Gönderen Konu: Sizce ekimi yaptırmalı mıyım??????  (Okunma sayısı 1243 defa)

comolokko

• Yeni üye
  • *
Sizce ekimi yaptırmalı mıyım??????
« : 29 Haziran 2020, 01:14:48 »
Herkese merhabalar,

Yaklaşık 3 senedir saçlarım ciddi oranda dökülmeye başladı. Yaşım daha 21 ve bu yüzden kendimi kötü hissediyorum. 1.5 sene kadar önce 2 ay boyunca Adrovium Topikal köpük kullandım fakat şiddetli kaşıntıdan dolayı bırakmak zorunda kaldım. Bu süreçte Bioxin, Prozic gibi şampuanları kullandım ve kullanmaktayım.

Dökülme öncesinde yuvarlak bir saç köküne sahiptim. Şuan önlerden yaklaşşık 4 parmak kadar açılmış durumda. Üst bölge de ciddi oranda seyrekleşti. Yanlar ve arka gibi donör bölgeleri ise iyi durumda.

Size birkaç sorum olacak:
1- Sizce saç ektirmelimiyim? 21 yaş ekim için erken midir?
2- Ekim yaptırırsam bu yazı feda etmeye razıyım. Ekim yaptırırsam üniversiteler açılana kadar toparlar mı?
3- Görüşmeye sadece Arena Med'e gittim ve bana 5000 civarı graft ekilebileceğini söylerdiler. Bu sayı ne kadar gerçekçidir, fazla olabilir mi? Arena Med güvenilir midir?

Not: ASMED konjültasyon formunu doldurdum.

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Sizce ekimi yaptırmalı mıyım??????
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2020, 01:21:55 »
Yasin geregi tavsiye etmem. Bence olani koruyup ilerde ekim dusunmelisin
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2020, 01:32:49 »
Merhaba öncelikle foruma hoşgeldiniz

Yaşınız çok genç, dökülme devam ediyorken bu saçlara 5000 greft harcamak kısa süreli size mutluluk getirir. İleri de dökülmeler yaşandığı zaman bu sefer de açılan bölgelere ekim yapacak greft bulamazsınız. Bana sorarsanız bu yaşta saç ekimi yaptırmayın derim. Dökülmeleri durdurmanız gerek ama sizin yaşınız çok genç olduğu için antiandrojen kullanmanız bana göre doğru değil. Ama kafanızda da çok fazla minyatürleşen saçlar var ekim ile birlikte bu saç telleri de zarar görebilir. Bu nedenle beklemenizde yarar olduğunu düşünüyorum. Tabi forum da kullanılan vitamin takviyeleri var onları da araştırabilirsiniz. Asmed'in planlamaları bana göre çok başarılı, size yapacağı dönüşü de dikkate alabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2020, 10:22:45 »
Ektirsende dökülme sürerse can sıkar ikinci ekime gidersin, bence ertele fikirlerini en az 5 sene.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2020, 10:45:51 »
Kardeşim itap da yazıyor. Alkolden, uyuşturucudan, Sigaradan uzak durun ama ArenaMed'den kaçın kaçın.

Bıyıklı santrofor 2732

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2020, 13:45:57 »
Merhaba yaşın erken ama planlı Bi ekimle mevcut açıklıkları kapayabilirsin ilerde ikinci bir ekim olasılık dahilinde ona göre donorü ikinci bir ekime saklaman mantıklı olur atıyorum şuan ki açıklığın için 3k greft harcasan ilerde söz konusu bir dökülmede 2k 3k daha harcarsın ve seni tatmin eder bu yaşlarda saç dahada gerek insana diye düşünüyorum hakkında hayırlısı olsun

comolokko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2020, 14:09:23 »
Öncelikle herkese yanıtları için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi doğrultusunda Arena'yı sildim kafamdan.

Bir takım sorum daha olacaktı.
- Şimdi ASMED sanırsam piyasanın en pahalılarından. Vericeğim parayı hak edermi? Ya da daha iyi bir fiyat/performans ekimci var mıdır?
- Ekimcilerin "Ekeriz. Yaşın sıkıntı değil. Açıklık baya var sende." tarzı yorumlarını ne kadar ciddiye almalıyım?
  Sonuçta gözlerinde müşteriyim. Benim çıkarımdan çok kendilerini düşünüyo olmaları muhtemel bir gerçek.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2020, 14:12:13 »
Yaşın 21 dökülmen devam edicek 24 25 e kadar bekle derim bu zaman diliminde saçarını koruyup güçlendirecek medikal tedavileri araştır
Global Moderator

Bıyıklı santrofor 2732

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2020, 14:30:39 »
Asmed konusunda forumdaki ekimlerine bakabilirsin göreceli bir kavram ve bütçeyle ilgili bir durum vereceğin parayı hak etmesi durumu öncelikle mevcut açıklığın da seni rahatsız eden kısım ön bölgenin gerilemesi ve yanlara doğru açılma mı eğer bu nedenlerden dolayısıyla ön plana sık Bi ekimle rahatsızlığından kurtulabilirsin

comolokko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2020, 15:11:07 »
Yaşın 21 dökülmen devam edicek 24 25 e kadar bekle derim bu zaman diliminde saçarını koruyup güçlendirecek medikal tedavileri araştır

Hocam önerebilceğin bir tedavi var mı ?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2020, 19:44:46 »
Öncelikle herkese yanıtları için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi doğrultusunda Arena'yı sildim kafamdan.

Bir takım sorum daha olacaktı.
- Şimdi ASMED sanırsam piyasanın en pahalılarından. Vericeğim parayı hak edermi? Ya da daha iyi bir fiyat/performans ekimci var mıdır?
- Ekimcilerin "Ekeriz. Yaşın sıkıntı değil. Açıklık baya var sende." tarzı yorumlarını ne kadar ciddiye almalıyım?
  Sonuçta gözlerinde müşteriyim. Benim çıkarımdan çok kendilerini düşünüyo olmaları muhtemel bir gerçek.

Asmed insanlara umut satmaz. Size mevcut durumunuzla ilgili bilgilendirmeleri zaten yaparlar. Ben 3 yılda 3 kere görüştüm kendileriyle o yüzden bu kadar net söyleyebiliyorum. Daha önceden forum da genç yaşta bir arkadaşa ekim yapmışlardı şimdi konusunu hatırlamıyorum ama kendisi açtığı konu da "ileri de yaş itibariyle ekim bölgesindeki saçlarında dökülebileceği" bilgisini verdiklerini yazmıştı. Sizde forum da araştırın Türkiye'nin en büyük saç ekim forumu burası. Bir sürü sonuçlar var sizin yaşınızda saç sorunu yaşayan genç kardeşlerimiz var. Bilinçlendikçe karşınızdaki insanların iyi mi kötü mü yaklaşımda bulunduklarını zamanla zaten siz kendiniz tespit ediyorsunuz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2020, 00:11:31 »
21 yaşında bu saç ile yaşamak zor olsa gerek. Olumlu tarafından bak, 4 5 sene topikle götürürsün sonra ektirirsin. Başkaları kelleşmeye başladığında senin saçın olur. Bu yaşlarının keyfini çıkarmaya çalış saçı filan sal

Lion

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2020, 00:17:50 »
Ekim yaptır diceğim ama dökülmen devam edicek biraz daha makul bir yaş bekle saç durumundan dolayı söyledim yoksa 21 yaşında uygun olan biri de saç ektirebilir bence.

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2020, 00:58:03 »
Dostum saçların şu haliyle gayet karizmatik duruyor. İtalyan stili arkaya tarayarak kullan dökülmen devam edip ön tarafı komple kaybettiğinde ekim işine gir derim.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #14 : 30 Haziran 2020, 02:01:01 »
Doğru  yer  doğru  bir planlama  iyi sonuç  alırsın   forumda   biraz araştırma  yaparsan  doğru yeri bulursunuz       ikinci dalga  indirimler  ola bilir    saç ekim  ☺   acele etme     forum takıl    bilgi  edin  .

Facebook Twitter Instagram