Gönderen Konu: Dutasterid Mikro İnjeksiyon - Yeni Tedavi & Olumlu Sonuçlar  (Okunma sayısı 26640 defa)

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhaba

2 defa saç ekimi gerçekleştiren biri olarak, tepe ve üst bölgelerimi korumak adına internet, sosyal medya ve pubmed gibi platformlarda uzun süredir araştırmalar yapmaktayım. Kendim yaklaşık 2 yıldır oral dutasteride kullanıyorum ve çok başarılı sonuçlar (saç çıkışı) yaşamasam da yan etkisiz şekilde kullanmaktayım, fakat bu molekülün saç tedavisinde kendi adıma kurtarıcı olacağına inanıyorum.

Bu süreçte, İspanya'da tanınan doktorlardan biri olan Sergio Vano'nun çalışmalarına denk geldim.  Sanıyorum kendisi İspanya'nın Koray Erdoğan'ı.
Ekibiyle beraber, Dutasterid Mikro İnjeksiyonu yani Dutasteride Mezoterapisi tedavisini uyguluyorlar, Türkiye'de bu tedaviye pek aşina değiliz.

Konu hakkında PubMed üzerinde de bir araştırma mevcut, ayrıca sayfasında detaylı olarak anlatıyor. İlk rapor Sergio Vano'nun da dahil olduğu araştırma çıktıları.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5596657/

Hocanın konu hakkındaki sitedeki detayları şu şekilde:

https://www.sergiovano.com/en/dutasteride-microinjections.html

Pubmed üzerinde, Dutasteride mezoterapi ile ilgili farklı yayınlar da mevcut, çoğunda başarılı & gelişme olduğu yazmakta.

Yan Etki Profili:

Alttaki pubmed linkinde yapılan araştırmada, 2ml dutasteride 0.05% solusyon 3 ayda 1 uygulanan hastalarda yan etki gözlenmedigi, serum hormon seviyesinin aynı kaldıgı ifade edilmiş.

https://www.actasdermo.org/en-pdf-S1578219020301396

Dutasteride uzun yarılanma ömrü nedeniyle, 3 -4 ayda bir olarak injeksiyon yapılıyor. Hızlı sonuç almak isteyen hastalarda, dutasteride oral tedavi ile destekleniyor.

Sergio hocanın İnstagram sayfasından bazı sonuçları buraya ekliyorum.

Bu arada, sayfasında Oral Minoxidil veya topikal minoxidil ile de desteklenen Dutasterid Mezotherapy sonuçları var ama burada yanıltmasın diye koymadım.

Sonuç:

Diffüz tip saç dökülmesi olan arkadaşlar, ekim öncesinde veya ekim sonrasında saçları korumak için 3 ya da 4 ayda bir Dutasteride Mesotherapy deneyebilir. Burada oral dutas veya oral / topikal minox ile desteklendiğinde ise sonuçlar daha da iyi olabilir.

Yan etki profili ise araştırmalara göre zayıf görünüyor.

Oral anti androjenlerden kaçınan ve doğal tedavi arayan arkadaşlar tamamlayıcı tedavi olarak bunu uygulamayı deneyebilir.

FORMULU:

Türkiye'de Mezoterapi uygulayan bazı kliniklere mail attım ancak henüz dönüş alamadım. Bildiğim kadarıyla, TR'deki mezoterapilerde minoxidil ve vitamini mineraller beraber karıştırılıyor fakat ben Minoxidil istemiyorum.

Ben şu anda araştırmalarda olduğu şekilde 1 -1.5ML olacak şekilde 3 ayda bir; 0.01% Dutasteride çözeltisi kullanmak istiyorum.  Tam olarak ne olduğunu bilmemekle beraber, bu miktara; D-PT, biotin, pyridoxine eklendiginde %92'lere varan iyileşme görülebilir.

TR'de bunu uygulayabilecek bir klinik bulabilirsem bilgi vereceğim. Tedaviye sene sonunda (ekilen saçlar tamamen oturduğunda), tepe ve üstü hedefleyerek yapmak istiyorum.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dutasterid Mikro İnjeksiyon - Yeni Tedavi & Olumlu Sonuçlar
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2020, 14:36:57 »
Devam Ediyorum.

Bu tedavinin kadınlarda da uygulanırlığına yönelik örnekleri de sosyal medya hesabından bulmak mümkün.

Ek olarak, paylaştığım tabloda bugüne kadar Dutasteride Mezoterapi için yapılan çalışmaların çıktılarını bulabilirsiniz. Sonuçlar çok pozitif.

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2020, 14:43:08 Gönderen: aaron_88 »

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2020, 15:12:05 »
Bilgiler için teşekkürler. Konunun takipçisiyim. Böyle bir uygulama bana da mantıklı geldi. Türkiye'de kullanırsa bende destek tedavi olarak deneyebilirim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2020, 15:45:44 »
Çok güze bir çalışma Koray Erdoğan bir videosunda "Önümüzde ki 10 yıl finasterid ve minoxidil gibi ilaçlarla aynı hatta daha iyi etkiyi yapan yöntemler geliştirilecektir" demişti. Güzel bir uygulamaya benziyor genelde Türkiye'ye Nihat Dik getiriyor böyle farklı uygulamaları. Saç botoksunu da o getirmişti. Belki gideceğimiz doktora durumu anlatıp, Mezoterapiyi Dutasterid ile yapmasını istesek kabul ederler mi ki ?
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2020, 15:52:32 »
yan etkısı yoksa ve belırttıgın serum hormon sevıyesının aynı oranda kalması bence cok güzel..  sonuclarda güzel duruyor bu arada..

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2020, 16:58:47 »
Şimdi araştırdım da yapan var Türklerden de Dutasterid mezoterapi yazınca çıkıyor.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2020, 17:12:28 »
Bu benim aklima gelmisti onceden. Yapanlar kim bulmak lazim. Doktor direkt dutas i enjektemi ediyor yoksa icine baska seyler katiyormu.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2020, 18:04:26 »
3 ay cok iyi bir süre çok makul
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2020, 18:10:32 »
Selamlar
Google da çıkan isimlere ben de mail attım ama dönmediler.

Araştırdıkça, bu konunun son 2 yıldır yabancı forumlarda konuşulduğunu ve bazı kullanıcıların denediklerini gördüm ama herkes maliyetten şikayet etmiş, cogunlukla Dogu Avrupadaki klinikler uyguluyor ama 50-100 eur arası fiyat cekiyorlarmıs. Madriddeki klinik 450 eur cekiyormus anladıgım kadarıyla ama detay bilmiyorum, türkiyede uygun fiyata yaptırmak daha olası. Su an 200 tlye mezoterapi yaptıran arkadasım var.

Madriddeki klinikte kullanılan ve paylaştığım araştırmada kullanılan ürünleri de buldum.

Mesoage Dutasteride 0.01% solüsyon

http://mesotherapyworldwide.com/brands/mesoage/

Bu arada konu hakkında bir makale

https://www.hairlosscure2020.com/mesotherapy-with-dutasteride-to-treat-hair-loss/

Bu ürünü getirebilir miyiz yoksa mevcutta mezoterapi yapan kliniklerde bu ürün var mıdır soruşturabiliriz.

3 ayda 1 mevcut tedavilere ek bir çalışma destek olabilir.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2020, 18:32:17 »
Selamlar
Google da çıkan isimlere ben de mail attım ama dönmediler.

Araştırdıkça, bu konunun son 2 yıldır yabancı forumlarda konuşulduğunu ve bazı kullanıcıların denediklerini gördüm ama herkes maliyetten şikayet etmiş, cogunlukla Dogu Avrupadaki klinikler uyguluyor ama 50-100 eur arası fiyat cekiyorlarmıs. Madriddeki klinik 450 eur cekiyormus anladıgım kadarıyla ama detay bilmiyorum, türkiyede uygun fiyata yaptırmak daha olası. Su an 200 tlye mezoterapi yaptıran arkadasım var.

Madriddeki klinikte kullanılan ve paylaştığım araştırmada kullanılan ürünleri de buldum.

Mesoage Dutasteride 0.01% solüsyon

http://mesotherapyworldwide.com/brands/mesoage/

Bu arada konu hakkında bir makale

https://www.hairlosscure2020.com/mesotherapy-with-dutasteride-to-treat-hair-loss/

Bu ürünü getirebilir miyiz yoksa mevcutta mezoterapi yapan kliniklerde bu ürün var mıdır soruşturabiliriz.

3 ayda 1 mevcut tedavilere ek bir çalışma destek olabilir.
Sanırım mezoterapi yapan yerler genel olarak . Hatta finasterid De kullandıklarını yazan merkezler var. Kendimiz getirebiliriz belki ama profesyonel kullanım gerektirebilir. Başarı oranı yüksek, özellikle 20 li yaşlarda saç ekimi yaptırmak ama yaşından dolayı yaptırmaya korkanlar için güzel bir olanı koruma takviyesi olabilir.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Uygarsun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2020, 02:08:11 »
Çok güzel araştırmalar yapmışsınız,mezoterapinin en etkilisi içinde dutasteride bulunandır eğer sipariş etme durumunuz olursa ben de size katılırım

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2020, 02:18:47 »
3sene evvel bu tedaviyi bulmuştum fakat uygulayacak dermatolog bulamadım.Yan etkisi olur vs diyerek otelediler beni.Yakin zamands dermatologumla görüşeceğim ve kesinkez bunu yaptırmayı istediğimi belirtip yapmasını isteyeceğim bakalım ne diyecek
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2020, 03:45:46 »
3sene evvel bu tedaviyi bulmuştum fakat uygulayacak dermatolog bulamadım.Yan etkisi olur vs diyerek otelediler beni.Yakin zamands dermatologumla görüşeceğim ve kesinkez bunu yaptırmayı istediğimi belirtip yapmasını isteyeceğim bakalım ne diyecek

Salvador, eğer doktor bu işi yaparsa. Forumdaki birkaç kelden birisi olarak denek olmaya varım ben. Kendimi feda edebilirim valla :)

Eğer işe yararsa, saç forumlarından adama yığılma olur valla.

Bize yeni şeyler denemeyi seven dermatologlar, estetik cerrahlar lazım. Bizimkilerin çoğu sivilce ve burun kesme biçmede.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 25 Temmuz 2020, 10:26:21 »
Eğer İzmir de olanlar varsa orada bir doktor var Berkant Oman diye ona ulaştım ve Dutasterid eklediklerini söyledi botoks da yapıyor bilginiz olsun.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 25 Temmuz 2020, 12:46:41 »
Eğer İzmir de olanlar varsa orada bir doktor var Berkant Oman diye ona ulaştım ve Dutasterid eklediklerini söyledi botoks da yapıyor bilginiz olsun.
sen yaptirdinmi

Facebook Twitter Instagram