Gönderen Konu: ASMED 2500 Greft  (Okunma sayısı 18739 defa)

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
ASMED 2500 Greft
« : 05 Temmuz 2020, 19:55:11 »
2016 yılında geçirdiğim 4000 greftlik tecrübesizlik ve bir anlık cahillik nedeniyle yanlış karar verdiğim operasyon sonuçlarını yazmıştım. Malesef istediğim gibi sonuçlanmadı. Saçlarım kalın olmasına ve sık ekildiği söylenmesine rağmen önde çıkan saçların %40'ı çıktı ve seyrek oldu. Bu süreçte, tepe kısmındaki saçlarımı seyrek alanlara yayarak ve sakaklara toppik dökerek 4 sene idare ettim, ekim olduğu pek anlaşılmıyordu ama donörüm orantısız seyrekti.

Malesef bu süreçte kendi tepe saçlarım da seyrelince, konuyu riske atamayarak ASMED'e başvurdum. Koray hoca endişelenmememi ve homojenize edeceklerini söyledi, saç çizgimi biraz öne çekeceğini (tekli greft için) söyledi ve beni rahatlattı.

Bir gün önce testlerim yapıldı, EKG, covid testleri, sonra fotoğraf çekimleri, KE-bot makinesinde donör alan sayımı ve açıklık analizi yapıldı, sonra Koray hoca ve ekibi gelerek çizgi üzerine çalıştı. Dilek hoca ve ekibi donörde nasıl ve nereden alacakları konusunda planlama yaptılar.

7000 potansiyel oldugunu, 2500'ünü öne ve üste ekecegini ve geri kalan bir 3000'i yaslandıgımda arka plana ekecegini söyledi. Saç kalınlığım 70 mikron ölçüldü.

Sonraki gün sabah herhangi bir sey yemeden ve icmeden operasyona aldılar. Anlık olarak kalp ritmimi ve oksijen seviyesini ölçtüler ve anestezi miktarını ayarladılar. Manuel alım yapıldı sonra Koray hoca çizgi çekti ve hemşireler KEEP kullanarak kökleri ektiler.  1 gece ne olur ne olmaz diye orada kaldım. Yıkama yaptılar ve ilaçlarımı verdiler, eve geldim.

Bu arada, öndeki bazı yanlış açılı olan ve benim baya rahatsız olduğum kökleri çıkarttı Koray hoca sağolsun. Bir de çizgimi simetrik yapamamıslardı onu düzeltti öne çekerek.

Fotoğrafları incelersiniz ama 2 ekim geçiren biri olarak artıları söyle söyleyebilirim:

- Profesyonellik ve teknoloji konusunda üst seviyeler. Saç ekimi konusuna ARGE yaptıkları çok belli, ölçüm robotunu TÜBİTAK'la geliştirmişler.
- Disiplin üst seviyede. Daha önceki klinikte sigara içip geliyorlardı ve sigara kokuyorlardı. Ara verip sigara icip geliyorlardı. Yemek arasında dürüm falan yemiştik, burada yeme ve içme tamamen yasaktı.
- Ekiplerin yetiştirildiği ve uzman olduğu çok belli, iyi hissettiren bir hiyerarşi vardı.
- Saç kalınlığıma göre punch değiştirdiler. Daha önceki yerde, mikromotor odalar arası dolasıyordu duyuyordum konusurlarken.
- Öncekinde 1 hafta donörüm ağrımıştı, çok kanlı olmuştu. Şu an 3.günde hiçbir şey hissetmiyorum, ne kan ne bir şey var. Ufak nokta izler var. Nasıl böyle oldu hayretteyim.

Açıkçası yazmayacaktım çünkü saç konusuna beklentiye girip hayalkırıklığı yaşamak istemiyorum. Artık elimden geleni yaptım, olursa da olmazsa da kısmet. 5 yıldır bu forumdayım, arkadaşlara faydam olsun diye sonuna koymaya karar verdim.  Koray hoca iyi olacağını ve kötü ekim tecrübemi unutmamı söyledi. Hayırlısı, siz de dua edin dostlar.

Bu arada nacizane söyleyeyim, bu forumun cogu genc. Ekim yaparken duygusal davranılıyor. Cepteki paraya göre bir yer bulunuyor. Ben de o dönem cok arastırmadım ama su an biraz pismanım. Saclarımı sıfıra vurunca gördügüm manzarada aglayacaktım. 4000 greft çöpe gitti. Nolur bilmediginiz, doktor olmayan yerlerde ekim yaptırmayın.  Parayı bugün bulamazsınız ama yarın cebinizde olur. Gerekiyorsa kredi alın, saç konusunu riske atmayın.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED 2500 Greft
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2020, 19:57:34 »
Bu arada ekleyeyim, bundan sonra hayatım boyunca dönüşümlü dutasteride ve finasteride kullanacağım.
Amerikadaki forumları ve insanları takip ediyorum. Bende hafif göbek dışında yan etki yapmıyor.

Önceki ekimin marifeti olan donör alanını altta ekliyorum. yanları çok orantısız seyrek aldılar, saçlarım uzunken belli oluyor oradaki boşluklar.

« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2020, 20:08:02 Gönderen: aaron_88 »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2020, 20:02:44 »
Hayırlı olsun güzel ekim açıklığında fazla değil bu ekim seni mutlu eder.
Global Moderator

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2020, 20:09:08 »
hintell üstad teşekkürler. Şu an şişlik var 2 gündür suratım yamuldu. senin kaç günde toparlamıştı?

ax

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 05 Temmuz 2020, 20:46:51 »
Okuyunca heralde durum çok kötü demiştim ama açıklığınız ve mevcut saçlarınız iyi durumda.bu ekim tutarsa çok güzel saçlarınız olur.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2020, 20:51:23 »
Açık çok az . Mutlu olursunuz umarım saç kalınlığınız çok güzel . Ortalama greft sayınız nedir
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2020, 21:00:10 »
İnsallah kardesim.

DonördeN 7000 daha cıkar dedi hoca. 2500 kullandı, finas ve dutasla mevcutu korumaya calısacagım acılırsa eger bir 3000 daha ekilir gibi ilerde.

Ekilenlerde ortalama 2.11 , 2510 greft ekildi 5000 saç kökü olacak

Benin korkum önler degil de donör alanı. Bakalım

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2020, 21:06:39 »
İnsallah kardesim.

DonördeN 7000 daha cıkar dedi hoca. 2500 kullandı, finas ve dutasla mevcutu korumaya calısacagım acılırsa eger bir 3000 daha ekilir gibi ilerde.

Ekilenlerde ortalama 2.11 , 2510 greft ekildi 5000 saç kökü olacak

Benin korkum önler degil de donör alanı. Bakalım
Sorun yapma kendine donorde en iyi çalışan ekip asmedde.
Bence çok şanslı bi açıklığın var hem dar ve geniş yay şeklinde bir açıklık. Ön kısımdan yani ön saç çizgisi yay kısmından çok iyi beslenir saçların geriye doğru mesafe zaten dar. Aksilik olmazsa süper olacak. Hem geaft ortalaman 2.11 de baya iyi hem de kalınlığın baya iyi ekim bölgesi de dar.
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Temmuz 2020, 21:10:43 »
hintell üstad teşekkürler. Şu an şişlik var 2 gündür suratım yamuldu. senin kaç günde toparlamıştı?

3/4 gün sürüyor dostum
Global Moderator

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2020, 21:21:05 »
gecmıs olsun hocam umarım olumlu sonuclanır takıpteyım :)

emre07x

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 05 Temmuz 2020, 22:18:03 »
Geçmiş olsun inşallah en güzel sonuca ulaşırsınız takipteyiz :)

batuhands

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2020, 23:13:19 »
Kaliteli ve kalın telli saçların var kardeşim güzel bir sonuç alacağını düşünüyorum .hayırlı olsun

Emraya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2020, 23:44:11 »
Gecmis olsun. Guzel sonuclanir umarim. Onceki ekimde 4000 greft kalin bir punch ile alinmasina ragmen hala 7000 potansiyel var denmis. Sac teli kalinligiyla ilgili sanirim. Masallahiniz var :) 
ekimden sonra donorun fotograflari varsa koyabilir misiniz rica etsem? Durumumuz cok  benzer, donorun sonucunu merak ettim.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2020, 23:55:12 »
Ekim güzel görünüyor. Umarım bu sefer bu ekimle yüzünüz güler. Uzun saçlı halinize bakarak ben güzel sonuçlacağını düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

56kral

• Full Member
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2020, 00:00:49 »
Ekiminiz hayırlı olsun öncelikle umarım güzel sonuşlar alırsınız. Ekim öncesi rutin saç fotonuz varmı?

Facebook Twitter Instagram