Gönderen Konu: Yaş 21 Ne yapmalıyım?  (Okunma sayısı 1772 defa)

claynt

• Jr. Member
  • **
Yaş 21 Ne yapmalıyım?
« : 22 Ağustos 2020, 16:17:10 »
Genetik saç dökülmem var. 17 yaşından beri dökülüyor, bi ara minoxil kullandım tüylenme vs yaptı ama saç derimi döktü kepek gibi saçlarım saç derisi oldu, birde çok cansızlaştırdı. Finasterid gibi ciddi ilaçlar da kullanmak istemiyorum başka çaresi var mıdır? benim tek derdim dış görünüş valla yakında evlenme olayları başlıcak ondan kafaya takıyorum.

Salvador

• Hero Member
Ynt: Yaş 21 Ne yapmalıyım?
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2020, 17:06:10 »
Ailede vertexin durumu nedir?
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

claynt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2020, 23:11:22 »
Ailede vertexin durumu nedir?

Aile de kellik sadece dayı da var, babam da bile benden çok saç var :) dayı baya kal tepeler falan gidik. Ama 2 kuzenim var birinin sadece önler gidik diğerinin dayım gibi tepe de gidik.

sackavurma

• Full Member
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2020, 23:19:22 »
Bende 21 yaşında ektirdim, önler seninki gibiydi , fakat donör vs. aşırı zayıftı.

Tek çare saç ekimi.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2020, 23:22:44 »
Maalesef üst ve tepeler dökülecek ilerde. Şimdi sac ekimi yaparsan bile düşük greft yaptır. Ileride 2. Ekim için marj olsun.

claynt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2020, 23:25:19 »
Bende 21 yaşında ektirdim, önler seninki gibiydi , fakat donör vs. aşırı zayıftı.

Tek çare saç ekimi.

Sonuç nasıl memnun musunuz ve benim donör nasıl sizce

claynt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2020, 23:26:25 »
Maalesef üst ve tepeler dökülecek ilerde. Şimdi sac ekimi yaparsan bile düşük greft yaptır. Ileride 2. Ekim için marj olsun.

Ben öyle çok saç hastası değilim aslında tamamen görünüş için yoksa kısa saç veya kellik acayip rahat bişey bi kere saçımı 3 vurmuştum hızlı uzacağını bilsem hep kısa kestiririm. Peki sizce bana 3 numara 5 numara yakışır mı yani kafa yapısına göre fotoğrafta az çok belli oluyor kafamın şekli.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2020, 23:29:12 »
Ben öyle çok saç hastası değilim aslında tamamen görünüş için yoksa kısa saç veya kellik acayip rahat bişey bi kere saçımı 3 vurmuştum hızlı uzacağını bilsem hep kısa kestiririm. Peki sizce bana 3 numara 5 numara yakışır mı yani kafa yapısına göre fotoğrafta az çok belli oluyor kafamın şekli.
Kafa şeklin gayet iyi, yakışır bence. Ama genç yaşta saçsız dolaşma derim, biseyler yap. Medikal tedavi araştır. 1 yıl sonrasında sac ekimi yaptır. Sonrasında dökülürse 2. Ekim veya kazıyıp gezersin. Kaybın olmaz yani.

claynt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 22 Ağustos 2020, 23:34:25 »
Kafa şeklin gayet iyi, yakışır bence. Ama genç yaşta saçsız dolaşma derim, biseyler yap. Medikal tedavi araştır. 1 yıl sonrasında sac ekimi yaptır. Sonrasında dökülürse 2. Ekim veya kazıyıp gezersin. Kaybın olmaz yani.

Dediğim gibi ilaçlarlar yapabilceğim bişey yok minoxil harici bişey kullanmadım onuda kullanmaz olaydım bırakınca daha beter yaptı. Saç ekimi için koray erdoğanı düşünmüştüm ama o da araba parası istiyormuş galia bulunduğum şehir de Özgür Nalbant bey var onunla görüşsem iyi olucak galiba.

Ben en büyük korkum saç ekimi yapıp o arka taraf saç alınan yer de iz kalması yani saç ekimi başarısız olursa dediğiniz gibi kısa kestirir gezerim ama orda iz kalırsa kısa da kestiremem.

sackavurma

• Full Member
« Yanıtla #9 : 22 Ağustos 2020, 23:35:24 »
Sonuç nasıl memnun musunuz ve benim donör nasıl sizce
Benim ekilenlerim yüzde 50'si bile çıkmadı ama hiç yoktan iyidir tabiki.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 22 Ağustos 2020, 23:46:19 »
Beklemeni,ileride düşünmeni tavsiye ederim.Forumda örneklerin var, yol çizebilirsin.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 22 Ağustos 2020, 23:49:18 »
Dediğim gibi ilaçlarlar yapabilceğim bişey yok minoxil harici bişey kullanmadım onuda kullanmaz olaydım bırakınca daha beter yaptı. Saç ekimi için koray erdoğanı düşünmüştüm ama o da araba parası istiyormuş galia bulunduğum şehir de Özgür Nalbant bey var onunla görüşsem iyi olucak galiba.

Ben en büyük korkum saç ekimi yapıp o arka taraf saç alınan yer de iz kalması yani saç ekimi başarısız olursa dediğiniz gibi kısa kestirir gezerim ama orda iz kalırsa kısa da kestiremem.
Tabi sac ekimi risk, eğer şu anki halini kafaya takmıyorsan ektirmeye gerek yok. Benim seninkiyle aynıydı hemen hemen 21 yaşimdayken. Şu an kafada sac var çok takmıyorsun, ama 30 lü yaşlarda üst taraf komple gidince 45 yaşında gosteriyosun. O çok moral bozuyo. O zaman da kafayı kapatacak donor olmuyo. Tercih senin tabi.

claynt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2020, 23:50:58 »
Beklemeni,ileride düşünmeni tavsiye ederim.Forumda örneklerin var, yol çizebilirsin.

Beklediğim zaman da resmen arafta kalmış gibi oluyorum, kendime bi stil belirlemem lazım yani aslında sorum şu bu kafa tipine kısa saç yakışır mı?

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2020, 01:27:14 »
+1
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 23 Ağustos 2020, 01:34:59 »
Kafa yapına kısa saç yakışır 1 numara daha iyi. Ekim için erken kısa tutarak iki üç sene idare et bu arada araştır medikal tedavileri.

Facebook Twitter Instagram