Gönderen Konu: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31  (Okunma sayısı 56788 defa)

kel piero

• Full Member
Ynt: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31
« Yanıtla #300 : 28 Ekim 2022, 04:38:06 »
Hocam ben yeterli ve faydalı olduğu konusunu bilemem. Açıkcası ben fikirlerimi yazarken kendi mantık çerçevemde değerlendirerek yazıyorum. Sizin dediğiniz soru da şunu diyebilirim ekim saçları ne kadar beslenirse o kadar çıkacak saçlara artısı olur diye düşünüyorum. Minoksidil de fda onayı almış saçları besleyen bir takviye. Mutlaka kullanılan zaman da artısı olur. Ben de 7. ayımda ince saçları destelemek amaçlı 1 şişe kirkland kullandım ve faydasını görmüştüm ekim saçlarıma. Ekim merkezleri minoksidil kullandırabilir. Risk onların olmuyor, çünkü merkez ektiği ve çıkan saçlara bakar. Sonuçta tekrar tekrar yazıyorum ama minoksidil saç tedavisinde fda onayı almış tedavilerden bir tanesi. Finasteridin de yan etkileri mevcut. Finasterid kullanıpta, bıraktığında saçları gerileyen insanlar da var. O yüzden ekim öncesinde bu durumların iyi düşünmesi gerek.
işte bende tam olarak bunu söylemeye çalışıyorum hocam 1 şişe kullanıp bırakmışsınız. işi uzatıp döngü olaylarına girmemişsiniz amaç kısa sürede o alanı beslemek olmalı. gördüğüm kadarıyla bu ilacı ne kadar uzun süreli kullanırsınız saç buna bağımlı oluyor o yüzden max 1şişe veya 2aydan sonra kesmek gerekiyor. Finasterid konusunda da tabi haklısınız ama forumda da görüyoruz ki finasterid minoxun yarısı kadar bile döngü olayına girmiyor elbette bırakıldığında saç bir tık geri geliyor ama bu etki %30 civarlarında ancak ya var ya yok.  bu da kabul edilebilir bir oran bence. en azından finasteridte bırakıldığında saç dökülmesi olmuyor sadece kalınlaşan saç biraz inceliyor ve o doldunluğu kaybediyor .tabi bu benim nacizane kendi görüşüm. sizler daha tecrübelisiniz bu konuda o yüzden fikirlerinizi önemsiyorum

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #301 : 28 Ekim 2022, 08:57:07 »
Düzenli kullananlarda dahi arada böyle gerilemeler oluyor sonra toparlıyor diye mesajlar okuyorum. Yani bence kullananları maalesef "rezil de ediyor, vezir de". Dikkat edin forumda yalnızca minoksidil kullanıp memnun olanların dökülmesi ya nw2 ya da nw3 aileden gelen genetik dökülmeleri agresif değil ki bazı insanlarda döngü de olmayabiliyor. Öyle insanlar için büyük nimet minoksidil. Ama sizin gibi geniş açıklıklarda kullananlar yanında genelde antiandrojen de kullanıyorlar. Ama sizin durumunuzda ne yalan söyleyeyim bende düzenli antiandrojen kullanmazdım ama minoksidil de kullanmazdım. Biraz yalancı baharı da yaşatabiliyor minoksidil.

Şimdi siz ne düşünüyorsunuz mevcut durumunuzla ile alakalı? Merkez ile görüştünüz mü? Ya da herhangi bir takviye kullanımına nasıl bakıyorsunuz?

Hocam, forumda bilgili olduğunu düşündüğüm, yorumlarına, tavsiyelerine ve fikirlerine güvendiğim kişilerdensiniz, öncelikle vakit ayırıp fikir doğurttugunuz icin teşekkür ederim.

Minox konusunda söylediklerinize katılıyorum, az bir açıklık olduğunda denenebilir ve uzun vade sürdürülebilir bir ilaç belki de. Ama artısı eksisi düşünüldüğünde, şekil 1-A ( beni) düşündüğümüzde, tecrübeli ekimcilerin , kendi ekimini daha iyi göstermesini sağlamak adına bile, önermemesi gerekiyor diye düşünüyorum artık. Aklıma, tartışmasız iyi ekimcilerden Asmed geldi, şöyle bir göz attım ektirenlere ve zihnimi yokladıgımda, merkezin minox önermedigini gördüm.

Merkezle görüştüm ' çok iyi görünüyor maşallah ' ' dökülme normal' dedi. Ben durumun öyle olmadığını ısrarla aylar önce de söylemiştim. Kan testi yaptırın sonuçlara bakalım dediler en son.

Bi kutu xpecia aldım 1 ay kadar önce onu kullanıyorum sabah akşam. Sanki çok az da olsa iyi bi etki etti gibi.

Sizin saç ekim sürecinizi de okumak isterim lakin bulamadım. Özelden ya da buradan yazarsanız, takviye konusunda feyz almam gereken şeyleri uygularım.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #302 : 28 Ekim 2022, 09:03:27 »
Anladım morelini bozma biraz finas terid kullanmdüşünürsen toparlar hızlı sekilde 3/4 ay da sonra toparlayınca xpecis ile devam edersin ama toparlar bunları yaparsan

Eyvallah Hintell. Ya saç olayı hepimiz için önemli biliyorsun. Sana yıllar önce watsapptan kıçıma kadar uzun saçlı halimi de atmıştım ki alışamıyorum saçsızlıga.

Dediklerini bir an önce uygulayacağım. Desteğin için teşekkür ederim.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #303 : 28 Ekim 2022, 09:05:09 »
Minox saçı mahvetmiş sanırım

Kardeşim, birde toprak at üstüme  :)

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #304 : 28 Ekim 2022, 09:06:40 »
Belki sadece minoxidilin shedding zamanidir yine.  1-2 ay sonra düzelir stres yapma

Eyvallah kewell. Iyi geliyor biraz pozitif söylemler. Umarım öyle olur 🖐

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #305 : 28 Ekim 2022, 09:43:26 »
Arkadaşın konusunu işgal ediyor gibi olmasın ama Asuman hanım bana da Alopexy önerdi prozinc plus losyon ile dönüşümlü olarak bir kutu kullanın dedi.YasCıkışları hızlandıracagı söylendi..Sadece Ekim bölgesine kullanmalıyım karar veremedim.Ekimin dördüncü ayindayim.

İstersen baştan sona tüm sürecimi oku abi, ona göre kendin karar ver.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #306 : 29 Ekim 2022, 13:51:34 »
Son sürecimle ilgili, değerli fikirlerini paylaşan ve yönlendiren forumdaşlarıma tekrardan teşekkür ederim.

Dün saçlarımı 5 numara kestirdim. Bi dipleri kökleri görmek adına ara ara bunu yapmayı düşünüyorum, sac biraz uzunken tam anlaşılmıyor zannımca dipler.

Bugun itibariyle proscara başladım. Buradan edindiğim bilgiler ile 4/1 şeklinde.

Birde konazol şampuanı aldım. Bir kutu bitirmek istiyorum. Varsa saçımla ilgili dıştan da faydası olur diye düşündüm.

Önlemlerim umarım işe yarar.

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #307 : 29 Ekim 2022, 13:55:05 »
Valla hocam ben beğendim kısa saçı çok güzel durmuş ve saçlarında sağlıklı duruyor
Çok iyi yapmışsın bence

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #308 : 29 Ekim 2022, 14:59:20 »
Valla hocam ben beğendim kısa saçı çok güzel durmuş ve saçlarında sağlıklı duruyor
Çok iyi yapmışsın bence

Eyvallah impala. Beğenmene sevindim.
Surecin devamı için, dogru bir yol izliyorum dimi sence de takviye konusunda

Hainkostok

• Full Member
« Yanıtla #309 : 29 Ekim 2022, 15:26:27 »
Sürecin tamamını okudum.
Açıkçası arkada özellikle seyrelme olmuş yani kendi saclarinizi bu sürede koruyan ilacmis.
İlacın etkisi geçince süreç tersine dönmüş.
Dürüst konuşmak gerekirse finanterid ve minox saç ekimlerinde bir ilizyon yaratıyor.
Sürekli olmayacaksa bu ilaçların kullanımı bırakıldığında psikolojik bir yıkım yaratabiliyor.
Ben kısa süre finas kullanıp bunu gördüm ve bıraktım zaten. Etkisi şahaneydi ama bırakınca da eskiye döndü. Eğer evliyseniz ve çocuk düşünüyorsaniz finas tavsiye etmem.
Bazı insanlarda olumsuz etki yaratıyor (bende yarattığı için bırakıtim). Doktorum bana bazı insanlarda geri dönülmez olumsuz etkiler yaratabiliyor ,dedi.( Ereksiyon problemi , menide sıvılaşma, isteksizlik vb)  Açıkçası bu riske çok fazla girmeye cesaret edemedim. Sürece çok takılırsaniz işler daha kötüye gidebiliyor. Ben yerinizde olsam biraz daha dökülme olduktan sonra sıkılaştırma ekimi yaptırırım. İlaç işinin sonu yok açıkçası. Ben ikinci ekimi yaptırmayı planlıyorum mesela sadece ilk üç ay ilaç kullanacağım, o da xpecia, prozinc şampuan ve losyon.
Şampuan dışındakileri sonra bırakacağım.
Çok fazla ilaç bana göre saç derisinin ve saçın kimyasını bozuyor.

Hainkostok

• Full Member
« Yanıtla #310 : 29 Ekim 2022, 15:33:25 »
Herkese merhaba. Dün 60. günüm doldu.
Üçüncü fotoya baktığınızda oraya yoğun bir saç ekimi yapılmamış orayı gürleştiren kuvvetle muhtemel ilaclarmiş
Şok dökülme sonra su ve öncesine bakınca bunu görmek zor değil
Bir de zamanla çoklu greftlerin içinde bulunan zayif grefler dökülebiliyor ve tekli ya da ikili grefte dönüşüyor bu da ister istemez sıkliği azaltıyor

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #311 : 29 Ekim 2022, 16:35:38 »
Üçüncü fotoya baktığınızda oraya yoğun bir saç ekimi yapılmamış orayı gürleştiren kuvvetle muhtemel ilaclarmiş
Şok dökülme sonra su ve öncesine bakınca bunu görmek zor değil
Bir de zamanla çoklu greftlerin içinde bulunan zayif grefler dökülebiliyor ve tekli ya da ikili grefte dönüşüyor bu da ister istemez sıkliği azaltıyor

Dostum ben saç icin biotin ve xpecia kullandım sadece ki bu ilaçlarda zararı olan ürünler degil ( takviyeler benim zaten hayat kalitesi için, gereklilik olarak gördüğüm şeyler, ekimden öncede sonra da ekimden bağımsız kullandığım ürünler) tabi biotin ve xpecia  belli bölgeleri  güçlendirmiş olabilir ve bu benim istediğim birseydi. Haklısın onları bıraktıktan ( aslında ara verme diyelim, bir sure sonra dönemsel olarak kullanmaya başlamayı düşünüyordum) bazı bölümler ilacsızlıgın etkisiyle zayıflamış olabilir.

Hainkostok

• Full Member
« Yanıtla #312 : 29 Ekim 2022, 16:47:03 »
Hocam, minoxu 242. Güne kadar düzenli olarak günlük kullanmışım. Sonrasında hoca günde 1 kez 4 fıs yapın demişti. Bir süre o sekil devam ettim. Sonrasında 1 bucuk sene civari daha da azaltın demişti, 2 günde bi kez 3.4 fıs yapmaya başlamıştım.

Yani muhtemelen dediğiniz gibi de olabilir, lakin ne dendiyse, denildiği şekilde yaptım ve bıraktım. Eger böyle ters bir ekti yapıyorsa keşke hiç tavsiye edilmeseydi.

Yorumlarınız değerli, teşekkür ederim. Sizin bu durumda tavsiyeniz var mı acaba?
yaklaşık 8 ay minox kullandım yazdiginiz için demiştim. yoksa xpecia ve biotin çok fark yaramaz, doğru

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #313 : 29 Ekim 2022, 17:17:33 »
Sürecin tamamını okudum.
Açıkçası arkada özellikle seyrelme olmuş yani kendi saclarinizi bu sürede koruyan ilacmis.
İlacın etkisi geçince süreç tersine dönmüş.
Dürüst konuşmak gerekirse finanterid ve minox saç ekimlerinde bir ilizyon yaratıyor.
Sürekli olmayacaksa bu ilaçların kullanımı bırakıldığında psikolojik bir yıkım yaratabiliyor.
Ben kısa süre finas kullanıp bunu gördüm ve bıraktım zaten. Etkisi şahaneydi ama bırakınca da eskiye döndü. Eğer evliyseniz ve çocuk düşünüyorsaniz finas tavsiye etmem.
Bazı insanlarda olumsuz etki yaratıyor (bende yarattığı için bırakıtim). Doktorum bana bazı insanlarda geri dönülmez olumsuz etkiler yaratabiliyor ,dedi.( Ereksiyon problemi , menide sıvılaşma, isteksizlik vb)  Açıkçası bu riske çok fazla girmeye cesaret edemedim. Sürece çok takılırsaniz işler daha kötüye gidebiliyor. Ben yerinizde olsam biraz daha dökülme olduktan sonra sıkılaştırma ekimi yaptırırım. İlaç işinin sonu yok açıkçası. Ben ikinci ekimi yaptırmayı planlıyorum mesela sadece ilk üç ay ilaç kullanacağım, o da xpecia, prozinc şampuan ve losyon.
Şampuan dışındakileri sonra bırakacağım.
Çok fazla ilaç bana göre saç derisinin ve saçın kimyasını bozuyor.

Eyvallah dostum. Finas konusunu şöyle söyleyeyim. Benim kronik hepatit b var. Karaciğeri sağlıklı tutmam gerekiyor. Ilaç konusunda secici davranmaya gayret ediyorum, belki şu son gerileme olmasa yine kullanmazdım finas. Ama yaşla ilgili dökülme ya da gerilemenin devam ettiğini düşünüyorum ve diğer kişilerden de gözlemliyorum. Olabildiğince geç bir yaşa kadar elimdekileri koruyarak, senin de dediğin gibi 2. bi sıklaştırma ve tepe ekimine girmek istiyorum. Finasın etkisini daha yeni başladığım için bilemiyorum ama biraz abartılıyor gibi geliyor bana olumsuz etkileri. Ve işin özeti finas olmadan iyi bir sonuç alınan çok az örnek gördüm.

Bakalım, bekleyip görecegim.

Hainkostok

• Full Member
« Yanıtla #314 : 29 Ekim 2022, 18:01:36 »
En azından finansın etkisini görmek adına kan testi yaptırmanızı öneririm.
Süreç bittiğinde Total testesteron ne kadar etkilenmiş görmüş olursunuz.
Ben olumsuz etkisini hissetmiştim.
Totali ölçtürünce aradaki farkı da gördüm.
Değerlerim normalin altına düşmüştü.
Bıraktıktan ancak 6 ay sonra normal  hale geldi. Olumsuz etkilenecek yüzde 10 da iseniz geri kalan yüzde 90 i etkilemiyor tezi geçerli olmuyor maalesef.
Umarım siz zarar görmeyen yüzde 90 da olursunuz.

Facebook Twitter Instagram