Gönderen Konu: Topikal Finasteride 1%  (Okunma sayısı 10595 defa)

nickmickyok

• Sr. Member
Ynt: Topikal Finasteride 1%
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2020, 18:52:44 »
Arkadaslar bunu nerden bulabiliriz?
Trde yok sanırım bundan ancak kendiniz yapabilirsiniz diye biliyorum yanlış olmasın yinede iyice araştırın.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2020, 19:02:49 »
Dostum,

Ingilteredeyim burda da yok. Sadece emrikadan geliyor heralde.
Kendimiz nasil yapacaz

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2020, 20:30:38 »
Dostum,

Kendimiz nasil yapacaz
stemoxydine ile yapabilirsin.
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2020, 20:38:07 »
Tarifi nedir?

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2020, 00:31:38 »
60 ml yüzde 5 lik minoxun içine 10 tane proscar 5 mgr at.sonra karışımı karıştırıp  beklet bir kaç saat sonrasında kağıt filtre ile süz al sana topikal finasterid.bazı majistral yapan eczacı arkadaşlar bu şekilde hazırlanmasına karşı çıkıyorlar sebebi ise proscardaki finasterid etken maddesinden daha çok yardımcı maddeler ihtiva etmesi ,onlara göre bu yardımcı maddeler proscar tabletin büyük bir kısmını oluşturuyor ve bunlar uzaklaştırılmazsa saç derisi gözeneklerini tıkayabilirmiş.onlara göre finasterid sıcak banyo denilen işlemden geçiştirilip tabletten ayrıştırılmasıymış.hepsi tırı vırı karışımı süzdükten sonra yoğunluk finasterid olacaktır gerisi hikaye .dediğim şekilde hazırlayınız yada toz finasterid bulun diyeceğim ama onuda ancak alibaba gibi sitelerden temin edebilirsiniz tr de yok.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2020, 05:50:07 »
Dostum,

Kendimiz nasil yapacaz

Kanka sen bir ilaç deniyordun sanırım epey pahalı filan diyenler olmuştu, sonuç ne oldu?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2020, 10:22:14 »
Dostum karistiriyorsun heralde ben sadece saw palmetto, biotin, cinko, kabak cekirdegi tableti aliyorum

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2020, 06:18:29 »
Dostum karistiriyorsun heralde ben sadece saw palmetto, biotin, cinko, kabak cekirdegi tableti aliyorum

O arkadaşta İngilterede yaşıyordu, o yüzden karıştırdım sanırım
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 26 Haziran 2020, 15:25:18 »
Oral finas al gec niye almiyon yan etki mi yapti

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2020, 19:44:47 »
Kelboy bununla ilgili karışım doz ayarını yazdım konularda mevcut ordan bak

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2020, 19:49:31 »
Hocam topikal finası bir mantığa sığdıramadım. Çünkü hormonları etkilemiyor mu sonuçta ve işe yarıyor mu ki böyle kullanınca pek mantıklı gelmedi bana açıkçası. Ama daha güvende hissettirdiği kesin.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Haziran 2020, 20:52:40 »
Hocam topikal finası bir mantığa sığdıramadım. Çünkü hormonları etkilemiyor mu sonuçta ve işe yarıyor mu ki böyle kullanınca pek mantıklı gelmedi bana açıkçası. Ama daha güvende hissettirdiği kesin.
Kafandaki soru işaretini gidereyim. Topikal finasteridin çalışması için kafa derisindeki dihidrotestosteron (DHT) seviyesini düşürebilmesi gerekir bu arada herhangi bir yan etkiyi önlemek için serum DHT seviyesi üzerinde minimum etkiye sahip olduğu bilinir. Dünya Saç Araştırmaları Kongresinde Hollandalı bir araştırma grubu topikal ve oral finasterid uygulamasının kafa derisi ve serumdaki DHT seviyeleri üzerindeki etkisini bildirmiştir. Sonuçlarrr topikal finasteridin sadece kafa derisindeki DHT seviyesini değil aynı zamanda serumda da düşürdüğünü gösterdi İyi haber şu ki topikal finasterid kafa derisi DHT seviyesini oral versiyondan daha fazla azaltır bu arada serum DHT seviyesi üzerinde oral finasteride göre çok daha az etkiye sahiptir Bu nedenle veriler topikal finasteridin iki açıdan oral finasteritten daha iyi çalıştığını destekler: a) daha iyi saç büyümesi; b) düşük yan etki şansı.Hormonlara etki ediyormu işe yaramıyormu sorusunu aşşağıdaki verilerde anlayabilirsin.
Oral kullanım verileri
0.01, 0.05, 0.2, 1, ve 5 mg finasteride Scalp dht yi sırasıyla13.0% placebo olmak üzere 14.9%, 61.6%, 56. 5%, 64.1%, and 69.4% Serum DHT ise bu dozların sırasıyla  49.5%, 68.6%, 71.4%, ve 72.2% Azaltıyor
Topikal kullanım verileri
0.01, 0.05, 0.2, 1, ve 5 mg finasteride Scalp dht yi sırasıyla 17.3% placebo olmak üzere 14.9%, 61.6%, 56. 5%, 64.1%, and 69.4% Serum DHT ise bu dozların sırasylö  55.5%, 73,6%, 71.4%, ve 74.2% Azaltıyor
Scalp ve kan bloklamaları serum yüzdeleri farkı olduğu için bu yan etkisi farklılık gösteriyor.Öyle açıklayım sana anlıyacagın dilde
Aşşağıya atacagım fotodaki veriler topikal finasteridin sistemik etkisinin oral finasteride göre daha az olduğunu gösteriyor. Serum DHT seviyesini oral finasterid kadar azaltmaz. DHT önemli bir seks hormonudur. Serum DHT seviyesinin düşürülmesinin finasterid (azalmış libido, erektil disfonksiyon gibi) tarafından cinsel yan etkilere neden olduğuna inanılıyor Bazı saç dökülmesi uzmanları da dahil olmak üzere birçok insan, topikal finasteridin sıfır cinsel yan etkiye sahip olduğuna inanır bu da büyük olasılıkla yanlış. Plasebo bile oral finasterid için yapılan büyük bir klinik çalışmada gösterildiği gibi yan etkilere neden olabileceğini unutmamak gerekir . Ancak topikal finasteridin oral finasteritten daha güvenli olduğuna şüphe yoktur.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2020, 20:58:40 »
sen kullaniyormusun latent. Ben bunu yeni aldigim
Alkolsuz minoxla karistiricam. Suzme isi zor geliyor o kadigidi nereden bulacaz

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2020, 21:05:03 »
sen kullaniyormusun latent. Ben bunu yeni aldigim
Alkolsuz minoxla karistiricam. Suzme isi zor geliyor o kadigidi nereden bulacaz
ben kullanmıyorum kimseyede önermiyorum zamanında en ince ayrıntısına kadar inceledim bu vb androjenleri en basit hırdavatcılardan süzgeç kağıt temin edebilrisin minoxilin kendi bünyesinde alkol var  zaten

Facebook Twitter Instagram