Gönderen Konu: Asuman Hair Transplant - 11.06.2020 - 4600 Greft Saç Ekimi - 30 Yaş  (Okunma sayısı 32063 defa)

Jamesbond

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun dostum ekimin..
Saç çizgin gayet estetik, ekimin de son derece sık görünüyo.. sonuca ulaşmaması için bir neden göremiyorum..
Asuman hanım Özellikle minoxili hastalarına öneriyo, açıkçası forumda bu kullanıma dair bazı yargılar var bıraktıktan sonra saçların tekrar döküldüğüne dair. bu yüzden kullanmaman halinde  Asuman hanımın fikrini sorabilirsin hatta bizle de paylaşmanı isteriz tepkisini..
Bunların dışında takviye kullanman gerekecektir illa ki onları da önereceklerdir arkadaşlar.. Donör kapasitesi Ve ilerleyen yıllarda olası 2. Bi ekim için herhangi birşey dedi mi Asuman Hanım?

Paylaşımlarını düzenli yapmanı bekliyoruz dostum, tekrar geçmiş olsun

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun dostum ekimin..
Saç çizgin gayet estetik, ekimin de son derece sık görünüyo.. sonuca ulaşmaması için bir neden göremiyorum..
Asuman hanım Özellikle minoxili hastalarına öneriyo, açıkçası forumda bu kullanıma dair bazı yargılar var bıraktıktan sonra saçların tekrar döküldüğüne dair. bu yüzden kullanmaman halinde  Asuman hanımın fikrini sorabilirsin hatta bizle de paylaşmanı isteriz tepkisini..
Bunların dışında takviye kullanman gerekecektir illa ki onları da önereceklerdir arkadaşlar.. Donör kapasitesi Ve ilerleyen yıllarda olası 2. Bi ekim için herhangi birşey dedi mi Asuman Hanım?

Paylaşımlarını düzenli yapmanı bekliyoruz dostum, tekrar geçmiş olsun

Çok teşekkürler hocam Asuman hanım oldukça titiz işinde, şuanda gözlemim bu yönde. O öneriyorsa vardır bir bildiği de diyor tabi ki içim:)
Bu konuyu iyice onunla da konuşup burada bilgilendirme yapmaya çalışırım. Ben finasterid konusunda kullanmama taraftarı oldukça o kullanım süresi ve sıklığını azalttı (3 ay 2 günde 1)  :)

Ekim esnasında donör kapasitemin fazla olduğunu, köklerin yoğunlukla çoklu olduğunu ve istersem 2., 3. ekimi bile kaldırabileceğini söyledi ancak umarım buna ihtiyaç kalmaz :) Kendisi de 2. bir ekime ihtiyacım olmayacağını söylemişti. Orman gibi saçımın olmasını hem beklemiyorum hem de istemiyorum açıkçası. Doğal bir görüntü, boşukların kapanması en büyük isteğim ve beklentim.:)

« Son Düzenleme: 14 Haziran 2020, 14:17:22 Gönderen: cptyllw »

lamarcks

• Yeni üye
  • *
Ücret ne ödediniz

cptyllw

• Jr. Member
  • **

Jamesbond

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Çok teşekkürler hocam Asuman hanım oldukça titiz işinde, şuanda gözlemim bu yönde. O öneriyorsa vardır bir bildiği de diyor tabi ki içim:)
Bu konuyu iyice onunla da konuşup burada bilgilendirme yapmaya çalışırım. Ben finasterid konusunda kullanmama taraftarı oldukça o kullanım süresi ve sıklığını azalttı (3 ay 2 günde 1)  :)

Ekim esnasında donör kapasitemin fazla olduğunu, köklerin yoğunlukla çoklu olduğunu ve istersem 2., 3. ekimi bile kaldırabileceğini söyledi ancak umarım buna ihtiyaç kalmaz :) Kendisi de 2. bir ekime ihtiyacım olmayacağını söylemişti. Orman gibi saçımın olmasını hem beklemiyorum hem de istemiyorum açıkçası. Doğal bir görüntü, boşukların kapanması en büyük isteğim ve beklentim.:)
Umarım dediğin gibi ihtiyaç kalmaz, bence de gayet güzel ve tatmin edici bir sonuç olacaktır :) finas konusunda kategorilerde açılan başlıklar var dostum yan etkilerinden söz eden de var, 1 yılı aşkın kullandım olumlu olumsuz etki görmedim diyen de var, saçlarım hacim kazandı, dökülmem durdu güçlendi, ekimime bayağı katkı sundu diyen de..
böyle ihtilaflı bi konuda ve kimi zaman ciddi yan etkilerinden söz edilen bi ilaçla ilgili kararını tabiki kendin verecksn, araştırırsın..
Minox ve finasla ilgili Hocanın yaklaşımını dediğin gibi bizle de paylaşırsan seviniriz tabiki.. :)

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Umarım dediğin gibi ihtiyaç kalmaz, bence de gayet güzel ve tatmin edici bir sonuç olacaktır :) finas konusunda kategorilerde açılan başlıklar var dostum yan etkilerinden söz eden de var, 1 yılı aşkın kullandım olumlu olumsuz etki görmedim diyen de var, saçlarım hacim kazandı, dökülmem durdu güçlendi, ekimime bayağı katkı sundu diyen de..
böyle ihtilaflı bi konuda ve kimi zaman ciddi yan etkilerinden söz edilen bi ilaçla ilgili kararını tabiki kendin verecksn, araştırırsın..
Minox ve finasla ilgili Hocanın yaklaşımını dediğin gibi bizle de paylaşırsan seviniriz tabiki.. :)

Kesinlikle hocam. Bu birkaç günde Asuman hanımla da fikir alışverişi yapıp kararımı vercem bakalım :) Burada da bilgiyi paylaşmaya çalışcam. Teşekkür ederim tekrar.

Tam zamanı

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olsun. Asuman hanım yine çok iyi bir ekim çalışması yapmış. Burda sonuçlara bakarsak iyi işler çıkarıyor. Herşey isteğin gibi olsun. Saç ekimi yaptıran herkesin en çok ihtiyacı olan moraldir. keyfini hiç bozma kardeşim. Hayatın normal akışına odaklan. 😎Ağrı sızı falan var mı nasıl durumun.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ynt: Asuman Hair Transplant -11.06.2020 - 4600 Greft Saç Ekimi - 30 Yaş
« Yanıtla #22 : 14 Haziran 2020, 19:14:40 »
Teşekkürler. Yani kalktığımda ara ara yastığıma bakarım nerdeyse hiç saç görmüyordum. Muhakkak güçsüz olan saçlarım mevcuttu, biraz daha açılması muhtemel. Saç tipim dayıma çok benziyor :) Benimkinden farklı olarak vertex bölgesi daha seyrek (45 yaşında). Kendimin de ilerde tamamen açıklık yaşayacağını düşünmüyorum.

İnşallah hocam.

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun. Asuman hanım yine çok iyi bir ekim çalışması yapmış. Burda sonuçlara bakarsak iyi işler çıkarıyor. Herşey isteğin gibi olsun. Saç ekimi yaptıran herkesin en çok ihtiyacı olan moraldir. keyfini hiç bozma kardeşim. Hayatın normal akışına odaklan. 😎Ağrı sızı falan var mı nasıl durumun.

Hocam merhaba çok teşekkür ederim öncelikle :) Evet şuana kadar geçen sürede açıkçası ben de çok memnunum Asuman hanımın yaklaşımı ve titiz çalışmasından.

Ağrı konusunda da şanslıyım şuana kadar. Ne operasyon sırasında ne de sonrasında ağrım olmadı. Anestezi yapılırken iğneden dolayı ufak bir sızlama oldu ama çok normal. Operasyon sonrasında 4. gündeyim daha verilen ağrı kesiciden hiç almadım öyle söyleyim nazar değmesin :)

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar finastreid ve minoxidil alımı konusunda tereddütlerimi Asuman hanımla detaylı bir şekilde konuştuk.

Minoxidil konusunda;

Minoxdilin ilerde bırakılması durumunda dahi ekilen saçların ilerde döküme uğramayacağı, kökleri güçlendirip hacim vereceğini, hali hazırda sahip olduğum saçların ise minoxidil kullandığım süreç içerisinde güçleneceğini, kullanımı bırakırsam saçımın eski haline döneceğini belirtti. Yani şunu anlıyorum minoxidil güçlendirir bırakırsan saçının döküleceği varsa dökülür, yani sırf minoxidil kullandığın için saçın dökülmez. Ayrıca minoxidilin saç köklerini güçlendirme ve saçı hacimlendirme konusunda diğer ilaçlara nazaran oldukça etkili olduğunu belirtti. Açıkçası minoxidil konusunda ikna oldum diyebilirim. 20. günümde başlayacağım. Saçlarım ince telli belki ekim sonrası bu tarz güçlü bir takviyeye ihtiyacım var. Asuman hanım 6 ay kullanacağımı belirtti belki ilerleyen dönemde süresi sürecime göre değişebilir.

Finastreid konusunda ise;

Asuman hanım tereddütlerimi anlayışla karşılayarak farklı çözüm üretti. Finastreid yerine 1 ay sonra Mossi London Serum'unu kullanmamı önerdi. Kullanım ise şöyle; kutuda toplam 80ml serum var, haftada bir yıkanmış ve kuru saç üzerine dermaroller uyguladıktan sonra ekim yapılan bölgeye 2ml serumu uygulayacağım. Kullanım sıklığı saçımın gelişimine göre değiştirilebilecek. Henüz serumu araştırmadım ama farklı bir çözüm üretilmesi içimi rahatlattı diyebilirim.

Finastreid'in çok güçlü bir ilaç olduğu aşikar ancak dediğim gibi yan etkilerinin beni etkileme ihtimali isterse %0,01 olsun ben ekilmiş saçıma takviye olacak diye bu riski almak istemiyorum.

Dolayısıyla normal beslenmenin protein ağırlıklı olmasının yanısıra takviye olarak kullanacağım ilaçlar şu şekildedir;

-Xpecia 6 ay
-Alopexy %5 deri spreyi minoxidil ekimden sonraki 20. gün başlancak sabah akşam 5 fıs 6 ay,
-Biotin 1000mg günde 1 adet
-Mossi London Serum dermaroller sonrası haftada 1 kez 2ml ekim yapılan bölgeye masaj ile
-Alfa lipoik asit 200 mg  günlük
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2020, 14:27:02 Gönderen: cptyllw »

Jamesbond

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Detaylı açıklama için teşekkür ederim kendi adıma dostum,
Tecrübeli arkadaşlardan hintell, sloccer, kaisers gibi gördükçe yorumlayacaklardır daha da oturacaktır bazı şeyler

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun. Asuman hanım yine çok iyi bir ekim çalışması yapmış. Burda sonuçlara bakarsak iyi işler çıkarıyor. Herşey isteğin gibi olsun. Saç ekimi yaptıran herkesin en çok ihtiyacı olan moraldir. keyfini hiç bozma kardeşim. Hayatın normal akışına odaklan. Ağrı sızı falan var mı nasıl durumun.

Aslında daha da açıklamak isterim ancak Asuman hanım'ın anlattığı bir şeyi ben yanlış anlamışsam öyle aktarılmasını istemem. Forumdaki tecrübeli arkadaşlar da eminim çoğu kez bu konularda açıklamalarda bulunmuşlardır, şimdiden teşekkürler onlara da sıkılmadan yönlendirme yaptıkları için.

Açıkçası ilk yazımda belirtmiştim saç ekimini çok araştırmadan yaptırdım. Forumda çok yeniyim. Saçıma bugüne kadar saç şekillendiriciler dışında güçlendirilmesi için hiç kimyasal/hormonal takviye  uygulamadım, bildiğim şeyler değil. Saç ekiminin bunlara ihtiyaç olmadan vitamin desteği ile çözüm olduğunu düşünmüştüm. Ben yine de elimden geldiğince bunlara bağlı kalmadan saçlarımı kuvvetlendirmeye çalışacağım. Umarım ekimden güçlendirilebilecek güzel bir sonuç çıkar tabi :)

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Geçmiş olsun dostum  planlama güzel donör alımı temiz   

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Geçmiş olsun dostum  planlama güzel donör alımı temiz

Çok teşekkürler hocam :)

secretservice

• Hero Member
ekiminiz hayırlı olsun hocam, inşallah mutlu olursunuz