Gönderen Konu: Alternatif Tedavi Yöntemi (Virtüöz)  (Okunma sayısı 37749 defa)

dejavuu86

• Sr. Member
Ynt: Alternatif Tedavi Yöntemi (Virtüöz)
« Yanıtla #361 : 04 Temmuz 2022, 22:06:28 »
16.Ay

Konuyu 3 aydır güncellememişim.Bu süre zarfında finasterid ve ara sıra masaj/dermaroller kullandım.Tabi EEOSE serumuda bitirdim.Serum hakkında görüşlerim çok net ALMAYIN.Bana hiç bir faydası olmadı.Zaten gündüz gece ayrı uygulanmasıda hayatınızı kısıtlıyor.İçeriğindeki oranlarında çok az olduğunu düşünüyorum.Belki fazla olsaydı procyanidin ve kafein işe yarayabilirdi.Ne saç dökülmesini azalttı ne de saçlarda değişim yaptı.Zaten su gibi bir şey akıp gidiyor.O kadar saf ve hafif.Sürdükten sonra bile kafada hiçbir hareketlenme, karıncalanma, yakma, acı veya batma yapmıyor.Bu da birazcık acaba işe yaramıyor mu dedirtiyor.Aynı zamanda şampuanınıda almıştım.O apayrı birşey.Saçtan arınmıyor, kuruyunca birbirine yapışıyor, inceltiyor, döküyor... Garip bir şampuan onuda almayın.Bioxcin fena değil güzel ama zorunluluktan kullanıyorum.Site bana yanlışlıkla 3lü paket yollamıştı mecbur bitiricem.Zaten bioxcin hakkında görüşlerimi biliyorsunuz.Eğer saçlarınızı ilüzyon olarak kalın, sık ve doygun renklerde göstermek istiyorsanız sarımsaklısı piyasada bulabileceğiniz en iyilerden.

Peki şimdi bundan sonra ne yapmayı planlıyorum? Öncelikle finle yola devam.Zaten o olmazsa olmazımız şart gibi birşey.Eğer genetik dökülme varsa kesinlikle bloker lazım.Yoksa yaptığınız hiç bir tedavi işe yaramıyor.Artık serumdur, spreydir, losyondur, toniktir vesayre bunları almayı düşünmüyorum gerek yok.Hem masraflı hemde zahmetli.Zaten öyle aman aman fark yaratmıyor.Dermarollerıda bırakıyorum.Bana iyi gelmiyor.Sanırım kolojen dengesizliği ve hassas saç derisi dökülmeyi tetikliyor.Ne zaman kullansam saçlar iyice cansızlaşıyor koptu kopacak oluyor.Masaj aletinin kablosunu alırsam devam edebilirim.Onuda konuya yazarım.Geçen gün aktardan yeşil çay aldım.Evde lavantada vardı.Bunları kaynatıp bir şişeye koyucam ve dışardan da en azından (ne kadar etkili olacağını bilmesemde) bloklamaya çalışıcam.Lavanta hakkında çok yazı var.Yeşil çay zaten bloker bakalım ne olucak.Onun haricinde megnezyum yağı kullanabilirim.Üzüm çekirdeği yağı, hint yağı, nane yağı bunlarıda ekleyebilirim.Daha karar vermedim bu yağlara belki yakın zamanda ekim yaptırabileceğimden masraf olmasın.Öyle yani şimdilik bu kadar.Şuanki anlık durumumun resimleri aşağıda.

bioxcin sarımsaklı şampuan saçı kurutuyormu  ? Benim kalın ve kuru sert saçlarım var acaba bu şampuan saclari yumuşatıp kolay şekil vermeye yardımcı olurmu birde kepek yapiyormu kepeklenmeye müsait bir saç derim var oda önemli benim için

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #362 : 07 Temmuz 2022, 13:02:17 »
Şöyle dönorüm olsada üstün hepsi dökülse keşke

Yoo öylede olmaz.Sen ekim için kolaylık yaratır diyorsunda bizim gibi keller için 1 greft bile önemli.Dökülse bile kapatıcılık sağlayacak dönörde o kadar saç bulunmuyor.Kaldı ki tutmazsa vah halimize.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #363 : 07 Temmuz 2022, 13:04:36 »
bioxcin sarımsaklı şampuan saçı kurutuyormu  ? Benim kalın ve kuru sert saçlarım var acaba bu şampuan saclari yumuşatıp kolay şekil vermeye yardımcı olurmu birde kepek yapiyormu kepeklenmeye müsait bir saç derim var oda önemli benim için

Fazla kurutmuyor.Sadece yumuşak ve cansız yapıyor.Tüm bioxcinler böyle sanırsam.Ama sen yumuşaklık istiyorsan sana göre ürün.Hayır kepek yapmıyor.Forte ekstradan kurutuyorda bu öyle değil.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #364 : 07 Temmuz 2022, 13:21:40 »
Fazla kurutmuyor.Sadece yumuşak ve cansız yapıyor.Tüm bioxcinler böyle sanırsam.Ama sen yumuşaklık istiyorsan sana göre ürün.Hayır kepek yapmıyor.Forte ekstradan kurutuyorda bu öyle değil.
bioxcin termal kepek şampuanı var bende kullandım pek memnun kalmadım kurutuyor ve mat yapıyor saçımı    bende saçımı yumuşatıp daha parlak yapicak bir şampuan bakıyordum bu sarımsaklı uygun galiba bana deneyim ozaman

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #365 : 07 Temmuz 2022, 13:35:37 »
bioxcin termal kepek şampuanı var bende kullandım pek memnun kalmadım kurutuyor ve mat yapıyor saçımı    bende saçımı yumuşatıp daha parlak yapicak bir şampuan bakıyordum bu sarımsaklı uygun galiba bana deneyim ozaman

Evet parlatıyor yumuşatıyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #366 : 20 Temmuz 2022, 22:30:23 »
O kadar serum kullandım şu lavanta ve yeşil çay kadar etki etmedi.Şaka gibi ama bu ikili ciddi ciddi işe yarıyor sanırım.Kullandığımdan beri dökülmelerde azalma oldu.Elimi attığımda veya sürdüğümde tek tük saç geliyor.Biraz daha kullanıyım deneyimlerimi aktarırım.Benim yaptığım şekilde sizde deneyebilirsiniz.Lavanta tohumunu bir tatlı kaşığı bir bardak suda kaynatıp bekletiyorsunuz.Yeşil çayıda kaynatılmış bir bardak suyu tohumuna döküp demletiyoruz.Sonra ikisini karıştırıp sprey kabına koyuyoruz.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #367 : 03 Ağustos 2022, 06:02:38 »
yanlar ve arka tarafın gür olması konusunda şanslısın.ekim düşünürsen çok güzel sonuçlar verir

bir de yanları böyle uzatmanı önermem.kötü duruyor.
kazıtmasan bile 3 numara ile toparlattır.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #368 : 08 Ağustos 2022, 15:06:48 »
yanlar ve arka tarafın gür olması konusunda şanslısın.ekim düşünürsen çok güzel sonuçlar verir

bir de yanları böyle uzatmanı önermem.kötü duruyor.
kazıtmasan bile 3 numara ile toparlattır.

İnşallah umuyorum ki öyle olur.

Evet fark ettim ama buradaki berberler güzel kesim yapmıyor.Pahalı yerlerede çekiniyorum bu seyrek saçla gitmeye.Sanırım kazıtcam yakında.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #369 : 08 Ağustos 2022, 15:14:06 »
18.Ay

No fap pek mümkün olmuyor o yüzden askıya aldım.Spora ara vermiştim hafif koşulara yakında başlıycam.Bu 2 ay pek saçıma bakamadım sadece fin ve şampuan kullandım desem yeridir.Bir ara 10 gün lavanta ve yeşil çay kaynatıp uyguladım.Şimdi ise nane kaynattım geceleri sürüyorum.Son olarak fin bendeki okbyi feci şekilde arttırdı.Yakın zamanda doktora gidicem.O zamana kadar bırakmayı düşünüyorum (10 gün).Allah herkesi yan etkilerinden korusun.Ben kimseyi korkutmak istemem fakat stres ve kaygı bozukluğunı ciddi oranda arttırıyor.Ayrıca gözlerde kurulukta yapıyor gibi geldi.Yani forumda göz için açılan konu kısmen doğru.Bu aralar kaşıntı, kuruluk, kızarıklık ve batma problemleri var.Öyle işte Şahin hocada tatilden gelmiş.Bu hafta görüşmeye gidicem.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #370 : 08 Ağustos 2022, 15:37:52 »
Saçın iyi bence
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #371 : 08 Ağustos 2022, 15:46:52 »
Saçın iyi bence

Hocam öyle gözüküyor gibi duruyorda aslında içi boş.Sadece ilüzyon ve kapatıcılık uyguluyorum.Eğer saçları yatırmazsam çok bariz ortaya çıkıyor.Ne kaldırabiliyorum ne şekil verebiliyorum.Tabi bunada şükür kelliği gizliyorum sonuçta.Ekim yapılmadan nereye kadar bunu sürdürebilirim bilmiyorum.Sonuç alamam diyede çekiniyorum.Zaten tedavileri uygulamasam net keldim.Sağolsun fin bu konuda imdadıma yetişti.Bu konu aslında fin kullanımına teşvik gibi oldu  ;D
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #372 : 16 Ağustos 2022, 18:56:48 »
Bugün Şahin hoca ile ön görüşme yaptım.Ben kliniğin ayrı bir yerde olduğunu düşünüyordum ama Maya polikliniğin içinde 2.kattaymış.Neyse 2 kat merdivenleri çıkınca direk karşınıza ekim sonrası destekleyici ürünlerin olduğu dolap çıkıyor.Bu iyi çünkü eczane eczane aramak yerine direk ordan alınabilir.Markasıda Evocapil çok iyi.Daha önce varmıydı bilmiyorum forumda bahsedilmemişti.Yeni olan bir şeyse duyurmak istedim.Detaylıca yazıyorum umarım laf etmezsiniz.Kısa koridoru sağ dönünce direk Şahin hocanın odası çıkıyor.Kendisi boş ve müsaitti.Zaten kliniktede pek kimse yoktu.Rahat rahat konuşma fırsatı yakaladım.Merak edenler için önceden randevu alınıp saat 3'ten sonra gidiliyor.Şahin hocayı görünce hemen tanıdım.Koltuğundan kalktı yanıma geldi merhabalaştık buyrun oturun dedi.Tabi ekim uzmanı olarak gözler saçta hemen incelemeye başladı.Bana dediklerini özetle aktarıcam.Elini orta bölgeye attığında buralar dökülecek dedi.Ön bölge zaten gidici orası belli.Ama orta kısım ve vertex içinde aynını konuştu.Ailede kellik varmı dedi babamda var dedim.Vertexe kadar boşmuydu dedi sayılır dedim.Sonra göz kararı greftlerin tekli olduğunu söyledi.Saçlarımında ince ve güçsüz olduğunu vurguladı.Yakından bakmak için makro kamerayla yanları ve arkaları taradı ve evet greftlerinin çoğu hatta neredeyse hepsi teklilerden oluşuyor dedi.Bunun dezavantajınıda hemen açıkladı.Senin ön bölgeye saç eksek ve tutsa bile seyrek bir görüntü oluşucak.Sık olmaz dedi.Bu açıkcası biraz üzdü.Sonra yerine geçip konuşmaya başladık.Öncelikle forumdan bahsettim.Bunun vasıtasıyla burada olduğumu söyledim.Kendiside forumu takip ediyor.Ben işte tedavi süreçlerimden, tecrübe edinişimden ve konulara destek oluşumdan söz ettim.Admininede teşekkür ederim dedim.Hintell evet dedi.Forumdan sizi bulduğumu başarılı sonuçlarınızın olduğunu ve iş ahlakınızın güzel oluşunu söyledim.Kendisi gerçekten çok mütevazi ve iyi bir dinleyici.Samimi yaklaşımını beğendim.Sonra 1.5 yıldır finasterid kullanıyorum dedim.O da 1.5 sene kullanmana rağmen saçların hala kalın değil dedi.Ekilecek alan olarak çizginin 3 cm gerisine yoğun çalışma yapılacak.Kendisi zaten çizgiyi kaba taslak belirledi.Ben tutmama olasılığından ve nekrozdan korktuğumu söyledim.O da nekroz vakaları olmaması için çok dikkat ettiğini, safir uç kullanımı ile ciddi oranlara düşürüldüğünü, adrenalin düzgün verilmesinin gerektiğini ben nekroz olmaması için elimden geldiğince dikkatli olurum onu kafaya takma dedi.Zaten benim nekrozlu sonuçlarım nadir ve ağır hiç olmadı dedi.Kimseyide mağdur etmedim diyede ekledi.Ücretsiz revize felan yapıyor yani.Tutma konusunada gelirsek tutmasına tutarda fin kullanımına devam etmelisin dedi.Yoksa ilerde saçların dökülmeye devam edicek.Ayrıca ikinci bir ekim kesinlikle olucak dedi.Bunun için ön bölgeye ekip arkalara girmiycem dedi.Ama ön bölgedekiler sanırım yol sayılcak.Neyseki şakak bölgen hala duruyor ve ortada saçların var.Bu iyi bir şey.Dönör bölgendende epey saç çıkar dedi.Forumdaki bu konuyu gösterdim şaşırdı.Bayağı ilerleme olmuş.Valla başarılı tebrik ederim dedi.İstersen biraz daha bekleyebilirsin şuan kapatıcılık sağlayabiliyorsan.İlerde dökülüncede yaptırabilirsin dedi.Kendisi her şeyi açık açık konuşuyor ve bilgisayardan örnekler gösteriyor.Öyle para için kırk takla atan biri asla değil.Dobra dobra diyor.Ayrıca ekibide 8 ila 5 yıllık deneyimli kişilerden oluşuyor.Ben bazıları gibi geçici kişileri almıyorum ekibe dedi.Sonuca gelirsek Şahin hoca her şeyi tane tane anlattı.Greftlerim tekli ve ekime uygun olsamda iyi bir sonuç vermeyebilir.Bu riske girermiyim bilmiyorum.Ön bölgeye 2500 ekeriz dedi ama işte 2500 greft 2500 olarak geçicek.Diğer insanlar gibi 2500 grefte 5000 saç teli olmuyor.Seyrek görünecek olmasıda cabası.Belki başka bir yerden daha görüş alabilirim bilmiyorum.Ekimide aralık gibi yaptırırım sanırsam.Bu arada şuan 18.000 TL şimdilik yılbaşında zam gelmeside düşünülmüyormuş.Öyle yani soracağınız varsa siz bana sorabilirsiniz.Yorgun geldim sıcağı sıcağına yazdım.Başım biraz ağrıyor.Aklıma gelmeyenler olmuş olabilir onlarıda sonra eklerim.Ya işte dönör kuvvetli gibi görünsede işler öyle yürümüyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #373 : 16 Ağustos 2022, 19:11:32 »
Bugün Şahin hoca ile ön görüşme yaptım.Ben kliniğin ayrı bir yerde olduğunu düşünüyordum ama Maya polikliniğin içinde 2.kattaymış.Neyse 2 kat merdivenleri çıkınca direk karşınıza ekim sonrası destekleyici ürünlerin olduğu dolap çıkıyor.Bu iyi çünkü eczane eczane aramak yerine direk ordan alınabilir.Markasıda Evocapil çok iyi.Daha önce varmıydı bilmiyorum forumda bahsedilmemişti.Yeni olan bir şeyse duyurmak istedim.Detaylıca yazıyorum umarım laf etmezsiniz.Kısa koridoru sağ dönünce direk Şahin hocanın odası çıkıyor.Kendisi boş ve müsaitti.Zaten kliniktede pek kimse yoktu.Rahat rahat konuşma fırsatı yakaladım.Merak edenler için önceden randevu alınıp saat 3'ten sonra gidiliyor.Şahin hocayı görünce hemen tanıdım.Koltuğundan kalktı yanıma geldi merhabalaştık buyrun oturun dedi.Tabi ekim uzmanı olarak gözler saçta hemen incelemeye başladı.Bana dediklerini özetle aktarıcam.Elini orta bölgeye attığında buralar dökülecek dedi.Ön bölge zaten gidici orası belli.Ama orta kısım ve vertex içinde aynını konuştu.Ailede kellik varmı dedi babamda var dedim.Vertexe kadar boşmuydu dedi sayılır dedim.Sonra göz kararı greftlerin tekli olduğunu söyledi.Saçlarımında ince ve güçsüz olduğunu vurguladı.Yakından bakmak için makro kamerayla yanları ve arkaları taradı ve evet greftlerinin çoğu hatta neredeyse hepsi teklilerden oluşuyor dedi.Bunun dezavantajınıda hemen açıkladı.Senin ön bölgeye saç eksek ve tutsa bile seyrek bir görüntü oluşucak.Sık olmaz dedi.Bu açıkcası biraz üzdü.Sonra yerine geçip konuşmaya başladık.Öncelikle forumdan bahsettim.Bunun vasıtasıyla burada olduğumu söyledim.Kendiside forumu takip ediyor.Ben işte tedavi süreçlerimden, tecrübe edinişimden ve konulara destek oluşumdan söz ettim.Admininede teşekkür ederim dedim.Hintell evet dedi.Forumdan sizi bulduğumu başarılı sonuçlarınızın olduğunu ve iş ahlakınızın güzel oluşunu söyledim.Kendisi gerçekten çok mütevazi ve iyi bir dinleyici.Samimi yaklaşımını beğendim.Sonra 1.5 yıldır finasterid kullanıyorum dedim.O da 1.5 sene kullanmana rağmen saçların hala kalın değil dedi.Ekilecek alan olarak çizginin 3 cm gerisine yoğun çalışma yapılacak.Kendisi zaten çizgiyi kaba taslak belirledi.Ben tutmama olasılığından ve nekrozdan korktuğumu söyledim.O da nekroz vakaları olmaması için çok dikkat ettiğini, safir uç kullanımı ile ciddi oranlara düşürüldüğünü, adrenalin düzgün verilmesinin gerektiğini ben nekroz olmaması için elimden geldiğince dikkatli olurum onu kafaya takma dedi.Zaten benim nekrozlu sonuçlarım nadir ve ağır hiç olmadı dedi.Kimseyide mağdur etmedim diyede ekledi.Ücretsiz revize felan yapıyor yani.Tutma konusunada gelirsek tutmasına tutarda fin kullanımına devam etmelisin dedi.Yoksa ilerde saçların dökülmeye devam edicek.Ayrıca ikinci bir ekim kesinlikle olucak dedi.Bunun için ön bölgeye ekip arkalara girmiycem dedi.Ama ön bölgedekiler sanırım yol sayılcak.Neyseki şakak bölgen hala duruyor ve ortada saçların var.Bu iyi bir şey.Dönör bölgendende epey saç çıkar dedi.Forumdaki bu konuyu gösterdim şaşırdı.Bayağı ilerleme olmuş.Valla başarılı tebrik ederim dedi.İstersen biraz daha bekleyebilirsin şuan kapatıcılık sağlayabiliyorsan.İlerde dökülüncede yaptırabilirsin dedi.Kendisi her şeyi açık açık konuşuyor ve bilgisayardan örnekler gösteriyor.Öyle para için kırk takla atan biri asla değil.Dobra dobra diyor.Ayrıca ekibide 8 ila 5 yıllık deneyimli kişilerden oluşuyor.Ben bazıları gibi geçici kişileri almıyorum ekibe dedi.Sonuca gelirsek Şahin hoca her şeyi tane tane anlattı.Greftlerim tekli ve ekime uygun olsamda iyi bir sonuç vermeyebilir.Bu riske girermiyim bilmiyorum.Ön bölgeye 2500 ekeriz dedi ama işte 2500 greft 2500 olarak geçicek.Diğer insanlar gibi 2500 grefte 5000 saç teli olmuyor.Seyrek görünecek olmasıda cabası.Belki başka bir yerden daha görüş alabilirim bilmiyorum.Ekimide aralık gibi yaptırırım sanırsam.Bu arada şuan 18.000 TL şimdilik yılbaşında zam gelmeside düşünülmüyormuş.Öyle yani soracağınız varsa siz bana sorabilirsiniz.Yorgun geldim sıcağı sıcağına yazdım.Başım biraz ağrıyor.Aklıma gelmeyenler olmuş olabilir onlarıda sonra eklerim.Ya işte dönör kuvvetli gibi görünsede işler öyle yürümüyor.
Dökülecek derken neyi kat ediyo ilaçları bırakırsan mı dökülcekler yoksa her türlü dökülecek mi

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #374 : 16 Ağustos 2022, 19:33:40 »
Dökülecek derken neyi kat ediyo ilaçları bırakırsan mı dökülcekler yoksa her türlü dökülecek mi

Fin kullanmazsam sanırım.Belkide kullanmaya devam etsemde dökülecek kaçarı yok.Bende ümitliydim.Aslında teklide olsa çok ekilse tatmin eder.Çünkü arkada epey saç var.Fakat çok ve sık ekersem nekroz olabilir dedi.Teklinin tek avantajı var doğal görünüm oluyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Facebook Twitter Instagram