Gönderen Konu: Hacamat yaptıran var mı?  (Okunma sayısı 1715 defa)

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Hacamat yaptıran var mı?
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2020, 19:29:08 »
Sanki vardı böyle konu
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

bymemin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2020, 20:57:45 »
Saç ekim işlemi öncesi hacamat yaptıranlar ve bununla ilgili konu var ama ben genel olarak saçtan bağımsız düzenli yaptıran ya da deneyen var mı bunun için konuyu açmak istedim.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2020, 23:33:19 »
ben faydalı olduğuna inanmıyorum ama psikolojik fayda görmüş olan olabilir.avrupadada yaygın yapılıyor kupa tedavisi adı altında ama bilimsel araştırmalara konu olmuş zamanında buna rağmen bir faydası olduğu keşfedilmemiş.güya kirli kanı akıtıyormuş falan öyle bir şey olsa kanıtlanırdı hem kirli kan neymiş kanımız cidden kirli olsa zaten ölürüz heralde  :)

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2020, 23:41:15 »
bu tür uygulamalara girmeyin.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2020, 19:00:26 »
Ben senede en az iki defa yaptırırım ve çok faydasını görüyorum. Sürekli sırt ağrım oluyor çekilmez olduğunda yaptırıp rahatlıyorum.

Doktorum masaj vb. birçok tedavi uygulandı ama geçici faydası oluyor. Herkes için aynı olurmu tabii bilemem. Bana en son doktorum kendisi önerdi.

zdsm

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2024, 23:36:37 »
Arkadaşlar iyi forumlar

Konu başlığında olduğu gibi daha önce kafa veya sırt vb. yerlerden hacamat yaptıran var mı? Yaptıranlar tecrübesine dayanarak sonuçları iyi kötü olarak anlatabilir mi?
.     Sırta yapılan hacamatın saçlarıma iyi geldiğini farkettim. Ertesi gün aynaya baktığımda saçlarım dimdik olmuştu. Yani altından beslenmiş gibi duruyordu. Tekrar hacamat yaptırmayı düşünüyorum. Bakalım o zaman nasıl olacak.

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2024, 17:45:45 »
Hacamatın olumlu etkisinin sadece plasebo yüzünden olduğundan eminim. Vücuttan kan çıkartmanın doğrudan yakından insan sağlığına bir yararı yok.
Hacamattan sonra gelen rahatlama hissi aslında sadece vücuttaki kan akışını kısa süreliğine hızlanması ve vücuda sıcaklık vermesi fakat kısa süre sonra bu etki geçiyor.
  • Yaşınız 22

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2024, 19:25:33 »
Hacamatın bilimsel  bir faydası yok aksine enfeksiyon kapma riski var kan çıkartılan yerlerden ve vücutta pis kanı cikartmasi falan yalan kirli kan olup olmadığına nasıl karar veriyor hacamat  :) onun yerine gidin kan bağışı yapın daha faydalı hem birine faydaniz olur

zdsm

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2024, 15:21:29 »
İkici hacematıda yapınca saçımı gözlemlicem. Ben tesadüfen saçımın cabladığını farkettim. Yanılmışta olabilirim. İkinciyi yaptırınca tekrar gözlemlicem. İnşallah burayafa yazıncam. Yıllar önce Serkan aygın operasyon sırasında bana bu kafadaki kan hareketininde saça faydası olacak demişti(20 yıl önce). Bunu unutmadım. Hacamattada özellikle sırttaki kan boşalmanın kafa kanınında boşaltmasını sağlıyacağına göre prp etkisi yaptığını düşündüm. Ön yargılı olmayın. Deneyince tekrar buraya yazacağım.... Not: Ben hacamatın faydası olmasına inanan biri değildim.Komşular giderken bizde onlara takıldın. Herşey spontane gerçekleşti.

Facebook Twitter Instagram