Gönderen Konu: 3. Ekim için tavsiye  (Okunma sayısı 1513 defa)

Srdr1994

• Full Member
3. Ekim için tavsiye
« : 09 Temmuz 2020, 22:59:33 »
öncelikle herkese hayırlı akşamlar diliyorum..Sizlere uzun uzadıya yıllardan bu yana saçımla ilgili problemlerimi ve bi anlık hevesle kalkıştığım saç ekim serüvenlerimi  paylaşmak istiyorum..çok erken yaşlardan,nerden bakarsanız 18 yaşımdan itibaren saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşıyorum.Saç problemi yaşamadan önce gayet sosyal biriydm gerçekten övünmek için söylemiyorum bayağı dikkat çeken parmakla gösterilen sivri bir tiptim fakat saçla ilgili problemlerden sonra hem kendimden soğudum hemde çevrenin bana o ilgili bakışı yavaş yavaş azalmaya başladı.Tabi bu durum o yaşlarda çok ağır ve gerçekten bir genç için travma sayılacak türden bir problemdi ve ben o travmayı yaşadım  taa ki bugüne dek rüyalarıma girecek kadar yaşadım ve halen yaşamaktayım belki saçlarımın  ilk döküldüğü zamanların belki iki ekimdende istediğim sonucu alamamanın etkisi üzerimde tam olarak bilememekteyim  (bu arada psikolojik danışmanım kelin ilacı olsa başına sürerdi demi 😜).neyse bu böyle olmicak derken 7 yıl önce minoxil kullanmaya başladım bir yıl kadar kullandım o seyrek saçtan eser kalmadı değişim muazzamdı.gel zaman git zaman minoxil kullanmak ve o lanet ilaca bağımlı yaşamak çekilmez bir hal almaya başladı ve bıraktm.Saçlar iki yıl sonra eskisinden daha beter bir hal almaya başladı yaş henüz 22 o zamanlar.Derken bi tanıdığın saç ektiği bir merkezle görüştüm merkez denirse ona tabi.(donörü bayağı hırpalamışlar sonradan öğrendm bunu memnuniyetsizliğim o sebepten).randevu ayarladık saçları ektik yaş 22 o sıralar.aslında bakarsanız ekimden çok memnun kalmıştm 5.aylarda mutluluktan havalara uçuyorum felan öyleki güzel bi sonuç almıştım.fakat o saçların keyfini inanınki iki ay yaşadım yaşamadım her duştan sonra yüzlerce saç avuçlarımdan kayıp gidiyordu bense sadece izlemekle kalıyordm öylesine agresif bir dökülmeydi. iki ay sonra o dökülmelerden sonra saçlar inceldi seyrekleşti kabusu yaşıyordm adeta.tekrar minox kullanmaya karar verdim ve saçlar bayağı güzel toparladı bir buçuk yıl felan kullandm.Sıkılnca yine bıraktm tekrar aynı şey başıma geldi neyse  girmicem oralara. artk ikinci ekime karar verdim ve geçen yıl ani bir kararla saçın o görüntüsüne tahammül edemeyip ikinci kez ekim yaptım yine hüsran yine hüsran..ekim süreci devam ederken saç  dökülmem hep devam etti dur durak bilmeden ve halen devam ediyor önünü alamıyorum.Yaşım 26 şu an..Şimdi sizlerden saçla ilgili bunca sıkıntı çekmiş ekimlerden istediği sonucu alamamış  hep hüsran yaşayan bu kardeşinize yardım etmenizi istiyorum.
Resimlerimi paylaşıcam nasıl bir yol izleyeceğime dair tecrübeli abilerimden  değerli fikirlerini benimle paylaşmalarını diliyorum..saygılarımla

Srdr1994

• Full Member
Ynt: 3. Ekim için tavsiye
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2020, 23:12:55 »
Hepsi flaşlı çekim

Srdr1994

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2020, 23:13:57 »
Devamı

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2020, 23:18:35 »
Önceki ekimlerin kaç greft nerde ektirdin bilmiyorum ama sanırım halen devam eden dökülmen var. Erken yaşta 2 ekim tecrüben olmuş ama memnun etmemiş. Bence 3. Ekimde de pek memnun kalacağını sanmıyorum. 30 larında bir ekim belki yüz güldürür.

Srdr1994

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2020, 23:24:14 »
Yeni bir saç ekimini 4-5 yıl geçmeden düşünmüyorum ekeceğim güne kadar dökülmeyi durdurup olanı koruma politikası izleyeceğim :) ayrıca büyük beklenti içinde değilim saçlar şekil alsın tepe kısmı  açıklığı daraltacak kadar sıklaşsın  bana kâfi.bu beklentim doğrultusunda kaç greft beni tatmin eder sizce ?

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2020, 23:28:47 »
Bence asıl soru kaç greft memnun eder değil de kaç greft çıkar maşallah 2 ekim geçirmişsin ondan dedim kaç grefttiler die

Srdr1994

• Full Member
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2020, 23:39:11 »
Bence asıl soru kaç greft memnun eder değil de kaç greft çıkar maşallah 2 ekim geçirmişsin ondan dedim kaç grefttiler die
İlk ekimde greft hesabı tutulmadı fakat ortalama 3500-4000 greft arasıydı ama enseyi bayağı hırpaladıkları için çoğu kök de zarar görmüştü ikinci ekimde 3500 greft felan

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2020, 23:42:04 »
Hey maşallah
Merhaba
Hayırlı akşamlar

Senin anlattıkların mecnuna Leyla mı
Al yazmalıma selvi boylum mu?

Vakti zamanında parmakla değil
Fırıldak gözlerle işaret ederlerdi beni
Saçın kerameti kesinlikle inanıyorum

Sende almışsın parmakla gösterilmeyi.
Acaba biz kendimizi çok mu yükseklerde gördükte dibe düştük

Bir deniz idik saçlar gemiydi üstümüzde
Deniz dalgalarıyla raksederdi gemiler
Dökülen saçlar derya oldu
Sandalla devrildik dibine
Sonrasında kabus oldu sahibine

Şöyle bir söz geçer değerli bir yerden
"ELDEN ÇIKMADAN ÖNCE NİMETİN KADRİNİ BİLİN"
"İHTİYARLİKTAN ÖNCE GENÇLİĞİN KIYMETİNİ BİLİN"
"FAKİRLİKTEN ÖNCE  ZENGİNLİĞİN KIYMETİNİ BİLİN"
"ÖLMEDEN ÖNCE YAŞAMIN KIYMETİNİ BİLİN"
"HASTALIKTAN ÖNCE SAĞLIĞIN KIYMETİNİ BİLİN"

Giden hiçbir şeyin yerini, hiçbir şey dolduramıyor o şey gibi...
Sendeki  saçlarda fani imiş
Kader kısmet imiş
Anlıyorum seni istenen bu değil imiş

Allah sabır versin
Her bir sıkıntı sana binlerce mutluluk ve sevinç olarak geri döner inşaallah ne diyim...
Geçmiş olsun

Srdr1994

• Full Member
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2020, 23:52:41 »
Hey maşallah
Merhaba
Hayırlı akşamlar

Senin anlattıkların mecnuna Leyla mı
Al yazmalıma selvi boylum mu?

Vakti zamanında parmakla değil
Fırıldak gözlerle işaret ederlerdi beni
Saçın kerameti kesinlikle inanıyorum

Sende atmışsın parmakla gösterilmeyi.
Acaba biz kendimizi çok mu yükseklerde gördükte dibe düştük

Bir deniz idik saçlar gemiydi üstümüzde
Deniz dalgalarıyla raksederdi gemiler
Dökülen saçlar derya oldu
Sandalla devrildik dibine
Sonrasında kabus oldu sahibine

Şöyle bir söz geçer değerli bir yerden
"ELDEN ÇIKMADAN ÖNCE NİMETİN KADRİNİ BİLİN"
"İHTİYARLİKTAN ÖNCE GENÇLİĞİN KIYMETİNİ BİLİN"
"FAKİRLİKTEN ÖNCE  ZENGİNLİĞİN KIYMETİNİ BİLİN"
"ÖLMEDEN ÖNCE YAŞAMIN KIYMETİNİ BİLİN"
"HASTALIKTAN ÖNCE SAĞLIĞIN KIYMETİNİ BİLİN"

Giden hiçbir şeyin yerini, hiçbir şey dolduramıyor o şey gibi...
Sendeki  saçlarda fani imiş
Kader kısmet imiş
Anlıyorum seni istenen bu değil imiş

Allah sabır versin
Her bir sıkıntı sana binlerce mutluluk ve sevinç olarak geri döner inşaallah ne diyim...
Geçmiş olsun
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim rabbim kimseye kaldıramayacağı yük vermesin dediğiniz gibi kader kısmet  bizede kadere boyun eğmek düşüyor galiba. neyi çok istersen o senin sınavın oluyormuş vardır bundada bir hikmet diyelim :)

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2020, 00:05:29 »
Vardır bi hayır elbet

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2020, 00:07:56 »
doner zatıflamış gibi ama bir ekim daha çıkar heralde 3000 kadar gibi ,doneri çok iyi kullanan bir yere karar vermen lazım.

Srdr1994

• Full Member
« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2020, 00:16:41 »
Sakal destekli ekim düşünüyorum lakin saç dökülmemle aynı yılda paralellik gösteren sakalkıran yani alopesi areatem var 7 yıldır o da beni yıprattı biraz😕 Sakaldan alım olurmu bu rahatsızlıktan dolayı ondanda şüpheliyim

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2020, 00:17:50 »
Genç ler  bu yüzden  diyorum  hep  saç ekim  uygun  yaş   35 üstü   çünkü    dökülme  devam  etiği  için  DHT  köpek  gibi saldırdığı  için  saçlara  ekilen  Saçlar  saldırıyor   yok ekilen Saçlar  dökülmez  filan  hikaye    dostum   toplam  7000 greft  alınmış  Maximum...   üçüncü  ekim    zor   koray erdoğan    durumun varsa  veya saç
 PİGMENTASYON   araştır 

Srdr1994

• Full Member
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2020, 00:28:46 »
Maalesef koray erdoğan benim için hayalden öte..manuel alımla 2000-2500 arası çıkmazmı çok büyük beklentim yok zaten saçlar biraz şekil alsn yeter çıtayı bayağı düşürdüm artık

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2020, 02:01:34 »
Genç ler  bu yüzden  diyorum  hep  saç ekim  uygun  yaş   35 üstü   çünkü    dökülme  devam  etiği  için  DHT  köpek  gibi saldırdığı  için  saçlara  ekilen  Saçlar  saldırıyor   yok ekilen Saçlar  dökülmez  filan  hikaye    dostum   toplam  7000 greft  alınmış  Maximum...   üçüncü  ekim    zor   koray erdoğan    durumun varsa  veya saç
 PİGMENTASYON   araştır
Tamam söylediğinde haklısın 35 üstünü beklemek tabiki doğru ama düşünsene 25 yaşındasın saçlarının yarısı yok. Çevrende bir sürü bekar kız var, özgürsün, en sosyal yaşlarındasın. Bir daha o senelere dönemeyeceksin. Ben 35ten ziyade 28 ve üzerinin minimum limit olması gerektiğini düşünüyorum

Facebook Twitter Instagram