Gönderen Konu: Asuman Hair Transplant - 11.06.2020 - 4600 Greft Saç Ekimi - 30 Yaş  (Okunma sayısı 32067 defa)

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar merhaba,

Sitede oldukça yeniyim. 30 yaşındayım, bu zamana kadar zaman zaman saç ekimi aklıma gelse de hiç bir zaman düşüncem araştırmaya ve icraate dökülmemiştir. Bu konuda güvendiğim bir arkadaşımın yaptığı araştırmalar ve yakın zamanda saç ektirmesi ilgimi çekti ve kısa zaman içerisinde onun gittiği yerden randevumu alıp saç ekimi operasyonu geçirdim.

Operasyon yaklaşık sabah 9'da başlayıp akşam 7'ye doğru bitti. Anestezi yapılan bölümdeki ufak sızlama dışında herhangi bir ağrım olmadı. Asuman hanım ve ekibi oldukça kibar ve eğlenceliydi. Kendimi rahat hissetmemde önemli rol oynadılar. Asuman hanım operasyonun önemli bölümlerini (kök alımının bir kısmı - kanal açımının tamamı - köklerin kanala yerleştirilmesi bir kısmı) kendisi yaptı. Fakat yanımdan ayrıldığı zamanlarda bile sürekli kontrole geldiğini söyleyebilirim.

4. günümdeyim Asuman hanımla hergün iletişim halindeyiz ve bundan sonra da uzun bir süreç iletişim halinde olacağımızı söyledi.

Saç ekimi esnasında donör bölgemin yoğun olduğu, saç dokumun yumuşak olması nedeniye köklerin kolay alınıp kolay yerleştirilebildiği ve kafa yapımın küçük olması nedeniyle bu durumun ekim konusunda avantaj yarattığı belirtildi. Saçlarım ince telli bunu belirtmeliyim.

Belirtmem gereken bir konu daha var. Özellikle küresel salgın nedeniyle herkes tedirgin. Beni en çok düşündüren şeylerden biri de bu ortamda hastanede operasyona girmekti. Ancak içerisi oldukça hijyenik, çalışanlar da bu konuda yeterince donanımlıydı. Kendi adıma hiç bir rahatsızlık hissetmedim.

Saç ekim sonrası alınması gereken antibiyotik, krem vs dışında ekilen saçların kuvvetle büyümesi için ekim merkezi tarafından önerilen ilaçlar aşağıdaki gibidir;

- Xpecia - 6 ay
- Alopexy %5 deri spreyi (minoxidil) - 6 ay
- Finastreid - 6 ay
- Alfa Lipoik Asit

Alopexy %5 deri spreyi (minoxidil) ve Finastreid ile ilgili tereddütlerimin bulunduğunu belirttim. Yan etkileri ve bıraktıktan sonra saçların eski haline dönme ihtimali düşündürüyor. Ayrıca düzenli sağlık kontrolüne girdiğim bir mesleğe sahibim, bu yüzden kimyasal ve hormonal takviyelerden açıkçası uzak durmak istiyorum. Araştırmalarım devam ediyor, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gelişimi takip edebilmek adına saçımın kabuk dökümü sonrası görüntüsünü ve düzenli ayda bir gelişim görüntülerini eklemeye özen göstereceğim.

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Saç ekimi öncesi

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Saç ekim sonrası 3. gün

cptyllw

• Jr. Member
  • **
İlave tepeden

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Kardeşim, öncelikle ekimin hayırlı olsun, ekim öncesi açıklığın çok fazla değilmiş, zaten bayağı bir saçın varmış, bence 2. Ekime ihtiyaç duymazsın, ama ekim öncesi kendi saçlarının dökülmesi 36 yaşlarına kadar yine devam edecek, (benim öyle oldu) ve asuman hanımın sana önerdiği, kullanmakta tereddüt ettiğin ilaçlar hem kendi hem ekilen saçlar için Hayati önem taşıyan en önemli ilaçlar, bırakınca risk oluşturma ihtimali varsa, minoxili tamamen bırakmazsın sabah akşam 4 fıs yerine süreç tamanlandıktan sonra azaltırsın, mesela 1-2 fıs, hem ekonomik olarak da iyi olur, bence tereddütlerini bi kenara bırak hiç düşünmeden kullanmaya başla, yaklaşık 4-5 ay sonra burada saçlarına yapılan yorumları seyret.. :)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ön çizginiz güzel görünüyor. Dökülmeler devam ediyor muydu peki?

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Kardeşim, öncelikle ekimin hayırlı olsun, ekim öncesi açıklığın çok fazla değilmiş, zaten bayağı bir saçın varmış, bence 2. Ekime ihtiyaç duymazsın, ama ekim öncesi kendi saçlarının dökülmesi 36 yaşlarına kadar yine devam edecek, (benim öyle oldu) ve asuman hanımın sana önerdiği, kullanmakta tereddüt ettiğin ilaçlar hem kendi hem ekilen saçlar için Hayati önem taşıyan en önemli ilaçlar, bırakınca risk oluşturma ihtimali varsa, minoxili tamamen bırakmazsın sabah akşam 4 fıs yerine süreç tamanlandıktan sonra azaltırsın, mesela 1-2 fıs, hem ekonomik okarak da iyi olur, bence tereddütlerini bi kenara bırak hiç düşünmeden kullanmaya başla, yaklaşık 4-5 ay sonra burada saçlarına yapılan yorumları seyret.. :)

Hocam çok teşekkür ederim. Umarım güzel bir sonuç çıkar :) . Peki finastreid ve minoxil'i 6 ay kullanmam öneriliyor. 6 ay sonra bıraktığımda saçımda negatif etkisi bulunmaz mı?  2 gündür araştırıyorum ancak bilgi kirliliği çok fazla. Asuman hanımın önerilerine güveniyorum ama araştırmak da lazım. Saç ekimi yapan tanıdıklarım bu ilaçları kullanmadığını belirtti.Sonuçları orta halli diyebilirm ne harika ne çok kötü. Dediğim gibi bu süreç sonunda kendimi sürekli kullanmam gereken bir ilaca bağlayamam ve en ufak yan etkisi, kan ve vücut değerlerimdeki değişiklik mesleki olarak beni etkileyebilir bu risk beni düşündürüyor. Söylediklerinizi göz önünde bulundurcam teşekkürler.

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Ön çizginiz güzel görünüyor. Dökülmeler devam ediyor muydu peki?

Teşekkürler. Yani kalktığımda ara ara yastığıma bakarım nerdeyse hiç saç görmüyordum. Muhakkak güçsüz olan saçlarım mevcuttu, biraz daha açılması muhtemel. Saç tipim dayıma çok benziyor :) Benimkinden farklı olarak vertex bölgesi daha seyrek (45 yaşında). Kendimin de ilerde tamamen açıklık yaşayacağını düşünmüyorum.

• Hero Member
Hocam çok teşekkür ederim. Umarım güzel bir sonuç çıkar :) . Peki finastreid ve minoxil'i 6 ay kullanmam öneriliyor. 6 ay sonra bıraktığımda saçımda negatif etkisi bulunmaz mı?  2 gündür araştırıyorum ancak bilgi kirliliği çok fazla. Asuman hanımın önerilerine güveniyorum ama araştırmak da lazım. Saç ekimi yapan tanıdıklarım bu ilaçları kullanmadığını belirtti.Sonuçları orta halli diyebilirm ne harika ne çok kötü. Dediğim gibi bu süreç sonunda kendimi sürekli kullanmam gereken bir ilaca bağlayamam ve en ufak yan etkisi, kan ve vücut değerlerimdeki değişiklik mesleki olarak beni etkileyebilir bu risk beni düşündürüyor. Söylediklerinizi göz önünde bulundurcam teşekkürler.

Forumda finansterid'i bırakınca döngü tarzında birşey olmadığını öğrendim, finansterid saç dökülmesine neden olan hormonu baskılıyor, bu yüzden önümüzdeki süreçte başımızdaki saçları korumuş olacak, ama minoxidil'i aniden bırakmanın bazı negatif sonuçları olabileceği belirtiliyor.. ???

Meselâ ben tam olarak bırakmayı düşünmediğim için, yani madem Minox saça bağımlılık yapıyor, en kötü ihtimalle finans'ı ve minox'u olabildiğince azaltırım şeklinde düşünüyorum, çok aşırı yaşam kaliteni olağanüstü etkileyecek şekilde yan etki görmediğin sürece, ki daha rastlamadım böyle bir konuya, devam edersin sıkıntı yok.. 8)

Ve ben vücudumu da çok fazla dinleyen psikolojide değilim, yani PLACEBO etkisi yapmaması adına umursamıyorum, benim psikolojim şu şekilde, Bizim başımıza bela olmaya çalışana biz daha fazla bela oluruz.. 😂 şeklinde olduğu için, Placebo işlemez bize EvelAllah.. :)

Sonuç olarak benim sana nacizane tavsiyem, Asuman hocanın forumdaki sonuçları ortada, 4. Aylarda alınan sonuçlar, sürecin nasıl sonuçlanacağını önceden gösteriyor, hocanın işçiliği harika, ama sadece işçilik değil, İşçilik + Doğru zaman, doğru ilaç ve takviyeler.. ??? tanıdıkların kullanmamış olabilir, merkez önermemiştir, çünkü yeni yeni bu ilaçları, çoğu ekim merkezleri önermeye başladı, ve bence gelecekte hepsinin önerdiği ilk ilaçlar bunlar olacak, seni yanlış yönlendirmek istemem, ilaç ve takviyelerle ilgili forumda araştırmanı yap, sonra düşünürsün, Karar senin.. ;)
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun planlama ve ön çizginiz güzel umarım güzel sonuç alırsınız.
Global Moderator

cptyllw

• Jr. Member
  • **
Ynt: Asuman Hair Transplant -11.06.2020 - 4600 Greft Saç Ekimi - 30 Yaş
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2020, 11:51:24 »
Forumda finansterid'i bırakınca döngü tarzında birşey olmadığını öğrendim, finansterid saç dökülmesine neden olan hormonu baskılıyor, bu yüzden önümüzdeki süreçte başımızdaki saçları korumuş olacak, ama minoxidil'i aniden bırakmanın bazı negatif sonuçları olabileceği belirtiliyor.. ???

Meselâ ben tam olarak bırakmayı düşünmediğim için, yani madem Minox saça bağımlılık yapıyor, en kötü ihtimalle finans'ı ve minox'u olabildiğince azaltırım şeklinde düşünüyorum, çok aşırı yaşam kaliteni olağanüstü etkileyecek şekilde yan etki görmediğin sürece, ki daha rastlamadım böyle bir konuya, devam edersin sıkıntı yok.. 8)

Ve ben vücudumu da çok fazla dinleyen psikolojide değilim, yani PLACEBO etkisi yapmaması adına umursamıyorum, benim psikolojim şu şekilde, Bizim başımıza bela olmaya çalışana biz daha fazla bela oluruz.. 😂 şeklinde olduğu için, Placebo işlemez bize EvelAllah.. :)

Sonuç olarak benim sana nacizane tavsiyem, Asuman hocanın forumdaki sonuçları ortada, 4. Aylarda alınan sonuçlar, sürecin nasıl sonuçlanacağını önceden gösteriyor, hocanın işçiliği harika, ama sadece işçilik değil, İşçilik + Doğru zaman, doğru ilaç ve takviyeler.. ??? tanıdıkların kullanmamış olabilir, merkez önermemiştir, çünkü yeni yeni bu ilaçları, çoğu ekim merkezleri önermeye başladı, ve bence gelecekte hepsinin önerdiği ilk ilaçlar bunlar olacak, seni yanlış yönlendirmek istemem, ilaç ve takviyelerle ilgili forumda araştırmanı yap, sonra düşünürsün, Karar senin.. ;)

Hocam tekrar çok teşekkür ederim zaman ayırıp bana yardımcı olduğun için. Dediklerini kesinlikle göz önünde bulunduracağım. Hocam bu 2 günde procopil diye bir ürüne rastladım. Eminim finastreid kadar etkili değildir ancak minoxidil ve finastreid'in katkılarına benzer sonuçlar verdiği ve yan etkisinin bulunmadığı belirtiliyor. Bir fikrin var mı?

İlerde takviyeri şu şekilde yapsam:

Xspecia,
Procopil saç spreyi,
Alfa lipoik asit,
Kerastase specifique şampuan,
Omega 3 balık yağı

Ama dediğim gibi finastreid konusunda dediklerini de düşünüp araştırmaya devam ediyorum. Yukarıdakiler sadece alternatif takviye sistemi.

cptyllw

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2020, 11:52:06 »
Hayırlı olsun planlama ve ön çizginiz güzel umarım güzel sonuç alırsınız.

Çok teşekkür ederim  :)

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2020, 12:27:48 »
Hocam tekrar çok teşekkür ederim zaman ayırıp bana yardımcı olduğun için. Dediklerini kesinlikle göz önünde bulunduracağım. Hocam bu 2 günde procopil diye bir ürüne rastladım. Eminim finastreid kadar etkili değildir ancak minoxidil ve finastreid'in katkılarına benzer sonuçlar verdiği ve yan etkisinin bulunmadığı belirtiliyor. Bir fikrin var mı?

İlerde takviyeri şu şekilde yapsam:

Xspecia,
Procopil saç spreyi,
Alfa lipoik asit,
Kerastase specifique şampuan,
Omega 3 balık yağı

Ama dediğim gibi finastreid konusunda dediklerini de düşünüp araştırmaya devam ediyorum. Yukarıdakiler sadece alternatif takviye sistemi.

Valla Xpecia bende kullanıyorum, procabil dediğin hair forte sprey var galiba ön plâna çıkan, DHT yi farklı bir şekilde baskıladığını falan okumuştum, minox'un sonuçlarını etkilerini biliyoruz, ??? ama procabil'in gerçekten bi döngüye neden olup olmadığını, bırakınca yan etki yapıp yapmadığını kanıtlayacak kadar uzun süre kullanılıp kullanılmadığını ve sonuçlarını pek bilmiyorum desem doğru olur, sen ataştır iyice.. ??? kerastase şampuanı forumdan biliyorum iyi olduğunu söylüyorlar.. :)

Aslında finans ve minox'un yerini hiçbirşey tutmaz ama seni anladım, o ilaçlara hiç bulaşmadan alternatif şekilde yola devam edeyim diyorsun, Hintel başkan olsun, Kaiser başkan ve sitedeki diğer tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur yakın zamanda, yalnız omega 3 yağları, yukarıda yazdığın "Alfa lipoik asit" in içinde var, balık yağını listeden çıkarıp onun yerine Araştırıp Solgar biotin 1000 mcg ekleyebilirsin.. 5000 mcg kullanmana gerek yok, çünkü Xpecia' nın içindede biotin var.. 1000 mcg yeterli.. Hatta solgar'ın da "
Alfa lipoik asit kapsülü var.. ???
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

cptyllw

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 14 Haziran 2020, 12:31:09 »
Valla Xpecia bende kullanıyorum, procabil dediğin hair forte sprey var galiba ön plâna çıkan, DHT yi farklı bir şekilde baskıladığını falan okumuştum, minox'un sonuçlarını etkilerini biliyoruz, ??? ama procabil'in gerçekten bi döngüye neden olup olmadığını, bırakınca yan etki yapıp yapmadığını kanıtlayacak kadar uzun süre kullanılıp kullanılmadığını ve sonuçlarını pek bilmiyorum desem doğru olur, sen ataştır iyice.. ??? kerastase şampuanı forumdan biliyorum iyi olduğunu söylüyorlar.. :)

Aslında finans ve minox'un yerini hiçbirşey tutmaz ama seni anladım, o ilaçlara hiç bulaşmadan alternatif şekilde yola devam edeyim diyorsun, Hintel başkan olsun, Kaiser başkan ve sitedeki diğer tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur yakın zamanda, yalnız omega 3 yağları, yukarıda yazdığın "Alfa lipoik asit" in içinde var, balık yağını listeden çıkarıp onun yerine Araştırıp Solgar biotin 1000 mcg ekleyebilirsin.. 5000 mcg kullanmana gerek yok, çünkü Xpecia' nın içindede biotin var.. 1000 mcg yeterli.. Hatta solgar'ın da "
Alfa lipoik asit kapsülü var.. ???

Aynen hocam anlamışsın beni :) Benim için çok güzel ve yönlendirici tavsiyeler. Tekrar teşekkürler hocam umarım güzel sonuçlarla bitiririz süreci.

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Haziran 2020, 12:38:00 »

Aynen hocam anlamışsın beni :) Benim için çok güzel ve yönlendirici tavsiyeler. Tekrar teşekkürler hocam umarım güzel sonuçlarla bitiririz süreci.

İnşAllah, Allah herkesin gönlüne göre versin.. :)
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram