Gönderen Konu: Magnezyum yağı?  (Okunma sayısı 4157 defa)

Jungkook

• Sr. Member
Ynt: Magnezyum yağı?
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2020, 11:39:09 »
Magnezyum yağı var olan Calcificationu tersine çevirmek için topikal destek olarak kullanılıyor. Her gün uygulayan da var. İki günde bir uygulayanda. Mikro iğneleme ile beraber en iyi sonuç alınıyor.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2020, 11:58:59 »
Magnezyum yağı var olan Calcificationu tersine çevirmek için topikal destek olarak kullanılıyor. Her gün uygulayan da var. İki günde bir uygulayanda. Mikro iğneleme ile beraber en iyi sonuç alınıyor.

Bunların bir bilimsel kaynağı var mı yoksa millet deneme yöntemiyle kullana kullana mı keşfediyor? Ben eskiden bir yağ karışımı sürdüm kaç ay ama hiç fayda görmemiştim sanırım ve dermarollersiz yaptım

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2020, 12:18:22 »
Bunların bir bilimsel kaynağı var mı yoksa millet deneme yöntemiyle kullana kullana mı keşfediyor? Ben eskiden bir yağ karışımı sürdüm kaç ay ama hiç fayda görmemiştim sanırım ve dermarollersiz yaptım
  Magnezyumun kireçlenmeye iyi geldiği biliniyor yani damarlarda Ca+ birikmesine. Ama eğer açıklık yoksa sürekli yapmaya gerek yok bence bende bir süre yaptım iyi gelince bıraktım sadece Dermaroller kullanıyorum. Calcification DHT nin bir sonucu değil mi sonuçta ? O zaman eğer açıklık yoksa dht baskılamak  yeterli gelir.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2020, 12:22:42 »
  Magnezyumun kireçlenmeye iyi geldiği biliniyor yani damarlarda Ca+ birikmesine. Ama eğer açıklık yoksa sürekli yapmaya gerek yok bence bende bir süre yaptım iyi gelince bıraktım sadece Dermaroller kullanıyorum. Calcification DHT nin bir sonucu değil mi sonuçta ? O zaman eğer açıklık yoksa dht baskılamak  yeterli gelir.

Bende açıklık yok da özellikle tepe ortasında bir sürü tüyleşmiş saç var işte bu yağlar onlara faydası olmamıştı sanırım ve ben de 2 ay önce Proscar 1/4 başladım işte. Bu yağlar belki başkasında faydalı olur bilemem sonuçta herkeste etkisi farklı sanırım. Tabi benim kullandığım yağlarda magnezyum yoktu

Souvenir

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2020, 14:59:42 »

Sadece magnezyum yağı mı kullandınız yoksa başka vitamin veya yağlarla birleştirip mi sürüyordunuz?

Sacdostu7

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2020, 18:04:21 »
o zaman haftada 1 yeterlidir peki nereden temin edilir?

Design

• Full Member
« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2021, 17:42:37 »
Magnezyum yağı dmso ikilisi nasıl olur aldığımız faydayı artırır mı dmso?
  • Medikal Tedavi .

rodok

• Full Member
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2021, 18:02:16 »

Hocam kalsifikasyonun tek sebebi dht değil. Bir de dökülmeyen bölgelerdeki saçların bile zayıflamasına yol açıyor. Şu linkte açıklanmış https://www.hairguard.com/how-to-use-magnesium-oil-for-hair-loss/

rodok

• Full Member
« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2021, 18:05:37 »
Magnezyum yağı dmso ikilisi nasıl olur aldığımız faydayı artırır mı dmso?

Hızlı ve kolay emildiği için bence gerek yok. Vücudunun herhangi bi yerine uygulayıp deneyebilirsin gerçekten etkisi var. Bunu uykudan önce ayağa veya koluna falan uygulayanlar var emilimi yüksek olduğu için magnezyum eksikliğini sadece transdermal olarak kapatıyorlar.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2021, 18:33:21 »
Magnezyum takviyesini oral olarak almakmı yoksa saçlı deriye uygulamak mı sizce daha faydalı arkadaşlar
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2021, 18:34:12 »
Magnezyum takviyesini oral olarak almakmı yoksa saçlı deriye uygulamak mı sizce daha faydalı arkadaşlar
İkiside. Hem içeriden hem dışarıdan.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2021, 18:39:01 »
Hocam kalsifikasyonun tek sebebi dht değil. Bir de dökülmeyen bölgelerdeki saçların bile zayıflamasına yol açıyor. Şu linkte açıklanmış https://www.hairguard.com/how-to-use-magnesium-oil-for-hair-loss/
Okumaya üşenecekler için bi kaç ss aldım  :D

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2021, 18:40:23 »
İkiside. Hem içeriden hem dışarıdan.

Hocam önerdiğiniz bir ürün var mı internet üzerinden alıcağım her ürüne güvenilmiyor maalesef
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 22 Şubat 2021, 19:00:58 »
Bende sipariş verdim ara sıra dermastampt la kullanacağım serum falan kullandım bununla kullanayım bari  yorumlara baktım deriye sürünce yakıyormus igneleme yapılan yere sürünce yakarmı?
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2021, 19:14:26 Gönderen: Louis »
AI GEM

Facebook Twitter Instagram