Gönderen Konu: Minoxidil Yan Etki  (Okunma sayısı 3967 defa)

DonDraper

• Yeni üye
  • *
Minoxidil Yan Etki
« : 07 Temmuz 2020, 12:48:08 »
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır minoxil kullanıyorum.Ama bu sürecin büyük bir kısmında günde 1 kez sadece akşamları kullandım ve bu rutine devam ederken baş agrısı hariç pek bir yan etki görmedim.Fakat bu karantina süreci sürekli evde oldugumdan dolayı biraz daha dikkat etme istegiyle saçımı 3 numara yaptım ve düzenli kullanmaya karar verdim.Günde 2 kez kullanmaya başladım ve bazen dermaroller sonrası kullandım(keşke yapmasaydım diyorum).Yaklaşık 1 ay böyle devam ettikten sonra bir gün sabah agır bir gögüs agrısıyla uyandım ve bu agır agrı bi kaç gün devam etti.Daha sonra agrı hafifledi fakat neredeyse bu gögüs agrısı(hafif şekilde,özellikle dinlenirken ) 1-1.5 aydır devam ediyor.Bu 1 aylık süreçtede ilaçtan şüphenlendigim için kullanımı baya azalttım(bırakmak istemiyorum).Geçen hafta kardiyolojiye gittim ve EKG de ''Moderate St Depression'' ve ''Possible left atrial enlargement''yazmasına ragmen doktor bir şeyin yok dedi.Bugün tekrar tanıdık bir kardiyoloji uzmanına gidip muayene olacagım.

Merak ettigim benim gibi yan etki görenler var mı varsa nasıl kurtuldular?Neredeyse 1.5 yıl yan etki görmeyip bir anda böyle bir yan etki görmem acaba dozajı bir anda atırmam ve dermaroller ile birlikte kullanmam mı acaba?Öyleyse kandaki fazla ilaçtan nasıl kurtulabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Ynt: Minoxidil Yan Etki
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2020, 15:12:47 »
Hocam Geçmiş Olsun, Anlattığına göre, Kesinlikle Minox kullanımında yaptığın Değişiklik Neden Olmuş, Hem Dozajı Artırmışsın Hem Dermaroller Zaten Kulanılan İlaçların Etkisini %60 Artırıyormuş, Yani Sen nerdyse, 2-3 Katına çıkarmışsın Dozu, Dermarollerle de Hızlı bir şekilde Kana Karışmış Minox, Yan Etkisini Hızlandırmışsın, 1.5 yıldır kullandığın şekilde Kullanmaya devam et, Vücut Normale döner zaten Zamanla.. ???
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2020, 16:11:27 Gönderen: SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D »
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2020, 18:02:45 »
Hocam Geçmiş Olsun, Anlattığına göre, Kesinlikle Minox kullanımında yaptığın Değişiklik Neden Olmuş, Hem Dozajı Artırmışsın Hem Dermaroller Zaten Kulanılan İlaçların Etkisini %60 Artırıyormuş, Yani Sen nerdyse, 2-3 Katına çıkarmışsın Dozu, Dermarollerle de Hızlı bir şekilde Kana Karışmış Minox, Yan Etkisini Hızlandırmışsın, 1.5 yıldır kullandığın şekilde Kullanmaya devam et, Vücut Normale döner zaten Zamanla.. ???

Doktorunuz evet minox yapmıştır demedikten sonra buradaki arkadaşların yorumu kafanızı karıştırmasın. Evet iğneleme sonrası hemen kullanılması tavsiye edilmez ama, bir problem de yaiatacağını sanmıyorum.

Bu yanetki konularında doktor olmayanlar dışındakilerin yorumlarına çok takılmayın.

DonDraper

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2020, 18:22:58 »
Doktorunuz evet minox yapmıştır demedikten sonra buradaki arkadaşların yorumu kafanızı karıştırmasın. Evet iğneleme sonrası hemen kullanılması tavsiye edilmez ama, bir problem de yaiatacağını sanmıyorum.

Bu yanetki konularında doktor olmayanlar dışındakilerin yorumlarına çok takılmayın.

Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim.Bugün tekrar kardiyolojiye gittim.Detaylı bir şekilde her şeye baktık(muayene oldugum doktor kuzenim) ve o da kesin olarak kalpte sıkıntı olmadıgını söyledi.Son 3-4 ayda stresli bir dönemden geçtim ve ya bu sebepten ya da minox yüzünden olabilecegini söyledi o da tam emin olmamakla beraber.Ama yinede ilaç dozajını azaltmakta karar kıldık.2 günde 1 defa kullanmayı düşünüyorum.Zaten artık 1.5 sene oldu amacım sadece saçı korumak(1/4 proscar da kullanıyorum onu da 2 günde 1 e indircem)sizce bu dozajlar mevcut saçı korumak için yeterli olur mu.Bu konuda tam olarak deneyiminiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2020, 19:17:31 »
Yukarıdaki Arkadaş Birşeyler söylemiş, Yalnız Kendiside Problem olacağını Sanmıyorum Demiş, Bunuda Dikkate Almayın..!! Bu şekilde Öneri Verilmez Zaten..!!

Hocam bazı şeylerde, Olayın içinden Çıkamadığınız Durumlarda, Zamanlamaya bakın, Sizin Zamanlamanız Manidar, Doktor veya bi başkası, Tam emin olamamışsa ki olamamış, Siz durumu Fizyolojik olarak Hissediyorsunuzdur zaten, İlacı Azaltın, dermoreller'in üstüne de Minox kullanmayın İşinizi sağlama Alın.. Proscar Konusunda Çok Tecrübeli değilim Ama Tecrübeli Arkadaşlar Yardımcı Olacaktır Size..
Geçmiş Olsun.. (^_^)
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2020, 19:37:30 Gönderen: SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D »
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2020, 19:26:41 »
minoxil içinde tansiyon ilacı olduğu için Kalp çarpıntısı nefes darlığı gögüs ağrısı yapar.
Global Moderator

DonDraper

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2020, 20:50:08 »
minoxil içinde tansiyon ilacı olduğu için Kalp çarpıntısı nefes darlığı gögüs ağrısı yapar.

Hocam peki bu yan etkiler sistematik bir sıkıntıya yol açar mı?

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2020, 22:24:44 »
Hocam peki bu yan etkiler sistematik bir sıkıntıya yol açar mı?

1,5 yıldır nasıl kullanıyorsan öyle devam et bence dermaroller ardından hemen minoxil kullanmakdan olabilir dicem ama böyle kullananlarda var ama sen en iyisi önceden nasıl kullanıyorsan öyle devam et günde tek sefer yapman daha iyi olacaktır bence.Allahdan testlerinizi yaptırdınız yoksa farklı yorumlar gelebilirdi : )

SaçımBenimKaşımBenim

• Full Member
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2020, 00:51:29 »
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır minoxil kullanıyorum.Ama bu sürecin büyük bir kısmında günde 1 kez sadece akşamları kullandım ve bu rutine devam ederken baş agrısı hariç pek bir yan etki görmedim.Fakat bu karantina süreci sürekli evde oldugumdan dolayı biraz daha dikkat etme istegiyle saçımı 3 numara yaptım ve düzenli kullanmaya karar verdim.Günde 2 kez kullanmaya başladım ve bazen dermaroller sonrası kullandım(keşke yapmasaydım diyorum).Yaklaşık 1 ay böyle devam ettikten sonra bir gün sabah agır bir gögüs agrısıyla uyandım ve bu agır agrı bi kaç gün devam etti.Daha sonra agrı hafifledi fakat neredeyse bu gögüs agrısı(hafif şekilde,özellikle dinlenirken ) 1-1.5 aydır devam ediyor.Bu 1 aylık süreçtede ilaçtan şüphenlendigim için kullanımı baya azalttım(bırakmak istemiyorum).Geçen hafta kardiyolojiye gittim ve EKG de ''Moderate St Depression'' ve ''Possible left atrial enlargement''yazmasına ragmen doktor bir şeyin yok dedi.Bugün tekrar tanıdık bir kardiyoloji uzmanına gidip muayene olacagım.

Merak ettigim benim gibi yan etki görenler var mı varsa nasıl kurtuldular?Neredeyse 1.5 yıl yan etki görmeyip bir anda böyle bir yan etki görmem acaba dozajı bir anda atırmam ve dermaroller ile birlikte kullanmam mı acaba?Öyleyse kandaki fazla ilaçtan nasıl kurtulabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.

Ben yaklaşık 3 sene kullandım bu ilacı 2 sene düzenli son 1 sene günde bir kez ve bırakmak zorunda kaldım. Dediğin yan etkileri 2. Seneden sonra az az yaşamaya başlıyorsun daralma, baskı, kalp çarpıntısı ve daha sonra bırakmadan devam ettiğimde iş gerçekten daha kötü Bi hal almaya baslamıştı. Dozu azaltarak kullanmaya baslamıştım, ama nafile birgün yine gece kullandığımda kalpte aşırı Bi baskı oluştu atış ritmi bile değiştiğini farkedebilşyordum patlıycak gibi oldum sonra dedim Bi daha kullanmayacağım 2 ay o baskılar geçmedi ara ara oluyordu ve şuan şükür iyiyim.  benim deneyimim böyleydi ilaç başlarda sıkıntı yaratmıyor ama 2 3 yıl derken kalpte sorunlar çıkarıyor.

SaçımBenimKaşımBenim

• Full Member
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2020, 00:55:56 »

Ve minoxil in kalbinde yaptığı etki doktora gittiğin zaman testlerde çıkmıyor bilgin olsun. Geneldebirşey yok deniliyor.

DonDraper

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2020, 08:11:14 »
Ve minoxil in kalbinde yaptığı etki doktora gittiğin zaman testlerde çıkmıyor bilgin olsun. Geneldebirşey yok deniliyor.

Hocam bu aslında kalıcı bir problem yaratmadigini sadece ilacın kandaki miktarının olması gerekenden fazla olduğunu göstermez mi?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2020, 11:24:11 »
Yukarıdaki Arkadaş Birşeyler söylemiş, Yalnız Kendiside Problem olacağını Sanmıyorum Demiş, Bunuda Dikkate Almayın..!! Bu şekilde Öneri Verilmez Zaten..!!

Hocam bazı şeylerde, Olayın içinden Çıkamadığınız Durumlarda, Zamanlamaya bakın, Sizin Zamanlamanız Manidar, Doktor veya bi başkası, Tam emin olamamışsa ki olamamış, Siz durumu Fizyolojik olarak Hissediyorsunuzdur zaten, İlacı Azaltın, dermoreller'in üstüne de Minox kullanmayın İşinizi sağlama Alın.. Proscar Konusunda Çok Tecrübeli değilim Ama Tecrübeli Arkadaşlar Yardımcı Olacaktır Size..
Geçmiş Olsun.. (^_^)

Gelmiş bana manidar manidar ünlemli falan cevap vermişsin. :)

Orada net bir şekilde, 2 defa doktorun yorumunu dikkate alın demişim. Sonrasında sanmıyorum ile biten tahmin içeren alt yorumumun altını çiziyorsun.

Çarpıntı vs gibi konularda, temel sağlık bilgisi, lisede gördüğü biyoloji dersleri seviyesinde olan insanların gelip burada yorum yapmaları çok enteresan. Haa arada birkaç arkadaş kendi deneyimlerine atfta bulunarak birşeyler tavsiye etmişler eyvallah. Ben de kafamı minoxla yıkasam bile kıpırdama olmayan birisi olarak, sanmıyorum ama doktora git demişim. Öneri böyle verilir dostum.!

Yazdıklarımı çarpıtma lütfen.

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2020, 11:43:55 »
Gelmiş bana manidar manidar ünlemli falan cevap vermişsin. :)

Orada net bir şekilde, 2 defa doktorun yorumunu dikkate alın demişim. Sonrasında sanmıyorum ile biten tahmin içeren alt yorumumun altını çiziyorsun.

Çarpıntı vs gibi konularda, temel sağlık bilgisi, lisede gördüğü biyoloji dersleri seviyesinde olan insanların gelip burada yorum yapmaları çok enteresan. Haa arada birkaç arkadaş kendi deneyimlerine atfta bulunarak birşeyler tavsiye etmişler eyvallah. Ben de kafamı minoxla yıkasam bile kıpırdama olmayan birisi olarak, sanmıyorum ama doktora git demişim. Öneri böyle verilir dostum.!

Yazdıklarımı çarpıtma lütfen.

Lauri Hocam Direk arkadaşın Değilde Benim mesajımla Alıntı yapmasaydın, Bende Manidar Ünlemli Olarak Sana Cevap vermezdim.. 😂 Neyse Sen Kendi Duygularını İfade Ettin Bana Karşı Bende Sana Etmiş Oldum, Sıkıntı Yok, Önemli Olan Foruma Katkı Sağlayabilmek Veya Burdan Bişeyler Kazanmak, Kalp kırdıysam Ben Özür Dilerim.. (^_^)
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2020, 12:58:32 »
Minoxil önerilen dozun üzerinde kullanımı ciddi bir risktir.  Ani kalp krizine bile sebebiyet verebilir.
6 ay boyunca günde 2 defa ve 2-2.5 ml en fazla  kullanın.  Sonrasında 1-1.5 ml düşürün.
VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #14 : 08 Temmuz 2020, 14:58:19 »
Hocam minoxidili doz azaltımına da gitseniz saçlarınızı baya bir yorar önerim azalttıktan sonra bırakmanız . Ekg değil de eko da daha net görülür ama minoxidilin asıl etkisini direkt vitallerden nabızdan tansiyondan anlayabilirsiniz yani bu ilaç çarpıntı yapar göğüs ağrısı yapar sinsi sinsi giden etkilere sahip değildir ki bu iyi bir şey. Yerinizde olsam bırakırdım umarım hayırlısıyla en doğru kararı verirsiniz

Facebook Twitter Instagram