Gönderen Konu: Minoxidil kalp çarpıntısı mı yapıyor?  (Okunma sayısı 7357 defa)

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Minoxidil kalp çarpıntısı mı yapıyor?
« Yanıtla #15 : 16 Eylül 2020, 23:17:14 »
Hocam o kuruluğu önlemek için bir önerin var mı seboreik dermatit var da ben de

Duştan önce saçına zeytinyağı sur 2-3 saat kalsın bunu 3-4 günde bir yap kuruluk namına bir şey kalmıyor ve cilt kendini çok çabuk yeniliyor , konazol tarzı şampuan kullanma Beysev hocama sormuşsun ama bende bir öneri vereyim dedim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 16 Eylül 2020, 23:22:28 »
Hocam fazla doz kullanıyosunuz ya da kullanmışsınızdır

Günde 5 fıs sıktım 2 ay kullandım.Ona rağmen yaptı.Bu ilaç sıkıntılı.Ha herzaman değildi ara ara gelip giderdi.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2020, 23:23:41 »

Abartma görende por-çöz kokluyor zannedecek, yağ gibi olmasının sebebide propilen glikol.

Kokmuyormu yani? Ne farkı var zaten tansiyon ilacı olarak çıkmış.Yağını bilemem ama dışarı çıkarken kullanılmıyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 16 Eylül 2020, 23:29:50 »
Hocam o kuruluğu önlemek için bir önerin var mı seboreik dermatit var da ben de

Genelde konozal iyi geliyor bende kuruluk vs olmamasına rağmen haftada 1 kullanırım deriyi çok iyi temizliyor gerçekten .Şampuan olaylarına girmicem ben başlarda bittim sabunu kullanırdım cokda memnundum sonra nolduysa şampuana heves ettim revita kullandım bir kaç ay ondanda memnundum revita satışı kalktiginda alpacin aldım bundada bir yorum yapamıyorum ama şunu diyebilirim 100 lira alpacine vermek sanki çok boş geliyor bana ama size tavsiyem konozal kullanın hayfada 1-2 fazlası olmasın .Forumda kaç yıldır seboresi olan arkadasda vardı 3 yildan falza oldu minoxil kullanıyor oda konozal kullanıyor iyi geldiğini söylüyor haftada 1-2 kullan tekrar görüşünü yaz bakalim ayrica  şampuan kullanmak istemiyorsan gerçekten bittim sabunu tavsiye ederim. sebore için sampaunlarda var tabi ama bu durumu yasamadigim için şunu al kullan diyemiyorum söylediğim arkadaş yorumu görürse yardımcı olacaktir. Şimdi şunu al kullan dersem sana iyi gelmeyebilir Konozali da çoğu kişide özellikle minoxil kullanıcı larin vazgeçilmezi gibi yabancı forumlarda minoxil kullananlar hemen hemen herkes kullanır nizoral konozal şampuanlarıni ama diğer şampuan olaylarında birşey diyemicem.Yani dediğim forumdaki arkadaş bimdeki A plus 9 lira kullaniyor memmun olduğunu söylüyor.Bende alpacin aldım ama 100 lirayı haketmiyor bence o yüzden sampaun olaylarında deneyip kişi kendini hangi samouanda iyi hissediyor sa devam etmeli.Umarim sorunlarini çözersin bol saçlı günler.: )

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #19 : 16 Eylül 2020, 23:31:27 »
Duştan önce saçına zeytinyağı sur 2-3 saat kalsın bunu 3-4 günde bir yap kuruluk namına bir şey kalmıyor ve cilt kendini çok çabuk yeniliyor , konazol tarzı şampuan kullanma Beysev hocama sormuşsun ama bende bir öneri vereyim dedim
Teşekkür ederim hocam sende de mi seboreik dermatit var

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #20 : 16 Eylül 2020, 23:32:54 »
Genelde konozal iyi geliyor bende kuruluk vs olmamasına rağmen haftada 1 kullanırım deriyi çok iyi temizliyor gerçekten .Şampuan olaylarına girmicem ben başlarda bittim sabunu kullanırdım cokda memnundum sonra nolduysa şampuana heves ettim revita kullandım bir kaç ay ondanda memnundum revita satışı kalktiginda alpacin aldım bundada bir yorum yapamıyorum ama şunu diyebilirim 100 lira alpacine vermek sanki çok boş geliyor bana ama size tavsiyem konozal kullanın hayfada 1-2 fazlası olmasın .Forumda kaç yıldır seboresi olan arkadasda vardı 3 yildan falza oldu minoxil kullanıyor oda konozal kullanıyor iyi geldiğini söylüyor haftada 1-2 kullan tekrar görüşünü yaz bakalim ayrica  şampuan kullanmak istemiyorsan gerçekten bittim sabunu tavsiye ederim. sebore için sampaunlarda var tabi ama bu durumu yasamadigim için şunu al kullan diyemiyorum söylediğim arkadaş yorumu görürse yardımcı olacaktir. Şimdi şunu al kullan dersem sana iyi gelmeyebilir Konozali da çoğu kişide özellikle minoxil kullanıcı larin vazgeçilmezi gibi yabancı forumlarda minoxil kullananlar hemen hemen herkes kullanır nizoral konozal şampuanlarıni ama diğer şampuan olaylarında birşey diyemicem.Yani dediğim forumdaki arkadaş bimdeki A plus 9 lira kullaniyor memmun olduğunu söylüyor.Bende alpacin aldım ama 100 lirayı haketmiyor bence o yüzden sampaun olaylarında deneyip kişi kendini hangi samouanda iyi hissediyor sa devam etmeli.Umarim sorunlarini çözersin bol saçlı günler.: )
Hocam bıttım kullanıyorum da saçımı çok kurutuyo ya duşa giresim gelmiyo artık o derece

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 16 Eylül 2020, 23:33:20 »
Kokmuyormu yani? Ne farkı var zaten tansiyon ilacı olarak çıkmış.Yağını bilemem ama dışarı çıkarken kullanılmıyor.

Ya üstad sen ne kokusundan bahsediyorsun anlamadım bana gore kokmuyor dışarıdan kastın ne saçı yağlı gösteriyor onu mu kastediyorsun ben iki günde bir saç yıkarım ama şimdiye kadar etrafımda kimse bir şey demedi saçıma evde ailem dahil . At bakalım minoxilin içine dutasterid gör o zaman kokuyu sen .

Senin minoxidile karşı garezin mi var varsa söyle yani boşuna tartışmaya girmeyelim kimisi finasterid kullanır minoxa söver kimisi de minox kullanır finasteride karşıdır.

Rocco şeker gibi finasterid öneriyorlar ama öyle yorumlar var ki minoxidil Ocak yıkar.

Çözemedim bu forumu değişik üyeler var.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 16 Eylül 2020, 23:35:18 »
Teşekkür ederim hocam sende de mi seboreik dermatit var

Yok hocam ben kuruluk için tavsiyede bulundum sadece

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 16 Eylül 2020, 23:35:53 »

Konozal kullan dedim ama bundada sanırım değişkenlik gösteriyor sende ne gibi etki etti  .Ben genel anlamda araştırdım kadariyla önerdim yani haftada 1-2 kullanılması iyi gelebilir diye düşünüyorum.

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 16 Eylül 2020, 23:36:03 »
minoxili aşırı kullanırsanız baş ağrısı ve çarpıntı yapar hatta bazen aylarca geçmediğini söyleyen çok sayıda kişi var ,dikkatli kullanmak lazım kafaya boca etmemek lazım  :)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 16 Eylül 2020, 23:42:22 »
Konozal kullan dedim ama bundada sanırım değişkenlik gösteriyor sende ne gibi etki etti  .Ben genel anlamda araştırdım kadariyla önerdim yani haftada 1-2 kullanılması iyi gelebilir diye düşünüyorum.

Hocam konazol çok kişi öneriyor kullanan %80 mennun ama ben %20 lik tayfadayım saçlarımı keçe gibi yapıyor ve derimde aşırı kaşıntı yapıyor yani çok kurutuyor rahatsız ediyor beni bu yönden söyledim arkadaşa kuruluk üstüne kuruluk yapan şampuan kullanmak zarar verebilir diye ,  ben mesela şuan saf minoxidil kullanıyorum yanına bimde a+plus şampuan var bide Vichy dercos kırmızı kutu var karışık elime ne gelirse onu alıyorum duşta şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım çok şükür eskiden çok dikkat ederdim şampuana ama artık şampuana ayda 100 lira vermek mantıksız geliyor bana ahım şahım fark yok bence o yüzden böyle devam

trkaantr1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 16 Eylül 2020, 23:44:15 »
Kardeşim ben ne minooksil düşmanıyım ne şeyim.Bikere aldım ben bu illeti.İlk sürmemle beraber yatgımdan fırlayışım bir oldu. İnanılmaz karbim carptı.Ben bide sağlığıma cok dikkat ederim. Gittim geri verdim eczaneye.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 16 Eylül 2020, 23:46:55 »
Hocam bıttım kullanıyorum da saçımı çok kurutuyo ya duşa giresim gelmiyo artık o derece

Anladım.Bittimi kendimce önerdim ama şöyle bende sampuanda yada bittim sabunu olsun beklediğim tek şey saçları yikadigim zaman kurutrken rahat şekil verrbilmem.Bittimda çok iyi yapıyordum saçları güzelde hisettigim için dogal bittim sabunu önerdim çok kuruluk yapıyorsa kendini kötü hissediyorsan kullanma tabi .Execuvite hocaminda dediği gibi zeytin yağı da iyi gelebilir tabi hergun yapmamak şartı ile.Bende arada bir sürerim zeytin yağı çörek otu yağı özellikle çörek otu yağını çok kullanıyordum şu sıralar nadir yapıyorum.Saclarima çok iyi geldigini hissediyorum canlılık katıyor.Yaglari kullanırsan da çok bekletme kafanda .seboresi olan arkadaşlar yardımcı olur umarım inşallah istediğin saçlara kavuşursun.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 16 Eylül 2020, 23:57:06 »
Hocam konazol çok kişi öneriyor kullanan %80 mennun ama ben %20 lik tayfadayım saçlarımı keçe gibi yapıyor ve derimde aşırı kaşıntı yapıyor yani çok kurutuyor rahatsız ediyor beni bu yönden söyledim arkadaşa kuruluk üstüne kuruluk yapan şampuan kullanmak zarar verebilir diye ,  ben mesela şuan saf minoxidil kullanıyorum yanına bimde a+plus şampuan var bide Vichy dercos kırmızı kutu var karışık elime ne gelirse onu alıyorum duşta şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım çok şükür eskiden çok dikkat ederdim şampuana ama artık şampuana ayda 100 lira vermek mantıksız geliyor bana ahım şahım fark yok bence o yüzden böyle devam

Kesinlikle bende farkettim bu sampuan olaylarında dedigin gibi o paraları haketmiyorlar su A plus olayını bende düşündüm de bir türlü nasıp olmadı : ) Ama en kısa zamanda alıp denemeyi düşünüyorum : )Bende alopxyden t den regaine geçtim Almanya'dan getirtiriyorum  akşamları uyguladigim yarım saat gecmeden yatıyorum direk kuruması çok hoşuma gidiyor normalde regainei sürekli getirme olayım olmasaydı baslamazdim ama her sene 12 kutu sakallar içinde fazladan getirtiyorum uygun fiyata bakalım hocam koruyabildigimiz kadar inşallah senin saçlar çok iyi masallahi var zaten ilerde en kotu siklastirma yaparsın ki buna bile gerek kalmaz inşallah tedavilere devam tabi : )

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 17 Eylül 2020, 00:05:05 »
Kesinlikle bende farkettim bu sampuan olaylarında dedigin gibi o paraları haketmiyorlar su A plus olayını bende düşündüm de bir türlü nasıp olmadı : ) Ama en kısa zamanda alıp denemeyi düşünüyorum : )Bende alopxyden t den regaine geçtim Almanya'dan getirtiriyorum  akşamları uyguladigim yarım saat gecmeden yatıyorum direk kuruması çok hoşuma gidiyor normalde regainei sürekli getirme olayım olmasaydı baslamazdim ama her sene 12 kutu sakallar içinde fazladan getirtiyorum uygun fiyata bakalım hocam koruyabildigimiz kadar inşallah senin saçlar çok iyi masallahi var zaten ilerde en kotu siklastirma yaparsın ki buna bile gerek kalmaz inşallah tedavilere devam tabi : )

Valla şuan nw1 seviyesine geldi hocam çok şükür şimdilik hiç sıkıntı yok bakalım hayırlısı :)  nereye kadar koruyabilirsek kar . İnsallah sizinde her şey gönlünüzce olur , köpük formuda çok iyi imkan varsa değerlendirin bencede

Facebook Twitter Instagram