Gönderen Konu: ASMED 2500 Greft  (Okunma sayısı 18751 defa)

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED 2500 Greft
« Yanıtla #61 : 19 Temmuz 2020, 15:07:57 »
Selamlar, 16. günü deviriyorum ancak danışmak istediğim birkac konu var.

Ekilen saçlar hiç dökülmedi bu normal mi? Uzadılar gibi hatta tam emin olamamakla beraber. Duşta da gelmiyor. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Dumbell kaldırmak, hafif agırlıkla bench gibi hafif sporlara (terlemeden) ne zaman baslayabilirim? 4 hafta deniyor ama bana abartı geldi

Sağ ve sol şakak arasında saçlarda yön farkı var gibi. Solda daha ileri dogruylen, sagda yana dogru. dogal duruyor gibi ama fikrinizi almak isterim

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #62 : 19 Temmuz 2020, 15:14:52 »
Aaron arastirmissindir kimyasal veya kalici bi yan etki olabilme ihtimali varmi

Finasteride ve dutasteride icin ciddi riskler var. Ben bilerek bunları kullanıyorum. Cinsel anlamda sorun yasamadım. Bazen unutkanlık yasıyorum dönemsel geliyor.

Su an dutas tedavimin temelinde, yanında byopecia 2 tablet, bazen ekstra biotin ve vertex trichos kullanmaya basladım.

Bu ilacları kullanmazsam kendi bölgemin seyreklesecegini biliyorum. Ve donör durumumu düsündügümde hedefin 45li yaslara kadar sac sorunumu ötelemek.

Ekim merkezini sonucunu test etmek gibi bir derdim olmadıgından, ilac kullanmaya devam edecegim.

İlk ekimde yaptıgım en büyük hata basından beri kullanmamaktı, cünkü eski saclarım hacimliydi fakat son 3 senede bu hacmi kaybettim, son 2 yılında dutas kullanmama ragmen geri gelmedi sadece dökülme azaldı.

newbie2017

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #63 : 19 Temmuz 2020, 16:14:58 »
Selamlar, 16. günü deviriyorum ancak danışmak istediğim birkac konu var.

Ekilen saçlar hiç dökülmedi bu normal mi? Uzadılar gibi hatta tam emin olamamakla beraber. Duşta da gelmiyor. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Dumbell kaldırmak, hafif agırlıkla bench gibi hafif sporlara (terlemeden) ne zaman baslayabilirim? 4 hafta deniyor ama bana abartı geldi

Sağ ve sol şakak arasında saçlarda yön farkı var gibi. Solda daha ileri dogruylen, sagda yana dogru. dogal duruyor gibi ama fikrinizi almak isterim

Bende de 27. Gün ilk dökülmeler başladı. Sonra öyle bir yürüdü ki 10 günde kafada saç kalmadı. Parmaklarınızla biraz masaj yapın kök ü ters eden saçların dökülür. Benimkiler de uzuyordu bu arada ama döküldü. Hatta kendi saçlarımdan da epey döküldü. En kel halimi yaşıyorum

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #64 : 24 Temmuz 2020, 21:16:30 »
Beyler bugün tam 3.hafta.

Saçlar şoka uğramadı, dökülmüyor. Endişelenmeye başladım ilk ekimde de dökülmemişti ve sonra çoğu çıkmamıştı. Şoka uğramaması köklerin tutmadığı anlamına gelir mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #65 : 24 Temmuz 2020, 21:25:46 »
:)) şok dökülme olmasın dua et endişelenmek yerine
Global Moderator

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 25 Temmuz 2020, 09:09:29 »
Beyler bugün 22.gün ve yürüyüs ve cok hafif agırlıklarla antrenman yapacagım sıkıntı yasar mıyım? Donörde problem kalmadı ekim alanı sa fotodaki gibi. İyice patates cuvalına döndük hafif de olsa spora baslamam lazım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #67 : 25 Temmuz 2020, 12:22:36 »
sorun olmaz dostum
Global Moderator

bilge

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #68 : 25 Temmuz 2020, 12:28:42 »
planlama ve görüntü harika maşallah.

bu tarz ekimleri ve planlamaları yapan dünya da sayılı insan var ben Amerika'da yaşıyorum buradaki saç ekimleri berbat Dünya ya ders verir bizim hocalar tabi sayıları az ayrı bir konu

bu forum hem Türkiye için Hem Dünya için paha biçilemez bir birikim Aklı olan araştırmasını yapar burada.
tabi forumda tutulmayan eleştirilen merkezlerde buraya bok atacaktır diğer mecralarda ayrı konu.

Tekrar hayırlı olsun çok beğendim.

newbie2017

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #69 : 25 Temmuz 2020, 12:38:02 »
Dostum bende 27. Günde başladı. O güne kadar tek tel dökülmedi. Şimdiki halimi görsen keloğlan dan beter. Eski halimi mumla aratır. Şok fena vurdu mu 1 haftada.
25. Günden sonra sert ve masajla yıka göreceksin. Aslında saç derisine tutunmuş saçlar da var, hemen veda ediyorlar sana.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #70 : 25 Temmuz 2020, 14:02:35 »
planlama ve görüntü harika maşallah.

bu tarz ekimleri ve planlamaları yapan dünya da sayılı insan var ben Amerika'da yaşıyorum buradaki saç ekimleri berbat Dünya ya ders verir bizim hocalar tabi sayıları az ayrı bir konu

bu forum hem Türkiye için Hem Dünya için paha biçilemez bir birikim Aklı olan araştırmasını yapar burada.
tabi forumda tutulmayan eleştirilen merkezlerde buraya bok atacaktır diğer mecralarda ayrı konu.

Tekrar hayırlı olsun çok beğendim.

Çok teşekkür ederim kardeşim. Amerikada cok pahalı oldugunu takip ediyoruz, fakat söyle bir durum var. Ben ekim yaptırdıgımda amerikadan bir hasta vardı. Temsilciyle konusuyorlardı ve dedi ki türkiyede bir klinik var xxx herkes oraya gidiyor ama ben burayı tercih ettim.

İnan söyledigi o xxxx klinigini 5 yıldır bu isler icindeyim hic duymadım.

Demem o ki türkiyede ekim merkezleri yurtdısında yeterince iyi bilinmiyor ve gelip burada cim adama dönüp gidiyorlar.

Ve malesef cok fazla merdiven altı girisim söz konusu..

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #71 : 25 Temmuz 2020, 14:04:40 »
Dostum bende 27. Günde başladı. O güne kadar tek tel dökülmedi. Şimdiki halimi görsen keloğlan dan beter. Eski halimi mumla aratır. Şok fena vurdu mu 1 haftada.
25. Günden sonra sert ve masajla yıka göreceksin. Aslında saç derisine tutunmuş saçlar da var, hemen veda ediyorlar sana.

Saglıklı cıksın da dökülsün hocam, bir de gec dökülmesi bana avantaj kendi saclarımın cabuk cıkmasını istiyorum o arada karısmaları icin. Sadece dökülmedikce acaba kök tutmadı ve sac üretmeye baslamadı mı sadece deri mi sacı tutuyor diye düsünmekten kendimi alamıyorum

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #72 : 01 Ağustos 2020, 08:48:18 »
Bugün saç ekiminin 28.günü oldu

2 gün önce ekilenler dökülmeye başladı 2 gün döküldü şu an durdu.%25 gitmiştir. Elimle kasır gibi yapıyorum gelmiyor.

Biri ışıkta biri biraz daha gölgeden fotograf atıyorum

Vertexte seyreklik fark ettigim icin, oraya her gün trichos losyon, byopecia Tablet ve dutas kullanmaya devam ediyorum.

Trichosu özellikle sevdim koku bırakmıyor, icinde yazanlar dogruysa faydalı cok madde var.

Sampuanda eskiden sebamed kafeinli kullanıyordum fakat ekilen saca su dönemde zarar verecegini düsündügümden, prozinc plus kullanıyorum ve konazol haftada 2 defa. Sampuandan memnun kaldım. 3.ayımda sebamedle dönüsümlü kullanabilirim.

Su ana kadar olan süreçten memnunum, yorumları beklerim.

Bu arada ekimden beri alnımda sivilce cıkıyor. Byopecia yapmıs olabilir mi bilmiyorum

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 01 Ağustos 2020, 09:51:10 »
Şok çok vurmamış . Önümüzdeki iki haftada daha gidişat belli olur:)
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #74 : 03 Ağustos 2020, 18:10:28 »
takibim adına 30.gün fotografı koyuyorum.

Bundan sonra aylık olarak atacagım.

Dökülmede en az %50 kaybettim. Duşta tek tük gelmeye devam.

Facebook Twitter Instagram