Gönderen Konu: Dutasterid Mikro İnjeksiyon - Yeni Tedavi & Olumlu Sonuçlar  (Okunma sayısı 26667 defa)

My Precious

• Hero Member
Ynt: Dutasterid Mikro İnjeksiyon - Yeni Tedavi & Olumlu Sonuçlar
« Yanıtla #46 : 30 Temmuz 2020, 12:12:16 »
Bakın ekte bir görsel koyuyorum.

Günlük 5mg finasteride DHT seviyesini nasıl dalgalı sekilde günlük olarak blokluyor.

Bence bu ilacın bendeki yan etki sebebi bu.
Peki ya dutasteride ? Duttan yan etki görmedim demiştiniz saçınıza etki ettimi özellikle ön bölgeye ?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #47 : 30 Temmuz 2020, 12:31:55 »
Bakın ekte bir görsel koyuyorum.

Günlük 5mg finasteride DHT seviyesini nasıl dalgalı sekilde günlük olarak blokluyor.

Bence bu ilacın bendeki yan etki sebebi bu.

Bana mantıksız gelmişti Dutas'dan daha az yanetki görmek ama, biraz araştırınca, prostat hastaları üzerinde finas - dutas karşılaştırması yapan bir çalışma görünce şaşırdım açıkcası.

Dutas'ın cinsel yanetkileri -jinekomasti haricinde- finasa kıyasla daha az.

Çalışmayı ve tabloyu paylaşacaktım ama çalışmanın hem prostat hastaları örneklemi üzerinden yapılmış olması hem de, örneklemdeki hastaların yaş grubuyla ilgili net bilgi olmaması sebebiyle ,çalışmanın bir yerindeki ifadeden yaş skalasının 64+-7 yani 57-73 arası olduğu çıkarımında bulundum, fakat emin olamadım. Bu noktaların bizlerin odağı dışında olması sebebiyle, yok yere motivasyon sağlamaması adına çalışmayı, tabloyu paylaşmaktan vazgeçtim. İsteyen google'dan hızlıca ulaşabilir.

Yaş grubunun çok yüksek olması sebebiyle, 20'ler-30'lardaki bizler için aynı mekanizma aynı oranda işler mi bilmiyorum ama olası olduğu varsayımında bulunmak yanlış olmaz galiba. Tabi sadece cinsel yanetkiler açısından, değilse, dutasterid sebebiyle sakal ve vücut kılları gelişimlerinin kalıcı bozulduğuna dair örnekler de var. O riski de değerlendirmeye katmakta fayda var.

Can Koç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #48 : 02 Ekim 2020, 16:34:43 »
Herkese Merhaba,

Temmuz ayında başladığım #Dutasterid İnjeksiyon tedavisi ile kısa zamanda, oldukça etkileyici sonuçlar aldım.  Mezoterapi süreci ile ilgili benim de size anlatacağım olumlu haberlerim var. Umuyorum ki yazdıklarım benim durumumda olan kişiler için bir yol gösterecektir. Saç dökülmem çok ciddi bir oranda azaldı, saçlarım eski sağlıklı ve canlı haline geri döndü ve hatta yeni saçlarım çıktı! (tabii, bu sadece mezoterapi ile olmadı)

İlk olarak saçlarımın dökülmeye başladığını fark ettiğim daha doğrusu yakın çevrem tarafından fark edildiği yıl Erasmustan döndüğüm 2015 yılıydı. Bu değişimi fark eden arkadaşlarım sayesinde Üsküdar'da bir devlet hastanesine gittim ve genetik erkek tipi dökülmesi olduğunu söyledi. Bu benim için sadece moral bozucu değildi, aynı zamanda saçlarımı korumak adına beş yıl boyunca  uğraşacağım yeni bir savaşımdı.

Evet, tam olarak beş yıl saçımı korumaya çalıştım ve tahmin edersiniz ki her geçen yıl daha da yıprandı, daha çok döküldü. Saç benim için anlamı çok olan ve kendime güvenimi sağlayan yegane bir şeydi.

2019 yılında kontrol edemediğim,  hızla artan saç dökülmesi  problemiyle birlikte iyi bir doktor arayışım başladı. Bu doğrultuda Facebook üzerinden  çok değerli @Onur Gürcan Ergen'i buldum.

Bir yıl aradan sonra Haziran ayı gibi -henüz karantina bitmemişken- Onur beyle iletişime geçtim.  Dijital olarak çok sağlıklı bir iletişim kurduk ve sonrasında doğru yönlendirmeleriyle "3. dereceden saç dökülmesi" yaşadığımı tespit etti.

Şimdi asıl anlatmak istediğim konuya geliyorum. Benim ilk amacım kalan saçlarımı koruyabilmek ve olabilirse, küçük bir ihtimal bile olsa, saçları yeniden çıkma ihtimalini değerlendirmek ya da volümlendirebilmekti... Bundan dolayı ilk olarak mezoterapi tedavisi almaya karar verdim.

İlk mezoterapi öncesinde Onur bey  tedaviye başlamadan önce Solgar saw palmetto, Foamil Minoxidil (Köpük şekliyle) ve Sebamed/Alpecin şampuan  gibi  bir reçete hazırladı.

Yanlış hatırlamıyorsam Temmuz ayında Acıbadem Okan Üniversitesi hastanesinde bulunan muayenesine ilk mezoterapi seansı için gittim. Onur bey, Dutasterid hakkında aydınlatıcı bilgiler verdi, tedaviye başladık...

Bu arada beş yıl sonra ilk defa saçlarımı üç numaraya vurdum. Saçlarımın nasıl döküldüğünü, kendimi nasıl kötü hissettiğimi hatırlıyorum şu anda... Saçlarımı üç numaraya vurmak saçlarımı güçlendirmek isteyişim gibi tedavi öncesi kendimce bir dizi faydalı şeyler yapmaktı...

Birinci seanstan sonra  en büyük gelişme saçlarımın dökülmesinin hızlıca durmasıydı ve uzadıkça saçlarım Foamil Minoxidilinin de etkisiyle hem dökülen yerlerde bebek saçları çıktı -şimdi onlar gözle görülecek şekilde hacimlendi- hem de  saçlarım eski sağlıklı haline dönmeye başladı. (tabii, yaşımın genç olmasının da avantajı var)

İkinci seansta Onur bey de mezoterapiye başlamadan önce çektiği fotoğraflarla saçlarımdaki bu değişimleri gördü ve  kısa zamanda en iyi yol kat eden hastalarından biri olduğunu söyledi. Bir sonraki seas Aralık ayında ve neler olacak, Onur bey ne söyleyecek merak ediyorum :)

Sonuç olarak, Sutasterid Mikro İnjeksiyon ile mezoterapi uygulamasını mutlaka düşünün ve uygulayın derim. Şu anda kendimi oldukça iyi hissediyorum. Bu kadar hızlı bir  ilerleme  yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. Umuyorum ki benimle aynı sorunları yaşayan kişiler için yazdıklarım faydalı olur.

Saygılarımla.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #49 : 02 Ekim 2020, 16:57:24 »
Arkadaslar sapla samanı karıstırmamak lazım.

Sac dökülmesinin tek nedeni Dht olsaydı dutasteride kullanan herkes sırma saclı olur, sac dökülmesi diye bir problem olmazdı. Finas kullanan herkeste de hemen etki olurdu.

Sac dökülmesini karmasık bir biyokimyası var. Serbest Testesteronun bile sac dökülmesine katkısı olduguna dair savlar var. Dht asla tek basına etmen degil, bunu artık biliyoruz.

Dutas veya finasteride, genetik yapınıza göre sac dökülmenizi yavaslatan seyler. Sac cıkarmak gibi bir iddiası olmadıgı gibi vertex dısında etkinligi de zaten tartısmalı.

Dutasteride benim saclarımı toparladı ve dökülmesi günde 10-15 tele indirdi. Fakat özellikle ön ve tepe bölgede saç çıkarmak konusunda işe yaramıyor bende, o bölge inceliyor. Response seviyem düsük de olabilir veya testesterona duyarlı olabilir. Bu nedenle, setipiprant kullanıyorum dönemsel. 

Ben yıllardır bu ilaclarla ic iceyim. Cok kere finas denedim, farklı etmenler denedim.

Finasın yan etkisi bende cok hissedilir oluyor. İctigim ilk anda uyusukluk, sersemlik, bas agrısı, algı problemleri, unutkanlık yapıyor. Bir dönem basladıgımda durduk yere arabayı carptım. Anlık gerceklikten kopuyorum, modum degisiyor. Bir kere degil her ictigimde böyle oluyor, artık vücudumu tanıdım ben. Placebo ekisi degil, sabah kalktıgımdaki o halsizlik bitkinlik ve kelimeleri hatırlayamama gibi durumlar tamamen finas kaynaklı.

Dutasa mecburen basladım finas etkilerinden dolayı, denemek zorundaydımZ Dutas vücutta birikiyor ve dht serum seviyesini stabil tutuyor vücutta. 3 ay sonra haftada 2 ye bile inseniz aynı seviyeyi 3 ay civarı koruyor.  Bu ilacın pazarlamacısı degilim ama inanı ilk 2 hafta sonra hic ya  etki yasamadım. Ne cinsel ne mental. 2 senedir icmedigim 1 gün bile olmadı. Fakat bu olmayacak anlamına gelmez.

Benim teorim bu finas yarı ömrü nedeniyle olan hormon dalgalanmaları vücudumda yan etkilere neden oluyor. Kan serum seviyemde dht bir düsüp bir artıyor. Bu da beni mental olarak tahrip ediyor.

Dutasteride ne kadar uzun kullanabilirim bilmiyorum. Yurtdısında 10 sene kullananlar var. Fakat bir süre sonra bu baslıktaki tedaviye dönebilirim.

Su an 32 yasındayım. 8 10 sene bana saç lazım. Derdim bu.

Bu molekülden bu kadar korkmayın. Oral olmuyorsa gelin su topikali deneyelim.

Yani dutasterid baslayacak biri iki günde bir alsa yeterli mi bende sana katılıyorum bu arada finasterid yerine dutasterid daha iyi ve masum.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #50 : 02 Ekim 2020, 17:34:21 »

Yani dutasterid baslayacak biri iki günde bir alsa yeterli mi bende sana katılıyorum bu arada finasterid yerine dutasterid daha iyi ve masum.
Ben üç günde bir alıyorum dutasterid 0.5 mg dozda.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #51 : 02 Ekim 2020, 17:45:14 »
3.5 aydır Proscar 1/4 kullanıyorum ve yan etki görmedim. İnşallah fayda görürüm de dutas kullanmaya gerek kalmaz.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #52 : 02 Ekim 2020, 17:47:16 »
Herkese Merhaba,

Temmuz ayında başladığım #Dutasterid İnjeksiyon tedavisi ile kısa zamanda, oldukça etkileyici sonuçlar aldım.  Mezoterapi süreci ile ilgili benim de size anlatacağım olumlu haberlerim var. Umuyorum ki yazdıklarım benim durumumda olan kişiler için bir yol gösterecektir. Saç dökülmem çok ciddi bir oranda azaldı, saçlarım eski sağlıklı ve canlı haline geri döndü ve hatta yeni saçlarım çıktı! (tabii, bu sadece mezoterapi ile olmadı)

İlk olarak saçlarımın dökülmeye başladığını fark ettiğim daha doğrusu yakın çevrem tarafından fark edildiği yıl Erasmustan döndüğüm 2015 yılıydı. Bu değişimi fark eden arkadaşlarım sayesinde Üsküdar'da bir devlet hastanesine gittim ve genetik erkek tipi dökülmesi olduğunu söyledi. Bu benim için sadece moral bozucu değildi, aynı zamanda saçlarımı korumak adına beş yıl boyunca  uğraşacağım yeni bir savaşımdı.

Evet, tam olarak beş yıl saçımı korumaya çalıştım ve tahmin edersiniz ki her geçen yıl daha da yıprandı, daha çok döküldü. Saç benim için anlamı çok olan ve kendime güvenimi sağlayan yegane bir şeydi.

2019 yılında kontrol edemediğim,  hızla artan saç dökülmesi  problemiyle birlikte iyi bir doktor arayışım başladı. Bu doğrultuda Facebook üzerinden  çok değerli @Onur Gürcan Ergen'i buldum.

Bir yıl aradan sonra Haziran ayı gibi -henüz karantina bitmemişken- Onur beyle iletişime geçtim.  Dijital olarak çok sağlıklı bir iletişim kurduk ve sonrasında doğru yönlendirmeleriyle "3. dereceden saç dökülmesi" yaşadığımı tespit etti.

Şimdi asıl anlatmak istediğim konuya geliyorum. Benim ilk amacım kalan saçlarımı koruyabilmek ve olabilirse, küçük bir ihtimal bile olsa, saçları yeniden çıkma ihtimalini değerlendirmek ya da volümlendirebilmekti... Bundan dolayı ilk olarak mezoterapi tedavisi almaya karar verdim.

İlk mezoterapi öncesinde Onur bey  tedaviye başlamadan önce Solgar saw palmetto, Foamil Minoxidil (Köpük şekliyle) ve Sebamed/Alpecin şampuan  gibi  bir reçete hazırladı.

Yanlış hatırlamıyorsam Temmuz ayında Acıbadem Okan Üniversitesi hastanesinde bulunan muayenesine ilk mezoterapi seansı için gittim. Onur bey, Dutasterid hakkında aydınlatıcı bilgiler verdi, tedaviye başladık...

Bu arada beş yıl sonra ilk defa saçlarımı üç numaraya vurdum. Saçlarımın nasıl döküldüğünü, kendimi nasıl kötü hissettiğimi hatırlıyorum şu anda... Saçlarımı üç numaraya vurmak saçlarımı güçlendirmek isteyişim gibi tedavi öncesi kendimce bir dizi faydalı şeyler yapmaktı...

Birinci seanstan sonra  en büyük gelişme saçlarımın dökülmesinin hızlıca durmasıydı ve uzadıkça saçlarım Foamil Minoxidilinin de etkisiyle hem dökülen yerlerde bebek saçları çıktı -şimdi onlar gözle görülecek şekilde hacimlendi- hem de  saçlarım eski sağlıklı haline dönmeye başladı. (tabii, yaşımın genç olmasının da avantajı var)

İkinci seansta Onur bey de mezoterapiye başlamadan önce çektiği fotoğraflarla saçlarımdaki bu değişimleri gördü ve  kısa zamanda en iyi yol kat eden hastalarından biri olduğunu söyledi. Bir sonraki seas Aralık ayında ve neler olacak, Onur bey ne söyleyecek merak ediyorum :)

Sonuç olarak, Sutasterid Mikro İnjeksiyon ile mezoterapi uygulamasını mutlaka düşünün ve uygulayın derim. Şu anda kendimi oldukça iyi hissediyorum. Bu kadar hızlı bir  ilerleme  yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. Umuyorum ki benimle aynı sorunları yaşayan kişiler için yazdıklarım faydalı olur.

Saygılarımla.

Öncesi sonrası fotoğraf görebilir miyiz?
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #53 : 02 Ekim 2020, 19:36:43 »
Ben üç günde bir alıyorum dutasterid 0.5 mg dozda.

Nasıl gidiyor peki mennun musunuz

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #54 : 02 Ekim 2020, 19:59:36 »
Herkese Merhaba,

Saygılarımla.

Hocam topikal injeksiyon mu, oral mı dutasteride? Ayrıca fiyat nedir, bu doktor nerededir diye bilgi verseydiniz çok iyi olurdu. Forumda gitmek isteyenler olabilir, doktorun da işine yaramış olurdu.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #55 : 02 Ekim 2020, 20:03:54 »
Adam reklam yapmış sizde ciddi ciddi yazmışsınız :)

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #56 : 02 Ekim 2020, 20:05:42 »

Yeni başladım ilerleyen zamanlarda yorum yaparım daha önce finasterid kullanmıştım yan etki görmemiştim.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #57 : 02 Ekim 2020, 20:06:47 »
Reklamı yapılan kişi iyi bir doktorsa üzerinde durmalıyız.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Can Koç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #58 : 02 Ekim 2020, 22:07:17 »

Merhaba, gayet iyi gidiyor. Aralık ayında üçüncü seans için gideceğim. Bakalım umarım üç seansta biter :) normalde altı seans bu terapi.

Can Koç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #59 : 02 Ekim 2020, 22:10:26 »

Hayır, reklam değil.. Yaşadıklarımı ve şu zamana kadar ki deneyimlerimi paylaştım.

Facebook Twitter Instagram