Gönderen Konu: Life Hair Şahin Çelik 4000 Greft Yaş:24 / 26.06.2020  (Okunma sayısı 122644 defa)

MrMabeL

• Full Member
Ynt: Life Hair Şahin Çelik 4000 Greft Yaş:24 / 26.06.2020
« Yanıtla #465 : 05 Nisan 2021, 14:56:29 »
Teşekkürler. Aynı fikirdeyim dün şahin hocayla görüştük bakalım ikinci ekim yaptırcaz. İnsallah şu tepeyi kapatabilirim çok canımı sıkıyor. Tepeyi çok kafaya takıyorum bu sitede ki bi çoğu kişi vertexi önemsemiyo, kimse seni arkadan görmüyor falan diyor ama o iş öyle değil işte ben tepeyi çok önemsiyorum bakalım insallah kapatabilirim.

İnsanoğlu hep daha fazlasını ister kardeşim :)
Yaptır 2.ekimi ama biraz daha bekle istersen nacizane fikrim

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #466 : 10 Nisan 2021, 20:21:41 »
Maaşallah leo daha en az 3000 greftlik donör stoğun vardır bence , tepeyi çok kafaya takacak bir durumun kalmamış çünkü ilk ekimden sonra iyice küçülmüş tepedeki açıklık

Hocam güzel dileklerin icin çok teşekkür ederim ben de sizinle aynı fikirdeyim donör konusunda, 2. Ekim de 2 bin greft civarı alınsa donorden gene biraz daha cephane kalır gibi.
Ayrıca tepe eskiye göre daha iyi durumda, evet alan küçüldü ama daha da göze batmaya başladı açıklık.
Bakalım insallah kapatabilirim tepeyi.

leonidas gerçekten iyi  duruyor saçların. vertex olayını bitirirsen gayet hoş durur. beğendim sağlıklı günlerde tara inşAllah

Boykarus kardeşim çok teşekkür ederim sen de ben de vertex den çok çektik insallah her ikimiz de tepeyi kapatırız kurtuluruz bu saçsızlık illetinden. Teşekkür ederim tekrardan.

zor bir açıklığın varmış buna nazaran son gelinen durum gayet başarılı .
vertexide kapatabilirse şahin hoca saç defterini tamamen kapatırsın dostum.

Evet hocam ilk ekimde açıklığı baya daralttık insallah 2. Ekim ile tamamen kapatırsak çok mutlu olucam... tekrardan teşekkür ederim hocam saolun.

Saçlar güzel olmuş, ama bence vertex 2. Ekimde bile %100 kapanmayabilir, bu çoğu kişin için geçerli, yine ön orta gibi olmaz, ama seni psikolojik olarak rahatlatacak bir kapanma olur tabiki yine, donör sağlam zaten, İnşAllah 2. Ekimle beraber, istediğin gibi bir sonuç alırsın.. |-onayisareti-| (^_^)

Abi öncelikle yorum icin teşekkürler, malum vertex bölge en zor bölge. Bu yüzden elbette bi ön görüntüsü olmasa da yine de çok seyrek bi görüntü beni memnun etmez açıkcası. O yüzden şu an düşünmek bile istemiyorum seyrek bi sonuç almayı. İnsallah en yoğun şekilde bi sonuç alırım. Ama benim umudum var vertexten çünkü bence vertex bölgenin en zor kısmı üst kısım, çünkü orda saçlar dik kalıyor, kulak arkası kısmı daha yan olduğu icin bence biraz olsun avantajım var.
Böyle bi mantık yürüttüm doğru mu yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum Anlatmak istediğimi foto atıcam o zaman daha net anlarsın abi.

İnsanoğlu hep daha fazlasını ister kardeşim :)
Yaptır 2.ekimi ama biraz daha bekle istersen nacizane fikrim

Eyv abi teşekkür ederim aslında bu işin en doğrusu beklemek ama ben şu an bu saçı kullanamıyorum malesef. Bu yüzden çok etkilendiğim icin ektirmek istiyorum bakalım.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #467 : 10 Nisan 2021, 20:45:41 »
Arkadaşlar vertex Ekimi icin bi sorum olacak benim saç ayrımı sağ üst köşede , (bazılarının en ortada oluyor) ilk ekilen kısım üst kısım saçlar dik olduğu icin kapanması daha zor bir alan (bence) , alt kısım ise saçların gidiş yönünü işaretledim yani yan şekilde gidiyor bu yüzden kapatıcılığının iyi olacağını düşünüyorum (tepede saçların üst üste gelmediği söylendiği icin işaretledim bence bu saç ayrımının köşede olması ve saçların hepsini sola doğru gidecek olması yukarı ve aşağı yönlü gidecek olanların sayısının az olması avantaj sağlayacağını düşünüyorum)
İlk Ekimde ekilen alana genel olarak sakal ekilecek, alt kısma saç yoğunluklu ekilecek.
Sizlerin de görüşlerini merak ediyorum arkadaşlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #468 : 10 Nisan 2021, 21:23:36 »
Yönler önemli tabi ama yönlerden ziyade elips şekli işi zorlaştırıyor sıklık pek yetmiyor
Global Moderator

reyes

• Sr. Member
« Yanıtla #469 : 10 Nisan 2021, 21:31:25 »
Sahan bey Donor'da kac graft kalmis daha diyor?
Ekim Tarihi: 13/03/2021
Ekim Merkezi ismi: Dr Bilgehan Aydın (ikinci ekim) ilk ekim baska yerde
Greft Miktarı: 2400
Yaşınız: 30
Her gun: 1.25 mg finasterid

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20789.0

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #470 : 13 Nisan 2021, 15:02:40 »
Tepeyi ne zaman ektireceksin sonuç maşallah çok güzel zaten

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #471 : 13 Nisan 2021, 16:49:22 »
Leonidas beni bu konuda bilgilendirir misiniz?
Şimdi bir ekim daha yaptınız diyelim makul oranda. Yukarıda yazmışsınız cephane diye yani yedekte yine olmalı.
İkinci ekim basarız olur diye mi donöru fazla hirpalamiyorsunuz yoksa ileriye dönük belki rutuş islemi olur diye mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #472 : 13 Nisan 2021, 23:14:25 »
Şimdi bir ekim daha yaptınız diyelim makul oranda. Yukarıda yazmışsınız cephane diye yani yedekte yine olmalı.
İkinci ekim basarız olur diye mi donöru fazla hirpalamiyorsunuz yoksa ileriye dönük belki rutuş islemi olur diye mi?

Tam sorunuz kafayı neden tek ekimle her yere ekim olmadı mı ? Demek istediniz?
Global Moderator

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #473 : 14 Nisan 2021, 04:32:46 »
Tam sorunuz kafayı neden tek ekimle her yere ekim olmadı mı ? Demek istediniz?
Hayır
Şimdi Leonidas iki ekim olarak plan yapmis bir üye . İkinci ekimden sonra kafa diyelim tamamen kapandı ekim defterini kapattı .
Bundan sonraki süreci kastettim  . İleriye dönük yine kafada greft kalmasıni kastettim . İleride rütüş , işte ufak tefek ekim vs yaptırır diye mi ?

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #474 : 18 Nisan 2021, 17:54:59 »
Sahan bey Donor'da kac graft kalmis daha diyor?

O konu hakkında bi rakam vermedi hocam.

Tepeyi ne zaman ektireceksin sonuç maşallah çok güzel zaten

Teşekkürler ImPala, tepe için yaz ortası ektirmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısıyla. Tam tarih belli değil henüz o da ayrı bi sıkıntı valla ikinciyi de ektirip şu tepeyi kapatıp kurtulaydım :)

Dostum aslında her ikisi için de geçerli bu durum.
Yani ikinci ekim ilk Ekim kadar başarılı olmayabilir , bu her doktor ya da her Ekim merkezi için geçerli, en ucuz merkezde de en pahalı merkezde de bazen istenmeyen durumlar oluşabiliyor, sonuca tam anlamıyla ulaşılamıyor, revizyon gerekebiliyor bu yüzden her halükarda donoru yıpratmamak çok mantıklı.

Ben zaten az kalsın burada da çok bilinen ve donörü yıpratma ve hor kullanması herkes tarafından bilinen bi merkeze gidecektim ilk başta, uzaktan bi akraba orda ektirmiş, ailem de sormuş o merkezde ektirdiğini söylemişler. Sonrasında allahtan foruma denk geldim de oraya gitmedim. Kaldı ki benim açıklığım oldukça geniş bi açıklık olduğu İçin donoru mantıklı kullanmam çok önemliydi.

Bir diğer husus ise zamanla mevcut saçlarımdan kayıp yaşama durumumda ileride bir Ekim daha gerekebilme ihtimali. Yani 3. Ekim durumunda donör kalmalı, çünkü zamanla ekilen saçların da dökülme ihtimali var ve mevcut saçlardan da dökülecektir.
24 yaşında ektirdim ben , şu an 25 yaşındayım. 30lu yaşlarda bir Ekim daha gerekme ihtimali var açıkçası.
Zaten merkez de bu yüzden bana ikinci Ekim icin acele etme dedi , ama ben tepeyi psikolojik anlamda çok kafaya taktığım icin saçı bu haliyle kullanamıyorum.
Bu yüzden yakın zamanda 2. Ekim planlıyoruz bakalım.
Sözün özü ; her iki söylediğin konu da da donör de yedek kurşun saklamak gerekli.
Unutma;
her merkezin başarısız sonucu olabilir bu yüzden;
revizyon gerekebilir,
Ekilen saçlar da dökülebilir,
mevcut saçlar yıllar içinde zayıflayıp bir Ekim’e daha ihtiyaç duyabilirsin.

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #475 : 19 Nisan 2021, 04:10:21 »
Net tam bir cevap olmuş çok teşekkür ediyorum .
Site çok faydalı bir yer . şimdiden bayağı bilgi öğrendim. Ektikten sonra saçlara iyi bakmak ( vitamin , takviye vs vs ) süreyi daha da uzatır bence .

BJKKARA

• Hero Member
« Yanıtla #476 : 19 Nisan 2021, 11:15:50 »
Tepeyi de ektir kurtul valla harika oldu saçlar

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #477 : 24 Nisan 2021, 14:12:40 »
Net tam bir cevap olmuş çok teşekkür ediyorum .
Site çok faydalı bir yer . şimdiden bayağı bilgi öğrendim. Ektikten sonra saçlara iyi bakmak ( vitamin , takviye vs vs ) süreyi daha da uzatır bence .

Elbette uzatır zaten kimse hiç bir takviyeyi keyfinden almıyor tek amaç saçları korumak , dökülmeyi durdurmak , durduramasa bile yavaşlatmak :)

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #478 : 24 Nisan 2021, 14:13:55 »
Tepeyi de ektir kurtul valla harika oldu saçlar

Eyvallah BJKKARA hocam saolasın aynen bakalım ben de bi an önce ektirip şu tepeyi kapatıp kurtulmak istiyorum ama ne zaman olur tam tarih yok teşekkür ederim değerli yorumun icin.

Sephiel

• Sr. Member
« Yanıtla #479 : 25 Nisan 2021, 00:40:57 »
Hocam benim de ilerde düşündüğüm bir bölge. Ancak başarı oranı çok düşük. Ben cesaret edemiyorum. İyice araştırdınız mı ? Eğer sorunu çözeceğinize olan inanç tamsa bunun nedenlerini merak ediyorum.
Takviye
- H4B Biotin
- GNC Saw Palmetto Berries 540 mg

Gıda
-Keçi boynuzu özü
-Dut Pekmezi

Şampuan
- Prozinc Plus

Saç ekim sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13708.0

Facebook Twitter Instagram