Gönderen Konu: Dutasterid Mikro İnjeksiyon - Yeni Tedavi & Olumlu Sonuçlar  (Okunma sayısı 26673 defa)

Salvador

• Hero Member
Ynt: Dutasterid Mikro İnjeksiyon - Yeni Tedavi & Olumlu Sonuçlar
« Yanıtla #30 : 29 Temmuz 2020, 01:40:24 »
Aga genetik saç dökülmen varsa, ne ürün kullanırsan kullan, bıraktığın anda zayıflama, dökülme kaldığı yerden devam eder. Aynı bile kalmaz. Çünkü saç dht ye duyarlı ve tedaviyi kestiğinde yine dhtye karşı savunmasız bırakmış oluyorsun.

Eğer gen tedavisi veya farklı bir tedavi icat edilirse farklı olur belki , onu bilemem.

Yukarıda arkadaş doktorun kendine yaptığı kampanyada 3000 kiraya 12 sean prp+mezo demiş. Anladığım kadarıyla 6 mezo+6 prp oluyor yanşışsam düzeltin.

Prp istemiyorum sadece mezo yaptırayım desen, doktor belki 12 seans mezoya çevirse bunu. 3000 liraya 12 seans dutas mezoyerapisi alsan, seansı 250 liraya gelir ki, her seans 3 dediğinde, aylık 80 liraya denk gelir. Ki eğer sürdürülebilir yanetkileri olmazsa anlamında yani ve etkili bir tedavi seçeneği olursa, muhteşem bir tedavi plmuş olur. 80 lira çerez parası. Hadi geçtim 3000 liraya 6 seans mezo olsa bile aylık 166 lira oluyor.

Bu bile çok iyi. 3 ayda bir yarım saat merkeze gidip uzanıyorsun, sonra kafan rahat. Rüya gibi.
3 ayda bir ancak içerden finasla desteklenirse yeterli olur

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #31 : 29 Temmuz 2020, 08:34:55 »
Dermatologuma sordum bunu yapamam büyük risk almış olurum.Yan etkisi çok olur vs dedi bende çok ustelemedim
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5596657/ burada yazana göre serum hormon seviyesi aynı kalıyor.

Bu Dutasterid mezoterapi zaten yan etkisi olmadığı için dikkat çekiyor.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 29 Temmuz 2020, 09:07:59 »
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5596657/ burada yazana göre serum hormon seviyesi aynı kalıyor.

Bu Dutasterid mezoterapi zaten yan etkisi olmadığı için dikkat çekiyor.
Ön hala çok zayıf.En ön için prp türevi şeyler cidden etki etmiyor.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #33 : 29 Temmuz 2020, 09:43:25 »
Ön hala çok zayıf.En ön için prp türevi şeyler cidden etki etmiyor.
PRP=mikro-iğneleme+Skalp Masaj

PRP'nin yaptığıyla ödenen miktar çok fazla gerek yok. Ön taraflarda eğer gelişme gözlenmiyorsa. Anti-androjen ya da kremler+ iğneleme ve masaj. Resimde daha iyi açıklanmış
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2020, 09:51:26 Gönderen: SaçlıDeriMuhafızı »

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 30 Temmuz 2020, 07:52:35 »
Selamlar,
Sergio hocanın paylastıgı son görseli sizlerle paylasıyorum.

35 yaşında hasta, 6 aylık oral dutasteride, oral minoxidil (yurtdısında minoxun hap versiyonları var), dutas mikroinjeksiyon yapılmıs. Sonuc bence muazzam.

Bazı arkadaslar fiyatı sormus. Bu tamamen sizin doktorla anlasmanıza göre degisir, 3 ayda 1 prp olmadan sadece mezo da yapabilirsiniz. Ortakama seans fiyatları 200-300 tl benim anladıgım ve senede 4 uygulama icin bence verilir.

Bu arada, istanbulda olanlar icin benim buldugum doktorlar:

- dremrearaz
- uzman dr evren gökcesme

Mazoterapi ürünleri pazarlayan @erdagimedikal inatagram hesabından sehrinizi söyleyip doktor sorabilirsiniz.

Veya daha önce attıgım linkten sehrinize göre aratın

Burada önemli olan, mezo icinde minox olmamalı bence (döngü icin), araştırmalarda kullanılan ve kanıtlanan protokolde dutasteride solüsyon 1.5-2ml 0.01% ve icine doktor farklı vitaminler karıstırabilir. 3 ayda 1 ya da 8 haftada 1 sıklık olabilir. Kanımca PRPye gerek yok, ben daha önce yaptırdım bir ise yaramıyor gibi geldi ama agresif dökülmede belki destekleyici olur
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2020, 08:01:00 Gönderen: aaron_88 »

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 30 Temmuz 2020, 07:59:33 »
Dermatologuma sordum bunu yapamam büyük risk almış olurum.Yan etkisi çok olur vs dedi bende çok ustelemedim

Çok yazık, Türkiyedeki doktorlar sac konusunda malesef cok bilgisiz.

Bu tedavi şu an yurtdısında uygulanıyor bir cok klinikte. Bazı araşırmalarda kullanılan ürünleri mesela çinden almışlar orada bu karışımlar var.

Dutasteride kore ve japonyada onaylı ve finastan daha fazla recetelenen bir ürün. Amerikada fda onayı olmama nedeni, molekülün patent süresinin gecmis olması nedeniyle üreticisinin bu ürünün yüksek maliyetli fda testlerine katlanmıyor olması. Cünkü fda onayları cok uzun sürec ve maliyetli. Propecia ise bu konuda üretilen ilk ilac ve fda onayı var, zaten bu yüzden bir kutu propecia 200 tl, fda onayı olmayan ama aynı sirketin ürettigi aynı molekül proscar (prostat icin) 60tl iken.

Bu tedavi bilimsel kongrelerde sunulan ve merdiven altı olmayab bir tedavi.

Size attıgım mezo karışımları zaten bu amaçla üretiliyor ve kullanılıyor.

Konu asla yeni değil 2-3 yıllık geçmişi var. Fakat malesef bizim doktorlarımızda kendini geliştirme hevesi yok saç konusunda. Çoğu dermatolog bizim kadar bile konuyu bilmiyor.

Alışmışlar vur mezoyu prpyi, al 300-500tlyi.. saç konusu türkiyede o kadar manipülasyona acık bir konu ki..

Bu tedavide korkulan taraf ancak dutasteride olabilir ama eger oral kullanıyor ve zarar görmüyorsanız topikal kullanım neden daha fazla korkutuyor doktoru bu kadar arastırma varken konu hakkında?

« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2020, 08:14:13 Gönderen: aaron_88 »

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #36 : 30 Temmuz 2020, 08:00:47 »
Selamlar,
Sergio hocanın paylastıgı son görseli sizlerle paylasıyorum.

35 yaşında hasta, 6 aylık oral dutasteride, oral minoxidil (yurtdısında minoxun hap versiyonları var), dutas mikroinjeksiyon yapılmıs. Sonuc bence muazzam.

Bazı arkadaslar fiyatı sormus. Bu tamamen sizin doktorla anlasmanıza göre degisir, 3 ayda 1 prp olmadan sadece mezo da yapabilirsiniz. Ortakama seans fiyatları 200-300 tl benim anladıgım ve senede 4 uygulama icin bence verilir.

Bu arada, istanbulda olanlar icin benim buldugum doktorlar:

- dremrearaz
- uzman dr evren gökcesme

Mazoterapi ürünleri pazarlayan @erdagimedikal inatagram hesabından sehrinizi söyleyip doktor sorabilirsiniz.

Veya daha önce attıgım linkten sehrinize göre aratın

Burada önemli olan, mezo icinde minox olmamalı bence (döngü icin), dutasteride solüsyon 1.5-2ml 0.01% ve icine doktor farklı vitaminler karıstırabilir. Kanımca PRPye gerek yok, ben daha önce yaptırdım bir ise yaramıyor gibi geldi ama agresif dökülmede belki destekleyici olur
Çok iyi sonuç. Acaba tek başına mezoterapi sonuçları var mı ?

PRP'yi şöyle açıklayayım, PRP=Mikro-iğneleme+skalp masajı. Biri daha zahmeti ucuz. Birisi daha rahat ve pahalı.

PRP yalnızca Destek yani.

Bu arada Sergio hoca bir tane hastasına Protez saç yapmış. Gerçekten tüm imkanlarını kullanıyor hastasını saçlandırmak için.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 30 Temmuz 2020, 08:08:03 »
Çok iyi sonuç. Acaba tek başına mezoterapi sonuçları var mı ?

PRP'yi şöyle açıklayayım, PRP=Mikro-iğneleme+skalp masajı. Biri daha zahmeti ucuz. Birisi daha rahat ve pahalı.

PRP yalnızca Destek yani.

Selam dostum.

İlk sayfada attıgım arastırmalar oral dutas ve minox olmadan yapılan arastırmalar. İnstadan aldıklarımda da destekleyici olsun diye cogunlukla oralla kullanılmıs.

Oralsız olan arastırma linklerinde de gördügümüz üzere tedavi orada da ise yarıyor

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5596657/

Dutasteride uzun yarılanma ömrüne sahip, yani haftada 2 de kullanabilirsiniz.

Yan etki profili bende finasa göre düsük. 2 yıldır kullanıyorum, bence hormonal dalgalanma yapmadıgı icin herhangi bir yan etki görmedim (aktif cinsel hayatım da var)

Aksine finas 12 saat yarılanma ömrüyle bende agır derece unutkanlık, bas agrısı ve halsizlik gibi mental yan etkiler yapıyor. Aldıgın saatin bile önemi var bence finasta. Dutasta ise bunlar yok. Ama sadece koruyor yeni sac cıkarmıyor malesef. Hatta hafif incelmeye devam ediyor.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2020, 08:25:09 Gönderen: aaron_88 »

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #38 : 30 Temmuz 2020, 08:19:55 »
Selam dostum.

İlk sayfada attıgım arastırmalar oral dutas ve minox olmadan yapılan arastırmalar. İnstadan aldıklarımda da destekleyici olsun diye cogunlukla oralla kullanılmıs.

Oralsız olan arastırma linklerinde de gördügümüz üzere tedavi orada da ise yarıyor

Yan etki profili bende finasa göre düsük. 2 yıldır kullanıyorum, bence hormonal dalgalanma yapmadıgı icin herhangi bir yan etki görmedim (aktif cinsel hayatım da var)

Aksine finas bende agır derece unutkanlık, bas agrısı ve halsizlik gibi mental yan etkiler yapıyor. Dutasta bunlar yok. Ama sadece koruyor yeni sac cıkarmıyor malesef.
Anladım, kesinlikle değerlendirmemiz gereken bir yöntem.

Finasterid-Dutasterid karşılaştırmasına katılıyorum. Vücut Dutasterid i daha iyi tolere ediyor.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #39 : 30 Temmuz 2020, 08:29:47 »
Selam dostum.

Aksine finas 12 saat yarılanma ömrüyle bende agır derece unutkanlık, bas agrısı ve halsizlik gibi mental yan etkiler yapıyor. Aldıgın saatin bile önemi var bence finasta. Dutasta ise bunlar yok. Ama sadece koruyor yeni sac cıkarmıyor malesef. Hatta hafif incelmeye devam ediyor.

Yanetki sende olmamıs gibi olabilir.

Dutasteridin, finasteridden daha az yanetkisi olması imkansız.

Hem diğerine göre %50 daha fazla dht blokluyor, hem de diğerinin dokunmadığı tip-1’yi de engelliyor. Mantık olarak imkansız.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #40 : 30 Temmuz 2020, 08:37:20 »
Yanetki sende olmamıs gibi olabilir.

Dutasteridin, finasteridden daha az yanetkisi olması imkansız.

Hem diğerine göre %50 daha fazla dht blokluyor, hem de diğerinin dokunmadığı tip-1’yi de engelliyor. Mantık olarak imkansız.
  Daha fazla baskılaması daha fazla yan etki olacağı anlamına gelmiyor ki. Tolere edilebilirliği daha fazla finasteride göre.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #41 : 30 Temmuz 2020, 09:38:45 »
Bakalım daha neler öğrenicez :))

anlamadığım bir şey var; dutas saç çıkarmıyor ve inceltirken, finans saç çıkarıyor ve kalınlaştırıyor mu?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #42 : 30 Temmuz 2020, 10:09:20 »
Bakalım daha neler öğrenicez :))

anlamadığım bir şey var; dutas saç çıkarmıyor ve inceltirken, finans saç çıkarıyor ve kalınlaştırıyor mu?
Dutasterid ve finasterid saç çıkarma oranı çok düşük %10-20 belki daha az. İkisinin de amacı aynı.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 30 Temmuz 2020, 10:18:21 »
Burdaki arastirmaci geclerden ricam londra da bu isi yapan bi babayigit bulabilirlermi. Ben biraz baktim yok gibi, isler cok oldugundan bakamiyorum

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 30 Temmuz 2020, 10:55:37 »
Arkadaslar sapla samanı karıstırmamak lazım.

Sac dökülmesinin tek nedeni Dht olsaydı dutasteride kullanan herkes sırma saclı olur, sac dökülmesi diye bir problem olmazdı. Finas kullanan herkeste de hemen etki olurdu.

Sac dökülmesini karmasık bir biyokimyası var. Serbest Testesteronun bile sac dökülmesine katkısı olduguna dair savlar var. Dht asla tek basına etmen degil, bunu artık biliyoruz.

Dutas veya finasteride, genetik yapınıza göre sac dökülmenizi yavaslatan seyler. Sac cıkarmak gibi bir iddiası olmadıgı gibi vertex dısında etkinligi de zaten tartısmalı.

Dutasteride benim saclarımı toparladı ve dökülmesi günde 10-15 tele indirdi. Fakat özellikle ön ve tepe bölgede saç çıkarmak konusunda işe yaramıyor bende, o bölge inceliyor. Response seviyem düsük de olabilir veya testesterona duyarlı olabilir. Bu nedenle, setipiprant kullanıyorum dönemsel. 

Ben yıllardır bu ilaclarla ic iceyim. Cok kere finas denedim, farklı etmenler denedim.

Finasın yan etkisi bende cok hissedilir oluyor. İctigim ilk anda uyusukluk, sersemlik, bas agrısı, algı problemleri, unutkanlık yapıyor. Bir dönem basladıgımda durduk yere arabayı carptım. Anlık gerceklikten kopuyorum, modum degisiyor. Bir kere degil her ictigimde böyle oluyor, artık vücudumu tanıdım ben. Placebo ekisi degil, sabah kalktıgımdaki o halsizlik bitkinlik ve kelimeleri hatırlayamama gibi durumlar tamamen finas kaynaklı.

Dutasa mecburen basladım finas etkilerinden dolayı, denemek zorundaydımZ Dutas vücutta birikiyor ve dht serum seviyesini stabil tutuyor vücutta. 3 ay sonra haftada 2 ye bile inseniz aynı seviyeyi 3 ay civarı koruyor.  Bu ilacın pazarlamacısı degilim ama inanı ilk 2 hafta sonra hic ya  etki yasamadım. Ne cinsel ne mental. 2 senedir icmedigim 1 gün bile olmadı. Fakat bu olmayacak anlamına gelmez.

Benim teorim bu finas yarı ömrü nedeniyle olan hormon dalgalanmaları vücudumda yan etkilere neden oluyor. Kan serum seviyemde dht bir düsüp bir artıyor. Bu da beni mental olarak tahrip ediyor.

Dutasteride ne kadar uzun kullanabilirim bilmiyorum. Yurtdısında 10 sene kullananlar var. Fakat bir süre sonra bu baslıktaki tedaviye dönebilirim.

Su an 32 yasındayım. 8 10 sene bana saç lazım. Derdim bu.

Bu molekülden bu kadar korkmayın. Oral olmuyorsa gelin su topikali deneyelim.

« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2020, 11:26:44 Gönderen: aaron_88 »

Facebook Twitter Instagram