Gönderen Konu: Taşra üniversitelerinin kapatılması için kamuoyu oluşturulmalı  (Okunma sayısı 633 defa)

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
Olur öyle şeyler takma çok
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2020, 01:44:17 Gönderen: Suçum_kel-olmak »

Siddhartha

• Hero Member
Yasin acisindan cok gec degil, gir tekrar sinava bogazicinde oku
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Karakutu

• Hero Member
Herkes senin gibi düşünürse taşrada birçok genç üniversite okuyamaz.

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
Amaç zaten herkesin okuması olmamalı belli insanlar okumalı elit olabilcek insanlar okumalı elitlikten kasıt para değil  arkadaşlar ama türkiyede genelde böyle anlaşılıyo devlet belli bir kesim insanın okumasını sağlarsa taşradaki adamın sosyal ihtiyaçlarına kadar herşeyini karşılayabilir en azından şuanda bence böyle bir yol alınmalı yoksa ülkemizde şuanki gibi diplomalı işsiz ordusu oluşur işsiz olmasa bile hakkettiği parayı alamayan insanlar dolar taşar. Görüşüm belki  çoğuna ters gelebilir ama ülkenin aydın insanı diyebilceğimiz kişiler de böyle düşünüyor örnek vericek olursam bu tarz bi açıklamayı celal şengör de yapmıştı. Iyi belli bir kısım okudu diğerleri napıcak derseniz ticaret gibi koskaca bir yelpaze tarım gibi koskoca bir yelpaze var hayvancılık gibi koskoca bir yelpaze var ve bir çoğu meslek okulları teknik okullar sanayi gelişimi vs buralara yönlendirip burdaki tarımda calisan adami bile en profesyonel yapılabilir o zaman ihracat rekorlarına kadar varan güzel sonuçlar elde edilebilir. Zaten işin genelinde değil amaç detaylarında uzmanlaşmak olmalı. Bunlar size ütopya gibi gelebilir ama bence bunlar yapılabilir reformlar sadece çok iyi bir ortam oluşturulması sağlam temeller üzerine oturtulması gereken bir sistem.

Karakutu

• Hero Member
Buna şöyle diyelim ozaman kısaca; kapasitesi olan okusun olmayanda mesleğe yönelsin ( meslek okulları çoğalsın yeteneğine görede öğrenciler yönlendirilsin. Almanyada bu böyle, öğrenciyi öğretmenleri yönlendiririyor seçenek öğrenciye kalıyor. Eğer üniversite derse engelde olmuyorlar.)
Ama doğuyla batıdaki okullar arasında fark varsa eğitim kalitesi olarak lafım yok.

DavyJones

• Hero Member
...
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2020, 22:59:19 Gönderen: DavyJones »

DavyJones

• Hero Member
okuyorlar da ne oluyor sanki iş bulamıyorlar bulsalar bile asgari ücret bile vermeyen yerler oluyor boşa 4 5 yıllarını kaybediyorlar
çok pişmanım keşke zamanında boğaziçi kimya yazsaydım en azından ingilizce falan öğrenirdim
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2020, 23:00:02 Gönderen: DavyJones »

DavyJones

• Hero Member
kapatılmasa bile özelleştirilmeli
mesela üniversiteler paralı olsa kocaelide okumazdım :D

emekli kel

• Hero Member
 sistem kafası çalışanı okutcak her onune gelen okumamalı.okursa işsizlik şu bu okurken masraflar onune gecemezsin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram