Gönderen Konu: Minox la duzelirmi bu sac  (Okunma sayısı 2176 defa)

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minox la duzelirmi bu sac
« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2020, 10:00:27 »
Kimyasala karşıyız hocam tıbbiyeliler olarak
Tibbiyeliler olarak finasterid dutasterid hakkında ne düşünüyorsunuz ? Tibbiyeli olarak Minox böyleyse eğer bunlari kullananlara ne söylerseniz merak ettim gerçekten.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 16 Haziran 2020, 10:48:44 »
Konu sahibi arkadaş sana tavsiyem burda minoxu kotuleyenleri kafaya takma anlamıyorum millet kendine ise yaramayan şeyleri bir baskasinda da aynı şeyler olucakmis gibi kesin net konuşur.Turkiyenin en iyi dermatologlarindan biri minoxil öneriyor bu adam hiç birşey bilmiyormu hadi onu gectim ben 1.5 sene kullandım neden bende etkisi gitmedi seneler geçmesine rağmen  şimdi sadece sakaklarima uyguluyorum gunde tek sefer.Ayrica  rogain foam olduğu için direk kuruyor ve ıslak ıslak gezmiyorum zaten akşam kullaniyorum. Yani forumda en ilginç şeylerden biride adam saç için olmayan prostat ilaçları kullanır.Minoxil sırf sprey formunda diye kötüler teblet olsaydı ve tek saçlara etki etseydi bence kimse ne dut nede proscar kullanırdı.Yani forumda kendine kötü gelen şeyleri bir baskasinda kesin net şeyler soylerseniz adam tabikide vazgecicek sonra başka neler var düşüncesiyle finasterid duta başladığında daha mı iyi olacak ben kendime iyi olan bir şeyi bile git doktora danis kullanırsan böyle kullan bırakacaksan hiç başlama diyorum ama görüyorum ki forumda bazı kişiler kendinde ise yaramadığı bir başkasına kötüler kullanma der .Senelerdir bu ilacı kullananlar var bunlar neden sikayetci değil ozaman bıraktıkları da pişmanlık olacaksa şuan ne finasterid ne minoxil ne biyotin ne saw Palmetto saça etki eden herşey kimse hiç bir tedavi uygulamasin o halde çünkü tek gerçek saç ekimi ama oda değil  çünkü Ekim yapıldığnda olan saçlar nolacak  yani şimdi tedavi derken finasterid ve minoxil var herkesin gözünde ama siz tedaviyi kisitlarsaniz ne kullanicak bu adam dediğim gibi konu bırakınca döker se o halde tedavi denen hiç bir ilaç vs kullanılmasın çunku boşa emek olacak sonucda er yada geç dokulecek mi dememiz lazım .Bazı kişiler minoxdan korkup dutasterid kullanıyor ve ondan daha beter şeyleri göze alıyorlar bu gerçekten çok tuhaf bir durum.Forumda okadar tuhaf kişiler varki doktor minoxil önerir sakın dinleme ne doktorlar varmis derler .Biri çıkar finasterid hatta dut önerdi der kardeşim doktorun sözünü dinle der gerçi bunları öneren doktor çocuk nadir olur zaten .Ve en ilginç şeylerden birini soylicem şimdi Ekim için Koray hocaya gidenler var ki bende düşünüyorum Ekim yapsam iki seçeneğim var şimdi kişi mail atar ve herkese finasterid önerir ozaman nolur Koray hocayı dinle kardeşim o kullan diyorsa kullan derler ama mantıken adam yalnız resimde görüyor ve adamın neyi var hastalığı varmı vs hiç bir şey bilmeden finasterid onerir kişide kullanmaya başlar peki ha Koray hoca söylemiş ha forumda herhangi biri ne farkı var kimse bunu düşünmüyormu.Burda bazı arkadaslar doktora git test yaptır vs söyler ama Koray hoca birtek resimde görup finasterid onerse ozaman kullan derler garip geliyordur çoğu kişiye eminim yani  bunun neresinde fark sırf Koray hoca iyi bir Ekim yapan bir hoca diyemi.Dedigim gibi bende Ekim yapsam ya Koray hocaya gidicem yada Muttalip hocaya ama bazı gerçekler var .Minoxil konusunda arkadaş kullanmasada dökülecek saçlar zaten minoxil de kullansa finasterid de kullansa bırakırsa tabiki eski ye döner yatta eskiye demeyelim saç kalitesine bağlı genetik dökülmesine bağlı olarak o zaman diliminde ki dökülecek saclarda dökülür ama bu minox olmasada dökülecek saclardir.Ayni şekilde finasterid saçlarımı mafetti diyenler var neden millet hala finasterid kullanır ozaman çünkü bazilarina çok iyi geliyor finasterid ozaman kötü gelen biri çıkıp herkese sakın kullanma saçlarını mafeder derse garip olmazmi yan etkilerini hiç girmiyorum yani mantıken ise yararsa muhtemelen yan etki yapma olasılığı yüksektir bence .aynı sekilde minoxil içinde geçerli millet 5-6 sene kullanip mutlu olan var neden minoxil iyi gelmeyen biri kardeşim bende işe yaramadı ama sen doktora git yada sende belki işe yarar bilemem değilde tam tersi ilacı kötüler gerçekten tuhaf.Yani onca doktor direk minoxil önerir bazılarına bende karşıyım ama bazilarida bir kaç test yapar minoxil onerir.Ben yinede kimseye kardeşim minoxil kullan süper demiyorum sadece kişilerin kendinde ise yaramadığını bir baskasina kotulemesi yanlış olduğu için yazıyorum bunları kusura bakmayın çok uzun yazdığım için.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 11:42:30 Gönderen: Beysev »

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #18 : 16 Haziran 2020, 13:59:05 »
Hepsine karşıyız hocam dermatolog dediğin adamlar da tıpçılar arasında en iyi yatışı yapan ve 1000 hastalığı ezberleyip steroid krem veren kişiler olarak bilinirler , tüm asistanlar saat 6 da hastanede hazır olur dermatologlar 6 7 gibi güzellik uykularından yeni kalkıp hastaneye 8 9 gibi teşrif ederler hocalarından bahsetmiyorum bile :D

Minoxmuş finasteridmiş bunların hepsi saç ekimi sektörünün ve FDA 'in onayını alarak piyasaya sürülmüş ilaçlardır . Zaten farkettiyseniz etken maddeler üretilirken ikisinin de İLK ENDİKASYONU değildir saç dökülmesi. 2020 yılında hala yan etki profili az ve gerçekten dht yolunu spesifik reseptörler üstünden baskılayabilen bir ilaç bulunamıyorsa bunun sebebi milyar dolarların döndüğü , büyük bir istihdam alanı olan saç ekim sektörüdür . FDA yıllar boyu ölümcül hastalıklara karşı geliştirilen devrim niteliğinde ilaçların bile piyasaya çıkışında büyük engellemelere gitmiştir , kendi menfaati doğrultusunda adımlar atmaya meyilli bir kuruluştur bunu sağlık sektöründe olan herkes bilir.

Son olarak minoxidili toplamda 3 yıla yakın kullanmış biri olarak söyledim her şeyi , artılarını eksilerini ortaya koyarak kendi fikrimi belirttim . Gerçekten 1 2 sene iyi idare edeyim sonrasında ne olucaksa olsun diyorsan bu ilacı kullan yoksa hiç bulaşma DEMEK YERİNE hiç girme diyorum çünkü pişmanım , kendimde etki görmediğim için değil böyle saçma sapan en sonunda en başa döndüren bir ilacı kullandığım için.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 16 Haziran 2020, 14:40:58 »
Hepsine karşıyız hocam dermatolog dediğin adamlar da tıpçılar arasında en iyi yatışı yapan ve 1000 hastalığı ezberleyip steroid krem veren kişiler olarak bilinirler , tüm asistanlar saat 6 da hastanede hazır olur dermatologlar 6 7 gibi güzellik uykularından yeni kalkıp hastaneye 8 9 gibi teşrif ederler hocalarından bahsetmiyorum bile :D

Minoxmuş finasteridmiş bunların hepsi saç ekimi sektörünün ve FDA 'in onayını alarak piyasaya sürülmüş ilaçlardır . Zaten farkettiyseniz etken maddeler üretilirken ikisinin de İLK ENDİKASYONU değildir saç dökülmesi. 2020 yılında hala yan etki profili az ve gerçekten dht yolunu spesifik reseptörler üstünden baskılayabilen bir ilaç bulunamıyorsa bunun sebebi milyar dolarların döndüğü , büyük bir istihdam alanı olan saç ekim sektörüdür . FDA yıllar boyu ölümcül hastalıklara karşı geliştirilen devrim niteliğinde ilaçların bile piyasaya çıkışında büyük engellemelere gitmiştir , kendi menfaati doğrultusunda adımlar atmaya meyilli bir kuruluştur bunu sağlık sektöründe olan herkes bilir.

Son olarak minoxidili toplamda 3 yıla yakın kullanmış biri olarak söyledim her şeyi , artılarını eksilerini ortaya koyarak kendi fikrimi belirttim . Gerçekten 1 2 sene iyi idare edeyim sonrasında ne olucaksa olsun diyorsan bu ilacı kullan yoksa hiç bulaşma DEMEK YERİNE hiç girme diyorum çünkü pişmanım , kendimde etki görmediğim için değil böyle saçma sapan en sonunda en başa döndüren bir ilacı kullandığım için.
Dediklerinizi katılıyorum ama minoxil ve finasterid etkisi bazı kişilerde dökülme yapısına bağlı etkisini kaybedebiliyor belki ama bazılarında yıllarca saçlarını koruyan kişiler oluyor yani zaten hangi ilacı kullanırsak bıraktığımız da eskiye gider.Sirf bu yüzden kullnmicaksak hiç bir tedavi işe yaramaz ne kullanicaz ozaman.ama sonuçta insanlar saçlarını belli süre korumak ister sonra en sonunda saç ekimi yapar ki ondan sonrası bile tekrar tedaviler arar çünkü saç ekimide çare olmuyor.Yani forumda 2015 senelrine gittim adam 10-15 yıl minoxile korumuş saçları nekadar doğru bilmiyorum ama 5-6 sene kullanıp genetik dökülme yüzünden saçlarını koruyan kişileri biliyorum.Yani demek istediğim kişiden kisiye değişiyor etkileri bazılarında hiç fayda sağlamaz Ken bazılarında yıllarca korur.Ayni şekilde finasterid de böyledir .Adam finasteridi ön bolgemi seyretti der ama bazilarida şakak kısımlarından saçlar çıktı der sonra biraktigimda hepsi döküldü der yani ilaç konuları herkesde aynı etkiyi göstermez ki daha iyi bilirsiniz .Yani bir farklı açıdan şahsen kişi tedaviyi baslicaksa finasterid den önce minoxile şans vermeli bana göre tabi ki biliyorsunuz ki en masumu budur dut ve fine göre ayrıca en etkili ilaçtır yanında destek ürün kullanırsan ama işte bazilarinda etki etmez bazılarında yıllarca etkisi devam eder . Doktor konusunda dediğiniz gibi olabilir ama bazıları gerçekten çok bilgili kişilerde var forumda bir arkadaş prof Dr. server serdarogluna gitmişti araştırdım bende  ve alanında çok iyi olduğunu  öğrendim çoğu forumda yorumlarda oda mesala minoxil oneriyor ama bazı testler yapar  yani demek istediğim diğer ilaçlara nazaran en masum ve en etkili ilacdir minoxil ama etkileri tartışılır kişiye göre . Dediğiniz gibi doktorlarda var direk yazar geçer.Ben kullanmasaydim bu ilacı bıraktığında eskiye döner deseler eyvallah katılırım kullandıgin zaman dilimindeki saçlarda dökülecek olqnlar dökülür bunada eyvallah derdim mantıklı ama baktığımızda ne kullanıp bıraktığımız da eskiye donmezki en azından tedavilerde diğerlerine nazaran en masumu olan ilaç.Ama yinede dediğim gibi etkileri kişiden kişiden değişir.

Helehele

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #20 : 17 Haziran 2020, 17:31:51 »
Bu saça minoxil kullanmanı tavsiye etmem
Ne yapmami onerirsin aabi .fazla fazla gidiyor

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #21 : 17 Haziran 2020, 17:41:43 »
Sizin bıyıklarınızda ince olan bölümler vardı sanırım. Eğer antiandrojen kullanırsanız sakal ve bıyıklarınızda incelmeler olabilir. Buraya yazılmadan önce belirtmek istedim. Antiandrojenlerin ne olduğunu forumdan araştırabilirsiniz. Fazlasıyla forum da bilgiler mevcut.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Helehele

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 17 Haziran 2020, 17:56:10 »
Konu sahibi arkadaş sana tavsiyem burda minoxu kotuleyenleri kafaya takma anlamıyorum millet kendine ise yaramayan şeyleri bir baskasinda da aynı şeyler olucakmis gibi kesin net konuşur.Turkiyenin en iyi dermatologlarindan biri minoxil öneriyor bu adam hiç birşey bilmiyormu hadi onu gectim ben 1.5 sene kullandım neden bende etkisi gitmedi seneler geçmesine rağmen  şimdi sadece sakaklarima uyguluyorum gunde tek sefer.Ayrica  rogain foam olduğu için direk kuruyor ve ıslak ıslak gezmiyorum zaten akşam kullaniyorum. Yani forumda en ilginç şeylerden biride adam saç için olmayan prostat ilaçları kullanır.Minoxil sırf sprey formunda diye kötüler teblet olsaydı ve tek saçlara etki etseydi bence kimse ne dut nede proscar kullanırdı.Yani forumda kendine kötü gelen şeyleri bir baskasinda kesin net şeyler soylerseniz adam tabikide vazgecicek sonra başka neler var düşüncesiyle finasterid duta başladığında daha mı iyi olacak ben kendime iyi olan bir şeyi bile git doktora danis kullanırsan böyle kullan bırakacaksan hiç başlama diyorum ama görüyorum ki forumda bazı kişiler kendinde ise yaramadığı bir başkasına kötüler kullanma der .Senelerdir bu ilacı kullananlar var bunlar neden sikayetci değil ozaman bıraktıkları da pişmanlık olacaksa şuan ne finasterid ne minoxil ne biyotin ne saw Palmetto saça etki eden herşey kimse hiç bir tedavi uygulamasin o halde çünkü tek gerçek saç ekimi ama oda değil  çünkü Ekim yapıldığnda olan saçlar nolacak  yani şimdi tedavi derken finasterid ve minoxil var herkesin gözünde ama siz tedaviyi kisitlarsaniz ne kullanicak bu adam dediğim gibi konu bırakınca döker se o halde tedavi denen hiç bir ilaç vs kullanılmasın çunku boşa emek olacak sonucda er yada geç dokulecek mi dememiz lazım .Bazı kişiler minoxdan korkup dutasterid kullanıyor ve ondan daha beter şeyleri göze alıyorlar bu gerçekten çok tuhaf bir durum.Forumda okadar tuhaf kişiler varki doktor minoxil önerir sakın dinleme ne doktorlar varmis derler .Biri çıkar finasterid hatta dut önerdi der kardeşim doktorun sözünü dinle der gerçi bunları öneren doktor çocuk nadir olur zaten .Ve en ilginç şeylerden birini soylicem şimdi Ekim için Koray hocaya gidenler var ki bende düşünüyorum Ekim yapsam iki seçeneğim var şimdi kişi mail atar ve herkese finasterid önerir ozaman nolur Koray hocayı dinle kardeşim o kullan diyorsa kullan derler ama mantıken adam yalnız resimde görüyor ve adamın neyi var hastalığı varmı vs hiç bir şey bilmeden finasterid onerir kişide kullanmaya başlar peki ha Koray hoca söylemiş ha forumda herhangi biri ne farkı var kimse bunu düşünmüyormu.Burda bazı arkadaslar doktora git test yaptır vs söyler ama Koray hoca birtek resimde görup finasterid onerse ozaman kullan derler garip geliyordur çoğu kişiye eminim yani  bunun neresinde fark sırf Koray hoca iyi bir Ekim yapan bir hoca diyemi.Dedigim gibi bende Ekim yapsam ya Koray hocaya gidicem yada Muttalip hocaya ama bazı gerçekler var .Minoxil konusunda arkadaş kullanmasada dökülecek saçlar zaten minoxil de kullansa finasterid de kullansa bırakırsa tabiki eski ye döner yatta eskiye demeyelim saç kalitesine bağlı genetik dökülmesine bağlı olarak o zaman diliminde ki dökülecek saclarda dökülür ama bu minox olmasada dökülecek saclardir.Ayni şekilde finasterid saçlarımı mafetti diyenler var neden millet hala finasterid kullanır ozaman çünkü bazilarina çok iyi geliyor finasterid ozaman kötü gelen biri çıkıp herkese sakın kullanma saçlarını mafeder derse garip olmazmi yan etkilerini hiç girmiyorum yani mantıken ise yararsa muhtemelen yan etki yapma olasılığı yüksektir bence .aynı sekilde minoxil içinde geçerli millet 5-6 sene kullanip mutlu olan var neden minoxil iyi gelmeyen biri kardeşim bende işe yaramadı ama sen doktora git yada sende belki işe yarar bilemem değilde tam tersi ilacı kötüler gerçekten tuhaf.Yani onca doktor direk minoxil önerir bazılarına bende karşıyım ama bazilarida bir kaç test yapar minoxil onerir.Ben yinede kimseye kardeşim minoxil kullan süper demiyorum sadece kişilerin kendinde ise yaramadığını bir baskasina kotulemesi yanlış olduğu için yazıyorum bunları kusura bakmayın çok uzun yazdığım için.

Hocam sen olsan bendeki saca kullabirmiydin

Helehele

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 17 Haziran 2020, 17:58:36 »
Sizin bıyıklarınızda ince olan bölümler vardı sanırım. Eğer antiandrojen kullanırsanız sakal ve bıyıklarınızda incelmeler olabilir. Buraya yazılmadan önce belirtmek istedim. Antiandrojenlerin ne olduğunu forumdan araştırabilirsiniz. Fazlasıyla forum da bilgiler mevcut.
Evet hocam var kesinlikle xpecia finasterid kulanmicam .sadece minoxidil duzeltirmi bu saci .bu surecten gecen degerli forum uyelerinin tavsiyesini bekliyorum.
Birde minox dht dusuurmez dimi

Helehele

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #24 : 17 Haziran 2020, 18:02:11 »
Bir solukta okudum abi cok tesekkur ederim yorumun ocin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 17 Haziran 2020, 18:38:32 »
Evet hocam var kesinlikle xpecia finasterid kulanmicam .sadece minoxidil duzeltirmi bu saci .bu surecten gecen degerli forum uyelerinin tavsiyesini bekliyorum.
Birde minox dht dusuurmez dimi

Minoxil kanlanmayı arttıran bir içeriğe sahip ama onuda iyi araştırmanız gerekir. Ben minoxil saçıma hiç uygulamadım mesela. Ama saç için alıp 2017 yılında sakalıma kullanmıştım kalınlaşmıştı sakallarım. Yine belirteyim bilgi almaya çalıştığınız kişilerin büyük bölümü minoxile sıcak bakmaz. Bu yüzden forum da merak ettiğiniz her takviye ile ilgili bilgiler mevcut. Kendiniz araştırıp bilgi edinmeniz daha doğru olacaktır. Bilgi aldıktan sonra bu konuları danışmak bence daha doğru bir adım olur sizin için.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Helehele

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 17 Haziran 2020, 18:41:50 »
Minoxil kanlanmayı arttıran bir içeriğe sahip ama onuda iyi araştırmanız gerekir. Ben minoxil saçıma hiç uygulamadım mesela. Ama saç için alıp 2017 yılında sakalıma kullanmıştım kalınlaşmıştı sakallarım. Yine belirteyim bilgi almaya çalıştığınız kişilerin büyük bölümü minoxile sıcak bakmaz. Bu yüzden forum da merak ettiğiniz her takviye ile ilgili bilgiler mevcut. Kendiniz araştırıp bilgi edinmeniz daha doğru olacaktır. Bilgi aldıktan sonra bu konuları danışmak bence daha doğru bir adım olur sizin için.
1 aydir arastiriyorum hem biyik hen sac bir cok kisi kullabmayi biraktigin zaman fazlaca dokuluyor diyor .surekl kullanmak gerekiyor diyor ..
Sakal icin kullanip biraktigin zamab dokuldumu hocam

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 17 Haziran 2020, 19:05:34 »
1 aydir arastiriyorum hem biyik hen sac bir cok kisi kullabmayi biraktigin zaman fazlaca dokuluyor diyor .surekl kullanmak gerekiyor diyor ..
Sakal icin kullanip biraktigin zamab dokuldumu hocam

Ben yeni sakal çıkışı için denemedim varolan sakallarımda denedim ve sakallarım kalınlaşmıştı. Çok sakal seven birisi değilim açıkcası o yüzden istikrarlı da kullanmamıştım. Kullanırken de bilgisizce acaba saçıma da faydası olur mu diye düşünüp sakalıma kullanmıştım. Varolan sakallarım da bir dökülme olmadı ama zamanla sanırım eski formunu aldılar. Başka kişilerde sakal için kullanıp dökülme olmuş olabilir. Ama tahminimce bu, hiç sakalı olmayan kişilerin minoxil desteği ile çıkartığı tüylerin dökülmesidir diye düşünüyorum. Ama normalde sakalı çıkacak bir kullanıcının, minoxil kullanarak hızlandırdığı süreçte çıkardığı sakalın döküleceğini sanmıyorum. Ayrıca sürekli kimse suratına minoxil kullanmaz. Sonuçta içeriğinde alkol var cilde zarar verebilir, dermatit yapabilir, pullanma yapabilir. Çok zahmetli iş anlayacağınız ve en önemlisi içerisindeki kullanma talimatında yalnızca saça uygulayınız diye belirtiyorlar. Bu nedenle bence sakal için denenmesi bir risktir.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 17 Haziran 2020, 20:07:55 »
Hocam sen olsan bendeki saca kullabirmiydin

Ben ilk kullandigim zamanlarda senin saclarindan daha iyiydi durumum 1.5 sene kullandım sonra biranda bıraktım 6 sene felan geçmesine rağmen seyrelen taraflarimda bir değişiklik olmadı ama ben minoxil kullanmasaydim da çıkacağı varmış diyorum saçları nerdeyse hiç dokulmemis arkadaşları biliyorum 4-5 yıl dir kullanıyorlar düşünün genetik yüzünden ki forumda yeni gördüm 17 yillik kullanıcı çıktı .Yani sen foruma bakarsan kullanmayan kişilerde kötüler minoxili .Hadi onu geçtim finasterid kullanip bırakırsan da aynı durum olucak.O yüzden minoxil kullandim  bıraktım saçlarımı çok döktü diye herkesde böyle birşey olmaz.Tamamen saç kalitene bağlı yani mantıken ne kullanırsan uzun vadede bıraktığın zaman ya eskiye döner ya kullandığın surectedeki dökülecek saçlar gider ama bu kullanmasaydinda olucak birşey.Anlamiyorum millet finasterid kullaniyorda aynı şeyleri neden düşünmüyor forumda saçlarımı mafeden diyen yokmu on saç cizgimi bozdu diyenler yokmu yani finasterid bile ilk zamanlarda cansız saçları döküyor yerine daha kaliteli sağlıklı saçlar çıkıyor minoxilde aynı şekilde ama biri minoxil kullanıp birakiyor hemen saçlarımı döktü diyor yani iyi araştırın yorumlara bakın gercekten çok acayip saçma sapan yorumlar var ve kişiler sırf o kişilerin sözlerini alıp millete kotuluyor.Ne kullanırsan kullan birakmaman lazım yani minoxili biraktim daha kotu dökme durumunu minoxille bir ilgisi yok. Bazıları kullanır bırakır eskiye döner çoğunluk böyledir zaten.Ama mantiken ne kullanırsak kullanalım bıraktığımız da eskiye donmezmi .forumda nw7 olan biri kullanır bırakır saçlarımı döktü der  ( zaten saçları yoktu ) kişide psikolojik men daha çok etkiliyor yani bunları gören kişilerde ilacı kötüler bunlarıda sayarsaniz yanlış olur.Yani siz en iyisi bir kaç doktora gidin fikirlerini al sorularıni
sor  ona göre başla yoksa foruma bakarsan hiç birşey kullanamassin.uzun yıllar kullanan kişilere sor danis. Ama minoxil kullanicaksiniz birakmamaniz gerektiğini bilin ancak doz azaltimi yaparak devam ederseniz.bu her ilaç için geçerli yani millete bazen su var minoxil diyince bağımlılık yapıyor diyorlar ama finasterid türevlerini kullanıldığında bağımlılık yapmıyor sanki dediğim gibi kardeşim forumda uzun yıllar kullananlara sor bir kaç aylık kullanıp birakanlara sakın danışma ki hiç kullanmayanlara minoxil hakkında hiç birşey sorma  ve ilk olarak dediğim gibi bir kaç dermatologa git sorularını sor yani minoxil birakinca daha kötü yapar diye kesin birşey yok az mantıklı olan biri bunu anlar zaten.

Facebook Twitter Instagram