Gönderen Konu: EKİM YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM.  (Okunma sayısı 2014 defa)

denixex

• Full Member
Ynt: EKİM YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
« Yanıtla #15 : 19 Haziran 2020, 20:56:43 »
Solgar Biotin 5000
Proscar 1/5

Bu sekilde kullanabilirsiniz. Proscari eczaneden alırken hap kirici da alin. Bir tanesini 4 5 parcaya bolup her gun bir parca alarak kullanın. Propecia pahali ama almak isterseniz her gun bir tane icebilirsiniz.

hocam biotin eksikliği insanlarda çok nadir olan birşey , zaten bu 5000 mcg ler falan günlük biotin ihtiyacının çok çok üstünde değerler , acaba neden bu kadar fazla miktarda biotin kullanımı öneriliyor ?

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 19 Haziran 2020, 21:10:38 »
Solgar Biotin 5000
Proscar 1/5

Bu sekilde kullanabilirsiniz. Proscari eczaneden alırken hap kirici da alin. Bir tanesini 4 5 parcaya bolup her gun bir parca alarak kullanın. Propecia pahali ama almak isterseniz her gun bir tane icebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiğin için kardeşim  :) son olarak sen biotin kullandın mı ? Acaba mg fazla olursa 5000mg değilde 10000mg daha fazla etkili olmazmı ? Gerçi var mı onada bakmadım da

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 19 Haziran 2020, 21:12:33 »
Proscar  evet

İlginiz içim çok teşekkür ederim  :)

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 19 Haziran 2020, 21:22:15 »
hocam biotin eksikliği insanlarda çok nadir olan birşey , zaten bu 5000 mcg ler falan günlük biotin ihtiyacının çok çok üstünde değerler , acaba neden bu kadar fazla miktarda biotin kullanımı öneriliyor ?

Sanırım üretici firmaların çakallıkları olabilir kardeşim dediğin gibi yetişkin bi insanın 30-50mg Biotin vücut ihtiyacını karşılayabiliyormuş. Bide şöyle bir şey var suda eriyen vitamin olduğu için zararsız olarak vücuttan atılabiliyormuş.

denixex

• Full Member
« Yanıtla #19 : 19 Haziran 2020, 21:43:51 »

Sanırım üretici firmaların çakallıkları olabilir kardeşim dediğin gibi yetişkin bi insanın 30-50mg Biotin vücut ihtiyacını karşılayabiliyormuş. Bide şöyle bir şey var suda eriyen vitamin olduğu için zararsız olarak vücuttan atılabiliyormuş.

yani niye bu kadar fazla biotin kullanıyoruz ki ihtiyacımız yoksa

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #20 : 19 Haziran 2020, 21:47:15 »
Türkiye dışında sac icin biotin kullanan neredeyse kimse görmedim. Bir bardak sütte yeterli biotin var ki biotin eksik diye sac dökülmez.

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 19 Haziran 2020, 22:18:16 »
Türkiye dışında sac icin biotin kullanan neredeyse kimse görmedim. Bir bardak sütte yeterli biotin var ki biotin eksik diye sac dökülmez.

2015 yılında yapılan bir çalışmada, saçları dökülen kadın katılımcılara 90 gün boyunca günde 2 kez olacak şekilde B7 vitamini içeren bir protein takviyesi ve plasebo verilmiştir. Çalışmanın sonuçlarına göre, takviyeyi alan kadınlarda saç dökülmesi anlamlı bir şekilde azalmıştır ve kellik başlayan bölgelerde saçlar yeniden çıkmaya başlamıştır. Araştırma sonuçları kardeşim ;)

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 19 Haziran 2020, 22:22:48 »
yani niye bu kadar fazla biotin kullanıyoruz ki ihtiyacımız yoksa

Kazanacakları parayla alakalı olabilir diye düşünüyorum.Her neyse öyle yada böyle araştırmalara göre fayda görülmüş ve hocalar öneriyor yani :)) çok fazla kastık bu meseleyi ;D

denixex

• Full Member
« Yanıtla #23 : 19 Haziran 2020, 22:23:22 »

2015 yılında yapılan bir çalışmada, saçları dökülen kadın katılımcılara 90 gün boyunca günde 2 kez olacak şekilde B7 vitamini içeren bir protein takviyesi ve plasebo verilmiştir. Çalışmanın sonuçlarına göre, takviyeyi alan kadınlarda saç dökülmesi anlamlı bir şekilde azalmıştır ve kellik başlayan bölgelerde saçlar yeniden çıkmaya başlamıştır. Araştırma sonuçları kardeşim ;)

biotinin saç çıkarması çok ilginç hocam ya

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 19 Haziran 2020, 22:27:55 »
biotinin saç çıkarması çok ilginç hocam ya

Bende araştırmacıların yalancısıyım kardeşim :)

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #25 : 19 Haziran 2020, 22:40:50 »
Saç çıkarmaz hocam saç köklerini besler kuvvetlendirir. Saç kökleri kuvvetli bir şekilde ekime girersen, ekilen saçların tutma oranı artar. Düz mantık aslında.

denixex

• Full Member
« Yanıtla #26 : 19 Haziran 2020, 22:44:08 »
Saç çıkarmaz hocam saç köklerini besler kuvvetlendirir. Saç kökleri kuvvetli bir şekilde ekime girersen, ekilen saçların tutma oranı artar. Düz mantık aslında.
zaten donör bölgedeki saçlar kuvvetli oluyor birde sonuçta sürekli kullanamayız bu biotini bırakınca tekrar güçsüzleşecekse saçlar pek mantıklı değil gibi , minoxilde öyle kullanırken iyi bırakınca gidiyor gerçi bütün tedaviler böyle

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 19 Haziran 2020, 22:51:34 »

Mantıklı 👍🏽

nmkbykzr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 19 Haziran 2020, 22:56:50 »
zaten donör bölgedeki saçlar kuvvetli oluyor birde sonuçta sürekli kullanamayız bu biotini bırakınca tekrar güçsüzleşecekse saçlar pek mantıklı değil gibi , minoxilde öyle kullanırken iyi bırakınca gidiyor gerçi bütün tedaviler böyle

Sana yüzde yüz katılıyorum kardeşim 👍🏽 Daha önce propecia ve minoxil kullandım yaklaşık 6ay hiç aksatmadan 3defa prp yaptırdım saçlar canladın kendine geldi sonra erinmeler aksaklıklar oldu ve şuanki sonuç:))) aslında ırsi olan arkadaşların ilaçla vakit kaybedip maddi yüke girmesine hiç gerek yok bekleyip son ana geldiğinde direkt ekime geçmesi taraftarıyım. Doğal sabunlar, takviyeler bitkisel kürler Şampuanlar ilaçlar sadece erteliyor süreci :)

denixex

• Full Member
« Yanıtla #29 : 19 Haziran 2020, 23:19:11 »

Sana yüzde yüz katılıyorum kardeşim 👍🏽 Daha önce propecia ve minoxil kullandım yaklaşık 6ay hiç aksatmadan 3defa prp yaptırdım saçlar canladın kendine geldi sonra erinmeler aksaklıklar oldu ve şuanki sonuç:))) aslında ırsi olan arkadaşların ilaçla vakit kaybedip maddi yüke girmesine hiç gerek yok bekleyip son ana geldiğinde direkt ekime geçmesi taraftarıyım. Doğal sabunlar, takviyeler bitkisel kürler Şampuanlar ilaçlar sadece erteliyor süreci :)

aynen öyle hocam , ama insan en azından saçları bir süre daha iyi olsun çok kötü olmasın saçlar diye idareten kullanıyor

Facebook Twitter Instagram