Gönderen Konu: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31  (Okunma sayısı 56850 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31
« Yanıtla #285 : 26 Ekim 2022, 18:58:52 »
Anladım finasterid zaten kullanmamışsın
Ama şu an zayıflama evresine girdiyse saç önlem almalısın böyle beklemek olmaz çok başarılı bir sonuç aldın ama genetik durumun gene zayıflatmaya başlamış

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #286 : 26 Ekim 2022, 21:51:49 »
Minoksidili ne kadar süre kullandınız? Ekilen saçın en güzel zamanları 12 ila 15. aylarda ortaya çıkıyor. Genelde sanıyorum güzel sonuç alanlar bu zamandan sonra kullandıkları takviyeleri bırakıyorlar. Özellikle minoksidil kullanımında kesilince saçlarda ekstra da gerileme olabilir. Dht saldırıyorsa saçlara ve minoksidil kullanılıp, bırakılmışsa işler böyle tersine dönebilir. Yoksa xpecia ya da vitaminler ile böyle sert gerileme olacağını ben zannetmiyorum.

Hocam, minoxu 242. Güne kadar düzenli olarak günlük kullanmışım. Sonrasında hoca günde 1 kez 4 fıs yapın demişti. Bir süre o sekil devam ettim. Sonrasında 1 bucuk sene civari daha da azaltın demişti, 2 günde bi kez 3.4 fıs yapmaya başlamıştım.

Yani muhtemelen dediğiniz gibi de olabilir, lakin ne dendiyse, denildiği şekilde yaptım ve bıraktım. Eger böyle ters bir ekti yapıyorsa keşke hiç tavsiye edilmeseydi.

Yorumlarınız değerli, teşekkür ederim. Sizin bu durumda tavsiyeniz var mı acaba?

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #287 : 26 Ekim 2022, 21:57:16 »
Bence olan saçlarını güçlendirmek istiyorsan tekrardan Minoxidil e başlaman gerek bir kez başlayınca sürekli kullanman gerek. Ve üzerine bir de finansterid tabiki. Bu ikisi hariç düzenli mezoterapi işe yarayabilir ama vitaminle , takviyeyle tek başına bir çözüm bekleme bence

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #288 : 26 Ekim 2022, 22:35:15 »
Anladım finasterid zaten kullanmamışsın
Ama şu an zayıflama evresine girdiyse saç önlem almalısın böyle beklemek olmaz çok başarılı bir sonuç aldın ama genetik durumun gene zayıflatmaya başlamış

Başkan, senin önerin finasterid kullanmam mı olur ?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #289 : 27 Ekim 2022, 10:45:11 »
Hocam, minoxu 242. Güne kadar düzenli olarak günlük kullanmışım. Sonrasında hoca günde 1 kez 4 fıs yapın demişti. Bir süre o sekil devam ettim. Sonrasında 1 bucuk sene civari daha da azaltın demişti, 2 günde bi kez 3.4 fıs yapmaya başlamıştım.

Yani muhtemelen dediğiniz gibi de olabilir, lakin ne dendiyse, denildiği şekilde yaptım ve bıraktım. Eger böyle ters bir ekti yapıyorsa keşke hiç tavsiye edilmeseydi.

Yorumlarınız değerli, teşekkür ederim. Sizin bu durumda tavsiyeniz var mı acaba?

Hocam minoksidilin böyle bir dezavantajı olmasa bende kullanırım lakin özellikle zamanında kullanan insanlara sordum ve benim de forumdan değer verdiğim insanların görüşünü dinlediğimde kimse bırakılacaksa hiç kullanmaması taraftarı. Yoksa şuan incelen benimde saçlarım var ve destek tedavi olarak kullanılacak bir ürün olsa aileden genetik dökülmesi nw 6 - 7 olan insanlar için bulunmaz nimet olurdu. Maalesef ekim saçları da olsa dht saçlara saldırmaya devam ediyor ve agresifse ekilen saçlarında bana göre dökülme riski olabilir. Ekim merkezi kendi ekilen saçların tutması adına minoksidil kullandırabilir. Burada biraz sizin şansızlığınız var sanırım hem minoksidil kaynaklı saçlarda dökülme de olabilir ya da agresif dökülme yeniden saçlarınıza vurmuşta olabilir. Bunlar hepsi tabi olasılıklar. Ekilen saçlarda dökülme oluyorsa fda onaylı tedavileri sizde biliyorsunuz. Ama sürekli kullanma taraftarı değilseniz çok yapılacak bir şey bence yok. Ama bence bu gerilemenin minoksidilden dolayı olması çok muhtemel. Kullanırken antiandrojen kullansaydınız ve sadece minoksidili bıraksaydınız belki de daha hafif bir gerileme olabilirdi.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #290 : 27 Ekim 2022, 14:42:42 »
Birkaç gündür eski fotoğraflara baktıkça moralim daha da bozuluyor. Daha 5 ay önceye ait, habersiz çekilmiş olduğum fotoğrafı gördükçe nerden nereye diyorum. Hiç finas kullanmadan iyi bir noktada idim zannımca. Minox böyle lanet birşey mi yahu.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #291 : 27 Ekim 2022, 15:07:37 »
Başkan, senin önerin finasterid kullanmam mı olur ?

Evet toparlayana kadar
Minoxil mi kullanıp bıraktın sen?
Global Moderator

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #292 : 27 Ekim 2022, 15:20:40 »
Evet toparlayana kadar
Minoxil mi kullanıp bıraktın sen?

Başkan, biliyorsun Asuman hanım, tüm ektirenlere minoxil kullanmasını söylüyor. Bende hocanın tüm dediklerini yapmaya gayret ettim. Kullan dedi kullandım, azalt dedi azalttım, bırak dedi bıraktım.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #293 : 27 Ekim 2022, 18:55:12 »
Birkaç gündür eski fotoğraflara baktıkça moralim daha da bozuluyor. Daha 5 ay önceye ait, habersiz çekilmiş olduğum fotoğrafı gördükçe nerden nereye diyorum. Hiç finas kullanmadan iyi bir noktada idim zannımca. Minox böyle lanet birşey mi yahu.

Düzenli kullananlarda dahi arada böyle gerilemeler oluyor sonra toparlıyor diye mesajlar okuyorum. Yani bence kullananları maalesef "rezil de ediyor, vezir de". Dikkat edin forumda yalnızca minoksidil kullanıp memnun olanların dökülmesi ya nw2 ya da nw3 aileden gelen genetik dökülmeleri agresif değil ki bazı insanlarda döngü de olmayabiliyor. Öyle insanlar için büyük nimet minoksidil. Ama sizin gibi geniş açıklıklarda kullananlar yanında genelde antiandrojen de kullanıyorlar. Ama sizin durumunuzda ne yalan söyleyeyim bende düzenli antiandrojen kullanmazdım ama minoksidil de kullanmazdım. Biraz yalancı baharı da yaşatabiliyor minoksidil.

Şimdi siz ne düşünüyorsunuz mevcut durumunuzla ile alakalı? Merkez ile görüştünüz mü? Ya da herhangi bir takviye kullanımına nasıl bakıyorsunuz?
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

kel piero

• Full Member
« Yanıtla #294 : 27 Ekim 2022, 20:27:47 »
Düzenli kullananlarda dahi arada böyle gerilemeler oluyor sonra toparlıyor diye mesajlar okuyorum. Yani bence kullananları maalesef "rezil de ediyor, vezir de". Dikkat edin forumda yalnızca minoksidil kullanıp memnun olanların dökülmesi ya nw2 ya da nw3 aileden gelen genetik dökülmeleri agresif değil ki bazı insanlarda döngü de olmayabiliyor. Öyle insanlar için büyük nimet minoksidil. Ama sizin gibi geniş açıklıklarda kullananlar yanında genelde antiandrojen de kullanıyorlar. Ama sizin durumunuzda ne yalan söyleyeyim bende düzenli antiandrojen kullanmazdım ama minoksidil de kullanmazdım. Biraz yalancı baharı da yaşatabiliyor minoksidil.

Şimdi siz ne düşünüyorsunuz mevcut durumunuzla ile alakalı? Merkez ile görüştünüz mü? Ya da herhangi bir takviye kullanımına nasıl bakıyorsunuz?

onizuka eikichi hocam minoxidili ekim yptıkan 1 ay sonra sadece ekim yapılan bölgeye  2 ay kullanıp bırakmak yeterli ve faydalı değil mi sizce?bildiğim kadarıyla ekim yapılan saçı dökmüyor minox. sadece ekimin ilk ayları kanlanmayı sağlayıp çıkışı hızlandırma yeterli bence. 2 aydan sonra kesinlikle bırakılmalı. ama benim anlamadığım özellikle asuman hair, serkan aygın gibi prestijli yerler nasıl oluyorda minoxidili 6ay 9 ay kullandırıp daha sonra bıraktırıp bu riske giriyorlar  anlamıyorum
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #295 : 27 Ekim 2022, 21:55:25 »
Anladım morelini bozma biraz finas terid kullanmdüşünürsen toparlar hızlı sekilde 3/4 ay da sonra toparlayınca xpecis ile devam edersin ama toparlar bunları yaparsan
Global Moderator

hellred

• Full Member
  • 👻
« Yanıtla #296 : 27 Ekim 2022, 22:00:36 »
Minox saçı mahvetmiş sanırım
  • Ekim Tarihi: 23.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Xpecia + Solgar Biotin 5000mg

Kewell

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #297 : 27 Ekim 2022, 22:17:46 »
Belki sadece minoxidilin shedding zamanidir yine.  1-2 ay sonra düzelir stres yapma

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #298 : 27 Ekim 2022, 22:25:07 »
Arkadaşın konusunu işgal ediyor gibi olmasın ama Asuman hanım bana da Alopexy önerdi prozinc plus losyon ile dönüşümlü olarak bir kutu kullanın dedi.YasCıkışları hızlandıracagı söylendi..Sadece Ekim bölgesine kullanmalıyım karar veremedim.Ekimin dördüncü ayindayim.
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #299 : 27 Ekim 2022, 22:27:25 »
onizuka eikichi hocam minoxidili ekim yptıkan 1 ay sonra sadece ekim yapılan bölgeye  2 ay kullanıp bırakmak yeterli ve faydalı değil mi sizce?bildiğim kadarıyla ekim yapılan saçı dökmüyor minox. sadece ekimin ilk ayları kanlanmayı sağlayıp çıkışı hızlandırma yeterli bence. 2 aydan sonra kesinlikle bırakılmalı. ama benim anlamadığım özellikle asuman hair, serkan aygın gibi prestijli yerler nasıl oluyorda minoxidili 6ay 9 ay kullandırıp daha sonra bıraktırıp bu riske giriyorlar  anlamıyorum

Hocam ben yeterli ve faydalı olduğu konusunu bilemem. Açıkcası ben fikirlerimi yazarken kendi mantık çerçevemde değerlendirerek yazıyorum. Sizin dediğiniz soru da şunu diyebilirim ekim saçları ne kadar beslenirse o kadar çıkacak saçlara artısı olur diye düşünüyorum. Minoksidil de fda onayı almış saçları besleyen bir takviye. Mutlaka kullanılan zaman da artısı olur. Ben de 7. ayımda ince saçları destelemek amaçlı 1 şişe kirkland kullandım ve faydasını görmüştüm ekim saçlarıma. Ekim merkezleri minoksidil kullandırabilir. Risk onların olmuyor, çünkü merkez ektiği ve çıkan saçlara bakar. Sonuçta tekrar tekrar yazıyorum ama minoksidil saç tedavisinde fda onayı almış tedavilerden bir tanesi. Finasteridin de yan etkileri mevcut. Finasterid kullanıpta, bıraktığında saçları gerileyen insanlar da var. O yüzden ekim öncesinde bu durumların iyi düşünmesi gerek.

Facebook Twitter Instagram