Gönderen Konu: institute of hair 3184 greft Revizyon 07.02.2017  (Okunma sayısı 32744 defa)

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: institute of hair 3184 greft Revizyon 07.02.2017
« Yanıtla #30 : 18 Şubat 2017, 13:56:34 »
hayırlı olsun, gayet temiz ve sık ekim olmuş. diğer saçlarla uyum ve geçişlerde de sıkıntı yok. umarım sonucu da iyi olur.
beni hatırlarsın hocam, ben de orda ektirdim.  kabuk döktürdüğüm gün zeytinburnu nda ve klinikte karşılaştık senle ve ekim yapan diğer arkadaşınla. benim 17. gün şok dökülme yavaştan başladı.
evet hatırladım sizin süreci de forumda görmek isteriz ki sizde ikinci bir operasyon geçirdiniz ve bu süreç ikinci bir ekim yaptırmak isteyen arkadaşlara fikir vermesi açısından yerinde bir karar olur. Kabukları dökerken saçlar geliyor insan bir tedirgin oluyor şok dökülme gibi bu da sürecin bir parçası artık bu saatten sonra sabırla beklemek kalıyor geriye müthiş bir beslenme programı takviyeler ile bu süreci hızlandırmak istiyorum ben gelişmeleri paylaşmaya devam

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 19 Şubat 2017, 10:31:08 »
Dün itibariyle bütün kabuklar döküldü.

SolAçık

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 19 Şubat 2017, 21:21:51 »
Z.kul ile ilgili elestirileriniz icin ilk ekim oncesi fotonuzu da gormemiz gerekiyor.ilk ekim oncesi acikliginiz ve gerekli olan greft sayisina gore nasil bir ekim olmus bunu ancak o zmn objektif bir sekilde degerlendirebiliriz.

supersonic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 19 Şubat 2017, 22:12:21 »
ekiminiz hayırlı olsun sonucların gönlünüzce olması dileğiyle. 4 yıl önce ekim yaptırmışsınız bunla ilgili sorularım olacaktı. Cevaplarsanız sevinirim.
1. kaç greft ekilmişti? ya da hangi alanlara ekim olmuştu? alan üzerinden sayı tahmini az cok olur.
2. ekilen greftler 12 ayı tamamlayınca  hepsi çıktı mı, çıktıktan belli bir süre (örneğin 1 yıl ) sonra mı döküldü yoksa belli kısmı hiç çıkmadı mı?

Yabancı forumlarda ve tıbbi rehberlerde araştırmalar yapıyorum. DHT hormonu ekilen saçı döker mi diye. cevaplar muğlak tartışmalar devam ediyor vs. kısaca şunu merak ediyorum bu siteye saç ektirenler süreçlerini koyuyor bakıyoruz maksimum bir yıl adamı takip ediyoruz mutlu mesut siteye veda etmiş vs. ya sonra? dönemsellik özelliği olan DHT seviyesi arttığında ekilen saçlar dayanıyor mu? yada saç dökülmesi olarak tanımlanan alopesi areata süreci devam ettiğinde saçların durumu ne oluyor bu soruya cevap arıyorum. genel geçer herkesin söylediği şu: donör alandan dökülmemeye kodlanmış saçlar alınıp transfer olduğu için dökülme olmaz. ancak donör alanda belli yaşa kadar dayanabilen minyatür saç olarak tanımlanan saçlar var ise bunlar dökülmeye kodlanmıştır, dökülecektir. donörden saç alırken bu minyatür saçlar hesaba katılmaz  ve hatta bu saçlar bu ekim travmasına dayanamayabilir ve çıkmayabilir, çıksa da dökülme olasılığı devam edecektir. tüm bu yazdıklarımı sabırla okuyup bir önceki deneyiminden yola çıkarak bizleri aydınlatırsan seviniriz.

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 21 Şubat 2017, 21:41:43 »
Z.kul ile ilgili elestirileriniz icin ilk ekim oncesi fotonuzu da gormemiz gerekiyor.ilk ekim oncesi acikliginiz ve gerekli olan greft sayisina gore nasil bir ekim olmus bunu ancak o zmn objektif bir sekilde degerlendirebiliriz.
fotoğraflar arkadaşın bilgisayarindaydi göndermesini bekliyorum muhafaza ettiğini söylüyor umarım öyledir geldiğinde hemen paylasacagim

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 21 Şubat 2017, 22:03:47 »
ekiminiz hayırlı olsun sonucların gönlünüzce olması dileğiyle. 4 yıl önce ekim yaptırmışsınız bunla ilgili sorularım olacaktı. Cevaplarsanız sevinirim.
1. kaç greft ekilmişti? ya da hangi alanlara ekim olmuştu? alan üzerinden sayı tahmini az cok olur.
2. ekilen greftler 12 ayı tamamlayınca  hepsi çıktı mı, çıktıktan belli bir süre (örneğin 1 yıl ) sonra mı döküldü yoksa belli kısmı hiç çıkmadı mı?

Yabancı forumlarda ve tıbbi rehberlerde araştırmalar yapıyorum. DHT hormonu ekilen saçı döker mi diye. cevaplar muğlak tartışmalar devam ediyor vs. kısaca şunu merak ediyorum bu siteye saç ektirenler süreçlerini koyuyor bakıyoruz maksimum bir yıl adamı takip ediyoruz mutlu mesut siteye veda etmiş vs. ya sonra? dönemsellik özelliği olan DHT seviyesi arttığında ekilen saçlar dayanıyor mu? yada saç dökülmesi olarak tanımlanan alopesi areata süreci devam ettiğinde saçların durumu ne oluyor bu soruya cevap arıyorum. genel geçer herkesin söylediği şu: donör alandan dökülmemeye kodlanmış saçlar alınıp transfer olduğu için dökülme olmaz. ancak donör alanda belli yaşa kadar dayanabilen minyatür saç olarak tanımlanan saçlar var ise bunlar dökülmeye kodlanmıştır, dökülecektir. donörden saç alırken bu minyatür saçlar hesaba katılmaz  ve hatta bu saçlar bu ekim travmasına dayanamayabilir ve çıkmayabilir, çıksa da dökülme olasılığı devam edecektir. tüm bu yazdıklarımı sabırla okuyup bir önceki deneyiminden yola çıkarak bizleri aydınlatırsan seviniriz.

Valla zekeriya hoca açık alanima baktı ben bu açıklığı kapatırım dedi fiyatta anlaştık ve operasyon gerçekleşti yani ne kadar ekim oldu bilmiyorum ama arkadaştan fotoğraf bekliyorum gonderdiginde hemen paylasacagim.ilk ekimde şok dokulmeyi pek hissetmedim fakat bir yıl sonra saçlarım aman aman bir kapanma olmadı yani ekilen alanlar hep seyretti şöyle ki berbere gittiğimde aman dikkat et sağ ve sol tarafta ekim alanı var pek seyrek fazla alma diyip duruyordum. Peki bu ilk ekim görüntümü değiştirdi mi evet değiştirdi yillar sonra sağ ve sol acikligin kapanması insana iyi geliyor fakat gerçekçi olmak lazım ekilen bölge hep seyrek kaldı ekim yapıldı ve bir yıl sonra bariz bir gelişme olmadı hep seyrek kaldı. Ekilen saçlar dökülüyor mu bilmiyorum fakat şöyle bir durum var ben ekim yaptırdım ve saç probleminden kurtuldum diye mantık yok yani öyle bir dünya yok açıkçası ekilen saçlara ve en önemlisi mevcut saçları korumak için birsey ler yapılmalı bence tohum ne kadar güçlü ve kaliteli olursa olsun bakım takviye almadan bu saç gelişim göstermez sağlıklı görünmez yani saçimiz dökülmeye kodlanmış ve biz bunu doğal akışına bırakırsak illa ki dökülür ha ekilen saç da bence zayıflar bunun içinde bir bakım takviye alınması gerekir diye biliyorum. Belki sorulariniza tatmin edici cevaplar veremedim. Özel den numaranızı yazın ararım.

Blacksmith

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 22 Şubat 2017, 02:23:58 »
abicim saçın çok kaliteli duruyor kalınlığı vs maşallah diyelim :) inşallah olumlu sonuçlar alıcaksın takipteyiz

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 23 Şubat 2017, 00:13:07 »
abicim saçın çok kaliteli duruyor kalınlığı vs maşallah diyelim :) inşallah olumlu sonuçlar alıcaksın takipteyiz
çok teşekkür ederim umarim bu saç belasiyla uğraşan herkes dilediği sonucu alır .
Bu arada arkadaş fotoğrafları yarın göndereceğim dedi bakalım bana ulaştığında hemen paylasacagim olmazsa yarın da güncel bir fotoğraf atarım tabi henüz çok erken sonucu gormek için ama uzadı saçlar

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 28 Şubat 2017, 22:47:12 »
Zekeriya Hoca nın ekim fotoğraflarını paylaşıyorum. En sonunda arkadaşım gönderebildi sağolsun kac yıldır muhafaza etmiş kendisi.

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 28 Şubat 2017, 22:48:45 »

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 28 Şubat 2017, 22:52:47 »
Bu fotoğrafda bugün çekildi süreçten suan çok memnunum bakalım sonuç nasıl olacak

Ziyade11

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 01 Mart 2017, 00:11:17 »
Hocam, zekeriya hocayi onerirmisiniz peki  tecrubeden sonra ? Gerci 3 sene olmus ama ?

Dadas_Bey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 01 Mart 2017, 00:29:40 »
Hayırlı olsun güzel görünüyor inşallah bu ekimle tamamen bu saç sıkıntıdan kurtulursunuz 😊

SolAçık

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 01 Mart 2017, 00:48:28 »
Görüldüğü kadariyla Z.kul un ektigi saçlardan eser kalmamış eleştirilerinizde sonuna kadar haklisiniz .Kul a yakismayan bir ekim olmuş.umarim yeni ekiminizle bunu telafi edersiniz

sceptic

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 01 Mart 2017, 01:50:58 »
Hocam, zekeriya hocayi onerirmisiniz peki  tecrubeden sonra ? Gerci 3 sene olmus ama ?
sence önermeli mi bu sonuca göre. :)

Facebook Twitter Instagram