Gönderen Konu: ASMED KORAY ERDOĞAN 3305 GREFT 25/07/2020  (Okunma sayısı 79490 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: ASMED KORAY ERDOĞAN 3305 GREFT 25/07/2020
« Yanıtla #406 : 15 Ocak 2021, 17:07:12 »
Sahane dostum, gozun aydin. Gayet dogal, guzel ve (bence) hizli ilerliyor.

Teşekkürler. Bakalım bu önümüzdeki 2 - 3 ay kendini belli edecek ekim. Biraz kilo vermeye çalışıyorum, hatta baya bir kilo da verdim 1 ay içerisinde. Eğer ideal kiloma ulaşabilirsem finasterid kullanacağım sanırım yeniden. Haliyle saçlar biraz daha hızlı da kalınlaşabilir ilerleyen dönemde :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #407 : 15 Ocak 2021, 19:50:30 »
Sprey kullanacaktım aminexil ama daha sonradan vazgeçtim. Şuan için finasterid, biotin de kullanmıyorum. Ama bir kaç ay sonra kullanacağım tekrardan. Zaten herhangi bir takviye kullanmasam da saçlar gelişecek kendiliğinden. Daha doğrusu gelişmesi lazım :).
aminexil kullandım tavsiye etmem.finasteridin kilo yapıcağını dusunmuyorum.gece yatmadan once yemeyince şekeri unu kesince kilo veriliyor.bende kasla kilo aldım onları veriom irileşme değilde kaslanma şeklinde dısardan belli etmeyen fit gozuken tartıda ortaya çıkan kilo
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #408 : 15 Ocak 2021, 20:02:35 »
aminexil kullandım tavsiye etmem.finasteridin kilo yapıcağını dusunmuyorum.gece yatmadan once yemeyince şekeri unu kesince kilo veriliyor.bende kasla kilo aldım onları veriom irileşme değilde kaslanma şeklinde dısardan belli etmeyen fit gozuken tartıda ortaya çıkan kilo

Bakalım ben istediğimde hızlı kilo verebiliyorum zaten, bir kaç aya anlarım etkisinin olup olmadığının. Aminexil'i bende vazgeçtim kullanmaktan.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

vinyj

• Full Member
« Yanıtla #409 : 15 Ocak 2021, 20:23:54 »
Gelişim çok güzel oni maşallah diyelim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #410 : 15 Ocak 2021, 20:26:06 »
 son resimlerinde ekim harici saçlarda biraz ufalma var gibi geldi.bende hızla veriyorum ama cabuk alıyorum gene hemen veriyorum zaten kilo değil vucutta istemiyorum calısmadanda duramıyorum.bekle o zaman 1 2 ay baslarsın.aminexil boşta flurid ve flutumide guzel minoxa 10 dersen bunlarda 7 8 .eupcialda vardı 12 ay sonunda falan fayda gormuştum gurleştirmişti ama çok pahalıydı.genede 1 2 ay bekleyip duruma gore karar verirsen finasteride baslarsan bence daha iyi.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #411 : 15 Ocak 2021, 20:53:40 »
Teşekkürler :).

--------------------

Hocam saçlarımda bu ara dökülme yok bende takip ediyorum ama muhtemelen bir kaç ay içerisinde takviyeleri kestiğim için seyrelmeler olabilir. Alternatif tedavileri de takip ediyorum. Dutasterid mezoterapi bir kaç doktor arkadaşıma da danışacağım bu durumu bakalım onlar ne söyleyecekler. Yani finasterid konumun dışında farklı bir tedavi metodu da paylaşabilirim foruma. O sizin gördüğünüz ince saçlar bende hep vardı. Hızlı dökülme olsa erken kel kalırdım ben. Minyatürleşmeler var saçlarımda ama dökülme hızı agresif değil. Agresif olduğu bir dönem vardı o dönemi finasterid ile tersine çevirdim. Artık eskisi kadar hızlı dökülme olmuyor, çünkü 6 ayda bir finasterid kullanıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #412 : 15 Ocak 2021, 21:45:58 »
 dutlu mezo hep vardı bir ara fin mimox koyuyoruz dediler bazı drlar inanmayın oyle diyenlere falan dediler her dr baska soluyor bu olaylarda.sonucta saç 1 gunde dokulmez o kadar ektirdin masraf ettin olanı umarım finasterid kararı korursun.ekimin iyi olucak daha bayağı çıkış ve finasteride geri donmeni bekliom işe yaradı sende. 5 6 ay sonra güzel saçın olucak

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #413 : 15 Ocak 2021, 22:17:52 »
dutlu mezo hep vardı bir ara fin mimox koyuyoruz dediler bazı drlar inanmayın oyle diyenlere falan dediler her dr baska soluyor bu olaylarda.sonucta saç 1 gunde dokulmez o kadar ektirdin masraf ettin olanı umarım finasterid kararı korursun.ekimin iyi olucak daha bayağı çıkış ve finasteride geri donmeni bekliom işe yaradı sende. 5 6 ay sonra güzel saçın olucak

Bakalım hocam ben saçlarımın dökülmesini takip ediyor, hatta kestirebiliyorum diplerinde oluşan yanmalardan. O dönem genelde finasterid kullanıyorum. Şuan bir sıkıntı yok, karaciğeri de boş yere yormaya gerek yok. Zamanı gelince düşüneceğim artık. Mezoterapiyi ben zaten doktorlara danışarak kullanırım. Bakalım zaten şuan düşünüyorum, kararlarımda çabuk değişiyor o yüzden ne olacak göreceğiz ileride :).

bhct

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #414 : 16 Ocak 2021, 19:53:33 »
Ekiminiz hayırlı olsun. Bu Fin takviyesini acaba ne zamana kadar kullanacaksınız?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #415 : 16 Ocak 2021, 20:07:14 »
Ekiminiz hayırlı olsun. Bu Fin takviyesini acaba ne zamana kadar kullanacaksınız?

Teşekkür ederim. Bilemiyorum herhalde bir alternatif bulmazsam bir süre daha kullanabilirim. Bana çok ciddi yan etkiler yaşatan bir takviye de değil. Şu aşamada karar vermek de zor. En önemli sıkıntısı vücuda sürekli kimyasal girmesi benim açımdan. Ama saçlarıma da çok iyi geldiği için bir noktada böyle kararsız kalıyorum. Muhtemelen bir süre daha devam ederim ama.

bold

• Sr. Member
  • Şans cesurdan yanadır / Fortune favours the bold
« Yanıtla #416 : 17 Ocak 2021, 01:24:08 »
Teşekkürler. Bakalım bu önümüzdeki 2 - 3 ay kendini belli edecek ekim. Biraz kilo vermeye çalışıyorum, hatta baya bir kilo da verdim 1 ay içerisinde. Eğer ideal kiloma ulaşabilirsem finasterid kullanacağım sanırım yeniden. Haliyle saçlar biraz daha hızlı da kalınlaşabilir ilerleyen dönemde :).

Sevgili dostum sen daha biliyorsun bu konulari ama kendi deneyimimden sunu soyleyebilirki ekimden 1.5 sene sonra bile saclarin durumu gelismeye devam ediyor. Benim 12. ayla 18. ay arasinda gozle gorulur bir fark oldu. Daha cok sac cikmamistir ama artik ya kalinlasti, ya siyahlasti bilmiyorum ama farki goruyorum. O yuzden dedigin gibi 2-3 ay sonra tabiki daha iyi olur, ancak gelisme altan altan devam ediyor.

Ben Fin'i durdurdum bu arada. Ilginc bir deneyimim oldu. Ekim yapildiginda 74 kiloydum (2019 Temmuz). 2020 Ocak'ta 82 kilo oldum (yedigim ictigimde pek fark yok). Ve sonunda 2020 Agustos'ta 88, 2020 Aralik'ta da 93 kilo oldum :) Hepsini finasterid yapti demiyorum tabi, Corona filan eve tikildik, hareket azaldi. Ama yine de korkunc bir artis oldu. Simdi finasterid'i birakip tekrar yemeyi duzenledim, 87'lere indim. Finasterid'i kesince saclar ne olacak bilmiyorum ama en azindan kilo duzeliyor gibi. Hep bahsedilen gogus cikma olayini da yasadim maalesef, kilonun da etkisiyle. Bakalim sende durum nasil olacak.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #417 : 17 Ocak 2021, 02:36:37 »
Sevgili dostum sen daha biliyorsun bu konulari ama kendi deneyimimden sunu soyleyebilirki ekimden 1.5 sene sonra bile saclarin durumu gelismeye devam ediyor. Benim 12. ayla 18. ay arasinda gozle gorulur bir fark oldu. Daha cok sac cikmamistir ama artik ya kalinlasti, ya siyahlasti bilmiyorum ama farki goruyorum. O yuzden dedigin gibi 2-3 ay sonra tabiki daha iyi olur, ancak gelisme altan altan devam ediyor.

Ben Fin'i durdurdum bu arada. Ilginc bir deneyimim oldu. Ekim yapildiginda 74 kiloydum (2019 Temmuz). 2020 Ocak'ta 82 kilo oldum (yedigim ictigimde pek fark yok). Ve sonunda 2020 Agustos'ta 88, 2020 Aralik'ta da 93 kilo oldum :) Hepsini finasterid yapti demiyorum tabi, Corona filan eve tikildik, hareket azaldi. Ama yine de korkunc bir artis oldu. Simdi finasterid'i birakip tekrar yemeyi duzenledim, 87'lere indim. Finasterid'i kesince saclar ne olacak bilmiyorum ama en azindan kilo duzeliyor gibi. Hep bahsedilen gogus cikma olayini da yasadim maalesef, kilonun da etkisiyle. Bakalim sende durum nasil olacak.

Finasterid kaynaklı yağlanma artması oldukça olası bir durum. Bende şuan eski kiloma hızla geri dönüyorum. Eğer spor ile beraber finasterid kullanırken kilo almam devam ederse ben finasterid kullanmam ve saçların dökülmesini göze alırım. Çünkü ciddi bir yan etki olarak göreceğim bunu. Sonuçta estetik bir görüntü yakalamak için saç ektirmek istiyoruz. Ben hayatımda olmadığım kiloları aldım bu zaman diliminde. Eğer gerçekten finasterid kaynaklı ise forum da bu durumu da konu açarak açıklarım. İlk kullandığım dönemlerde az bir kilo artışı olmuştu bende ancak ben sporu kesmiştim o zamanlar. Şuan da finasteridi kestim ancak spora başladım yeniden. Yani kesin bir karara varmadan ideal kiloma ulaştığımda yeniden finasterid kullanacağım. Eğer normal rutinimi uygularken kilo verme hızımda yavaşlama olursa ya da kilo almamda artış olursa bende finasteridi kullanmam artık.

Ekim ile alakalı bir, iki ay sonra kendini tamamen belli eder. Beklentilerimin altında olan bölgeler var. Bakalım neler olacak bende merak ediyorum :).

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #418 : 21 Ocak 2021, 19:28:38 »

Selam arkadaşlar,

Bugün basketbol oynamaya giderken güneşli havadan dolayı saçlarımın fotoğrafını çekip sizlere atmak istedim. Herhangi bir sonuç amaçlı değil, yalnızca günlük yaşantımda nasıl gözüktüğünü görmeniz açısından aklıma aniden gelip çektiğim fotoğraflar oldu. Bu ayın tamamlanması ile daha net fotoğraflar da eklemeyi düşünüyorum. Bir süre beklememin nedeni, daha sonradan çıkan az da olsa saçın biraz daha uzamasını beklemek. Özellikle Kaya Beyin söylediği fotoğraflar aklımda, zamanı geldiğinde ekleyeceğim foruma :).

Ayrıca kilo vermem ile beraber jinekomasti diye düşündüğüm bölgelerde baya inmeler oldu. Muhtemelen çok hareketsiz kaldığım için kilo oluşan yağlardı. Uzun bir süredir finasterid kullanmıyorum. Eğer bu hızda kilo vermeye devam edersem 1 ay sonra yeniden başlarım diye düşünüyorum. Bir de finasterid ile birlkte spor yaptığımda vücudun yağlanma durumunu da ayrıca merak ediyorum. Şuan biotin dahi kullanmıyorum. Yağlanma yapmasını açıkcası hiç istemiyorum, çünkü libido anlamında bende hiç problem oluşturmuyor finasterid. Yani kullan - bırak metodu oldukça kullanışlıydı benim için, bu şekilde devam edebilirsem benim açımdan şahane olacak.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #419 : 21 Ocak 2021, 19:32:41 »
 fırça gibi.seyrek yerlerinde zamana ihtiyacı var hemen 1 2 ayda biticek iş değil en azından sene sonunu bekle bu saç geliştikçe gelişir.ekim dısı kendi saçında maşallah

Facebook Twitter Instagram