Gönderen Konu: Minoxidil kalp çarpıntısı mı yapıyor?  (Okunma sayısı 7344 defa)

abidingub

• Full Member
Ynt: Minoxidil kalp çarpıntısı mı yapıyor?
« Yanıtla #30 : 17 Eylül 2020, 00:07:28 »

Valla şuan nw1 seviyesine geldi hocam çok şükür şimdilik hiç sıkıntı yok bakalım hayırlısı :)  nereye kadar koruyabilirsek kar . İnsallah sizinde her şey gönlünüzce olur , köpük formuda çok iyi imkan varsa değerlendirin bencede
Nw kaçtan 1 e geldiniz hocam minoxille mi birde?

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 17 Eylül 2020, 00:10:38 »
Nw kaçtan 1 e geldiniz hocam minoxille mi birde?

Nw2 Den ~nw1 evet sadece minoxil

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #32 : 17 Eylül 2020, 00:12:04 »
Nw2 Den ~nw1 evet sadece minoxil
Saf minoxidil olayı ne hocam?ekstra zararı yararı yan etkisi nedir?

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 17 Eylül 2020, 00:13:47 »
Saf minoxidil olayı ne hocam?ekstra zararı yararı yan etkisi nedir?

İçinde propilen glikol denen etken madde yok böylelikle kaşıntı vs olmuyor . Biraz uzun konu hocam saf minoxidil diye aratırsanız yorumları görürsünüz

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 17 Eylül 2020, 12:27:11 »

Valla şuan nw1 seviyesine geldi hocam çok şükür şimdilik hiç sıkıntı yok bakalım hayırlısı :)  nereye kadar koruyabilirsek kar . İnsallah sizinde her şey gönlünüzce olur , köpük formuda çok iyi imkan varsa değerlendirin bencede

Eyvallah çok sağol hocam.sizin adınıza çok sevindim sizinde herşey gonlunuzce olsun. İnşallah : )

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 08 Haziran 2021, 04:20:18 »
Arkadaşlar 7 aydır minox kullanıyordum hiç bir sıkıntı yaşamadım ne saçlı derimde nede vücudumda ama yakın zamanlarda geceleri yatmadan bir saat önce sürüp yattıktan sonra kalbimde çarpıntı yapmaya basladıgını hissettim ve bugün şuanda ve tam şu dakikada uyandım kalbim kulaklarımda atıyordu neredeyse uykudan uyandırdı kalbim yerinden cıkıcak sandım. Ve an itibariyle minoxla işim bitmiştir.

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 08 Haziran 2021, 04:25:34 »
Hiç kullanılmamış 1 şişe minoxil var elimde %5 isteyen olursa çok ucuzdan kargolayım direk

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 02 Haziran 2024, 14:19:11 »
Arkadaşlar 7 aydır minox kullanıyordum hiç bir sıkıntı yaşamadım ne saçlı derimde nede vücudumda ama yakın zamanlarda geceleri yatmadan bir saat önce sürüp yattıktan sonra kalbimde çarpıntı yapmaya basladıgını hissettim ve bugün şuanda ve tam şu dakikada uyandım kalbim kulaklarımda atıyordu neredeyse uykudan uyandırdı kalbim yerinden cıkıcak sandım. Ve an itibariyle minoxla işim bitmiştir.

Böyle etkiler bırakması çok normal çünkü minoxil kalp ritim düzenleyicisi olarak görev yapıyor.

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #38 : 02 Haziran 2024, 14:55:39 »
Böyle etkiler bırakması çok normal çünkü minoxil kalp ritim düzenleyicisi olarak görev yapıyor.
Ritim düzenleyici değil,kan damarlarında vazodilatör etki görerek genişletiyor.Damarların genişlemesi ve gevşemesi ile birlikte nabızda artış yaşanıyor.Topicalde çarpıntı yaşanması çok düşük ihtimal 10 15 fıs ve dermaroller yaparsanız belki düşük ihtimal ortaya çıkabilir.

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 02 Haziran 2024, 15:27:06 »
Ritim düzenleyici değil,kan damarlarında vazodilatör etki görerek genişletiyor.Damarların genişlemesi ve gevşemesi ile birlikte nabızda artış yaşanıyor.Topicalde çarpıntı yaşanması çok düşük ihtimal 10 15 fıs ve dermaroller yaparsanız belki düşük ihtimal ortaya çıkabilir.

Yanlış anladınız hocam minoxidil etken maddesinin işlevinden bahsediyorum. yüksek tansiyonu tedavi etmek amacıyla kullanılıyor. kalpte ritmi düzenleyip nabzı arttırıyor tansiyon düşüyor. kardiyoloji kliniğinde çalışıyorum sabah akşam 5 er fıs kullanmalarına rağmen kalp çarpıntısı , nefes daralması şikayetleriyle gelen hastalar oldu. kendim de saç dökülmesi süreci yaşadığım için gelen hastaları akılda tutuyorum. tabi herkeste böyle etki yapmaz ama topikal zaten yan etki yapmaz demek büyük bir yanılgı. ilaçlar deriden de emilip dolaşım sistemine giriyor.

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #40 : 02 Haziran 2024, 16:05:08 »
Her püskürtme 10 mg minoksil içerir 5 fıs 5x10 50 mg eder topical minoksidilin yalnızca %1 sistematik hale geçer buda 0,5mg Minoxil demek,peki yüksek tansiyon hastaları kaç mg oral olarak kullnıyor dersek, 10-40 mg arası, diyelimki hafif bir hipertansiyon hastası 10 mg kullansa tansiyonu tedavi etme amacıyla ondan bile 20 kat düşük bir dozaj sistematik hale geçiyor o yüzden kardiyolojiye gelenler yüksek ihtimal plasebo etkisindeler.Ya da panik atak,anskiyeteye sahip olma ihtimalle çok fazladır,sende bilirsin forumda 1 hafta  boyunca 1 mg finasteride kullanıp kalıcı kısır kaldığını idda edenler oldu :D ben 4 5 yıldır finasteride ve  kullanıyorum haftada 15 20 mastürbasyon yaptığımı bilirim yani forumda iddia edenler ya da kardiyolojiye gelenlerin belli bir kısmında ciddi kaygı bozuklukları ve panik atak var.

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 02 Haziran 2024, 16:47:04 »
Her püskürtme 10 mg minoksil içerir 5 fıs 5x10 50 mg eder topical minoksidilin yalnızca %1 sistematik hale geçer buda 0,5mg Minoxil demek,peki yüksek tansiyon hastaları kaç mg oral olarak kullnıyor dersek, 10-40 mg arası, diyelimki hafif bir hipertansiyon hastası 10 mg kullansa tansiyonu tedavi etme amacıyla ondan bile 20 kat düşük bir dozaj sistematik hale geçiyor o yüzden kardiyolojiye gelenler yüksek ihtimal plasebo etkisindeler.Ya da panik atak,anskiyeteye sahip olma ihtimalle çok fazladır,sende bilirsin forumda 1 hafta  boyunca 1 mg finasteride kullanıp kalıcı kısır kaldığını idda edenler oldu :D ben 4 5 yıldır finasteride ve  kullanıyorum haftada 15 20 mastürbasyon yaptığımı bilirim yani forumda iddia edenler ya da kardiyolojiye gelenlerin belli bir kısmında ciddi kaygı bozuklukları ve panik atak var.

Maşallah hocam 15-20 fazla değil mi dht baya yüksek o zaman ya da yaş genç. finansteride ben de 1 ay kullandım bir yan etki yaşamadım ama ne olur ne olmaz diye kullanmayı bıraktım erkekliğim saçımdan daha önemli sonuçta. minoxidil 6 ay kullandım lise yıllarında saçlarım o kadar arttı ki anlatamam herhangi bir yan etki de yaşamadım. sonra kullanmayı bıraktım benim saçlar 1 sene sonra berbat hale geldi. o tecrübemden dolayı bir daha minoxil kullanmadım. şuan tüm ürünleri aldım hepsini tek tek deniyorum bir gün bir gün başka. procapilli spreyler dökülmeyi engelliyor saçları kalınlaştırıyor ama yeni saç çıkarma gibi bir etkisi yok yani en azından ben göremedim. bir de aminexil içeren kerastase stimuliste ekleyeceğim listeye. aminexil de döngü yapar diye korkuyorum açıkcası.

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #42 : 02 Haziran 2024, 17:02:08 »
LOREAL  sürekli bişiler bulup pazarlıyor da öyle çok sonuç göremedim internette hem stemoxydine hem aminexil için denemende fayda var.

deft

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 02 Haziran 2024, 23:25:18 »

hocam bazen teorik pratiğe uymayabiliyor. dün ilk kez minoxil kullandım, sabah 5 akşam 5 fıs sakal bölgesine. sabah kullandığımda bi 10 dk sonra sol göğsümde böyle batma mı diyim elektriklenme mi diyim değişik bir huzursuzluk hissettim ama pek önemsemedim çünkü yan etkisini biliyordum dedim psikolojiktir vs. akşama kadar bir daha öyle bir şey olmadı ama akşama doğru baş ağrısı oldu o da normaldir dedim. 5 fıs da akşam sıktım ondan sonra baş ağrısı devam etti ve sersemler gibi oldum biraz. işin can sıkıcı yanı bu psikolojiktir dediğim göğüste batma ağrı hissi yine ilacı kullandıktan 10 dk sonra hissetmeye başladım ve gece uykum kaçtı çünkü çarpıntı hissi vardı ve korkmuştum. gece bir ara uyudum uyandıktan sonra kolum ağrıyordu bugün tabii ki kullanmadım ilacı ama hala aynı kolumda ara sıra uyuşma ve ağrı oluyor gün içinde yine göğsümdeki o çarpıntı hissi arada bi geldi gitti. yani bilmiyorum hala daha psikolojik olabilir diyenler olacaktır ama bu ilacın gerçekten böyle etkileri olduğuna inanıyorum zaten prospektüsünde de yazıyor. belki de yüz bölgesinin saç derisine göre emilimi daha iyidir bundan dolayı sistemik dolaşıma fazla geçmiş olabilir ihtimali üzerinde duruyorum. bu şikayetlerim umarım geçicidir, geçtiğinde belki düşük dozla tekrar deneyebilirim ya da ruh halime göre bu ilacı çöpe atabilirim. :)

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 02 Haziran 2024, 23:57:05 »
hocam bazen teorik pratiğe uymayabiliyor. dün ilk kez minoxil kullandım, sabah 5 akşam 5 fıs sakal bölgesine. sabah kullandığımda bi 10 dk sonra sol göğsümde böyle batma mı diyim elektriklenme mi diyim değişik bir huzursuzluk hissettim ama pek önemsemedim çünkü yan etkisini biliyordum dedim psikolojiktir vs. akşama kadar bir daha öyle bir şey olmadı ama akşama doğru baş ağrısı oldu o da normaldir dedim. 5 fıs da akşam sıktım ondan sonra baş ağrısı devam etti ve sersemler gibi oldum biraz. işin can sıkıcı yanı bu psikolojiktir dediğim göğüste batma ağrı hissi yine ilacı kullandıktan 10 dk sonra hissetmeye başladım ve gece uykum kaçtı çünkü çarpıntı hissi vardı ve korkmuştum. gece bir ara uyudum uyandıktan sonra kolum ağrıyordu bugün tabii ki kullanmadım ilacı ama hala aynı kolumda ara sıra uyuşma ve ağrı oluyor gün içinde yine göğsümdeki o çarpıntı hissi arada bi geldi gitti. yani bilmiyorum hala daha psikolojik olabilir diyenler olacaktır ama bu ilacın gerçekten böyle etkileri olduğuna inanıyorum zaten prospektüsünde de yazıyor. belki de yüz bölgesinin saç derisine göre emilimi daha iyidir bundan dolayı sistemik dolaşıma fazla geçmiş olabilir ihtimali üzerinde duruyorum. bu şikayetlerim umarım geçicidir, geçtiğinde belki düşük dozla tekrar deneyebilirim ya da ruh halime göre bu ilacı çöpe atabilirim. :)

Topikal olarak %1 emilir diye kesin birşey yok zaten onu bilemeyiz tamamen kullanan hasta ile alakalı. ben kendim kardiyoloji kliniğinde çalışıyorum bu kadar psikolojik vaka olamaz demek ki gerçekten etkiliyor. hatta forumlarda hatta ekşi sözlükte bile hairforte sprey kullandığı için uygunsuz sinüş taşikardisi teşhisi konulan hastalar var. hairforte bir de procapil içeriyor minoxil bile yok. dikkat etmek lazım böyle ilaçları kullanırken zaten etkili olmazsa hamileler hairforte sprey ya da minoxil kullanmasın demezlerdi. yan etki görmeyen kullanmaya devam etsin tabi ama bende yan etki yok öyleyse kimsede görülmez demek doğru değil. senin yaşın 22 dir kullanırsın yan etkilerini farketmezsin 30 yaşındaki adam minoxil kullanır kalp çarpıntısı yaşar kalbinde problemler meydana gelir.

Facebook Twitter Instagram