Gönderen Konu: Özgür Nalbant,Şahin bey,X Hoca önemli bilgilendirmeler söyleşiler  (Okunma sayısı 17157 defa)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
evet arkadaşlar DEĞERLİ  bir  hocayla konuştum ismini  açıklamıyorum..samimi konuştuk...alıntılar mevcut not aldım...
-neden 2000 greftte bir hastanın  saçları iyi olurken diğerinin sonuç hüsran olabilir  bu fark neden  olur...??

CEVAP:tabiki burda en önemli husus kişinin saç kalitesi ve çıkan greftlerin 3 lü 4 lü hatta 5 li olması..kimisinde 2 li greft bile zor bulunuyor..kimisinde ise tekli greft yok hepsi ikili üçlü..bu durumda da ekilen 1 greft kiminde 5 saç teli kiminde 1 saç teli veriyor..yani sıklığı belirleyen en önemli husus greft kalitesidir...

-peki bunun için hem  greft kalitesine  ve açıklığına bakarak ekilecek kökü belirliyorsunuz o zaman ?

CEVAP :tabikide bir hastada saç kalitesi iyi ise aynı açık alana 2000 greft gider diğerinde aynı açık alana 4000 bu tamamen greftin kalitesi..yani tek greftten çıkan 4 saç teli aynı alanı kolayca kaplarken.diğerinde bunun için 2 3 greft gerekiyor..yani saçın mikron oranı ve greftin tekli yada çoklu olması sonucu belirliyor..

-kötü ekimleriniz varmı ?

CEVAP :evet var her doktorunda var..emin olun bu tamamen bizle ilgili değil..kısaca şöyle özet geçeyim..kan dolaşımı bile ekimin sonucu için çok çok önemli..

-ileride saç ekiminde yeni gelişmeler olacakmı ?

CEVAP:tabiki olacak hemde çok uzun süre zarfında değil

-ekim sonrası çıkma süresi nedir genel olarak

CEVAP : 1 yıl kesinlikle bu kişiden kişiye değişse de metobolizmaya göre, kesin olarak 1 yıl beklenilmeli .

-anladığım kadarıyla donör çok önemli ama doktorunda iyi olması fark yaratır..

CEVAP:evet önemli hatta belirleyici..şuan bir çok klinik uzman doktor hatta sağlıkçı diyelim:) genel olarak saç ekiyorlar belli bir standart yakalandı eskisi kadar çok kötü sonuçlar çıkmıyor..ama fark yaratan cerrahlarımız var ekimin açısı sıklığı çok önemli en önemliside donördeki kaliteye göre ekim yapmak..yani dar bir alanda çalışıyorsan greft kaliteli 3 lü hatta 4 lü ise sık bir ekimle o hasta gayet sağlıklı  ve sık saçlara kavuşuyor..ama greft kalitesiz orta seviye ise alanı kapatıyoruz..yinede mutlu oluyor hasta....bugün bütün doktorlara bakın bir ekimi muhteşemken diğer ekimi orta seviye ise o hastanın donöründen yada  kullanılan greft syısıdır..bugün  5000 greftle norwod 6 7 de sık bir şekilde  kapatılır,, aa  süper bir ekim ben bu doktora yaptırayım bende böyle olacağım dersen yanılırsın..tabikide doktor iyi iş çıkarmıştır ama greftte kalitelidir.. sende 7000 greftle olur o donörün orta seviye ise..5000 greft yüksek bir grefttir  dediğim gibi kaliteliyse hastanın donörü..yapan uzmanda işin ehli ise çok çok iyi sonuçlar alınır..

-mikromotormu manuelmi?

CEVAP:kimin aldığına ve kullandığına bağlı :)

-finansterid

CEVAP önermiyorum saç kalitesini arttırmak  donördeki saçları ve ekilen saçları  kalınlaştırmak için veriliyor..işin biraz çiçeklenmesi için. hem finasterid kullandır hem 5000 greft ek sonuç iyi olacaktır.kaçınılmaz uzmanımız da iyise...ama.bırakılınca cansızlık ve kalite düşüklüğü olacaktır..uzun süreli kullanımlarda sıkıntı çıkarabilir kullananlara sözüm yok ama ben tavisye de bulunmam..

-tek seansta 5000 ekenler var

CEVAP:greftlerin ömrü  açısından ÇOK BEKLEMEDEN EKİLMELİ GREFTLER önermiyorum aynı gün içinde yüksek greft ekimlerini  5000 greft 2 güne yayılmalı ... .3000 3500 GREFT GEÇİLMEMELİ  TOTAL BİR EKİMDE AYNI GÜNDE YAPILIYORSA ..
 yani her doktor her hastayı kabul etmez grefti sağlıklıysa iyi sonuç alacağını bilir doktor anlar..riskli ekime girmez hastaya olamayacağını söyler genelde sonuçları iyi olan doktor arkadaşlarımız hasta seçer ,,olması gerekende böyledir .diğeri risktir sonuç yüzde ellidir

TEŞEKKÜRLER .....
NOT.işin püf noktaları çok arkadaşlar bu benim söyletebildiğim :))daha ne detaylar vardır..bazı ÜST DÜZEY doktorların neden her hastayı kabul etmediğini anladım:))özellikle  hep dar alana  1500 2000 eken biri var ki ..onun neden risk almadığını hasta seçtiğini net anladım

Gastamonulu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid önermiyorsa Koray Erdoğan olmadığı kesin :) doğru ve net bilgiler. Saç ekimi yaptıracak kişi bunları kesinlikle bilmeli. Bir başkasına bakıp benimde saçlarım böyle olur diye düşünmek tamamen yanlış birsey. Ben bunu bir vitrin de mankenin üstünde güzel durduğu için alınan bir ürünün kendisinde hüsranla sonuçlanması olayina benzetiyorum :) arkadaş o vitrinde ki manken biceps,triceps ve göğüs kasların sahip geniş omuzlu bir manken. Sen böyle değilsen sende böyle durmayacak.  Saç ekiminde de saç kaliten greftlerin hatta ekim sonrası beslenmen vs düzgün değilse sende o çok beğendiğin ekim sonucunu alamayacaksin :) kisacasi bu saç ekimi öncesi ve sonrası olan uzun bi süreç. Tamamen araştırılmadan yaptırmak psikolojik olarak insanı etkileyebilir :) iyi kirlettim konunu. Hakkını Helal Et :)

findblue

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Gayet açıklayıcı bilgiler ve samimi cevaplar vermiş doktor. Tşk

sasa4

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
bilgiler gayet tatmin edici
sadece benim aklıma takılan micromotorla alım yapıldığında bana iz kalıyor gibi geldi, kullanımı iyi de olsa?
bu konuda bilgisi olan biri varsa veya örnek olan biri ben görmek isterim :)

Kadirerdogann7

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finas tek basina etkiki degil koray hocanin ektigi 5060 greftlik arkadas var 9. Aya kadar finas kullanmamis saclar baya kaliteki cikmis. Zatenher merkezde ektiren ve finas kullananlari da goruyoruz. Kaliteki cikmayabiliyor. Demek bu isin %80 i tecrube yontem %20 finas. Hocanin verdigi bilgildr dogru.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2017, 23:54:03 Gönderen: ruhi mücerret »

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
kalem tekniği manuel alım dr HAKAN DOĞANAY SÖYLEŞİ
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz 2017, 18:04:39 »
 arkadaşlar bugün hakan hocamızla bir söyleşi yaptım. a dan z ye kalem tekniğini , tecrübelerini saç ekimi üzerine her şeyi samimiyetle anlattı.kendisine teşekkür ederim.
  biliyorsunuz Hakan Hoca kalem tekniğinde ülkemizdeki en tecrübeli hocalardan biri ve görüşleri cevapları bizim için çok değerli..genel bir derleme yapıyorum hocanın bilgileri ışığın da
 - dhi diye bir teknik yok öncelikle bunu belirtti hoca dhi üretici firmanın adı yanlış anlamadıysam..bu tekniğin adı implanter pen kalem tekniği diyebiliriz.

-soru :kalem tekniğinin artıları ?

-cevap erken iyileşme süreci ,doğru ellerde daha doğal sonuç, kökün dışarı da az beklemesi(tabi ki diğer teknikleri çok iyi kullananlar var her tekniğin avantajı var yeter ki doğru eller yapsın diye yorumunu ekledi )

-soru:saç ekimin de başarı neye göre değişir

cevap:donör bölgesi önemli açıklık önemli kişinin saç kalitesi ilk etapta bunlar çok önemli..daha sonra
 dr un iyi olması..yani ciddi anlamda donör ve açıklık ilk belirleyici unsur..

-soru:ekilen saç dökülür mü

-cevap:dökülmeyecek diye bir kural yok biz sihirbaz değiliz sadece yer değiştiriyoruz(ki ben bu yorumunu çok samimi buldum )..eğer ensedeki saç dökülmeye kodlu değilse hastanın hayatı boyunca dökülmez eğer dökülme kodu varsa dökülebilir bu tamamen bünye ile ilgili..

soru:saç ekimin de beklenti ne olmalı?

cevap: beklenti donör ve açıklığa göre olmalı noorwod 7 bir bireyin gençliğinde ki saçları yakalaması imkansız ama saçlanır önemli olan beklentisi..donörü kaliteli bir birey çok iyi sonuçlar alabilir açıklıkla orantılı(yani arkadaşlar öncelikle kendi saçınızın kalitesinin açıklığın farkında olun bir diğer hocayla yaptığım görüşme de oda aynı yorumları yapmıştı..ki hakan hocada aynı yorumları yaptı ee demek ki bu gerçek anlamda önemli kendini bilmesi hastanın ve beklentisi)

soru:mikro motor

cevap:mikro motorda önemli olan devir ciddi anlamda işi bilen bir uzman homojen alım yaparsa herhangi bir sorun teşkil etmez ama ne yazık ki bunu kullanmasını bilmeyen çok kişi var buna dikkat edilmeli..(kişisel görüşüm hakan hocanın alımları gayet iyi )

soru:manuel alımda yapıyorsunuz

cevap:ben hem mikro hemde manuel alım yapıyorum evet manuel mikro motora göre daha avantajlı.ama  çok büyük farklar yaratacak bir durum değil yani işi bilen mikro motoru da iyi kullanıyor. ..ben eskiden de manuel alım yapardım .isteyene de manuel alım yapıyor hoca manuel alımda da tecrübeli.yani yeni geçmemiş

soru ..fiyat nedir hocam

cevap :benim yıllardır fiyatım 1 euro değişmedi. manuelde çok az daha fark var.yabancı hastalara 2 euro (tabi ki gelir düzeyi farkı )

soru: Türkiye deki saç ekimi anlayışı

cevap:ülkemizde büyük bir sektör haline geldi ben saç ekimini hemşirelerin  yapmasına karşı değilim tabi ki  işini iyi yapıyorsa nitelikliyse  ama kesinlikle 1 doktor bulunmalı merkez de sonuçta bir estetik operasyon..

soru:1 günde kaç greft ekilmeli

cevap:ben 2000 grefti geçmem günlük 2000 geçilirse bölerim ertesi gün için

soru:sigara kullanımı saç ekimi

cevap sigara tavsiye etmiyor  bir hekim olarak ama şunu ekliyor sigaranın saç ekimine herhangi bir etkisi yok yani olsa bile yüzde 1 yüzde 2 iyileşme sürecini geciktiriyor .genel sağlık açısından zararlarını yineliyor ama ekstra ekime herhangi bir etkisinin olmadığını da belirtiyor..

soru:denize ne zaman girerim  spor ne zaman yaparım

cevap:bu konuda net bir veri yok ama benim tavsiyem 45 gün deniz güneş ve spor için bekleyin

soru :şapka takımı

cevap ben ekimden sonra taktırıyorum ama bol olmalı baskısız

soru :kaç greft ekiliyor kalemle maksimum

cevap: donöre göre değişir bugün yabancı bir hastanın 4000 greftle sonuçlandı ekimi.ayrıca sakalı da kullanıyoruz gerekirse

evet arkadaşlar kalem tekniğini türkiye de  2009 dan beri kullanan dr Hakan Doğanay a samimi açıklamalarından dolayı tekrar teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2017, 15:06:08 Gönderen: ruhi mücerret »

pete71

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: kalem tekniği dr HAKAN DOĞANAY SÖYLEŞİ
« Yanıtla #6 : 31 Temmuz 2017, 18:42:15 »
Söyleşi ve katkıların için teşekkürler ruhi mücerret

ulas91

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2017, 18:50:58 »
Fiyat politikası ve samimiyeti hoşuma gitti. Ama henüz aldığı sonuçları göremedik forumda konu açan kaçıp gitmiş. Micromotorda bile donörde cok iyi işler çıkartıyordu, manuelde çok daha iyi olacaktır.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2017, 20:23:53 »
Söyleşi ve katkıların için teşekkürler ruhi mücerret
elimizden geldiğince dostum ne demek daha devam edecek söyleşiler.değerli hocalarla

pete71

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: kalem tekniği manuel alım dr HAKAN DOĞANAY SÖYLEŞİ
« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2017, 21:01:26 »
Fikrimce her ne kadar kötü sonuçları olsa da  Türkiye de ön saç çizgisini en doğal eken doktordur Hakan Doğanay.

Madun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 31 Temmuz 2017, 21:30:10 »
Sigaranın ektra zararının olmadığı forumda hep söyleniyordu, bunu bir doktordan duymak rahatlatıcı. İlk iki hafta hiç içmediğim halde aklımda soru işaretleri vardı. Söyleşi için teşekkürler.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 31 Temmuz 2017, 22:27:47 »
Sigaranın ektra zararının olmadığı forumda hep söyleniyordu, bunu bir doktordan duymak rahatlatıcı. İlk iki hafta hiç içmediğim halde aklımda soru işaretleri vardı. Söyleşi için teşekkürler.
onu zaten üstüne basarak sordum çoğu kişi konu açıyordu bu yüzden  bilgi kirliliği vardı..hoca kesinlikle sigaraya karşı ama bu ekimi etkilediği için değil genel sağlığa zararı olduğu için..ekime bilimsel olarak bir zararı yada yararı yok sigara içmek az da olsa sadece yaraların iyileşme sürecini uzatıyor .yani saçın çıkmasıyla ilgisi yok..aynı görüşü 2 hocadan daha duymuştum bu 3 oldu.

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2017, 00:08:47 »
tesekürler ruhi.yararlı bir söyleşi olmuş. hoca gerçekten çok samimi cevaplar vermiş.kutlamak gerek. özellikle manuel punch ile mikromotor arasında çok büyük farklar olmadığını söylemesi (tabi mikronun tecrübeli sağlam ellerde olmak koşulu ile) ve ekilen saçlar dökülür mü soruna verdiği cevap çok güzel olmuş. -merkezimizde ekilen saçlar ömür boyu garantilidir-diye piyasada çok sık duyulan bu cümleyi forumuzdaki arkadaşlar tekrar tekrar irdeler diye umuyorum.

ReLaX

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2017, 02:47:33 »
Paylasim icin tesekkürler. Özellikle günde en fazla 2000 greft ekmekle cok hakli. Ben 3115 grefti bir günde ektirdim son anlarda cok zorlandim. Hem eken hemde ektiren icin zor bir is...

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2017, 10:27:49 »
aslında tum doktorlarla soyleşi olsa hepsini tek tek dinlesek çok ii olur akıl edip yaptığın soylesi gercekten çok faydalı iyi bir paylaşım olmuş hani tum doktorların soyleyişileri siteye ilk girenin bakıcağı sayfada olsa ordan doktorların ağzzından herseyi okusa oğrense sonra sitede ektirenlerinde tecrubelerinden faydalansa yeni gelen uyeler daha mantıklı olur
saçları ekmeydi dersin

Facebook Twitter Instagram