Gönderen Konu: İlk Hafta İş (Konsantrasyon) Durumu  (Okunma sayısı 1560 defa)

LacOniC

• Jr. Member
  • **
İlk Hafta İş (Konsantrasyon) Durumu
« : 09 Temmuz 2020, 04:59:00 »
Merhabalar. Ameliyat sonrası 3 gün biraz dertli diye biliyorum. Ameliyat sonrası süreç iş yapmayı ne derece, ne kadar süreyle etkiler acaba?

Yazılım işi yapıyorum ve dün sürpriz bir freelance bir iş aldım. Saç ekimi için de haftaya Salı için gün almıştım. Çakışacaklar. Konsantrasyonumu her şekilde bozar diye düşündüğüm için 1 hafta ertelemeyi düşünüyorum. Gerek yok diyen çıkar mı acaba? :)

Ugrbolviski

• Full Member
Ynt: İlk Hafta İş (Konsantrasyon) Durumu
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2020, 10:19:16 »
Gerek yok

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2020, 12:16:12 »
1-2 gunden sonra ise baslayabilirsin. Bilgisayar basi isin tek zarari yuzune odem inmesi olabilir o da 3-4 gune gecer.

LacOniC

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2020, 12:36:00 »
1-2 gunden sonra ise baslayabilirsin. Bilgisayar basi isin tek zarari yuzune odem inmesi olabilir o da 3-4 gune gecer.

O ödem her şekilde yüze inmiyor mu? Öyle okumuştum sanki. Kaybolması için yüze oradan da boyunlara inmesi lazımmış sanırım.

Bu arada 1 ay önce de burun ameliyatı olmuştum. Onun ödemleri de duruyor ve en az 6 ay sürüyormuş. İkisi birleşip garip bir kombo yapmaz umarım. :D
EKİM SÜRECİM
Serkan AYGIN | 2100 Greft DHI | 20.07.2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15211.0

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2020, 12:38:17 »
4 5 günde ödem geçedebilir geçmeyedebilir ama genelde çok fazla ödem olmuyor 5 6 . günlerde her şey normale yakına dönüyor.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2020, 12:55:44 »
O ödem her şekilde yüze inmiyor mu? Öyle okumuştum sanki. Kaybolması için yüze oradan da boyunlara inmesi lazımmış sanırım.

Bu arada 1 ay önce de burun ameliyatı olmuştum. Onun ödemleri de duruyor ve en az 6 ay sürüyormuş. İkisi birleşip garip bir kombo yapmaz umarım. :D
Hafif inmesi var agir inmesi var.Hepsi yuze inerse yuzun gunes altinda erimis dondurmaya benziyor. Gozler yanaklara, yanaklar ceneye iniyor

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2020, 13:03:38 »
Merhabalar. Ameliyat sonrası 3 gün biraz dertli diye biliyorum. Ameliyat sonrası süreç iş yapmayı ne derece, ne kadar süreyle etkiler acaba?

Yazılım işi yapıyorum ve dün sürpriz bir freelance bir iş aldım. Saç ekimi için de haftaya Salı için gün almıştım. Çakışacaklar. Konsantrasyonumu her şekilde bozar diye düşündüğüm için 1 hafta ertelemeyi düşünüyorum. Gerek yok diyen çıkar mı acaba? :)

Sadece ilk 3 gün dertli değil
Saçlar çıkana kadar dertli ve çoban kavalı çalacak kıvamda olursun... Bir sene

Ekimden on gün sonra işe gidilebilir. Maksat baştaki kabuklar nimete gark etmesin

Evde çalışıyorsan bilgisayar başında
Ekim anında bile çalışabilirsin

Nerde hereket
Orda bereket

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2020, 13:38:41 »
3.gün iş başı yaptım, ödem çok az oldu ilk iki gün tavana dik gözleri...
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2020, 13:40:01 »
3.gün iş başı yaptım, ödem çok az oldu ilk iki gün tavana dik gözleri...

Ne dikecek
Kuşlardan bi haber mi var

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2020, 13:41:04 »
Ne dikecek
Kuşlardan bi haber mi var
Gözleri tavana dikecek kafa arkada👍
Dinocan sen istediğini dik🤣
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2020, 13:46:23 »
Gözleri tavana dikecek kafa arkada👍
Dinocan sen istediğini dik🤣

Ben gözleri aşağı diktim,:) herkese tavsiye ediyorum😂

LacOniC

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2020, 14:11:15 »
Sadece ilk 3 gün dertli değil
Saçlar çıkana kadar dertli ve çoban kavalı çalacak kıvamda olursun... Bir sene

Ekimden on gün sonra işe gidilebilir. Maksat baştaki kabuklar nimete gark etmesin

Evde çalışıyorsan bilgisayar başında
Ekim anında bile çalışabilirsin

Nerde hereket
Orda bereket

Ağustos'a kadar Home Office çalışıyoruz. Hani ağrı sızı çok olmasa bile ağrı kesici gibi ilaçlar veriliyorsa konsantrasyonu etkiler gibi düşünmüştüm.
EKİM SÜRECİM

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Temmuz 2020, 23:26:15 »
İş temponu etkiler tabi ki, 1 hafta dinlenmekte fayda var.

Lethe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2020, 10:42:46 »
Saç ekiminden sonra en az 1 hafta - 10 gün iyi dinlenmen şart. Ödem yukarıdan inip göz kapağına baskı yapacaktır ve geçmesi birkaç gün sürüyor. Arada kliniğe gideceksin pansuman ve yıkama için. Gece az da olsa kanama olabiliyor uyku halinde, ayrıca uyku sorunu da olabiliyor. Zaman zaman hafif baş ağrısı olabilir. Bu şartlarda çalışılmamalı hem de bilgisayar başında üstelik ciddi konsantrasyon gerektiren bir iş yapıyorsun. Saç ekiminin lokal anestezili bir ameliyat olduğunu asla unutma.

Senin gibi ben de burun ameliyatı oldum, saç ekimi yaptırdım, yazılım işi yapıyorum. :D Ameliyatlarım arasında epey zaman farkı var ama ikisinden sonra da 10 gün civarı dinlenip işe başlamıştım, sorun yaşamadım.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 10:50:40 Gönderen: Lethe »

LacOniC

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2020, 11:08:46 »
Saç ekiminden sonra en az 1 hafta - 10 gün iyi dinlenmen şart. Ödem yukarıdan inip göz kapağına baskı yapacaktır ve geçmesi birkaç gün sürüyor. Arada kliniğe gideceksin pansuman ve yıkama için. Gece az da olsa kanama olabiliyor uyku halinde, ayrıca uyku sorunu da olabiliyor. Zaman zaman hafif baş ağrısı olabilir. Bu şartlarda çalışılmamalı hem de bilgisayar başında üstelik ciddi konsantrasyon gerektiren bir iş yapıyorsun. Saç ekiminin lokal anestezili bir ameliyat olduğunu asla unutma.

Senin gibi ben de burun ameliyatı oldum, saç ekimi yaptırdım, yazılım işi yapıyorum. :D Ameliyatlarım arasında epey zaman farkı var ama ikisinden sonra da 10 gün civarı dinlenip işe başlamıştım, sorun yaşamadım.

Bu kadar denk gelir. :)

Burundan sonra ağrı sızı bir sorun yaşamadım ama ona rağmen 10-15 gün işe konsantre olamadım. Biraz psikolojik biraz da ilaçlardan dolayı diye tahmin ediyorum. 1 kutu antibiyotik 2 kutu da ağrı kesici vermişlerdi. Home Office çalışmanın da biraz etkisi olabilir tabii.

Şimdi de ay sonuna kadar evdeyiz. Hatta bu ay sürpriz oldu, Home Office 1 ay uzatıldı diye saç ekimine karar verdim. Sonraki haftaya ertelesem bile 15 gün falan evdeyim. En kötü kabuk dökülmesini evde tamamlamak istiyorum, yıllık izin vermeden. :P

Şimdi yazdım Whatsapp'tan bakalım. 1 hafta erteleme talep ettim.
EKİM SÜRECİM

Facebook Twitter Instagram