Gönderen Konu: Sigara saça ciddi zarar verir mi?  (Okunma sayısı 2884 defa)

eniyikelölükel

• Yeni üye
  • *
Sigara saça ciddi zarar verir mi?
« : 23 Haziran 2020, 00:04:01 »
Hayırlı geceler dostlar öncelikle. Bu forumda da sigara saç ilişkisini araştırdım başka forumlarda da elimden geldiği kadar inceledim saçı besleyen kılcal damarlara zarar veriyor. Ben haftada 1.5 haftada 1 paket sigara içiyorum o da arkadaşlarımla oturduğum zaman filan bu saçıma ahım şahım zarar verir mi? Yani günde bir paket sigara içen insanla aynı şekilde kötü etkilenir mi saçım değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

denixex

• Full Member
Ynt: Sigara saça ciddi zarar verir mi?
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2020, 00:07:37 »
hocam ne saçlı adamlar gördüm ful sigara içiyorlar , hiç sigara içmeyen kel insanlarda var , yani illa zararlı birşey sonuçta sigara ama öyle aham şaham vermez bence kendi fikrim

eniyikelölükel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2020, 00:19:07 »
hocam ne saçlı adamlar gördüm ful sigara içiyorlar , hiç sigara içmeyen kel insanlarda var , yani illa zararlı birşey sonuçta sigara ama öyle aham şaham vermez bence kendi fikrim
Benimde öyle bir arkadaşım var hocam günde 2 paket sarma içiyor çocuk ama genetiği sağlam heralde aslan yelesi gibi saçı var ki bir paketi bir haftada içiyorum öyle olmasa olmaz triplerine girmiyorum ama mutlu hissettiriyor.

denixex

• Full Member
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2020, 00:20:06 »
Benimde öyle bir arkadaşım var hocam günde 2 paket sarma içiyor çocuk ama genetiği sağlam heralde aslan yelesi gibi saçı var ki bir paketi bir haftada içiyorum öyle olmasa olmaz triplerine girmiyorum ama mutlu hissettiriyor.
yol kenarlarındaki şarapçı amcaları görmüşüzdür aslan yelesi gibi saçları var , ne beslenme ne tedavi adamların genetikleri çok iyi , bizim saçlar havadan nem kapıyor dökülmek için :D

eniyikelölükel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2020, 00:26:18 »
yol kenarlarındaki şarapçı amcaları görmüşüzdür aslan yelesi gibi saçları var , ne beslenme ne tedavi adamların genetikleri çok iyi , bizim saçlar havadan nem kapıyor dökülmek için :D
Sorma hocam artık herşeyi içtiğim siyah çayı bile dökülmeye bağladım durum vahim  ;D dht, pgd2, inflamasyon, ketokonozol diye araştıra araştıra da doktor olduk karantinada

denixex

• Full Member
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2020, 01:05:34 »
Sorma hocam artık herşeyi içtiğim siyah çayı bile dökülmeye bağladım durum vahim  ;D dht, pgd2, inflamasyon, ketokonozol diye araştıra araştıra da doktor olduk karantinada

hocam madem o kadar araştırmışsın sorayım pdg2 yi nasıl azaltabiliriz :D

eniyikelölükel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2020, 04:52:17 »
hocam madem o kadar araştırmışsın sorayım pdg2 yi nasıl azaltabiliriz :D
Hocam çok kompleks bir olay bu birçok metodu var. Allerset damla kullanan var, ru, setipiprant tarzı inhibitör kullananlar var ama çok tatmin edici sonuçlar göremedim yalnızca bunları kullanıp birşey elde eden. Forumda "mem" kullanıcı isimli birisi vardı bir ara onu takip ederdim hep adam çok faydalı paylaşımlar yapıyordu onun yazılarını oku.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2020, 06:06:15 »
Mem ne büyük adammış, gitti gideli herkes arkasından "Ah" ediyor :)

Sigaranın saçlara direkt olarak bir zararı yok. Dolayısıyla sigara saç filan dökmez, saçı anne baba dayı amca döker :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

eniyikelölükel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2020, 17:02:39 »
Mem ne büyük adammış, gitti gideli herkes arkasından "Ah" ediyor :)

Sigaranın saçlara direkt olarak bir zararı yok. Dolayısıyla sigara saç filan dökmez, saçı anne baba dayı amca döker :)
Valla öyle büyük bir keyifle okuyordum adamın yazılarını ama adam arazi şuan.  ;D
Başkan benim şansım %50 %50 ama dökülmeyecekse bile saça bakım yapmak çabalamak filan vesaire mental olarak çok rahatlatıyor.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2020, 19:20:24 »
o gördüğün adamların genetik yatkınlığı yok o yüzden.
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak

eniyikelölükel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Haziran 2020, 19:56:43 »
o gördüğün adamların genetik yatkınlığı yok o yüzden.
Etkisi olur mu hocam sigara kullanıyor musnuz?

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #11 : 23 Haziran 2020, 20:03:40 »
Etkisi olur mu hocam sigara kullanıyor musnuz?
Ben kullanmıyorum ama tabi ki etkisi olur ama yaptığın her şeye rağmen tedavinin başarısız olmasının tek nedeni olur mu bilemem. Ha şöyle bir zararı olur ona verdiğin parayla tedavini güçlendirme imkanın vardır o olur.
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 23 Haziran 2020, 20:20:25 »
Sigara sacdan daha onemlisi sagligina zarar verir :)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

eniyikelölükel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 23 Haziran 2020, 20:39:33 »
Sigara sacdan daha onemlisi sagligina zarar verir :)
Bu hayatı saçlarımı sevecek kadar çok, sağlığımı düşünecek kadar az seviyorum hocam -10 yıl yaşayayım ama saçlı olayım. :D

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 23 Haziran 2020, 21:30:03 »
Ben de kendimi "4 günde 1 paket bişey olmaz" diye avutuyorum ama, sigaradaki karbonmonoksit, kanımızdaki oksijeni taşıyan hücrelere yapıştığı için çok zararlı. Kanımızdaki oksijeni düşürüyor dolayısıyla zaten kan akışının yavaş olduğu kafa bölgemize ve tepe bölgemize kan akışının da yavaşlamasına sebep oluyor. Belki böyle bir zararı var diyebiliriz.
Bu arada, "su içsem yarıyor" diyen insanla diğerleri bir değil biliyorsunuz :)

Facebook Twitter Instagram