Gönderen Konu: Minoxidil Ve Xpecia Kullanmaya Başlıyorum  (Okunma sayısı 12091 defa)

Brabber987

• Full Member
Ynt: Minoxidil Ve Xpecia Kullanmaya Başlıyorum
« Yanıtla #31 : 13 Ekim 2020, 12:46:42 »
Minimum 3 hocam
Hocam güncelleme bugün öne dogru taradim sacimi ve aci gerceği gördüm önlerede minox basliyacagim yoksa direk finas mi baslasam xpeciya birakip saclarim asiri inceldi
sabret 4 5 aydan sonra verim alıcaksın korkma

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 14 Ekim 2020, 00:09:30 »
Hocam güncelleme bugün öne dogru taradim sacimi ve aci gerceği gördüm önlerede minox basliyacagim yoksa direk finas mi baslasam xpeciya birakip saclarim asiri inceldi

Minox devam et yetmezse minox + finasterid ikilisine şans verirsin.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 14 Ekim 2020, 02:20:50 »
Minoxidil den uzak dur geçici çözüm, bıraktıktan sonra dahada kötü oluyor. Aşırı derecede kepek yapmasıda cabası.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #34 : 14 Ekim 2020, 11:25:31 »
Minoxidil den uzak dur geçici çözüm, bıraktıktan sonra dahada kötü oluyor. Aşırı derecede kepek yapmasıda cabası.
Başka bir cozüm yok ki hocam

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #35 : 14 Ekim 2020, 11:56:12 »
Minoxidil sadece büyümeyi stimüle eder saç dökülmesini durdurmaz bence anti-androjen kullanmaya başlamalısın oral ya da topikal sana kalmış.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 14 Ekim 2020, 14:18:52 »
Minoxidil sadece büyümeyi stimüle eder saç dökülmesini durdurmaz bence anti-androjen kullanmaya başlamalısın oral ya da topikal sana kalmış.

Cahil cahil konuşma saç dökülmesini durdurmazmış ben de niye durduruyor kardeşim adam nw4-5 olmuş minoxil bu saça tabi hiç bir şey yapmaz DHT baskılayıcı alsa bile alsa bir şey etmez maksimum geleceği seviye DHT ile nw 3 olur olmaz. Sonra kullanıyor nw skalasinda 4-5 olan ve üstü olanlar minoxil bana bir şey etmedi daha kötü yapti minox sana ne yapsın ahı gitmiş bahi kalmış saçin. Minoxilin etki etmediği saç skalası genellikle nw3 üstü .

Üsteki biride yazmış geçici minoxidil diye  sanki finasterid kullansan bıraksan saç dökülmesi durucak cahil dolu bu forum ya blok sistemi gelmeli.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #37 : 14 Ekim 2020, 14:24:42 »
Agresif bir tedaviyle bence seni mutlu edicek bir sonuç alınabilir , MİNOX+FİNAS+RU58841+ SAKAKLARA KETOREL KREM + HAFTADA 1 DUZENLİ İGNELEME VE MASAJ GİBİ BİR TEDAVİDEN BAHSEDİYORUM
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #38 : 14 Ekim 2020, 14:44:29 »
Cahil cahil konuşma saç dökülmesini durdurmazmış ben de niye durduruyor kardeşim adam nw4-5 olmuş minoxil bu saça tabi hiç bir şey yapmaz DHT baskılayıcı alsa bile alsa bir şey etmez maksimum geleceği seviye DHT ile nw 3 olur olmaz. Sonra kullanıyor nw skalasinda 4-5 olan ve üstü olanlar minoxil bana bir şey etmedi daha kötü yapti minox sana ne yapsın ahı gitmiş bahi kalmış saçin. Minoxilin etki etmediği saç skalası genellikle nw3 üstü .

Üsteki biride yazmış geçici minoxidil diye  sanki finasterid kullansan bıraksan saç dökülmesi durucak cahil dolu bu forum ya blok sistemi gelmeli.
Bana cahil diyeceğine birazcık araştır. Saç dökülmesinin sebebi ne ? Temelde Androjenler, peki minoxidil ne yapıyor ? Büyümeyi stimüle ediyor sen saç dökülmesini felan durdurmuyorsun orada ki saçlar dökülürken minoxidil ile yenisini çıkartıyorsun ama androjenler hala senin saçını dökmeye devam ediyor ve herkeste bu düzen bu şekilde devam etmiyor kullanan bir çok kişide etki kaybı meydana geliyor bu yüzden dedim minoxidil saç dökülmesini durdurmaz diye minoxidil androjen felan bloke ediyor mu hayır e o zaman ? Bende kullandım zamanında minoxidil olan saçı korumak istiyorsan anti androjen kullanman gerekir saç çıkartıp koruyacaksan minoxidil (veya başka bir uyarıcı) artı anti androjen kullanman gerekir.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #39 : 14 Ekim 2020, 15:03:50 »
Agresif bir tedaviyle bence seni mutlu edicek bir sonuç alınabilir , MİNOX+FİNAS+RU58841+ SAKAKLARA KETOREL KREM + HAFTADA 1 DUZENLİ İGNELEME VE MASAJ GİBİ BİR TEDAVİDEN BAHSEDİYORUM
Saclarim suan cok kotü durumda mı dün ilk defa biri tepen kapanmaya baslamis koyulasmis dedi asiri sevindim suan norwod kacım bide

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #40 : 14 Ekim 2020, 15:28:01 »

Hocam saclarimin yikanmis üste taranmis halini atayim bu saclari korumanin bir yolu yok mu minox koruyaz mi bu saclari 21 yasindayim ve bu saclari kaybetmek istemiyorum 1 senede les hale geldi saclarim yine yikayinca biraz yana tarayinca güzel oluyor sebamed sampuan kullandim ama yaramadi hic prozinc alicam ketoral krem ve minox önlerde ise yarar mi

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #41 : 14 Ekim 2020, 15:57:32 »
Ya işe yarar ama en iyi tedavi anti androjen ile beraber yapılan tedavidir saçı en iyi koruyan onlardır.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 14 Ekim 2020, 16:28:30 »

Cahil dediğin adam seni şu konularda cebinden değil paçasından çıkarır. Sende neden durdurdu çünkü nw7ye giden bir dökülmen yok demek ki minox saçlarda doping etkisi yaratır dökülmeyle bir bağlantısı yok hatta bir rivayete göre belli bir zamandan sonra damarlar genişlediği için daha fazla kalsiyum birikmesi oluşur ve saçlara da dht daha fazla saldırır.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 14 Ekim 2020, 17:30:58 »
Cahil dediğin adam seni şu konularda cebinden değil paçasından çıkarır. Sende neden durdurdu çünkü nw7ye giden bir dökülmen yok demek ki minox saçlarda doping etkisi yaratır dökülmeyle bir bağlantısı yok hatta bir rivayete göre belli bir zamandan sonra damarlar genişlediği için daha fazla kalsiyum birikmesi oluşur ve saçlara da dht daha fazla saldırır.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 14 Ekim 2020, 18:32:43 »

Uzak dur diyenleri kesinlikle aldırış etme kardeşim emin ol bir bildikleri birşey  yok ve eminimki çoğu uzak dur diyenlerin saçları kötü dökülmüş durumda  senin yaşlarında  benim daha kötüydü durumum çok şükür minoxile borçluyum 30 oldum şuan yine kullanmaya başladım şöyleki sacliderimuhafisi arkadaş yanında finasterid tarzı kullanman lazım diyor yani yanında ek Fin tarzı dht bloklayici eklersen daha iyi olur tabi  ama şöyleki sen minoxla daha yeni başlamışsın kac ay geçmiş ki şuan devam et derim kullanıyorsan ilerde finasterid vs düşünebilirsin ama 1 sene gecsin tepe eskiye göre kararma olmuş evet ama direk patlama olmaz saç fiskirtmaz yani millet bir ilaca basladimi hemen mucize gibi biranda saçlarım olsun istiyor ama öyle bişi yok sabret Fin yerine istersen saw Palmetto al yanına ek vitaminlere bak iğneleme yap  ilerde fini düşünürsün yada şimdi başla  sen bilirsin tabi ama dedigim  gibi uzak dur diyenleri sakın dinleme adamin saçları bildiğin nw6-7 olmuş saçlarımı kötü yapti diyip komik duruma düşenler en komigide geçici çözüm diyip kalıcı çözüm sunamayanlar .Madem geçici çözüm Allah rızası için kalıcı çözüm söylesin biride hemen başlayalım kullanmaya .Az mantıklı olan biri dinlemez böyle kişileri zaten.

Facebook Twitter Instagram