Gönderen Konu: Avodart mi finas mi  (Okunma sayısı 6365 defa)

Salvador

• Hero Member
Ynt: Avodart mi finas mi
« Yanıtla #15 : 19 Temmuz 2020, 20:37:54 »
Görüş bildirmekte bir sakınca yok fakat aşırılığa kacmadıkça.3 Yılı aşkın suredir saç dökülmesiyle ilgili araştırmalar yapıyorum.Bu yüzden ben tecrübe bazlı sorular sormak istedim yan etki konusunda bilgim var ve ilacın neyi azalttığını biliyorum.Bugunden itibaren gluten ihtiva eden besinleri ve rafine şekeri hayatımdan çıkarıyorum.Norwood 1. 1.5 olan biri kullanmasın demişsiniz fakat saçlarda genel seyrelme ve agresif dokulmeyle beraber deli gibi saç kaşıntısı eşlik etmişti bunu kesmenin elimde pek fazla bir yolu yoktu.Cok sık saçtan çok seyrege doğru saç hikayesi olan bir babam var yan saçlarda bile seyrekligi var bundan ötürü ben avodartin aslında on saçlardaki yoğunluğa etkisini merak etmistim.Muhtemelen bu sitede benim kadar farklı tedavi kombinasyonları deneyen biri yoktur.Tek dokunmadigim avodart pek almak istediğim bir ilaçta değil açıkçası haftada 1 kullanıp etkisini gözlemlemek istedim.Kimisi topikal ostrojenle saçları kurtarıyor kimi oralla bile kurtaramiyor.Saci kurtaralım derken sağlığımdan olma derdinde degilim hiçbir zaman olmadım da.Umarim etkili bir tedavi prosedürü bulunur şu işinde en azından bizden sonraki nesil bizim gibi forum köşelerinde etki yan etki hesabı yaparken dermatolog olup çıkmaz herkese sağlıklı ve saçlı günler dilerim

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #16 : 19 Temmuz 2020, 21:02:53 »
Bence saçlar daha dökülmeden incelmeye başladığında doktor kontrolünde finasa başlamak gerekiyor ön cizgi bozulup tepe gittikten sonra istediğin kadar ilaç kullan geri getirmiyor saçları, bazı kişiler istisna gerçekten mucize etkisi yaratıyor özellikle yaşı küçük kişilerde bence erken teşhis erken tedavi önemli

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 19 Temmuz 2020, 21:57:36 »
Yıllardır her forumda şu finas karşıtı duyar kasan kitleden gına geldi.

2005ten beri bu işlerin içindeyim bir gram ilerleme yok, her post altında aynı yorumlar geliyor.

Yıllardır ilaç geliştirildiği söyleniyor hala sözde çare bulunacak saç dökülmesine.

Bu işte 3 tane çalıştığı onaylı etmen madde var. Kullanır ya da kullanmazsın kimse kafana silah dayamıyor. Doktoruna gittigin izin aldıgın düzenli test yaptırdığın müddetçe kim ne karışıyor?

Her yerde riskleri yazılıyor, sorun yaşayanlar gösteriliyor. E bir açın bakın be kardeşim redditten hairlosstalk'ına zibilyon kişi yıllardır bu ilaçları kullanıyor. Hele finasteride ilk onayını 1997de almiş 23 sene geçmiş aradan, abd'de en çok yazılan ilaç ki orada reçetesiz alamıyorsun.

dutas olmaz finas olmaz ne deneyecek 25 yasında kel kalmak üzere olan adam? Yılan yağı mı deneyecek? Olmuyor işte kardeşim. Anlayın şunu artık.

finasa laf edene bakıyorsun aynı etki mekanizmasına sahip saw palmetto veya bunu içeren xpecia kullanıyor.  Ya sabır.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2020, 22:02:37 »
Merhabalar başka bir forumdan geldim burada da tecrübelere danışmak istedim.Finas bildiğiniz üzere arka ve yanlarda pek etkili ama on cizgi ve şakaklarda koruyuculuğu az.Dutastreid yani avodart kullanıp on bölgede daha çok fayda gördüm diyenler var mı?Ya da etki farkı nedir.Saclarim kel değil norwood 1. 1.5 sklasinda ama yoğunluk azalısi var şimdiden yorumlar için tesekkurler

Sevgili kardeşim
Avodart ön kısımda etki sağlamıyor. Tam 2 senedir kullanıyorum her gün. Bunu yaparken de, 10 yıla yakın kullanılan Ashton Kutcher gibi ünlüleri, avodartın japonya ve korede saç için onaylı olması hatta finasterideden daha fazla reçete edilmesi gibi etmenleri göze aldım.

Benim gördüğüm şu:

- finasteride yan etki profili bende daha fazla. Kanımca her gün aynı saatte almamak , 6 saat yarılanma ömrü gibi nedenlerle hormonlar sürekli dalgalanıyır,bu da bende baş ağrısı, unutkanlık, odak problemi yaptı.

- dutas kanda biriktigi icin, hormon dalgalanması yapmadı bende. Allaha sükür pek yan etki görmedim.

- sonuc olarak ön ve ön tepede etkilemiyor. Ancak vertexi koruyor.

Su an yapılan bazı calısmalarda kombin tedavi saçı artırdıgı var. Yani finas her gün + 1 defa avodart haftasonu

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 19 Temmuz 2020, 22:34:29 »

2005ten beri bu işlerin içindeyim bir gram ilerleme yok, her post altında aynı yorumlar geliyor.

Yıllardır ilaç geliştirildiği söyleniyor hala sözde çare bulunacak saç dökülmesine.

Bu işte 3 tane çalıştığı onaylı etmen madde var. Kullanır ya da kullanmazsın kimse kafana silah dayamıyor. Doktoruna gittigin izin aldıgın düzenli test yaptırdığın müddetçe kim ne karışıyor?

Her yerde riskleri yazılıyor, sorun yaşayanlar gösteriliyor. E bir açın bakın be kardeşim redditten hairlosstalk'ına zibilyon kişi yıllardır bu ilaçları kullanıyor. Hele finasteride ilk onayını 1997de almiş 23 sene geçmiş aradan, abd'de en çok yazılan ilaç ki orada reçetesiz alamıyorsun.

dutas olmaz finas olmaz ne deneyecek 25 yasında kel kalmak üzere olan adam? Yılan yağı mı deneyecek? Olmuyor işte kardeşim. Anlayın şunu artık.

finasa laf edene bakıyorsun aynı etki mekanizmasına sahip saw palmetto veya bunu içeren xpecia kullanıyor.  Ya sabır.
Saç dökülmesi için onay verilen 3 etken var ama hiçbiri sorunun kaynağını çözemiyor ve bu da ilaç şirketlerinin işine geliyor. Kelliğin ilacı yoktur tedavisi vardır, şimdi aga’nın sebep-sonuç sıralarını yapacak olursak

Kronik İnflamasyon-Saçlı deri de DHT birikmesi-Kalsifikasyon ve fibrosis-zayıf kan dolaşımı-zayıf oksijenlenme-Saçların telogen faza geçip büyümemesi ve kellik

Şimdi bunların hepsini yok edecek bir etken madde olabilir mi ? Doğal olarak hayır. DHT baskılamak geçici çözüm.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 19 Temmuz 2020, 22:54:35 »

Duygularımıza tercüman oldun teşekkürler

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 19 Temmuz 2020, 23:57:21 »
Birisi duyar reis demiş görünce dişlerimi sıkıyorum demiş, diğeri ulan bi salın başka etmen mi var demiş vs vs.

Ya kardeşim hiç okuyup araştırıyor musunuz? Hiç çeşit çeşit şeyler deniyor musunuz?

Setitipirantından tut, kafeinine, ondan tut ru ya kadar çeşit çeşit etken var. Bugün eczaneden alacağın lumigan göz damlası, veya zyrtec damlayla, allerset damlayla, aldactone vs ile çeşit çeşit losyonlar yapıp, deneyebilirsiniz. Muhtmelen bir tanesi saç dökülmenizi büyük oranda kesecektir. Pge arttırmak için de minoksidil, veya yüksek oranlı kafein kullanarak, gideni toparlayabilirsin. Hiç bunları  okuyup, deneyen bir nesil yok. Ben buna isyan ediyorum. Tutturmuşsunuz işe yarayan 3 etken var diye.

Ya kaç taneniz sabah akşam düzenli ketoral+azelderm krem kullanıyor be. Al bu iki etken de yıllardır etkinliği bilinenlerden ikisi. İki tel saçı dökülen, saldırıyor avodarta, proscara.

Biraz okuyun araştırın deneyin. Buraya geldik uyarıyoruz adamları, görünce dişlerimi sıkıyorum diyor.

Mem nickli bir üye varmış, artık bu foruma uğramayacağım demiş. Baya da bilgili bir vatandaş. O kadar üzüldüm ki şu başlıklarda ii gündür milletin bakış açısını, kafa yapısını gördükçe. Şimdi gerçekten anladım o arkadaşın neden böyle yaptığını.

Ya kardeşim, ben de finasterid kullanıyorum 3,5 aydır. Ama son iki senemi yukarda saydıklarımı, ki bunun yanında çeşit çeşit iğneleme metodlarıyla, veya ne bileyim oral hint yağı kulanımı gibi şeyleri denedim. Saçları iyileştirdim biraz ama yetmedi son çare oral antiandrojene başlaım. Ki ilk başladığım halimi açtığım bir konu vardı, oradaki fotodan görürsünüz. Seyrek nw4-5 im belki de.

Siz şunlardan birkaçını 5-6 ay kullansanız yüzde doksanınızın işine yarar. Senede bir tedavi değişrek rutinden de kurtardınız mı yıllarca saç sorununuz olmaz.

Sonra adam gelmiş her başlığa duyar kasıyorsun diyor. Abi nw1-2 arasıyım finas kullanıyorum diyen eleman dışında, saçı ciddi dökülmeye başlamış kimin başlığına yorum yapmışım? Çıkarın gösterin :) siz finası savunuyorsunuz. :)

Memleketin şu halini, yönetimini gördükçe Z kuşağı oy kullanma zamanına gelince umut ışığı da görünür diye umut ediyordum. Ama beyler kusura bakmayın da, sizin kuşak bu olayları yaklaşım tarzınızdaki gibi, iki laf söyleyen adama verdiğiniz cevaplar gibiyse. Gerçekten çok hayal kırıklığına uğramış olurum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 20 Temmuz 2020, 00:03:24 »
Duygularımıza tercüman oldun teşekkürler

O hairlosstalkta yıllardır düzelemiyorum diyenleri de okuyor musun?

Yok bilimsel çalışmalarda, sadece yüzde iki olan yanetki kümelerindeki insanların hangi milletlere mensup olduğunu biliyor musun? Mesela hiç Türk erkeğinini dht duyarlılığı ile asyalının, afrikalının, anglosakson milletlerden bir erkeğinin dht duyarlılığının aynı olabileceğine, aynı derecede etki veya yanetki görebileceği aklına mantığına yatıyor mu?

Kullanan kullansın kardeşim banane. Senin vücudun senin kararın. Ama burada İki gün sonra sakalım bıyığım uzamıyor, saçlaım yine dökülüyor diye geri geldiklerinde ne yapacaksınız?

Hiç temkinli yaklaşan yok maşallah.

Aferin böyle devam birader, ne diyeyim başka.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 20 Temmuz 2020, 00:18:06 »
Birisi duyar reis demiş görünce dişlerimi sıkıyorum demiş, diğeri ulan bi salın başka etmen mi var demiş vs vs.

Ya kardeşim hiç okuyup araştırıyor musunuz? Hiç çeşit çeşit şeyler deniyor musunuz?

Setitipirantından tut, kafeinine, ondan tut ru ya kadar çeşit çeşit etken var. Bugün eczaneden alacağın lumigan göz damlası, veya zyrtec damlayla, allerset damlayla, aldactone vs ile çeşit çeşit losyonlar yapıp, deneyebilirsiniz. Muhtmelen bir tanesi saç dökülmenizi büyük oranda kesecektir. Pge arttırmak için de minoksidil, veya yüksek oranlı kafein kullanarak, gideni toparlayabilirsin. Hiç bunları  okuyup, deneyen bir nesil yok. Ben buna isyan ediyorum. Tutturmuşsunuz işe yarayan 3 etken var diye.

Ya kaç taneniz sabah akşam düzenli ketoral+azelderm krem kullanıyor be. Al bu iki etken de yıllardır etkinliği bilinenlerden ikisi. İki tel saçı dökülen, saldırıyor avodarta, proscara.

Biraz okuyun araştırın deneyin. Buraya geldik uyarıyoruz adamları, görünce dişlerimi sıkıyorum diyor.

Mem nickli bir üye varmış, artık bu foruma uğramayacağım demiş. Baya da bilgili bir vatandaş. O kadar üzüldüm ki şu başlıklarda ii gündür milletin bakış açısını, kafa yapısını gördükçe. Şimdi gerçekten anladım o arkadaşın neden böyle yaptığını.

Ya kardeşim, ben de finasterid kullanıyorum 3,5 aydır. Ama son iki senemi yukarda saydıklarımı, ki bunun yanında çeşit çeşit iğneleme metodlarıyla, veya ne bileyim oral hint yağı kulanımı gibi şeyleri denedim. Saçları iyileştirdim biraz ama yetmedi son çare oral antiandrojene başlaım. Ki ilk başladığım halimi açtığım bir konu vardı, oradaki fotodan görürsünüz. Seyrek nw4-5 im belki de.

Siz şunlardan birkaçını 5-6 ay kullansanız yüzde doksanınızın işine yarar. Senede bir tedavi değişrek rutinden de kurtardınız mı yıllarca saç sorununuz olmaz.

Sonra adam gelmiş her başlığa duyar kasıyorsun diyor. Abi nw1-2 arasıyım finas kullanıyorum diyen eleman dışında, saçı ciddi dökülmeye başlamış kimin başlığına yorum yapmışım? Çıkarın gösterin :) siz finası savunuyorsunuz. :)

Memleketin şu halini, yönetimini gördükçe Z kuşağı oy kullanma zamanına gelince umut ışığı da görünür diye umut ediyordum. Ama beyler kusura bakmayın da, sizin kuşak bu olayları yaklaşım tarzınızdaki gibi, iki laf söyleyen adama verdiğiniz cevaplar gibiyse. Gerçekten çok hayal kırıklığına uğramış olurum.

Saçlar döküldukten sonra mi kullanalım. Bana diyorsun nw1.5 diye. Avuç avuç dökülüyor babamin kafasinin üstü havaalani gibi. Ciddi dökülme diyorsun. Nw7 olduktan sonra mı ciddi dökülme oluyor. Bu ilaç önlem ilacı saç çıkarma ilacı değil. İnsanlar biliyor yan etkilerini bu riski göze alarak kullanıyor. Bilmeden leblebi niyetine atmıyoruz. Yan etkileri takip ediyoruz. Olursa bırakacağız.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 20 Temmuz 2020, 00:55:52 »
Saçlar döküldukten sonra mi kullanalım. Bana diyorsun nw1.5 diye. Avuç avuç dökülüyor babamin kafasinin üstü havaalani gibi. Ciddi dökülme diyorsun. Nw7 olduktan sonra mı ciddi dökülme oluyor. Bu ilaç önlem ilacı saç çıkarma ilacı değil. İnsanlar biliyor yan etkilerini bu riski göze alarak kullanıyor. Bilmeden leblebi niyetine atmıyoruz. Yan etkileri takip ediyoruz. Olursa bırakacağız.

Cevap yazarken nicklere bakmıyorum genco. Senin gibi iki düzine eleman vardır burada leblebi yutan.

Benim rahmetli dedemin saçları nw0, 60 yaşındaki babamın nw2,5-3 dür belki. Benim yaşımdayken nw1-2 arasındadır. Neredeyse 35 senede nw bir derece gerilemiştir. Dayılarımda da brnim yaşımda iken benim kadar az saçı olan yoktur. 50 yaşlarındaki adamların benden fazla saçları.

Babaya dedeye bakarak, bu kadar risk almana gerek yok. Dökülme dönemsel de olabilir, stres kaynaklı da olabilir. Bu ihtimalleri eledin mi? Doğal yolardan veya alternatif tedaviler ile azaltmayı korumayı dendin mi?

Hadi hepsini geçtim, daha minimal etki için topikal olarak kullanmayı denedin mi hiç? Denediniz mi ha beyler? Bu da mı gol değil?

Neyse, pazar akşamı yaz yaz yoruldum. Ne kullanıyorsanız kullanın, kimsenin umurunda değil. Burada eğlence olsun diye yazmıyoruz. Olur da bi arkadaş görür, duruma uyanır, bi Allahın kuluna faydamız olur belki. Takım tutar gibi, dine devlete sövülmüş gibi savunuorsunuz şu ilaçları. Bravo.

Neyse iyi geceler, herşey gönlünüzce olsun.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 20 Temmuz 2020, 01:01:12 »

En baştan böyle söylesene yahu. Sana demiştim eğer bir kişiye kullandığı etkenin zararlı olduğunu söylüyorsan başka bir çözüm yöntemi öner diye, bunu kast ediyordum işte.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 20 Temmuz 2020, 01:07:26 »
En baştan böyle söylesene yahu. Sana demiştim eğer bir kişiye kullandığı etkenin zararlı olduğunu söylüyorsan başka bir çözüm yöntemi öner diye, bunu kast ediyordum işte.

Sana kötü bir haberim var. Bunlar da kesin çözüm değil.

Bu forumda tüm başlıkları bi tur okusan, veya baika bir iki saç dökülmesi forumunu takip etsen, bunlardan çok daha fazlasına erişebilirsin.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #27 : 20 Temmuz 2020, 01:16:09 »
Sana kötü bir haberim var. Bunlar da kesin çözüm değil.

Bu forumda tüm başlıkları bi tur okusan, veya baika bir iki saç dökülmesi forumunu takip etsen, bunlardan çok daha fazlasına erişebilirsin.
Biliyorum merak etme  :) . Yerli yabancı takip ediyorum. Genelde bunları dönüşümlü kullanıyorlar ama yine de çözüm değiller tabi ki sadece kullandıkları sürece.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #28 : 20 Temmuz 2020, 05:52:34 »
Cevap yazarken nicklere bakmıyorum genco. Senin gibi iki düzine eleman vardır burada leblebi yutan.

Benim rahmetli dedemin saçları nw0, 60 yaşındaki babamın nw2,5-3 dür belki. Benim yaşımdayken nw1-2 arasındadır. Neredeyse 35 senede nw bir derece gerilemiştir. Dayılarımda da brnim yaşımda iken benim kadar az saçı olan yoktur. 50 yaşlarındaki adamların benden fazla saçları.

Babaya dedeye bakarak, bu kadar risk almana gerek yok. Dökülme dönemsel de olabilir, stres kaynaklı da olabilir. Bu ihtimalleri eledin mi? Doğal yolardan veya alternatif tedaviler ile azaltmayı korumayı dendin mi?

Hadi hepsini geçtim, daha minimal etki için topikal olarak kullanmayı denedin mi hiç? Denediniz mi ha beyler? Bu da mı gol değil?

Neyse, pazar akşamı yaz yaz yoruldum. Ne kullanıyorsanız kullanın, kimsenin umurunda değil. Burada eğlence olsun diye yazmıyoruz. Olur da bi arkadaş görür, duruma uyanır, bi Allahın kuluna faydamız olur belki. Takım tutar gibi, dine devlete sövülmüş gibi savunuorsunuz şu ilaçları. Bravo.

Neyse iyi geceler, herşey gönlünüzce olsun.
Doktora gittim. Genetik dedi. İncelme var. Sen kendi saçına bakip beni mi kiyasliyorsun. Yaşım 20  saçın yarısı yok. Tüm kan testlerini yaptirdim sıkıntı çıkmadı. Neyse siz iki toxicle ugrasamayacagim. Belli ki saçımındoktoru sitesinden gelmişsiniz. Tüccar miraclenin adamları olmalısınız.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 20 Temmuz 2020, 06:14:13 »

Evet arkadaşlar şu anda da memleketin halinden dem vurup okumayan araştırmayan olmakla eleştirildik. Çünkü en çok okuyan araştıran sizsiniz, cünkü biz türkiyeni en iyi okullarında boşuna okuduk gerizekalıyız, ayrıca nasılsa neredeyse 33 yaşında z kuşağıyız?

Merak etme kardeşim ben 2014ten beri setipiprantını da, allersetini zyrtec'ini de, endolünü, aldacton'unu yetmedi, minox dutas karısımlarını, kafein likitlerini ve şampuanlarını, azelaik asit, tretinoin ketoral karısımlarını, msm kremlerini boşuna kafama boca etti Envayi çeşit dermarollerı boşuna kullandım.

Bu kadar bilinçli bir vatandaşsan ve bu etmenler koruyorsa sen neden korumaya devam etmedin?

Çünkü ben söyleyeyim hiçbiri tam olarak işe yaramıyor. Ve hepsi zahmetli ve insanın hayat kalitesini aşağı çekiyor.

Ayrıca bu yazdığın ketolar, setiler, dianeler var ya, bunları birinin peşine takılıp kullanıyorsunuz ya, bunların ne risk profili araştırması var ne kısa orta vadeli sonuclaro kanıtlayan araştırmaları. Uzun süre kullanımda antiandrojen etkisi göstermeyecegine nasıl bu kadar eminsiniz de yan etkisiz diyorsunuz bunlara?

Kafamda boktan kokan ve işe yaramayan losyonlarla insan içine çıkamadığım anları hatırlamak bile istemiyorum. sürdügüm kremlerle karıstırdıgım losyonlarla hicbir sonuc elde edemedim ki 2 defa saç ekimi yaptırmak zorunda kaldım ben geri zekalı mıyım sence?

Dutas olmasa şu anda bildiğin vertexte nw4 keldim son 2 senede, dökülen seyreken saçlarım yüzünden insan içine çıkamaz oldum, ben şu an allaha sükür 10 tele indi, nw2de koruyorum.

Şu an saçları korumanın evet riskli ama en zahmetsiz yolu kabul etseniz de etmeseniz de anti androjenlerdir. Evet yan etki gören binlerce insan var, ama bunu denemeden nasıl bileceksin? Aynı forumlarda etki gören sacları efektif koruyan forumlarda yazan ya da yazmayan yüzbinler var.

Biz demiyoruz ki leblebi gibi finas alın. Gidin efendi gibi doktorunuzla konusun düzenli testinizi yapın reçetenizi alın. Mevcut cözümleri deneyin. 20 yaşında adamın dutas almasında heralde risk vardır.  Ama burada öcü gibi göstermeniz komedi oluyor. Kelleşen İnsanların çok değerli zamanını calıyorsunuz. Komedi gibi kendiniz de kullanmanıza rağmen.

« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 06:28:18 Gönderen: aaron_88 »

Facebook Twitter Instagram