün kıllar, saçlar döküldü. Öyle ki, burun kılları bile. Sümüğü tutacak kadar bile kıl kalmamış burunda. Dolayısıyla biraz şükretmek lazım. Dünyada daha büyük acılar var. Neyse, Halil Söyletmez örneğini de kendi de bunu ti'ye aldığı için paylaştım.

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 17 Kasım 2020, 12:28:22 »
O tiple nasil bakti o kiz sana, nasil katlandi 1,5 ay hayret
ben de bazen şaşıyorum
ama ayrıldıktan birkaç ay sonra tekrar yürüdüğümde zamanında safmışım bakmışım sana demişti
yani 40 yılda 1 gelecek şansı kaçırdım

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 17 Kasım 2020, 12:29:55 »
Hayır canım est. fakat bi Kenan İmizarlıoğlu olmadığı da ortada. Türk erkeğinin en çok korktuğu üç şeyden muzdarip. Kısa boy, büyük burun, saç dökülmesi. Hatta kulaklara da kepçelik ekle. Buna rağmen başarısız biri diyebilir miyiz? Bence diyemeyiz. Dolayısıyla bu çirkinim, kelim, kısayım, çelimsizim diyip ağlanma gördüm mü ben çıldırıyorum. Çünkü unutulan şey beterin beteri olduğu. Bir tanıdığımız vardı mesela kadının bi anca vücudundaki bütün kıllar, saçlar döküldü. Öyle ki, burun kılları bile. Sümüğü tutacak kadar bile kıl kalmamış burunda. Dolayısıyla biraz şükretmek lazım. Dünyada daha büyük acılar var. Neyse, Halil Söyletmez örneğini de kendi de bunu ti'ye aldığı için paylaştım.

ilk hali benimkinden iyiymiş hahah

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 17 Kasım 2020, 13:17:59 »
ben de bazen şaşıyorum
ama ayrıldıktan birkaç ay sonra tekrar yürüdüğümde zamanında safmışım bakmışım sana demişti
yani 40 yılda 1 gelecek şansı kaçırdım

Kardeşim birincisi şans değil, demek ki kızı etkilemeyi başarmışsın. İkincisi 40 yılda gelecek bir şans falan diye hayıflanmana gerek yok. Bu mantalitede olan bir kızla zaten çok uzun sürmezdi. Ha, işin eğlencesi kısmındaysan da yapacak bişi yok. Hayat film ve dizilerdeki gibi değil inan bana. Bunu kabullen önce. Doğru insanı bulmaya çalış. Bunu yaparken de başka özelliklerini geliştirmeye bak. Mesela şu lafı bana etse herhangi bi kız muhtemelen spor performansım iki katına falan çıkardı. İntikam çirkin, kötü falan filan denir de bence daha güçlü bir motivasyon kaynağı yok. Kullanmaya bak.

Halil Söyletmez kurtarmadıysa daha çirkin ama herşeyi yolunda birilerini atabilirim :) Yeter ki sen şu kafa yapısından kurtul.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 17 Kasım 2020, 13:19:08 »
Yeterince forumu saçma sorularınla oyalayıp doyduysan artık dur.

Uyarıdır.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram