Gönderen Konu: ASMED KORAY ERDOĞAN 3305 GREFT 25/07/2020  (Okunma sayısı 79606 defa)

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED KORAY ERDOĞAN 3305 GREFT 25/07/2020
« Yanıtla #45 : 30 Temmuz 2020, 16:15:29 »
Oni bence arada soğuk su tutabilirsin başında. Aşağıya. Kabuk dokumune kadar boyle çatlak devam eder sık ekim kabuklar çekiştiriyor

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #46 : 30 Temmuz 2020, 16:19:16 »
Ben bu durumu 3. gün önce hissettim aslında sordum merkeze kafam çok terlemedikçe ekim bölgesini nemli tutmamaya çalışın dedikleri için onları dinliyorum. Yoksa bana kalsa günde 2 kez yıkacağım :). Bugün aslında yine sordum bu durumu, bende nemsiz kaldığı için kuru olduğunu düşünüyorum ekim bölgesinin.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 30 Temmuz 2020, 16:30:52 »
Merkez biyolojik faaliyet artmasın diye oyle diyo:)

Mikrop kapması daha buyuk problem olur. Sen yine merkezi sinle bi kaç gün sonra serin serin arada su dokersin başına
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #48 : 30 Temmuz 2020, 16:35:58 »
Evet şu nokta da onları dinleyeceğim bakalım daha ne kadar böyle magma gibi gezeceğim :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

mataramasuko1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #49 : 31 Temmuz 2020, 14:46:24 »
Hocam hayırlı olsun. Umarım beklediğinden cok daha iyi sonuçlanır... ✌

newbie2017

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 31 Temmuz 2020, 14:59:11 »
Evet şu nokta da onları dinleyeceğim bakalım daha ne kadar böyle magma gibi gezeceğim :).

Kabuk dökümünü takiben 10 gün içinde normale dönüyor. Sonra da şok dökülme başlıyor zaten. Çatlak görüntüsü 10. Gün kabuk dökümünde 90% yok olacak.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 31 Temmuz 2020, 15:07:16 »
Hayırlı olsun. Eminim güzel olur. Sadece 3300 greft biraz fazla buldum. Sanıyorum temple pick yapıldıgı icin yanlara en az 1000-1500 greft civarı kullanılmıs ki olması gereken rakam. Saçlarınız sık ama mutlaka korumanı gerekiyor. Malesef 25ki yaslarda ben de aileme cekmemisim diyordum ama 2 3 senede gidiyor ne oldugunu anlamıyorsun :)

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #52 : 31 Temmuz 2020, 17:09:10 »
Hayırlı olsun. Eminim güzel olur. Sadece 3300 greft biraz fazla buldum. Sanıyorum temple pick yapıldıgı icin yanlara en az 1000-1500 greft civarı kullanılmıs ki olması gereken rakam. Saçlarınız sık ama mutlaka korumanı gerekiyor. Malesef 25ki yaslarda ben de aileme cekmemisim diyordum ama 2 3 senede gidiyor ne oldugunu anlamıyorsun :)

Hocam bende sizin gibi düşünüyorum aslında. Benim şansız olduğum kısım doğuştan ön çizgimin geride olması. Birde yanlardan ve şakaklarda gerileme olunca saçım olsada beni memnun etmiyordu. Ekim yaptırmadan önce böyle bir planlama geleceğini de biliyordum ve bir süre düşündüm o yüzden böyle bir ekim yaptırıp, yaptırmama konusunda. Özellikle Koray Hocaya sordum mevcut saçlarımın arasına girebilir miyiz diye? Riskli olur dediği için bende bari yaptırmışken güzel olsun istedim. Yani risk aldığımın farkındayım ama kafamda dökülme olursa 2. ekim düşündüğüm için o riski bilinçli olarak aldım. Ekilenler sorunsuzca çıkarsa en azından hatrı sayılır bir süre mutlu olacağımı biliyorum. Şuan istediğim artık aynaya baktığımda mutlu olabileceğim bir saçlara sahip olmak :)

Kabuk dökümünü takiben 10 gün içinde normale dönüyor. Sonra da şok dökülme başlıyor zaten. Çatlak görüntüsü 10. Gün kabuk dökümünde 90% yok olacak.

Sanıyorum çok sık ekildiği için ve havalar da sıcak olduğu için fazla oldu bu çatlamalar. Ön bölüm fazla gerilmişti zaten ekimle beraber açıldıkça çatlamalar oldu haliyle. Bir 4 gün daha katlanacağım artık yapacak bir şey yok. Bitse de kabuk dökümü rahat rahat uyusam diyorum  ;D ;D ;D

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #53 : 02 Ağustos 2020, 01:46:12 »
Arkadaşlar artık vitamin takviyelerine başlayayım diyorum. Ne dersiniz? Priorin almayı düşünüyorum bir süre biotin kullanmayayım diyorum sivilcelenme yaşamamak için. Arginine de kanlanamayı hızlandırsın diye kullanayım diyorum ama erken mi olur acaba arginine için de? Belki hafta da bir d3 de alırım diyorum? Umut Bey 4 gün vitamin falan kullanma dedi bana 8 gün geçti artık. Başlayayım değil mi artık vitaminlere? Hatta elimde Kerozan da var kullanmadığım belki finasterid + Kerozan da kullanabilirim. Ama şu aşamada sanki Priorin daha iyi olur gibime geliyor.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #54 : 02 Ağustos 2020, 01:58:56 »
Arkadaşlar artık vitamin takviyelerine başlayayım diyorum. Ne dersiniz? Priorin almayı düşünüyorum bir süre biotin kullanmayayım diyorum sivilcelenme yaşamamak için. Arginine de kanlanamayı hızlandırsın diye kullanayım diyorum ama erken mi olur acaba arginine için de? Belki hafta da bir d3 de alırım diyorum? Umut Bey 4 gün vitamin falan kullanma dedi bana 8 gün geçti artık. Başlayayım değil mi artık vitaminlere? Hatta elimde Kerozan da var kullanmadığım belki finasterid + Kerozan da kullanabilirim. Ama şu aşamada sanki Priorin daha iyi olur gibime geliyor.
Arginine kullan bence, fin ve kerozan da mantıklı.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #55 : 03 Ağustos 2020, 03:33:32 »
Arginine kullan bence, fin ve kerozan da mantıklı.

Şu kabuklar dökülsün yine eski düzenime dönmeyi düşünüyorum. 2 - 3 aydır doğru düzgün kullanmıyorum finasterid harici takviye zaten.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #56 : 04 Ağustos 2020, 14:35:00 »

Evet arkadaşlar tekrardan merhaba,

Bugün Asmed'de kabuk dökümü işlemini tamamladım. Saçlarımda fazla çatlamalar olduğu için Asmed'de görmelerini istedim ve kabukları orada dökülmesini rica ettim. Bir problem olmadığını sürecin gayet normal ilerlediğini söylediler. Aslında kafamda kızarıklık yoktu bugün yıkamadan kaynaklı oluştu bu kızarıklık da. Artık sonunda normal rutinime dönebileceğim. Uyku yastığı biraz can sıkıyor ondan ayrılıacağıma hiç üzülmeyeceğim :). Sanırım şimdilik Proscar, Kerozan (elimde olduğu için yoksa Priorin almayı düşünüyorum yada elimdeki Nature's Bounty Biotini de kullanabilirim kararsızım açıkcası bu konuda ve fikirlere de açığım) L arginine ve Nature Made magnezyum, çinko, d3 karışımı vitaminleri kullanmaya başlayacağım. Bir vitamin değerlerime baktırmak istiyorum sanırım bu ay halledeceğim onu da. Elimdeki Sebamed bitince yine Revita'ya döneceğim. Artık bir aksilik olmazsa finasterid konumda olduğu gibi aylık güncellemeler yapacağım konuya. Aklınıza takılan bir durum olursa her zaman mesaj atabilirsiniz. Biliyorsunuz buradayım :)...

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #57 : 04 Ağustos 2020, 14:41:17 »
Mis gibi tertemiz kafa hocam.
Bekleme süreci başladı. Allah sabır versin, aramıza hoşgeldiniz. 😄

CooLStyLe

• Sr. Member
« Yanıtla #58 : 04 Ağustos 2020, 14:57:23 »
Şu an için süreç güzel ilerliyor. Umarım sonuç sizi çok mutlu eder :)
22.06.2020 Asmed / Koray Erdoğan 3507 greft
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15394

Cansever4364

• Full Member
« Yanıtla #59 : 04 Ağustos 2020, 15:06:08 »
Abi çok iyi ya  maşallah çok güzel görünüyor🙂👍

Facebook Twitter Instagram