Gönderen Konu: ASMED Team (Prof. Alp & Dr. Dilek) - 4558 greft (24-25 Haziran 2020)  (Okunma sayısı 25898 defa)

Leonidas

• Hero Member
Ynt: ASMED Team (Prof. Alp & Dr. Dilek) - 4558 greft (24-25 Haziran 2020)
« Yanıtla #180 : 25 Eylül 2021, 22:42:26 »
Hocam uzun zaman sonra sizi aramızda görmek çok güzel tekrar hosgeldiniz.
Ekim sonucu 4500 graft hakkı bu değil maalesef. Hele ki eken asmed olunca beklenti daha da artıyor ister istemez.
Çok kötü değil, ama çok daha iyi olmalıydı. Ki zaten revize ile bu saç harika olacaktır bence.

Asmed gözlemlediğim kadarıyla hasta memnuniyetine önem veren bir klinik, sizi asla üzmeyeceğini düşünüyorum.
Her merkezin olumsuz sonuçları olabilir sonuçta insanız, önemli olan telafi etmek ve asmed bunu yapacaktır.

Revize yaptırmısken hoca uygun görürse eğer dökülme durumuna göre tepeye de eker belki. İlk ekim de o bölgeye pek girilmemişti sanırım?
Tekrardan geçmiş olsun.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #181 : 25 Eylül 2021, 22:44:32 »
  sayı fazla bile o kafaya daha az greft kapatıcılık sağlardı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #182 : 25 Eylül 2021, 23:02:36 »
Hocam uzun zaman sonra sizi aramızda görmek çok güzel tekrar hosgeldiniz.
Ekim sonucu 4500 graft hakkı bu değil maalesef. Hele ki eken asmed olunca beklenti daha da artıyor ister istemez.
Çok kötü değil, ama çok daha iyi olmalıydı. Ki zaten revize ile bu saç harika olacaktır bence.

Asmed gözlemlediğim kadarıyla hasta memnuniyetine önem veren bir klinik, sizi asla üzmeyeceğini düşünüyorum.
Her merkezin olumsuz sonuçları olabilir sonuçta insanız, önemli olan telafi etmek ve asmed bunu yapacaktır.

Revize yaptırmısken hoca uygun görürse eğer dökülme durumuna göre tepeye de eker belki. İlk ekim de o bölgeye pek girilmemişti sanırım?
Tekrardan geçmiş olsun.
Hosbulduk ilginiz icin tesekkur ederim hocam. Evet risklerin farkindaydim bunun icin de riski en az olan kendini kanitlamis olan asmed i tercih ettim. Dediginiz gibi cok kotu degil ama beklentilerimide karsilamadi tepeye cok girilmedi on ve orta bolgeye ekim yapilmisti revize konusunda katiliyorum asmed ekimlerinin arkasinda duruyor fakat ekim sureci yorucu ve mesakkatli keske daha iyi sonuc alabilseydim ama hayirlisi diyelim artik yaoacak bisey yok.

sayı fazla bile o kafaya daha az greft kapatıcılık sağlardı.
Sayi konusuna hic karismadim hocam isin uzmani onlar ne kadar cok o kadar sik diye dusunmustum bilemiyorum

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #183 : 25 Eylül 2021, 23:17:17 »
Elbette hocam benim açıklığım 2 ekimlik açıklık olmasına rağmen ben bile 2. Ekimi zorlanarak sıkılarak yaptırdım, siz tek kalemde bundan kurtulacakken 2. Kez ekim yaptırmak eminim çok daha kötü hissettirir ama bunu kendimiz için yapıyoruz katlanıcaz artık, 2. Ekim sonrası harika saçlarınız olacak bunu düşünüp motive edin kendinizi :)
Tekrardan bol şans, paylaşımları eksik etmeyin ileride de lütfen.

Bizans

• Jr. Member
  • **
  • Dr kinyas saç ekimi
« Yanıtla #184 : 25 Eylül 2021, 23:22:33 »
Geçmiş olsun. Sonuç kötü olmuş , hele ki 9 ay boyunca fin takviyesine rağmen sonuç buysa fini bıraktığınızda sonuç daha da kötü olacak.  Umarım ekim merkeziniz sorunsuz şekilde revizenizi yapar.
  • Ekim Tarihi: 18.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 44
  • Medikal Tedavi Xpecia, omega3, solgar v2000

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #185 : 25 Eylül 2021, 23:32:26 »
Elbette hocam benim açıklığım 2 ekimlik açıklık olmasına rağmen ben bile 2. Ekimi zorlanarak sıkılarak yaptırdım, siz tek kalemde bundan kurtulacakken 2. Kez ekim yaptırmak eminim çok daha kötü hissettirir ama bunu kendimiz için yapıyoruz katlanıcaz artık, 2. Ekim sonrası harika saçlarınız olacak bunu düşünüp motive edin kendinizi :)
Tekrardan bol şans, paylaşımları eksik etmeyin ileride de lütfen.
İnsallah hocam temennim o yonde tesekkur ederim desteginiz icin 🙏 aslinda surecin her anini paylasacaktim ama bekledigim gibi bi gelisme olmayinca moral bozmamak icin paylasmadim insallah duzenli olarak son durumu bildirecegim birbirimizden faydalanarak ve destek olarak bu sureci atlatmak cok onemli
Geçmiş olsun. Sonuç kötü olmuş , hele ki 9 ay boyunca fin takviyesine rağmen sonuç buysa fini bıraktığınızda sonuç daha da kötü olacak.  Umarım ekim merkeziniz sorunsuz şekilde revizenizi yapar.
Finasteridi ekimden sonra 9 ay kullandim su an biraktim zaten yan etki yasamamak icin ama cok sukur dokulme sorunum yok bu aralar ya yas itibariyle dokulmem durdu yada finasterid etkisi devam ediyor olabilir

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #186 : 26 Eylül 2021, 04:19:23 »
finasteride etkisini 2. 3. aydan sonra gösteriyor bıraktığınızda
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #187 : 26 Eylül 2021, 06:23:04 »
Saçlarınızda gelişmeler olmuş ama yine de orta hatta bence istelenilen sıklığa ulaşamamışlar. Önceden de dediğim gibi en kötüsü ufak bir revize olur, sonra güzel olur saçlarınız. Çıkışlar ki çıkışlar zaten açık alana göre çok yetersizde durmuyor. Kontrole gidersiniz zaten yeterli görürlerse revize yaparlar.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #188 : 26 Eylül 2021, 08:47:36 »
finasteride etkisini 2. 3. aydan sonra gösteriyor bıraktığınızda
Su an durum iyi sukur birakali 6 ay oldu asiri dokulme yok normal sayilarda
Saçlarınızda gelişmeler olmuş ama yine de orta hatta bence istelenilen sıklığa ulaşamamışlar. Önceden de dediğim gibi en kötüsü ufak bir revize olur, sonra güzel olur saçlarınız. Çıkışlar ki çıkışlar zaten açık alana göre çok yetersizde durmuyor. Kontrole gidersiniz zaten yeterli görürlerse revize yaparlar.
Sonuc cok coku degil zaten ama bekledigim gibi de degil orta bolumde sikinti bariz zaten ozellikle sagda aciklik bariz sacimi geriye tarayinca orta bolgede bosluk olusuyor cukursu rahatsiz edici bi goruntu olusuyor

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #189 : 26 Eylül 2021, 12:26:11 »
Su an durum iyi sukur birakali 6 ay oldu asiri dokulme yok normal sayilarda Sonuc cok coku degil zaten ama bekledigim gibi de degil orta bolumde sikinti bariz zaten ozellikle sagda aciklik bariz sacimi geriye tarayinca orta bolgede bosluk olusuyor cukursu rahatsiz edici bi goruntu olusuyor

Haklısınız merkeze dönüş yapmakta haklısınız zaten. Çünkü Asmed hastanın beklenti durumuna göre aksiyon alıyor. Sağ taraf güçlü olsa zaten bende 2. ekime ihtiyacınız olacağını yazardım, çünkü tek ekimle yoğunluk bir yere kadar. Ama siz anladığım kadarıyla greft sayısı, planlama hiç birine müdahale etmemişsiniz. Bu nedenle memnun edeceğiniz bir sonucu almanız hakkınız. Ufak bir revize ile güzel olur saçlarınız. Zaten sorun fire oranından çok orta hatta saçlarınızın ince ve ekimle bile yetersiz olması. Bir de emeklikel'in dediği gibi orta hatta kendi saçlarınızda da kayıp olma ihtimali olabilir. En nihayetinde bence de sonucunuz beklenen düzeyde olmamış. Böyle geniş açıklıklara mutlaka 2 ekim yapılması gerekli. Sırf bu yüzden orta hatta benim incelen bölümler vardı o bölgelere girilmesini önermedim Koray Hocaya. Neyse sonuç olarak Asmed hastasını yüz üstü bırakmaz. Kafanıza takmayın yani bu sorunu :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #190 : 26 Eylül 2021, 13:32:41 »
Haklısınız merkeze dönüş yapmakta haklısınız zaten. Çünkü Asmed hastanın beklenti durumuna göre aksiyon alıyor. Sağ taraf güçlü olsa zaten bende 2. ekime ihtiyacınız olacağını yazardım, çünkü tek ekimle yoğunluk bir yere kadar. Ama siz anladığım kadarıyla greft sayısı, planlama hiç birine müdahale etmemişsiniz. Bu nedenle memnun edeceğiniz bir sonucu almanız hakkınız. Ufak bir revize ile güzel olur saçlarınız. Zaten sorun fire oranından çok orta hatta saçlarınızın ince ve ekimle bile yetersiz olması. Bir de emeklikel'in dediği gibi orta hatta kendi saçlarınızda da kayıp olma ihtimali olabilir. En nihayetinde bence de sonucunuz beklenen düzeyde olmamış. Böyle geniş açıklıklara mutlaka 2 ekim yapılması gerekli. Sırf bu yüzden orta hatta benim incelen bölümler vardı o bölgelere girilmesini önermedim Koray Hocaya. Neyse sonuç olarak Asmed hastasını yüz üstü bırakmaz. Kafanıza takmayın yani bu sorunu :).
Aynen hocam zaten isin uzmanini sectikten sonra isine mudahale etmek mantiksiz olurdu sonucta bircok sonuc gormuslerdir en dogrusunu benden daha iyi bilirler keske planlandigi gibi gitseydi fotograflarda seyrekligi gorunce insanin morali bozuluyor sacimi tararken seklini hep bosluga dogru yapmak zorunda kaliyorum ama dediginiz gibi asmed i secmemin sebebi buydu zaten bu isi eninde sonunda yapabilecek bi yer hastasinin arlasinda durdugunu gorduk hep biraz surec uzayacak belki ama hayirlisi diyelim artik. Senin sonuc masallah guzel ama bayagi ugrastin yaptigin deneyleri zevkle okuduk forumca tesekkur ederim yorumlarin icin

Okan29

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #191 : 26 Eylül 2021, 15:34:30 »
Ekim yapacak arkadaşlara finasterid önermiyorum.bu işi doktor finasteridsiz nereye getirebilir ona bakmak gerekiyor.ayrıca tek seferde yuksek rakam ekmek yerine kontrollü az az ekmek bence daha yüksek başarı oranı getiriyor.bence saç ekimini 2-5 yıllık sürede değerlendirmek gerekir hernekadar kişi acele edip bir defada bu işi bitirmek istese de çok az insan kısa sürede iyi netice alıyor nihai sonuç bu süreleri bulabiliyor.

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #192 : 27 Eylül 2021, 00:44:53 »
Ekim yapacak arkadaşlara finasterid önermiyorum.bu işi doktor finasteridsiz nereye getirebilir ona bakmak gerekiyor.ayrıca tek seferde yuksek rakam ekmek yerine kontrollü az az ekmek bence daha yüksek başarı oranı getiriyor.bence saç ekimini 2-5 yıllık sürede değerlendirmek gerekir hernekadar kişi acele edip bir defada bu işi bitirmek istese de çok az insan kısa sürede iyi netice alıyor nihai sonuç bu süreleri bulabiliyor.
Tabiki sadece ekim yapan doktorun basarisini olcmek istiyorsak dediginiz mantikli sadece finasteridle saclari cok iyi duruma gelen kisiler var fakat ekimcinin basarisini olcmek icin ekimi riske atamayiz. Zaten ekim bolgesi travma yasiyor iyi beslenmesi gerekiyor bu travmanin ustune finasterid ile dht nin etkisini kiramazsak beslenme orani daha da dusmus oluyor. Kontrollu bi deney yapmis olsak sadece ekimcinin basarisiyla ilgili bir arastirma olsa olasi bisey ama bu durumda salt ekimcinin kalitesini gormek icin kimse operasyonunu riske atmaz. Bu yuzden bende ekimden once ve sonrasinda finasteridi duzenli kullandim. Tek seferde yuksek sayida ekmemek kismina ise tamamen katiliyorum sinirsiz sayida kaynagimiz yok az sayida basarili bir ekim cok daha mantikli

Hairtransplant

• Hero Member
« Yanıtla #193 : 27 Eylül 2021, 00:54:33 »
Finasterid in ekimcinin başarısı ile alakası yok zaten genetik faktörlerden muzdarip insanlar olarak dht ekilen saçın gelişiminide var olan saçları da etkiler güçlendirmek ya da korumak ya da ekilen saçların stabıl beslenip çıkması için gerekir bunu anlamayan insanlara sürekli 100 lerce kez anlatıldı hala bunu ekimci ile bağdaştıran arkadaşlar var.

26yaman

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #194 : 27 Eylül 2021, 01:16:33 »
Sonuç üzücü umarım istediğiniz olur

Facebook Twitter Instagram