Gönderen Konu: Finasteride kullanmayın  (Okunma sayısı 2775 defa)

sade_americano

• Sr. Member
Finasteride kullanmayın
« : 03 Temmuz 2020, 08:27:20 »
Evet arkadaşlar, 1 ay boyunca günde 1 mg finasteride kullandım ve kimseye tavsiye etmiyorum. Şuan 1 ayda yan etkiler ancak geçti.

Yan etkilerin psikolojik olduğunu sanmıyorum çünkü hiç bilmediğim etkileri de oldu, o yüzden de etkiler gerçek. Şuan 1 aydır kullanmıyorum ve ancak yeni yeni normale döndüm diyebilirim.

Öncelikle finasteride shedding denen olay var, eğer vücudunuzda dht yüksekse 3 ay saç döküyor sapır sapır, sonra çıkıyormuş ama bildiğin gözle görülür seyrelme yaptı, bıraktım.

- ilk önce ereksiyon sertliği azaldı, menide sıvılaşma oldu

- sonra erken boşalma sorunu

- bir süre sonra ereksiyon olamama başladı

- dalgınlık ve mal olma. Trafikte ufak bir kaza bile yaptım bu yüzden, aklın keskinliği azalıyor.

- sürekli idrar gelmesi ve idrarı tutmakta zorlanma

Tabi en kötü özellik bildiğin erkekliğiniz gidiyor, kadınlara olan ilgi azalıyor ve sertleşemiyorsunuz ki bu aşırı kötü bir his.

İlacı bıraktıktan sonra 15. Günde falan yavaş yavaş etkiler geçmeye başladı, 1 ayda ancak tamamen geçti çok şükür, yoksa nerdeyse psikolojik olarak çökecektim.

Bu ilaç bence söylenenden daha tehlikeli ve yan etkiler öyle söylendiği gibi binde bir falan değil.

Bence kullanmayın derim. Eğer yan etkiler kalıcı olsaydı, hayatım bitmişti.

yeesuzcries

• Sr. Member
Ynt: Finasteride kullanmayın
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2020, 09:53:38 »
Geçmiş olsun ben dutas kullanıyorum ondan önce 1 aydan fazla Fin kullandım dediğiniz yan etkiler bende olmadı

proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2020, 14:18:01 »
Kardesim sen yan etki gordun diye finas kullanmayin ne demek FDA onayli ilac icin kullanmayin diyosun sana ne abi isteyen fin alir isteyen gider hrt yaptirir bos yapmayin artik siz sac ektirip gecin geri dokulunce de buraya gelip aglarsiniz

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2020, 15:16:13 »
O zaman başarısız saç ekimleri var diye kapatalım forumu. Bir türlü anlamıyorum şu mantısı finasteriden yan etki gören kullanmayın diyor, Minoxidil kullanmayı bırakıyor sonra malum minoxidil e sövüyor, protezi kayan protez kullanmayın diyor ekimi başarısız olan orada burada ekime sövüyor. Şu anda şu yaptığın bilmem kaç kişide etki oluşturacak.
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2020, 15:20:37 »
Ağrı  kesici  bile onlarca yan etkisi var   kişiden kişiye değişir   bazıları  yan etkisi  olmaz  bazılarında  yan etkisi   olur  yani etkisi  olunca bırakın  1 hafta 1 ay içinde  yan etkisi   kalmaz

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2020, 15:28:31 »
Yan etkileri paylaşmanız güzel olmuş. Herkes yan etki görecek diye bir şey yok. Denemeden bilemeyiz sanırım. Riskleri alıp kullanmak lazim

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2020, 16:45:03 »
Ben kendi yaşadıklarımı yazdım, İsteYen bu riski alsın

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2020, 19:41:01 »
Ben kendi yaşadıklarımı yazdım, İsteYen bu riski alsın
Bunu finasteride kullanmayın diye mi açıklıyorsun   ???
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2020, 23:03:08 »
Arkadaş başına geleni yazmış, tavsiyede bulunmuş, garip  yorumlar olmuş, isteyen kullanır isteyen kullanmaz .
FDA ya atıf yapan arkadaş, tütün ürünlerine de FDA onay veriyor her onay verilen yatar durumu yok.
Güzel yazı, geneli bağlamaz.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2020, 23:12:56 »
Geçmiş olsun kardeşim koş, bisiklet sür, imkanın varsa deadlift ve lunge yap sporlarından sonra. Pekmez tüket bol bol.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2020, 23:35:33 »
Arkadaşlar, kullanan arkadaş kendi üzerinden deneyimlerini paylaşmış ve bu bağlamda kullanmamanızı tavsiye etmiş. Elbette herkeste aynı etki olacak diye bir kaide yok ama siz niçin adama saldırmışsınız ki? Gören de Finasteride Türkiye temsilcisi sanacak sizi!

W4hammer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2020, 01:24:20 »
Bana bunlar oldu diye kullanmayın demek mantıksız bir şey. Bu yan etkilerin olabileceğini zaten herkes biliyor ve herkes tarafından söylenen şeyler ama çoğu kişi bir yan etki görmüyor ben 1 senedir Dutasteride kullanıyorum hiç bi yan etki görmedim mesela. Açıkcası benim bu post dan çıkardığım aslında kullanmayı düşünenlerin beklemeden muhakkak denemesi çünkü arkadaş en ağır yan etkileri yaşamasına rağmen bile 1 ayda normale dönmüş kel olup keşke bunları deneseydim demek yerine bi deneyip yanetki olursa bırakıp başka opsiyonlara yönelebilirsin demek bu.

Geçmiş olsun kardeşim bu arada.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2020, 01:32:08 Gönderen: W4hammer »

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 04 Temmuz 2020, 08:30:40 »
bence cogu kiside bu etkiler oluyor ama sadece gormezden geliyorlar

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 04 Temmuz 2020, 14:56:22 »
yüzde 2 lik risk sana vurmuş dostum erkenden bırakmakla iyi etmişsin.

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 04 Temmuz 2020, 17:29:55 »
show haber başlığı gibi olmuş. bu ilaç herkeste yan etki yapacak diye bir şey yok. hatta çok küçük bir yüzdede yapıyor. bu şanssız dilimde olduğunuz için sizin adınıza üzüldüm. ama kimse kullanmasın bunu bu ilaç zehir gibi şeylere girmek mantıksız bir yaklaşım. şahsen bende yan etki yapsa yine de tavsiye ederdim. çünkü tek realist çözüm bu.

Facebook Twitter Instagram