Gönderen Konu: Uzun süredir finasterid kullanan var mı?  (Okunma sayısı 2808 defa)

My Precious

• Hero Member
Ynt: Uzun süredir finasterid kullanan var mı?
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2020, 06:46:46 »
Çevremde gördüğüm kadarıyla kullananların %80i fayda görüyor geri kalan 20lik kısımda benim gibiler.Tressless hairlosstalk burası,tüm serverları inceledim çoğunluğun saçına fayda ediyor fin.

Farkederse Kahrolayım

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2020, 10:11:33 »
Çevremde gördüğüm kadarıyla kullananların %80i fayda görüyor geri kalan 20lik kısımda benim gibiler.Tressless hairlosstalk burası,tüm serverları inceledim çoğunluğun saçına fayda ediyor fin.
kankam senin saçlar androjenlere karşıda duyarlı galiba dht baskılayıp testo artınca testoda zarar veriyor galiba yoksa fin fayda gösterir dut kullanıyodun dutta fayda etmiyormu?
Her Sabah 1 adet avadort 0.5mg
Her öğlen 1 adet Loniten 10.mg minoxidil tablet
Her akşam 1 adet Solgar biotin 5mg
2akşamda bir Bıttım Sabunu ile 5dk masaj yıkama.

Rain

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2020, 12:04:05 »
Burada çok tanınan bir doktor 10 yıldır kullanıyorum demişti galiba en son bir kullanıcı o doktorun videosunu atmıştı

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2020, 12:22:45 »
Burada çok tanınan bir doktor 10 yıldır kullanıyorum demişti galiba en son bir kullanıcı o doktorun videosunu atmıştı
Koray Erdoğan evet 10 yıldır kullanıyor.
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2020, 12:30:24 »
Şimdi şu konuda bir anlaşalım FDA onaylı iki ürün de onun dışında ki Dutasterid dir seti dir ru dur. Bunlar saç dökmez. Etki etmeyebilir,etki etmediği için de döktüğünü sanıyor olabilirsin ama aslında dökmüyor. Bence finasterid ve büyüme uyarıcılar ile başlanmalı eğer Finasterid işe yaramazsa- ki bunun için en az 4-6 ay süre vermek lazım- Dutasterid veya topikal anti androjenler ile devam edilmeli. Eğer yan etki görülüyorsa cerrahi olmayan alternatif çözümlere yönelilmeli. Saç ekimi demedim çünkü genç yaşta birinin saç ektimesi bence zaman kaybı dökülecek zaten ki bu dökülme bazen 2 senede bile olabiliyor.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

W4hammer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2020, 12:44:07 »
youtube da 10 senedir kullanan dermatolog vardı saçları oldukça iyi idi. 2 sene sonra saçı döküleni hiç görmedim fin ve dut saç dökmez ama saç çıkartmayada bilir.

Rain

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2020, 13:08:44 »
Koray Erdoğan evet 10 yıldır kullanıyor.

Aslında doktor demişim de o doktor mu bilmiyorum yani saç ekimci diyecektim. Ama 10 yıldır kullanıyorum demişti

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2020, 13:33:19 »
youtube da 10 senedir kullanan dermatolog vardı saçları oldukça iyi idi. 2 sene sonra saçı döküleni hiç görmedim fin ve dut saç dökmez ama saç çıkartmayada bilir.
Bu forumda konu açan var bir tane. Benim tanıdığım var ekilen saçları dökülen. 3 kere saç ektimek zorunda kalan vs. Saçlı deride androjen aktivitesi devam ettiği sürece saç dökülmeye devam eder eğer Finasterid vs kullanılmıyor ise.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2020, 13:40:58 »
Şimdi şu konuda bir anlaşalım FDA onaylı iki ürün de onun dışında ki Dutasterid dir seti dir ru dur. Bunlar saç dökmez. Etki etmeyebilir,etki etmediği için de döktüğünü sanıyor olabilirsin ama aslında dökmüyor. Bence finasterid ve büyüme uyarıcılar ile başlanmalı eğer Finasterid işe yaramazsa- ki bunun için en az 4-6 ay süre vermek lazım- Dutasterid veya topikal anti androjenler ile devam edilmeli. Eğer yan etki görülüyorsa cerrahi olmayan alternatif çözümlere yönelilmeli. Saç ekimi demedim çünkü genç yaşta birinin saç ektimesi bence zaman kaybı dökülecek zaten ki bu dökülme bazen 2 senede bile olabiliyor.

Ben 2 defa başladım fine, iki seferinde de 1-1.5 ay sonra şiddetli dökülme yaptı. Redditte bunun sac değişimi olduğu ve durduğunu söylüyorlar ama o dokulmeyi görünce hep bırakıyorum ilacı.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2020, 16:33:06 »
yanetkiler ilk bir sene içinde görülüyor yıllar geçtikçe yanetkilerde nerdeyse sıfırlıyor bununla alakalı olabilirmi acaba diye düşündüm tartışmayı okuyunca.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2020, 16:42:29 »
9 ay geçti  kullanıyorum  faydasi  çok gördüm   ilk 1 ay  kasik  ağrı    oldu geçti     ve saç ekim  önce  kullanılması  yeni bir faydası  öğrendim  dht azaldığı  için   ekilen  Saçlar  sağlık  çıkıyor  ve   tabi.bir cok faydası var saç ekim başarıli  olmasi için  dünya  genelinde  en iyi dr minoxidil  tavsiye  etmez  hastasına  genelikle finasteride + takviye  edici   doğal  vitamin    öneriyorlar 

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2020, 18:03:57 »
9 ay geçti  kullanıyorum  faydasi  çok gördüm   ilk 1 ay  kasik  ağrı    oldu geçti     ve saç ekim  önce  kullanılması  yeni bir faydası  öğrendim  dht azaldığı  için   ekilen  Saçlar  sağlık  çıkıyor  ve   tabi.bir cok faydası var saç ekim başarıli  olmasi için  dünya  genelinde  en iyi dr minoxidil  tavsiye  etmez  hastasına  genelikle finasteride + takviye  edici   doğal  vitamin    öneriyorlar

Dünya genelinde en iyi doktor kime göre en iyi sana göre en iyiyse olabilir ama tek bir doktor yok sonuçta herkesin kendine göre farklı görüşleri var minoxil onermez diyorsunuz ama çoğunluğa bakarsanız dünya genelinde çoğu doktor minoxil onerir finasterid değil.Tek bir doktordan ziyade cogunluga bakmak lazım bence.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2020, 18:09:23 »
Koray hoca gibi iyi doktorlar finasterid öneriyor ama o normal saçı koruması için genelde veya dediğin gibi diğer faydaları var.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2020, 18:59:00 Gönderen: Eun-Wo »

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #14 : 28 Haziran 2020, 19:40:31 »
Dünya genelinde en iyi doktor kime göre en iyi sana göre en iyiyse olabilir ama tek bir doktor yok sonuçta herkesin kendine göre farklı görüşleri var minoxil onermez diyorsunuz ama çoğunluğa bakarsanız dünya genelinde çoğu doktor minoxil onerir finasterid değil.Tek bir doktordan ziyade cogunluga bakmak lazım bence.
genel diyorum    en iyi diyorum  sen   ne  anladın tek dr bahseden  oldumu?     Boş  beleş  konuşma.

Facebook Twitter Instagram