Gönderen Konu: Bilgehan Aydın 5321 greft yaş 21  (Okunma sayısı 30832 defa)

|Logan|

• Hero Member
Ynt: Bilgehan Aydın 5321 greft yaş 21
« Yanıtla #225 : 12 Şubat 2021, 20:23:55 »
Avesin şampuanın dht hormonunu baskıladığını duymuştum ekim merkezi önerdiği için kullanıyordum saçı kurutuyor ve daha dolgun görünmesini sağlıyor ama körü körüne bağlı da değilim değiştirebilirim dediğin şampauana bakacağım. Saçım yağlanınca dökülüyo yani 2 günde bir yıkıyorum genelde yağlanmaması için. Finasterid zaten aktif olarak kullanıyorum proscar ı 4e bölüp kullanıyorum yaklaşık bir ay sonra ilk kutu biter sanırım. Kan tahlili yaptırıp cildiyeye göründüm herhangi bir eksikliğin yok ama daha sağlıklı saçlar istiyorsan b vitamini türevleri saw palmetto biotin vs içeren bi takviye yazayım dedi. Sanırım trichoplusta da aynıları vardı.finasteride cildiyeci de kafayı taktı 1 mg fin kullanıyorum deyince şöyle bi ciddi misin niye kullanıyorsun cinsel sorunların olur hormon baskılayıcı bi ilaç dedi her kafadan ayrı bi ses çıkıyor valla. yan etkisi olmadı diyebilirim ama etkisi oldu mu bilmiyorum uzun vadede görücez

Türk doktoruna finasterid kullanıyorum deme sanki cin büyüsü yapıyomuş gibi tepki veriyolar yapma etme diye. Saç ekimiyle ilgilenen insanlara sormalısın sorunu finasteridle ilgili onlar normal karşılar.

mco52

• Full Member
« Yanıtla #226 : 13 Şubat 2021, 14:36:56 »
Türk doktoruna finasterid kullanıyorum deme sanki cin büyüsü yapıyomuş gibi tepki veriyolar yapma etme diye. Saç ekimiyle ilgilenen insanlara sormalısın sorunu finasteridle ilgili onlar normal karşılar.
evet birden fazla doktor aynı tepkiyi verdi nee finasterid mi kullanıyorsun 1 hafta içinde ölüceksin veya hiç çocuğun olmayacak tarzı tepkiler :DD

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #227 : 13 Şubat 2021, 14:40:31 »

Finasterid kullanıp kullanmamak kişinin kendisine kalmış bir tercihtir. Ancak yine de doktorlara danışmak kötü bir fikir olmasa gerek. Sonuçta tıp eğitimi alan onlar, saç ekimiyle ilgilenen insanlar değil.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #228 : 13 Şubat 2021, 15:22:53 »
Finasterid kullanıp kullanmamak kişinin kendisine kalmış bir tercihtir. Ancak yine de doktorlara danışmak kötü bir fikir olmasa gerek. Sonuçta tıp eğitimi alan onlar, saç ekimiyle ilgilenen insanlar değil.

Evet finasterid zararlı bir ilaç. Ancak doktorlarının çükün düşücek ya da vücudundan meme fışkırıcak diye abartmaları insanlara anksiyete vermemeleri gerekiyor. Kullanan adam zaten yan etkilerini biliyodur. Kızıp bağırmanın çağırmanın anlamı yok.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

mco52

• Full Member
« Yanıtla #229 : 14 Şubat 2021, 11:32:10 »
evet doktorlara sormak iyi bi tercih ama neden hala böyle bi yanıt verdiklerini anlamıyorum. Ya uzun vadede çok zararlı bir ilaç ya da yan etkiler az insanda görülse bile doktorlar abartıyor.
Evet finasterid zararlı bir ilaç. Ancak doktorlarının çükün düşücek ya da vücudundan meme fışkırıcak diye abartmaları insanlara anksiyete vermemeleri gerekiyor. Kullanan adam zaten yan etkilerini biliyodur. Kızıp bağırmanın çağırmanın anlamı yok.
bende kısa vadeli yan etki yaptığını sanmıyorum hatta çok yüksek olan libidomu normal seviyelere indirdi diyebilirim. Ama uzun vadede nasıl bir yan etki bırakır bilmiyorum inşallah kalıcı değildir

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #230 : 14 Şubat 2021, 12:24:00 »
Kimileri yan etki görmüyor kimileri ise yanetkilerinin finansı bıraksa bile hala devam ettiğini söylüyor. Kimileri finans kullandiktan sonra saçlarım daha çok döküldü diyor, kimileri finans saçlarımı kalınlaştırdı dökülmemi durdurdu.  Tabikide senin tercihin şahsen ben kullanmıyorum sürekli bi ilacı kullanamam(finansteride/prostat ilacı) senelerce, ama gün gelir belkide kullanmaya karar veririm bilemiyorum çok çelişkili bişey

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #231 : 14 Şubat 2021, 12:53:47 »
evet doktorlara sormak iyi bi tercih ama neden hala böyle bi yanıt verdiklerini anlamıyorum. Ya uzun vadede çok zararlı bir ilaç ya da yan etkiler az insanda görülse bile doktorlar abartıyor.bende kısa vadeli yan etki yaptığını sanmıyorum hatta çok yüksek olan libidomu normal seviyelere indirdi diyebilirim. Ama uzun vadede nasıl bir yan etki bırakır bilmiyorum inşallah kalıcı değildir

Kısa vadede vücudunuzdaki testosteron seviyesi yükseldiği için libidonuzda artış hissedeceksiniz. Uzun vadede bedeniniz yeni hormon düzeyine uyum sağlayacak ve dht ile beraber testosteron düzeyiniz de düşmeye başlayacaktır. Bu durum testislerinizde üretilen sperm sayısını ve kalitesini etkileyecektir. Bunlar finasterid kullanımının olağan sürecidir. Dht baskılayıcı tüm ilaçlar uzun vadede erkeklerin doğurganlık düzeyini etkiler. Bu durum kimileri için daha agresif ve yıkıcı, kimileri içinse daha az farkedilir düzeyde olur. Dolayısıyla doktorların gösterdiği yüksek tepkinin haklı bir yanı var. Onların mantığında üreme yetisi, kafanızdaki saç kılından çok daha önemlidir.

Evli misiniz ya da düzenli bir cinsel hayatınız var mı bilemem. Ancak yanetki görüp görmediğinizi mastürbasyon yaparak anlayamazsınız. Altını çizerek söylüyorum; ''Finasterid kullanan herkes bir miktar yanetki görür. Ancak bu yanetki kimilerinde farkedilir düzeydeyken kimilerinde farkedilir düzeyde değildir.''. Söz konusu ilacın kullanımı tamamen sizin insiyatifinizdedir.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #232 : 18 Mart 2021, 04:00:57 »
Son durum nedir ?

karanka

• Sr. Member
« Yanıtla #233 : 18 Mart 2021, 08:13:39 »
saç uzaması ve gelişimi ağır ilerleyen bir saç ama sonuç iyi.
ağır ilerlediği için bence bu saç daha da gelişir.

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #234 : 19 Mart 2021, 11:25:36 »
Yaşım 20 aynı benim saçım gibi dökülmüş seninki . tabi benimki bu kadar daha açık değil .
Bakalım sonuç ne olacak

mco52

• Full Member
« Yanıtla #235 : 20 Mart 2021, 13:45:34 »
Tekrardan merhabalar. Ekimi 30 Haziran'da yaptırmıştım üstünden ne kadar geçti saymayı bıraktım açıkçası. Yaklaşık olarak 9.ay falan şu an. Fin bıraktım çünkü yan etkileri başladı ama kimseye kullanma demem. Kullandığım şampuanlar sayesinde saçlarım biraz daha gürleşti ve hacim kazandı. Süreçten memnunum ekim olduğunu söylemesem kimse anlamıyo hatta oha nasıl çok doğal duruyo diyorlar. Fakat önlerde hala ufak saçlar var onlar da uzayacaktır diye tahmin ediyorum. Süreç gördüğünüz gibi değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #236 : 20 Mart 2021, 14:38:30 »
Çok yakışmış dostum iyi günlerde tara. Sıklıkdan memnunmusun?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #237 : 20 Mart 2021, 15:43:39 »
Maşallah harika sonuç
Global Moderator

mco52

• Full Member
« Yanıtla #238 : 20 Mart 2021, 21:43:56 »
Çok yakışmış dostum iyi günlerde tara. Sıklıkdan memnunmusun?
sağol dostum sıklıktan memnunum tabi benden daha sık saçlar çoktur ama benim saçlarım ince telli yağlandığında ön dipler görünüyor biraz ama rahatsız etmiyor 2 günde bie yıkarsam özellikle avesin şampuan ile yıkarsam besliyor. Arkadaşlar hem dökülme konusunda hem de saçı besleyip dolgunlaştırma açısından avesin şampuandan çok memnunum tavsiye ederim
Maşallah harika sonuç
teşekkürler hintell

mco52

• Full Member
« Yanıtla #239 : 23 Mart 2021, 14:04:28 »
konumu bu güncellemem haricinde bir de tam 30 haziranda güncelleyip artık güncellemeyi sonlandıracağım

Facebook Twitter Instagram