Gönderen Konu: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31  (Okunma sayısı 56799 defa)

kelveötesi35

• Hero Member
Ynt: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31
« Yanıtla #330 : 23 Ocak 2023, 14:19:49 »
İçeriğinde alkol var mı?

Başkan;

Prozinc plus losyon: Aqua Water, Denatured Ethyl Alcohol, 10 Trichogen VEG Panax Gingseng Root Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, PEG-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine HCL, Citrulline, Glucosamine HCL, Biotin, PEG-40 Hydrogenated Castor oil, Serenoa Serrulata Fruit Exract Saw Palmetto Extract , Fragrance, Sodium Benzoate

Alopexy t:
Etkin madde:
Bir şişe (60 ml) sprey 3 g Minoksidil içerir.
.Yardımcı maddeler:
Propilen glikol, etanel, sitrik asit monohidrat, deiyonize su

Yazmakta.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #331 : 26 Ocak 2023, 14:45:21 »
Sorum halen güncel...

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #332 : 27 Ocak 2023, 00:32:05 »
Prozinc Plus losyon minoksidil değil. Kanlandırmayı hızlandırıcı, saçın köklerini uyarıcı vitaminler var ve saw palmetto ile dht baskılamayı hedeflemişler. Alopexy T minoksidil.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #333 : 30 Ocak 2023, 08:29:54 »
bide arkadaslar, minoxidili sakalina sürüp yinede saclarinda etki görenler varmis. @hintell: bu konuda bir bilgin varmi, youtube da izledim , alman bir kullanici sakalina sürüp birakmis ve saclarinda dökülme bile olmamis biraktiktan sonra.
  • Yaşınız 35

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #334 : 31 Ocak 2023, 12:12:14 »
Prozinc Plus losyon minoksidil değil. Kanlandırmayı hızlandırıcı, saçın köklerini uyarıcı vitaminler var ve saw palmetto ile dht baskılamayı hedeflemişler. Alopexy T minoksidil.

Hocam, o halde, prozinc plus losyona faideli bir ürün diyebilir miyiz ? Yani kullanıp bıraktıktan sonra olanı da götürme etkili birşey olmayacaktır minoxidil değilse, lakin özellikle asuman hair harici çok fazla kullanan görmedim prozinc plus losyonu...

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #335 : 31 Ocak 2023, 14:43:02 »
Hocam, o halde, prozinc plus losyona faideli bir ürün diyebilir miyiz ? Yani kullanıp bıraktıktan sonra olanı da götürme etkili birşey olmayacaktır minoxidil değilse, lakin özellikle asuman hair harici çok fazla kullanan görmedim prozinc plus losyonu...

Geçenlerde içeriğini bende araştırıdım faydalı olabilir diye ancak kullanıcı referanslarında bırakınca minoksidil etkisi alanları yani saçların gerilediği yorumlarını görünce kullanmadım. Açıkcası saçları destekleyen topikal bir ürün bende arıyorum, böyle bırakınca saçları dökmeyecek ve kullandığımda inanılmaz bir artı beklentisi olmasına da gerek yok minoksidil gibi ufak bir destekleyici ürün ama hepsinin çalışma mekanizması aynı. Kökleri besliyor denilen çoğu ürün damar genişletici, kan akışı hızlandırıcı ürünler. Bilemiyorum yani içerik olarak bahsettiğiniz ürün iyi duruyor. Muhtemelen kafanızda sizinde saçlarınızı bıraktığında gerileme endişesi var bu nedenle ürün iyidir kullanın diyemiyorum. Ben baktım yorumları dikkate alarak kullanmadım. Bildiğim bir marka ürünü olsa deneyimlerdim ama markayı da forumdan gördüğüm kadarıyla biliyorum. İçerik olarak iyi olduğunu söyleyebilirim ama.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #336 : 31 Ocak 2023, 15:43:12 »
ben proznic losyonu kullaniyorum, haftada iki üc kez uyguluyorum ve sanki saclari daha hacimli gösteriyor. bunun yaninda her sabah alpecin ve her aksam proznic sampuan ile yikiyorum saclari. haftanin iki veya üc günü de dermaroller 0.5 kullaniyorum. proznic losyon eger ki minoxil yoksa, dökmez saclari fikrimce.
  • Yaşınız 35

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #337 : 01 Şubat 2023, 11:17:52 »
Geçenlerde içeriğini bende araştırıdım faydalı olabilir diye ancak kullanıcı referanslarında bırakınca minoksidil etkisi alanları yani saçların gerilediği yorumlarını görünce kullanmadım. Açıkcası saçları destekleyen topikal bir ürün bende arıyorum, böyle bırakınca saçları dökmeyecek ve kullandığımda inanılmaz bir artı beklentisi olmasına da gerek yok minoksidil gibi ufak bir destekleyici ürün ama hepsinin çalışma mekanizması aynı. Kökleri besliyor denilen çoğu ürün damar genişletici, kan akışı hızlandırıcı ürünler. Bilemiyorum yani içerik olarak bahsettiğiniz ürün iyi duruyor. Muhtemelen kafanızda sizinde saçlarınızı bıraktığında gerileme endişesi var bu nedenle ürün iyidir kullanın diyemiyorum. Ben baktım yorumları dikkate alarak kullanmadım. Bildiğim bir marka ürünü olsa deneyimlerdim ama markayı da forumdan gördüğüm kadarıyla biliyorum. İçerik olarak iyi olduğunu söyleyebilirim ama.

Eyvallah dostum. Asuman hanım tekrar kullanmamı söylediği için irdelemek istedim. Açıkcası kullanıp bıraktıktan sonra minoxil etkisi gördügüm için başlamama taraftarıyım. Çok harika ilaçlar bunlar, olmayanı bile çıkarıyor meret. Lakin tam bir kapitalist icat, mümkün mertebe sürekli kullanman için üretilmiş. Sözün özü, zor degil, akşamları şöyle 4.5 fıs yapıp, saça, köke iyi gelecek şey almak, kullanmak... Ama sonrası işte kendimden de gördügüm için artık yogurdu üfleyerek yiyorum.

Doyurucu yorumunuz için teşekkür ederim

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #338 : 01 Şubat 2023, 12:43:21 »
arkadaslar ben mi yanlis biliyorum ? proznic losyon minoxil etkisi  veriyorsa birakmam lazim. ekime 2 ay kaldi. ne diyosunuz ? birakiyimmi losyonu ? ayrica hergün sacimi proznic sampuan ile yikiyorum, onda bir sIkIntI olmaz dimi ? yoksa onuda birakirim, sorun yok.
  • Yaşınız 35

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #339 : 01 Şubat 2023, 15:24:47 »
Eyvallah dostum. Asuman hanım tekrar kullanmamı söylediği için irdelemek istedim. Açıkcası kullanıp bıraktıktan sonra minoxil etkisi gördügüm için başlamama taraftarıyım. Çok harika ilaçlar bunlar, olmayanı bile çıkarıyor meret. Lakin tam bir kapitalist icat, mümkün mertebe sürekli kullanman için üretilmiş. Sözün özü, zor degil, akşamları şöyle 4.5 fıs yapıp, saça, köke iyi gelecek şey almak, kullanmak... Ama sonrası işte kendimden de gördügüm için artık yogurdu üfleyerek yiyorum.

Doyurucu yorumunuz için teşekkür ederim

Aslında aminexil ve priorin beraber kullanılsa ufak bir fayda sağlayacağına eminim ancak verecekleri ufak etki ile aylık verilecek giderine değmeyeceği için kullanmıyorum. Eskiden fiyatları ucuz olduğunda dahi kullanmıyordum ben şuan çok gereksiz pahalı.

arkadaslar ben mi yanlis biliyorum ? proznic losyon minoxil etkisi  veriyorsa birakmam lazim. ekime 2 ay kaldi. ne diyosunuz ? birakiyimmi losyonu ? ayrica hergün sacimi proznic sampuan ile yikiyorum, onda bir sIkIntI olmaz dimi ? yoksa onuda birakirim, sorun yok.

Kanı inceltecek, hızlandıracak takviyelerin kullanımı 1 aydır kesseniz iyi olur. Özellikle ekim öncesi aspirin, kola, kahve vs. içmemeniz önemli. Şampunda da kafein varsa kullanmazsınız ekimin son haftası.

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #340 : 01 Şubat 2023, 15:45:41 »

Kanı inceltecek, hızlandıracak takviyelerin kullanımı 1 aydır kesseniz iyi olur. Özellikle ekim öncesi aspirin, kola, kahve vs. içmemeniz önemli. Şampunda da kafein varsa kullanmazsınız ekimin son haftası.

suanda vitamin haplari ve xpecia kullaniyorum. bunlari birakmak zorundamiyim ? arti hergün alpecin sabahlari ve aksamlari proznic sampuanla yikiyorum saclari, alpecinde kafein oldugu icin bunu bir hafta önce birakiyim dimi? peki proznic sampuan ve losyon nolcak ? losyonu anliyamadim simdi, minoxil tarzimi bu ? eger öyleyse hemen birakmam lazim. ekim öncesi kahve kola vs demissiniz, ekim günü icinmi demek istediniz?

bu arada kelveötesi dostum, özür diliyorum konunu mesgul ettigim icin.
  • Yaşınız 35

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #341 : 02 Şubat 2023, 04:32:23 »
suanda vitamin haplari ve xpecia kullaniyorum. bunlari birakmak zorundamiyim ? arti hergün alpecin sabahlari ve aksamlari proznic sampuanla yikiyorum saclari, alpecinde kafein oldugu icin bunu bir hafta önce birakiyim dimi? peki proznic sampuan ve losyon nolcak ? losyonu anliyamadim simdi, minoxil tarzimi bu ? eger öyleyse hemen birakmam lazim. ekim öncesi kahve kola vs demissiniz, ekim günü icinmi demek istediniz?

bu arada kelveötesi dostum, özür diliyorum konunu mesgul ettigim icin.

Hocam vitamin vs. bilemem bunları ekim merkezinize danışsanız daha iyi olur. Ben sadece sorduğunuz soru için benim kendi ekim merkezimizin kısmen yapmaman gerekenleri biraz daha detaylandırarak yazdım. Kafein içerikli ürünleri ekim günü öncesi (ekim günü de dahil) kullanamam gerektiği söylendi. Çok fazla stres yapıyorsunuz sanırım. Neden günde 2 şampuanla saçlarınızı yıkıyorsunuz ki? Bu ph dengesini de bozar zarar verir saçlarınıza. Günde bir kere tercih ettiğiniz şampuanla yıkasanız kafi. Ben finasterid kullanıyorum, ekim günü dahil kullanmaya devam ettim. Siz nasıl şuan neler yapmamanız gerektiğini düşünüyorken bende sizin gibi ekim merkezine danışarak öğrendim. Sonuçta doktorlardan destek almak en doğrusu. Bu arada ben sadece son 1 hafta dikkat ettim ekim öncesinde. Ama herhangi bir topikal sprey de kullanmıyordum.

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #342 : 02 Şubat 2023, 08:24:09 »
Hocam vitamin vs. bilemem bunları ekim merkezinize danışsanız daha iyi olur. Ben sadece sorduğunuz soru için benim kendi ekim merkezimizin kısmen yapmaman gerekenleri biraz daha detaylandırarak yazdım. Kafein içerikli ürünleri ekim günü öncesi (ekim günü de dahil) kullanamam gerektiği söylendi. Çok fazla stres yapıyorsunuz sanırım. Neden günde 2 şampuanla saçlarınızı yıkıyorsunuz ki? Bu ph dengesini de bozar zarar verir saçlarınıza. Günde bir kere tercih ettiğiniz şampuanla yıkasanız kafi. Ben finasterid kullanıyorum, ekim günü dahil kullanmaya devam ettim. Siz nasıl şuan neler yapmamanız gerektiğini düşünüyorken bende sizin gibi ekim merkezine danışarak öğrendim. Sonuçta doktorlardan destek almak en doğrusu. Bu arada ben sadece son 1 hafta dikkat ettim ekim öncesinde. Ama herhangi bir topikal sprey de kullanmıyordum.

tsk ederim bilgilendirme icin. neden günde iki sampuan diye sormusun, onu bende bilmiyorum. simdiye kadar hep alpecin c1 kullandim ve sonradan ekimle alakali ilgilendigim icin hep proznic sampuan diye okudum, o yüzden bu ikisini kombine ediyorum. sizce gereksizmi yani ? önceligim alpecinden yana, ama proznicin de yararlari varmis diye okudum. gercekten suan napcagimi sasirdim. ekim merkezine de sorsak, genel cevaplar veriliyor. bilemedim simdi...
  • Yaşınız 35

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #343 : 02 Şubat 2023, 10:53:47 »
tsk ederim bilgilendirme icin. neden günde iki sampuan diye sormusun, onu bende bilmiyorum. simdiye kadar hep alpecin c1 kullandim ve sonradan ekimle alakali ilgilendigim icin hep proznic sampuan diye okudum, o yüzden bu ikisini kombine ediyorum. sizce gereksizmi yani ? önceligim alpecinden yana, ama proznicin de yararlari varmis diye okudum. gercekten suan napcagimi sasirdim. ekim merkezine de sorsak, genel cevaplar veriliyor. bilemedim simdi...

Çünkü özel bir durum olmadıkça süreç herkes için genel işliyor. Kafanızda problem oluşacağını düşündüğünüz ürünleri bence kullanmayın. Minoksidil kullanıyorsanız 1 ay kala ekime kullanmazsınız. Ekime 1 hafta kala da alkol, sigara tüketmezsiniz. Ekime 1 gün kala da aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç kullanmazsınız. Kahve ve kafein içeriklerinden de ekim gününe yakın tüketmezsiniz bu kadar. Ekim işin en kolay kısmı aslında. Zor olan kısım sonra ki süreç. Şampuanın saça öyle muazzam bir artısı olmaz. Dökülmeyen saçlar için sampuan dolgun gösterir, kozmetik mana da fark yaratır. Saç dökülmesi içinse saça zarar verecek etken maddeler olmaz bu kadar. İçeriğinde antiandrojen yoksa tabi. Saw palmetto da ne kadar antiandrojen sayılır bilinmez.

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #344 : 02 Şubat 2023, 14:12:42 »
bu dediklerini not aldim. simdilik günde iki defa bu sampuanlarla devam, minoxil kullanmadim, proznic losyon kullandim tek. bu losyon ayni etkiyi vermiyor , icerigi baska diye biliyorum. yinede önlem olarak birakiyimmi losyonu ? kahve alkol vs sorun olmaz, sadece sigarada heralde ekim günü belki sabah bir tane icerim. tiryakisiyim malesef. peki kofeyin li sampuani bi hafta önceden biraksam yeterlidir diye düsünoyurm. insallah atlatiriz allahin izniyle.
  • Yaşınız 35

Facebook Twitter Instagram