Gönderen Konu: Saç ekim için yaş önemli mi ?  (Okunma sayısı 5339 defa)

Berkcan91

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekim için yaş önemli mi ?
« : 07 Mart 2017, 22:34:25 »
Arkadaşlar daha önce de açtım bu konuyu yaşım 21 saç ektirmek istiyorum bu yaşlarımı saçsız geçirmek istemiyorum yaklaşık 2 yıldır dökülmem var 1 yıldır saç tozu kullanıyorum sizce ne yapmalıyım ileri de sıkıntı olur diyor kimisi bekle diyor kimisi bu yaşlarını saçsız geçirmektense ektir kimisi 30 yaşında 40 yaşında saçı napıcaksın diyor sizce ne yapmalıyım fotoğraflar güncel donör bölgem verteks ve ön bölgem.

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekim için yaş önemli mi ?
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2017, 22:45:51 »
resimden saçlı kısım net anlaşılmıyor ama ön kısıma ve tepeye ektirip. ilerde de şuan  saçlı görünen yer dökülürse oraya ektirirsin ve hep saçlı gezersin. tabi bu planlama için iyi bir ekim merkezine gitmen lazım. yolunmuş tavuğa çeviren yerlere gidersen mahvederler.saç yapın ince gibi dikkatli araştır ve ektir bence.yaş konusuna gelince 7 yıldır dökülme yaşıyorum neler denedim neler.. yavaşlattım durdurdum vs.. yaşı 30 yaptık seneye ektircem kısmetse. yani yaş büyüdükçe fikirlerinde değişme olmuyor.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2017, 12:14:06 »
ekimci demişti genetik dokulme 23 ile 28 yaslarındamı ne dedi zıplama yapar dedi artar deme istedi ne alaka bende aynı olmadı gecnkende ektirmiştim ama gencsen geelcek dusunulup varolan saçlar ona gore onlemle koruma altına alınmalı ve donor bolge daha uzun zamana idare etcek şekilde kullanılmalı ekimcilerde der sac çizgisnizi genclikteki gibi onde istemyeiniz yas gecince çizginin orda olması tuhaf olur derler iyi bir gelecek planı sart genclik ekimlerinde hem olans açın korunması açısından ki sonra ekilen kalır onlar dokulurse yolunmuş karga gibi oluruz hemde donor alanı idareli kullanmak açısından planlı bir ekim sart
saçları ekmeydi dersin

Berkcan91

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2017, 14:06:29 »
@emeklikel
Benim yaşım 21 genetik dökülme babam kel amcalar kel 2 seneye kadar saçlarım çok gürdü ne yapacağımı bilemiyorum daha fazla yardımcı olacak arkadaş yok mu bu formda ?

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2017, 15:39:47 »
güçlü bir dht saldırısının olduğu donemdesin dokulmeyi frenle sorunlu alana hafif bir ekim yaptırabilirsin çok fazla greft harcamadan tab ilaçlada dokulmeyi frenleyemiosan bırak dokulcek dokulsun sonra ekimle halledilebilirse edilir once dokulmeye yoğunlaş
saçları ekmeydi dersin

Berkcan91

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2017, 20:02:50 »
@emeklikel
Minoxil kullandım 1 sene önce daha çok döktü 2 aydır solgar 5000 kullanıyordum 1 aydır onuda kullanmıyorum bıraktım başka ne önerirsiniz saw palmetto felan kanıtlanmamış ilaçlar finans kullanmam kuş ötmüyor diyorlar sonra kuş ötmemektense böyle dolaşırım daha iyi :D

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2017, 21:03:23 »
minoxidil daha çok dökmez saçın zaten hızlı bir dökülme evresine girmişti ondan o dokulmeye minoxidilde fayda etmedi finasterid kulanmazsan dht bloker losyonlar kullanabilirsin ama onlarda finasteridin yerini tutmaz
saçları ekmeydi dersin

Berkcan91

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2017, 22:38:17 »
@emeklikel
Açıkçası losyonla uğraşmak istemiyorum çünkü bırakınca tekrar  döküleceğini biliyorum kesin çözüm ekim diye bakıyorum olaya?

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2017, 08:28:17 »
zaten losyon işe yarıcakmı yasamıcakmı o var yarasada tepede yarıo işe genelde ama olanı korumadan ekim yaptırsan ne olcak ekilen kalcak diğerleri dokulcek ekimden oncesinden bile beter olcak kafa genelde millet dısardan bişi surmuo içerden haplıo dokulmenin şiddetini azaltıo açık yerleride ektirio hapında yan etkileri belli anlıcan bir iş tam bir surunmece insanın hayatta basına gelicek en karmasık işlerden biri
saçları ekmeydi dersin

Berkcan91

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2017, 19:35:49 »
@emeklikel
Ee napalım kel mi gezelim ? :D

uzaklarda

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Mart 2017, 23:41:37 »
Kardeşim ben de 21 yaşındayım. Eşekten düşmüşün halini eşekten düşen anlar. Ben bu ekim ayında ekim yaptırdım zerre pişman değilim. En güzel zamanlarımız bu zamanlar. Asıl saç bu zaman lazım. Tam olarak dökülmesini bekleyipte harcama güzel yıllarını. Ektirdikten sonra eski haşime bakığ bu kafayla nasıl yaşıyor muşum dedim. Aynaya baktığında ön tarafta saç olmasını gördüğün zamanki oluşan güven ve mutluluk kadar güzel birşey yok. Eğer ekim düşünüyorsan bence iyi araştır erteleme. Bu sitede ki yok dökülmesini bekle ilaç kullan vs yorumlara katılmıyorum. Sağlıcakla.

Berkcan91

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 31 Mart 2017, 21:53:57 »
Bu yaz düşünüyorum bakalım

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2017, 03:55:48 »
Bu yaz düşünüyorum bakalım

Hakkında hayırlısı kardeşim. Aynı yaşıtız ben de ekim yaptırcam ama olmusken iyisi olsun biraz beklerim para kasarım :) iyi yere yaptırrım sabrın sonu selamettir.
Ama mutlaka manuel alan yere yaptır gerekirse 2 sene bekle.
Suistimal edilmeye en musait yer insanın zaaflarıdır.

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2017, 03:57:38 »
Bu arada 2 saniye sonrasına garantimiz olmayan dünyada yaşıyoruz .  İleride ne olur diye kaygı bozukluguna düşürmeyelim kendimizi..
Ekim icin bence yasın hiç önemi yok, bazı şeyler plansız programsız da yaşanmalı bence.

Suistimal edilmeye en musait yer insanın zaaflarıdır.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2017, 07:47:56 »
genç arkadaslar bu işin en gercekci zeki mantıklı doğru yolu şudur abddede bir alet var o aletle saçımızın ne kadar zaman sonra dokulceğini buluyorlardı bunu turkiyeye getirseler saçımız çok az dokulup oyle kalcaksa o neden bekleyelim genclik elden gidince ektirmeyi asıl saç gencken lazım benim 19_30 yas arası keldi şimdi 37 aysındayım saçlıyım hele 22 yasında acayip yarı keldim belki daha fazlası o sureci saçla gecirseydim hayatım baska olurdu aradada ekimler yaptırdım ama az yer kapladı falan 30dan sonrasaçı yakaladım şimdi 1 tane fazla saç verseler kafama onu alma bile doydum istesem ince saçlarımı dahada kalınlaştırıom ilaçla bakıom iice gur oluyor sıkılıom bile ama gencken çok az alanı bile doldurabilmek bambaskaydı abddeki alet burda yok ekimciler goz kararı bakıo minyaturleşme az dio ekelim dio iyi guzelde şimdi olmayan minyaturleşme ilerde baslıcaksa ne olcak ekilenler kalıcak diğerleri dokulcek yağmurda ıslanmış karga yavrusu gibi kalır insanmantıklısı donoru idareli kullanmak ilaçta dokulmeyi en fazla yavaslatır vede yan etki yapar ama yan etkiyi goze alarak kullanıoz vede dokulmeyi yavaslatıoz geri kalanıda donoru idareli kullanıp açıkları kapıoz kimi arkadasın donor yetmedi sakalları aldırdı fenada olmadı ilerleyen yllarda donor yetmezse sakaldan alıp gene kapatmalar ense çizgisini 1cm yukarı cektirip yeni donor elde etmeler ite kaka kapanıo kafa baskada yapıcak bişi yok zaten dokulmeyen saçlarınızda minyaturleşme varsa o zaman onları kurtarmak hayal zaten ekimde ekilen saçın yanındaki saçlar zayıfsa dokulur he bu dusunceye ters suda var ekimci tepen kotu donoru oraya sakla dedi bana gider dedi tepen 10 sene gecti ilaçla tepe gitmedi dahada guclendi tepede etkili ya ilaçlar yani uzun lafın kısası tum ühtimalleir goz onune alarak donoru idareli kullanıpn ve mevcut dokulmeyi frenleyip iyi bir ekim planı ile bir omur saçsızlıktan kurtulabiliz ama atılcak adımlar gercekci olmalı
saçları ekmeydi dersin

Facebook Twitter Instagram