Gönderen Konu: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31  (Okunma sayısı 56770 defa)

kelveötesi35

• Hero Member
Ynt: Asuman Hair / 28.08.2020 / 5000 Greft / Yaş 31
« Yanıtla #360 : 05 Nisan 2023, 00:57:30 »
Eyvallah dostum. Ben Asuman Haire ekim yaptırdığım zaman forumda en fazla 20.30 konu vardı. Şu anda olduğu kadar popüler değildi. Muhtemelen bu nedenledir senin tabirinle konumun gündem olması.  Finasın etkisinin olduğunu bende gözlemledim. Ha dediğin gibi mükemmel mi değil belli oranda dökülmeyi durduruyor ve saçlara biraz hacim veriyor. Bilmiyorum, belki en başından beri başlamış olsaydım acaba, baya iyi bi görüntü oluşmuştu onu koruyabilir miydim, bazen bunu düşünmüyor degilim. Neyse geçmiş gün yapacak birşey yok. Bir süre daha kullanmaya devam edecegim. Yaşta kemale eriyor gibi dht saldırısı olarak. 3.5 sene idare edebilirsem, ikinci bi ekimle olayı kapatırım gibi planlıyorum.
Ama senin dediğin gibi, alışmak lazım, çok dert etmemek lazım, ki ne büyük dertler var aslında...
Teşekkürler yorumun için   ;)

staatsmann

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #361 : 05 Nisan 2023, 01:11:51 »
Başkan 6 ay filan kullan demiştin, devam edeyim mi ozaman finasa 1 seneye kadar. Bir problem görülmüyor yan etki olarak ( sadece kronik hepatitb olduğumu da göz önünde bulundursak iyi olur)

6 ay yan etki görmediysen, aynen devam.
1 sene tamamlansın.
ve yan etki olursa bırakma, 1/4 iki günde bir kullan.
Çok fazla araştırma okudum, günlük 0,5 mg bile kullanabilirsin.
1 mg kullanmak 0,5 mg kullanmak arasında dağlar kadar fark yok okuduğum makalelere izlediğim videolara göre.
  • Ekim Tarihi: 07.03.2023
  • Ekim Merkezi ismi Gold City Hair
  • Greft Miktarı 6060
  • Yaşınız 35 (NW5A)
  • Medikal Tedavi 16.03.2023`ten beri 1,25 mg Finasterid, Vitaminler, her gün 1 Asprin, PRP
Kellik YASAKLANSIN!
İlk Ekim 07.03.23
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30929.0

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #362 : 06 Nisan 2023, 12:01:37 »
6 ay yan etki görmediysen, aynen devam.
1 sene tamamlansın.
ve yan etki olursa bırakma, 1/4 iki günde bir kullan.
Çok fazla araştırma okudum, günlük 0,5 mg bile kullanabilirsin.
1 mg kullanmak 0,5 mg kullanmak arasında dağlar kadar fark yok okuduğum makalelere izlediğim videolara göre.

Eyvallah kardeşim. 1 sene hergün 1/4 şeklinde devam  |-onayisareti-| sonrası için gün aşırı senin öneri mantıklı. Bakalım, umarım fayda eder hepimize...

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #363 : 12 Mayıs 2023, 13:40:05 »
Finasterid bir miktar fayda etse de, saç derimin artık çok belli olması beni rahatsız ediyor. Buna mütevellit, hergün 1/4 proscara ek olarak bi gün biotin bi gün xpecia yı tedavime ekledim. Bir süre bu şekil ilerleyeceğim. Konumu takip eden varsa bilgilendirmek istedim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #364 : 12 Mayıs 2023, 16:25:31 »
Başkan 6 ay filan kullan demiştin, devam edeyim mi ozaman finasa 1 seneye kadar. Bir problem görülmüyor yan etki olarak ( sadece kronik hepatitb olduğumu da göz önünde bulundursak iyi olur)

Bence devam et dostum
Global Moderator

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #365 : 16 Mayıs 2023, 11:33:20 »
Bence devam et dostum

Tamamdır hintell, teşekkürler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #366 : 16 Mayıs 2023, 12:16:37 »
rica ederim dostum
Global Moderator

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #367 : 24 Aralık 2023, 00:46:04 »
Asuman Hanım, finasterid ve minoxil gibi ilaçları kullanmayı mecbur kılıyor mu?
Ben ikinci ekimimi yaptıracağım. İlk ekim benim için hüsran olmuştu. O evrede minoxil, procapil, finasterid vs bir çok ilaç kullandım. Hatta yurt dışından minoxil maddesini getirtip kendimiz solüsyon yapmıştık.
Ekimin sonucunun iyi olmasının veya olmamasının bunlara bağlı olmadığını düşünüyorum. Tekrar bu ilaçları kullanmak istemiyorum. Vitamin hapları hariç.
Bu solüsyonların mevcut saçların dökülmesini bir mühlet geciktirmek ve ekilen saçlara geçici olarak hacim kazandırmaktan başka bir faydası olmadığını düşünüyorum. Bu düşüncemi destekleyen kullanım senaryosunu uzun süre test ettim. Bu sebeple ilaçlardan kesin surette uzak durmak istiyorum. Asuman Hanım ilaçları bizim keyfiyetimize mi bırakmış yoksa bir kullanım programı hazırlayıp zorunlu mu tutmuş? Sonuç kötü olursa kullanmamak bahane mi olacak? Sayın @hintell yorumunuzu beklerim.

Saç ekiminiz hakkında ise maşallah demek istiyorum. Son attıklarınız önceki attıklarınıza göre biraz hacimsiz. Evet bu konuda haklısınız.
Dht etksi olabilir mi acaba? Bunu sadece kafa derisi bölgesinde azaltmak için alternatif yollar denediniz mi?

ARS

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #368 : 24 Aralık 2023, 01:30:06 »
Acikligiz cokmu fazlaydi..ekiminizi gorebilir miyim?

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #369 : 24 Aralık 2023, 18:31:50 »
Ben ikinci ekimimi yaptıracağım. İlk ekim benim için hüsran olmuştu. O evrede minoxil, procapil, finasterid vs bir çok ilaç kullandım. Hatta yurt dışından minoxil maddesini getirtip kendimiz solüsyon yapmıştık.
Ekimin sonucunun iyi olmasının veya olmamasının bunlara bağlı olmadığını düşünüyorum. Tekrar bu ilaçları kullanmak istemiyorum. Vitamin hapları hariç.
Bu solüsyonların mevcut saçların dökülmesini bir mühlet geciktirmek ve ekilen saçlara geçici olarak hacim kazandırmaktan başka bir faydası olmadığını düşünüyorum. Bu düşüncemi destekleyen kullanım senaryosunu uzun süre test ettim. Bu sebeple ilaçlardan kesin surette uzak durmak istiyorum. Asuman Hanım ilaçları bizim keyfiyetimize mi bırakmış yoksa bir kullanım programı hazırlayıp zorunlu mu tutmuş? Sonuç kötü olursa kullanmamak bahane mi olacak? Sayın @hintell yorumunuzu beklerim.

Saç ekiminiz hakkında ise maşallah demek istiyorum. Son attıklarınız önceki attıklarınıza göre biraz hacimsiz. Evet bu konuda haklısınız.
Dht etksi olabilir mi acaba? Bunu sadece kafa derisi bölgesinde azaltmak için alternatif yollar denediniz mi?

Tavsiyesi olabilir ama hiç bir saç ekimci mecbur kılmaz kişiye bağlı.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #370 : 26 Aralık 2023, 09:59:41 »

Alternatif yol olarak, ekim öncesi ve sonrasında kullanmadığım finasterid kullanıyorum 1 seneyi doldurdum düzenli bir şekilde kullanıyorum. Onun harici senenin belli bölümlerinde biotin ve xpecia ile desteklemeye calışıyorum. Başka bir yol denemedim

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #371 : 26 Aralık 2023, 10:00:22 »
Acikligiz cokmu fazlaydi..ekiminizi gorebilir miyim?

1. sayfaya tıklarsan açıklığımın nasıl olduğunu görebilirsin kardeşim

Ugur_izmit

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #372 : 26 Aralık 2023, 11:11:44 »
Hocam merhaba, konuyu baştan sona okudum. Baya bilgilendirici olmuş bu başlık açıkcası. Gördüğüm kadarıyla ekiminiz açıklığa göre gayet iyi sonuçlanmış, minox sonrası biraz gerileme olsada ilk duruma göre yine gayet iyi yerdesiniz bence.
Bende asuman hanımda ekim yaptırdım geçen hafta, proscar kullanımı kafamda soru işaretiydi ama anladığım kadarıyla mevcut saçların dökülmesini geciktirmek adına kullanmak önemli diye yorumladım.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #373 : 26 Aralık 2023, 12:57:40 »
Hocam merhaba, konuyu baştan sona okudum. Baya bilgilendirici olmuş bu başlık açıkcası. Gördüğüm kadarıyla ekiminiz açıklığa göre gayet iyi sonuçlanmış, minox sonrası biraz gerileme olsada ilk duruma göre yine gayet iyi yerdesiniz bence.
Bende asuman hanımda ekim yaptırdım geçen hafta, proscar kullanımı kafamda soru işaretiydi ama anladığım kadarıyla mevcut saçların dökülmesini geciktirmek adına kullanmak önemli diye yorumladım.

Merhaba kardeşim. Süreç zor biliyorsun, hem öncesi hem sonrası... Bu durumu bildiğim için insanlara faydalı olmak adına elimden geldiğince bilgilendirici şekilde ilerlemeye gayret ettim, senin gibi bilinçli kişilerden de böyle "baştan sona okudum gibi" yorumlar alınca hoşuma gidiyor.

Valla ben finas olmadan yırtamadım kardeşim. Kronik hepatit b olunca uzak durmak istedim ama açıkcası tekrar en başa dönmek istemediğim için seninde belirttiğin gibi ekilen saçların ehemmiyeti ve biraz daha dökülmesini azaltmak adına kullanmaya başladım. 14 ay civarı olmuş.

Bu arada ben minox kullanmadım. Asuman hanımın söylemesi üzerine, onun belirttiği doz ve zaman dilimde prozinc plus losyon kullandım.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #374 : 16 Ocak 2024, 16:03:10 »
Ekimin üzerinden 3 buçuk sene geçti. Takip edenler ya da Asuman Hair de ekim yaptırmayı düşünenler için güncel fotoğraflarımı paylaşıyorum.

Facebook Twitter Instagram