Gönderen Konu: 7 8 ay proscar kullanmak ?  (Okunma sayısı 1524 defa)

Kelligedogru11

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
7 8 ay proscar kullanmak ?
« : 07 Haziran 2020, 22:16:41 »
Saçlarımın ön kısmında Incelmeler mevcut. Yakın zamanda dugun nısan vs olucak ve sac dıplerım ıyıce gozukmeye başladı.
ılerıde zaten dokulecegını bılıyorum amacım dugunde nısanda fotolarda ıyı cıkmak.
Bunun ıcın 7 8 ay proscar kullanmak ıstıyorum sızce ıse yararmı faydası olurmu ?

KaNeM

• Full Member
Ynt: 7 8 ay proscar kullanmak ?
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2020, 22:28:51 »
7 8 ay finasterid kullanımı saçlarını güçlendirmeye ve dökülmeye uğrayacak saçları korumak için güzel bir süre sonuçları kişiden kişiye göre değişebiliyo tabi.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2020, 22:31:54 »
Saçlarımın ön kısmında Incelmeler mevcut. Yakın zamanda dugun nısan vs olucak ve sac dıplerım ıyıce gozukmeye başladı.
ılerıde zaten dokulecegını bılıyorum amacım dugunde nısanda fotolarda ıyı cıkmak.
Bunun ıcın 7 8 ay proscar kullanmak ıstıyorum sızce ıse yararmı faydası olurmu ?
proscar her insanda aynı tepkiyi vermiyor olumlu sonuc alınabilir tabikide 4. Aydan sonra bir gelişme yoksa kullanmanın gereği yoktur deneyebilirsin önlere çok etki etmez dudasterid bir kaç gün kullan yan etkilerini gözlemle zararını görmezsen onunla devam etmeni tavsiye ederim önlerin için daha iyi olacaktır  geçmiş olsun

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2020, 00:25:04 »
Amacınız yalnızca düğün fotoğraflarında iyi çıkmaksa saç kapatıcı ürünler kullanırsınız. Finasterid tedavisi de 6. aydan sonra olumlu sonuçlar veriyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2020, 00:54:07 »

proscarın vücuttan atılması 6 ayı bulabiliyor. evlenecekseniz kullanmayın. çocuk için zararlı olduğu cinsel organının gelişiminde sıkıntı yaratabildiği yazıyor.

LegendTR

• Full Member
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2020, 01:15:27 »
Düğün nişan için düşünüyorsan hiç bulaşma toppik vb. Ürünler kullan kapatıcılık sağlarsın rahat rahat.

Harunnnn

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2020, 01:51:33 »
Kardesim  hic bulasma..

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2020, 02:44:08 »
kısa dönem sonuç alabileceğin en iyi tedavi şekli minoxil ve dermarollerdır ama işte minoxa bir defa bulaştınmı her türlü sıkıntı hatta bence finanstan bile zararlı ama dediğim gibi kısa sürede saçları canlandırmanın en güzel yoludur.

Siempre26

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2020, 07:48:49 »
Minoxil kullanmak ve bırakınca eskiye dönmek... tam bir psikolojik yıkım

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2020, 11:22:10 »

Çok ilginc bir düşünce gerçekten.proscar böyle bir ilaç değil.yukarda arkadaşın dediği gibi minoxil belki o süreçte iyi yapabilir ama onuda kullanma çünkü birakicaksin bıraktığında saçların eski haline geldiğinde ilaca suçu aticaksin.sac kaliteni bilmiyorum tabi genelde baya saçları gitmiş olanlar kötüler minoxili .Ama şuda var bu ilaçları kullandığınızda işede yaramayabilir.Arkadaş finasteridden bile zararlı demiş kendince ama öyle birşeye inanma nasıl finasteridden daha zararlı onuda anlamadım  istediğin doktora sor bakalım geneli ne diyor bu konuda.O yüzden bence hiç birini kullanma  topik vs düğünde her türlü götürür seni bence.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2020, 13:18:37 »
Dostum saç durumunu paylaş istersen. Eğer topik vs ile güzel görünecek kadar saçın varsa ve tek amacın düğünde vs iyi çıkmaksa, topik kullan geç.

Minoxun döngü olayları can sıkar. Bırakmasan bile bir dökülüp bir artar.

Finasterid ise tam bir kumar. Cinsel yanetkileri çok düşündürücü. Hele ki yeni evli birisi olarak, böyle bir risk almak istemezsin bence.

Ben finas kullanıyorum. Saçlarım çok kötü durumda. Sabah ereksiyonlarım oldukça seyreldi. Eskiye göre tam ereksiyona geçiş süresi uzadı, bazen temas olmadan olmuyor. Eskiye göre biraz gerileme var maalesef. Şehir dışındayım şu an. Döndüğümde tshlillerimi yaptırıp, tekrar spora başlayacağım. Malum salgındna dolayı spora ara verdik. Tekrar spora başlayıp birkaç hafta içinde iyileşme göremezsem kısa vadede bırakmayı düşünüyorum finası. Çok ciddi birşey olmayabilir belki ama aklımın bir köşesindeki ufak bir fikir bile ürkütüyor. Sertleşmede atıyorum 100 puan üzerinden 85 puandan 80 puana düşüşlük bir gerileme olmuştur belki ama o bile korkutuyor.

Tabi bunlar kişiden kişye çok değişen durumlar. Belki de ben kafaya çok takıyorum bilmiyorum ama. Kendimi senin yerine koyarak düşününce, olası bütün riskleri bilmeni isterim.

Bana sorarsan, illa saçları toparlamak istiyorsan minox kullanabilirsin ama başlangıç zamanını düğüne göre uygun ayarlamn iyi olabilir.

Minox finasteride yani proscar, prooeciaya göre çok çok daha masum bir etkendir. Çok az grupta çarpıntı vs şikayetleri oluyor ama finasa kıyasla kalıcı yaneki görme şansın çok çok azdır bence. Cinsel yanetki olmaması bile başlı başına yeterlidir bence.

Kusura bakma uzunca bi cevap oldu ama detaylıca düşüncelerimi yazmak istdim.

Mutluluklae dilerim, Allah bi yastıkta kocatsın.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2020, 15:49:36 »
Dostum saç durumunu paylaş istersen. Eğer topik vs ile güzel görünecek kadar saçın varsa ve tek amacın düğünde vs iyi çıkmaksa, topik kullan geç.

Minoxun döngü olayları can sıkar. Bırakmasan bile bir dökülüp bir artar.

Finasterid ise tam bir kumar. Cinsel yanetkileri çok düşündürücü. Hele ki yeni evli birisi olarak, böyle bir risk almak istemezsin bence.

Ben finas kullanıyorum. Saçlarım çok kötü durumda. Sabah ereksiyonlarım oldukça seyreldi. Eskiye göre tam ereksiyona geçiş süresi uzadı, bazen temas olmadan olmuyor. Eskiye göre biraz gerileme var maalesef. Şehir dışındayım şu an. Döndüğümde tshlillerimi yaptırıp, tekrar spora başlayacağım. Malum salgındna dolayı spora ara verdik. Tekrar spora başlayıp birkaç hafta içinde iyileşme göremezsem kısa vadede bırakmayı düşünüyorum finası. Çok ciddi birşey olmayabilir belki ama aklımın bir köşesindeki ufak bir fikir bile ürkütüyor. Sertleşmede atıyorum 100 puan üzerinden 85 puandan 80 puana düşüşlük bir gerileme olmuştur belki ama o bile korkutuyor.

Tabi bunlar kişiden kişye çok değişen durumlar. Belki de ben kafaya çok takıyorum bilmiyorum ama. Kendimi senin yerine koyarak düşününce, olası bütün riskleri bilmeni isterim.

Bana sorarsan, illa saçları toparlamak istiyorsan minox kullanabilirsin ama başlangıç zamanını düğüne göre uygun ayarlamn iyi olabilir.

Minox finasteride yani proscar, prooeciaya göre çok çok daha masum bir etkendir. Çok az grupta çarpıntı vs şikayetleri oluyor ama finasa kıyasla kalıcı yaneki görme şansın çok çok azdır bence. Cinsel yanetki olmaması bile başlı başına yeterlidir bence.

Kusura bakma uzunca bi cevap oldu ama detaylıca düşüncelerimi yazmak istdim.

Mutluluklae dilerim, Allah bi yastıkta kocatsın.

minox için çarpıntı dediğin hissedilen yanetki birde bunun hissedilmeden gizli olanı var ama siz genede kafanıza takmayın çok dinlerseniz kendinizi panik atak olursunuz.

Facebook Twitter Instagram