Gönderen Konu: Saç ekiminden sonra kullanılacak ilaçlar  (Okunma sayısı 1995 defa)

_Glorious_

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekiminden sonra kullanılacak ilaçlar
« : 26 Mart 2017, 13:21:39 »
26 yaşındayım. 21 yaşından beri yoğun dökülmem var, 5 yıldır finasterid ve minoxil kullanıyorum. 1 ay sonra ekimim var, ekimden sonra da iki ilacı da bırakacağım. Sadece Xpecia ve biotin kullanmayı düşünüyorum. Başka neler tavsiye edersiniz? 5 yıldır minoxil, finas bıktım artık. ya da ekimden sonra 10mg biotin+ saw palmetto kullanmak daha mı doğru olur?

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekiminden sonra kullanılacak ilaçlar
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2017, 13:46:59 »
Saw palmetto finasterid kadar etkin değil biotin kullanabilirsiniz ama minoxille finasteridin tuttugu saçlar ekimden sonra dökülebilir öbür saçlar yani bu konuda uyarmadılarmı sizi?

_Glorious_

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2017, 14:54:32 »
Saw palmetto finasterid kadar etkin değil biotin kullanabilirsiniz ama minoxille finasteridin tuttugu saçlar ekimden sonra dökülebilir öbür saçlar yani bu konuda uyarmadılarmı sizi?

Evet uyardılar, bunu göze aldım. Peki en azından minoxil'e devam edeyim mi? günde bir defa. günde bir kez minoxil+saw palmetto+biotin

supraspinosa

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2017, 15:21:23 »
Hayır devam etmeyin minox kullanacaksaniz ekimin bir anlamı yok.acil olarak şimdiden kesmenizi öneririm ekimde kanama bakmndan sknti olacaktır

_Glorious_

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2017, 20:36:54 »
Hayır devam etmeyin minox kullanacaksaniz ekimin bir anlamı yok.acil olarak şimdiden kesmenizi öneririm ekimde kanama bakmndan sknti olacaktır

teşekkürler hocam, bırakmıştım 1 ay önce. O zaman ekimden sonra biotin+saw palmetto en iyi çözüm gibi duruyor.

Facebook Twitter Instagram