Gönderen Konu: ASMED 2500 Greft  (Okunma sayısı 18741 defa)

Kel123

• Hero Member
Ynt: ASMED 2500 Greft
« Yanıtla #16 : 06 Temmuz 2020, 03:01:49 »
Arkadaş arenamedde yaptırmış önceki ekimini

togo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 06 Temmuz 2020, 03:10:35 »
Ekiminiz hayirli olsun. Planlama ve ekim ASMED kalitesinde yapilmis.
önlerde çoklu greftler olduğu yazmissiniz. Koray hoca yanlis ekilen greftleri tekrar alip dogru yerlestirdi mi?

Extacy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #18 : 06 Temmuz 2020, 03:55:07 »
Merhaba komşu  :). Ben 207 numaradaki komşun. Gece 3e kadar çay içtik :)
Bende birkaç güne kadar paylaşmayı düşünüyorum kafamın şişliği inince.
Benimde kafam 6gen oldu ve aşırı şiş.
Görüşürüz bby :)

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 06 Temmuz 2020, 08:04:59 »
2.gün yıkama sonrası bu sekilde görünüyor

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 06 Temmuz 2020, 08:05:36 »
Merhaba komşu  :). Ben 207 numaradaki komşun. Gece 3e kadar çay içtik :)
Bende birkaç güne kadar paylaşmayı düşünüyorum kafamın şişliği inince.
Benimde kafam 6gen oldu ve aşırı şiş.
Görüşürüz bby :)

Kardesim selamlar. Senin numara kayboldu bende bana bir özelden atıversene.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 06 Temmuz 2020, 10:41:04 »
Güzel olucak bu saç güzel duruyor:)
Global Moderator

DieAnotherDay

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 06 Temmuz 2020, 11:24:36 »
Hayırlı olsun planlaman çok güzel donör bölgende eşitlenmiştir zaten daha iyi durur

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 06 Temmuz 2020, 12:05:23 »
teşekkür ederim şu ana kadar çok memnunum, bir aksilik yok, her şey yolunda gibi.

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 06 Temmuz 2020, 12:40:02 »
Hayırlı olsun dostum çok güzel olacak inşallah
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2020, 13:24:18 Gönderen: Hintell »

Harunnnn

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 06 Temmuz 2020, 15:54:42 »
Arkadaş arenamedde yaptırmış önceki ekimini

... Bende oraya ektirdim hintel reisin hatrina bise demiyorum. İcimi allah biliyo.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2020, 16:13:33 Gönderen: Harunnnn »

Harunnnn

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 06 Temmuz 2020, 16:57:28 »
2016 yılında geçirdiğim 4000 greftlik tecrübesizlik ve bir anlık cahillik nedeniyle yanlış karar verdiğim operasyon sonuçlarını yazmıştım. Malesef istediğim gibi sonuçlanmadı. Saçlarım kalın olmasına ve sık ekildiği söylenmesine rağmen önde çıkan saçların %40'ı çıktı ve seyrek oldu. Bu süreçte, tepe kısmındaki saçlarımı seyrek alanlara yayarak ve sakaklara toppik dökerek 4 sene idare ettim, ekim olduğu pek anlaşılmıyordu ama donörüm orantısız seyrekti.

Malesef bu süreçte kendi tepe saçlarım da seyrelince, konuyu riske atamayarak ASMED'e başvurdum. Koray hoca endişelenmememi ve homojenize edeceklerini söyledi, saç çizgimi biraz öne çekeceğini (tekli greft için) söyledi ve beni rahatlattı.

Bir gün önce testlerim yapıldı, EKG, covid testleri, sonra fotoğraf çekimleri, KE-bot makinesinde donör alan sayımı ve açıklık analizi yapıldı, sonra Koray hoca ve ekibi gelerek çizgi üzerine çalıştı. Dilek hoca ve ekibi donörde nasıl ve nereden alacakları konusunda planlama yaptılar.

7000 potansiyel oldugunu, 2500'ünü öne ve üste ekecegini ve geri kalan bir 3000'i yaslandıgımda arka plana ekecegini söyledi. Saç kalınlığım 70 mikron ölçüldü.

Sonraki gün sabah herhangi bir sey yemeden ve icmeden operasyona aldılar. Anlık olarak kalp ritmimi ve oksijen seviyesini ölçtüler ve anestezi miktarını ayarladılar. Manuel alım yapıldı sonra Koray hoca çizgi çekti ve hemşireler KEEP kullanarak kökleri ektiler.  1 gece ne olur ne olmaz diye orada kaldım. Yıkama yaptılar ve ilaçlarımı verdiler, eve geldim.

Bu arada, öndeki bazı yanlış açılı olan ve benim baya rahatsız olduğum kökleri çıkarttı Koray hoca sağolsun. Bir de çizgimi simetrik yapamamıslardı onu düzeltti öne çekerek.

Fotoğrafları incelersiniz ama 2 ekim geçiren biri olarak artıları söyle söyleyebilirim:

- Profesyonellik ve teknoloji konusunda üst seviyeler. Saç ekimi konusuna ARGE yaptıkları çok belli, ölçüm robotunu TÜBİTAK'la geliştirmişler.
- Disiplin üst seviyede. Daha önceki klinikte sigara içip geliyorlardı ve sigara kokuyorlardı. Ara verip sigara icip geliyorlardı. Yemek arasında dürüm falan yemiştik, burada yeme ve içme tamamen yasaktı.
- Ekiplerin yetiştirildiği ve uzman olduğu çok belli, iyi hissettiren bir hiyerarşi vardı.
- Saç kalınlığıma göre punch değiştirdiler. Daha önceki yerde, mikromotor odalar arası dolasıyordu duyuyordum konusurlarken.
- Öncekinde 1 hafta donörüm ağrımıştı, çok kanlı olmuştu. Şu an 3.günde hiçbir şey hissetmiyorum, ne kan ne bir şey var. Ufak nokta izler var. Nasıl böyle oldu hayretteyim.

Açıkçası yazmayacaktım çünkü saç konusuna beklentiye girip hayalkırıklığı yaşamak istemiyorum. Artık elimden geleni yaptım, olursa da olmazsa da kısmet. 5 yıldır bu forumdayım, arkadaşlara faydam olsun diye sonuna koymaya karar verdim.  Koray hoca iyi olacağını ve kötü ekim tecrübemi unutmamı söyledi. Hayırlısı, siz de dua edin dostlar.

Bu arada nacizane söyleyeyim, bu forumun cogu genc. Ekim yaparken duygusal davranılıyor. Cepteki paraya göre bir yer bulunuyor. Ben de o dönem cok arastırmadım ama su an biraz pismanım. Saclarımı sıfıra vurunca gördügüm manzarada aglayacaktım. 4000 greft çöpe gitti. Nolur bilmediginiz, doktor olmayan yerlerde ekim yaptırmayın.  Parayı bugün bulamazsınız ama yarın cebinizde olur. Gerekiyorsa kredi alın, saç konusunu riske atmayın.

Tekrar cok cok gecmis olsun..
Benimde ikinci ekimim olucak ilk ekimimi ayni yerde ektirmisiz donorum senden berbat aklima geldikde neyse... agustos ayinda asmedde  ekimim var.

Konuna bakip beni sevindiren senin ve benim basimiza  gelen hintel reisinde basina gelmisti.. hintel reisin anlatimlarinda hocamiz cok ilgiliymis ufakda olsa tereddutum vardi ayni ilgiyi gorurmuyum die.. (onceki ekilenlerin duzeltilmesi - berbat donurun homojen hala getirilmesi vs vs) anlatamam kendi adima ve senin adina cok mutlu oldum.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 06 Temmuz 2020, 17:07:33 »
Harun sendeki durum nedir? Konunu inceledim, seyreklik var sanırım. ama yine de benden daha fazla cıkmıs.  Senin durumun o kadar da kötü değil, Asmed halleder.

Nairu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 06 Temmuz 2020, 19:27:30 »
Dün aaron_88 arkadaşımıza özelden de yazdım, ben de estemylife ekim maduru olarak bütün arkadaşlara şunu tavsiye ediyorum ‘bu işte ucuza kaçmayın’. Umarım çok güzel bir sonuç alırsın ben de bugün fotoğraflarımı attım asmed’e cevap bekliyorum.

aslanoglu

• Full Member
« Yanıtla #29 : 06 Temmuz 2020, 20:16:30 »
hayırlı olsun planlamanız güzel inşallah istediğiniz sonucu alırsınız. Aklıma takılan bir şey var. Daha  önce 4000 greft alınmış Kalan bölgeden daha 7000 mi çıkar dedi Koray Hoca ? Toplamda 11.000 oluyor. Bu  rakam yüksek değil mi ?

Facebook Twitter Instagram