Gönderen Konu: Birşeyleri eksik mi yapıyoruz ?  (Okunma sayısı 1546 defa)

Eun-Wo

• Full Member
Birşeyleri eksik mi yapıyoruz ?
« : 07 Haziran 2020, 12:42:20 »
Evet tek sorumlu olarak DHT yi sorumlu tutuyoruz neden finasterid herkeste işe yaramıyor yan etkiden bahsetmiyorum DHT eğer tek sorumluysa o zaman DHT inhibe eden herkesin saçlarında iyileşme olmak zorunda ya  da başka şeyler var.
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Birşeyleri eksik mi yapıyoruz ?
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2020, 13:14:18 »
Saç köklerini bilmiyoruz herkeste farklı. Bölgede kan akışı ancak saç dökülünce zayıfmış diyebiliyoruz. Hormonal dengenin köklere ne kadar faydası veya zararı var bilemiyoruz. Herkes aynı ağrı kesici alsa kiminde ağrı gider kiminde gitmez, benim kafaya donöre 20den fazla iğne,öne de okadar yapıldı uyuşmada zorluk yaşadım. Bünye ve vücudun verdiği tepkiler farklı olduğundan finas herkeste iş yapmayabilir.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2020, 13:37:08 »
Saç köklerini bilmiyoruz herkeste farklı. Bölgede kan akışı ancak saç dökülünce zayıfmış diyebiliyoruz. Hormonal dengenin köklere ne kadar faydası veya zararı var bilemiyoruz. Herkes aynı ağrı kesici alsa kiminde ağrı gider kiminde gitmez, benim kafaya donöre 20den fazla iğne,öne de okadar yapıldı uyuşmada zorluk yaşadım. Bünye ve vücudun verdiği tepkiler farklı olduğundan finas herkeste iş yapmayabilir.
Benim bahsettiğim bu değil belki 30 tane vurulsa uyuşmada  zorluk çekmeyecektin.Benim kastettiğim doz farklılığı değil direk hiç tepki vermiyor finasa ne 0.25 ne 1.00 ne de 5 mg alsa iş yapmıyor çalışmıyor hatta yan etkiyi hissediyor ama yine de iş yapmıyor o zaman sorumlu DHT demek zorlaşıyor.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2020, 15:09:27 »
Kesinlikle.Benim şakaklarım ve önlerim dökülüyor 1.senem dolmak üzere ve net olarak geçen seneye göre daha kötüyüm.Dökülme durmadı incelmeye devam ediyor

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2020, 15:11:57 »
Testosteron da döküyor çünkü. Hem testo hem dut baskılarsanız göreceksiniz ki saçlarınızın tamamı geri gelmeye başlayacak. Ama o zaman da trans olacaksınız. HRT dedikleri sey yani ecnebi forumlarda.Mesela ben fin kullanınca dökülmem siddetleniyor çünkü testosterone da duyarlı saçlarım. Iyilesme gördüğünüz kişiler sadece dhtye duyarli

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2020, 15:26:33 »
Testosteron da döküyor çünkü. Hem testo hem dut baskılarsanız göreceksiniz ki saçlarınızın tamamı geri gelmeye başlayacak. Ama o zaman da trans olacaksınız. HRT dedikleri sey yani ecnebi forumlarda.Mesela ben fin kullanınca dökülmem siddetleniyor çünkü testosterone da duyarlı saçlarım. Iyilesme gördüğünüz kişiler sadece dhtye duyarli

sadece testo da değil bütün androjen hormonlar saçı döküyor. saçlardaki androjen alıcıları bütün hormonları çekiyor ama dht diğer bütün hormonlardan onlarca kat güçlü olduğu için çok daha fazla dökülmeye neden oluyor. ama yukardaki arkadaşların dediği gibi herkesin vücudu ve saç kökleri ilaca aynı tepkiyi vermez.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2020, 16:05:26 »
Kesinlikle.Benim şakaklarım ve önlerim dökülüyor 1.senem dolmak üzere ve net olarak geçen seneye göre daha kötüyüm.Dökülme durmadı incelmeye devam ediyor
Senin şakaklarda sıkıntı varsa pgd2 üzerine yoğunlaşman daha doğru olmaz mı

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2020, 19:01:59 »
Senin şakaklarda sıkıntı varsa pgd2 üzerine yoğunlaşman daha doğru olmaz mı
Hocam duydumda o nedir ?Bu arada ben minox responderıydım 3 ayda nw1.5 olmuştum ama yine döküldü.Gregora katılıyorum testoda saç döküyor.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2020, 19:24:01 »
Hocam duydumda o nedir ?Bu arada ben minox responderıydım 3 ayda nw1.5 olmuştum ama yine döküldü.Gregora katılıyorum testoda saç döküyor.

Dostum pgd2 bir proteindir. Saç dökülmesi olan bireylerde pgd2'nin yüksk olduğu görülmüş araştırmalarda. Tabi illa ki bunun faydalı olduğu bazı konular da vardır. Baskılanmasının vücuda ne zararı olur uzun vadede bilinmiyor. Ya da en azından benim bilgim bu yönde.

Bazı kişilerde pgd2'nin baskılanmasının saçlara olumlu yönde etki ettiği bilinmekte.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2020, 20:06:41 »
Senin genelde şikayetçi olduğun kalsifikasyonun sonucu. Hani diyosun ya dökülen yerler sertleşiyor işte oralarda pgd2 çok fazla.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2020, 20:29:30 »
Şimdi Fin alıyorsun belki vertexi koruyor önlere dokunmuyor sen işe yaramadığını zannediyor olabilirsin. Dutasterid önlerde işe yarıyor nedenide bence proteine bağlanma oranının %99 olması pgd2 de bir proteindir ve dutun biyoyararlılık oranı %60 tabi ki bunlar benim düşüncem herhangi bir kesinliği yok. Bu arada eğer sağlıklı kolesterolün varsa testosteron sana fayda sağlar.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2020, 03:11:03 »
mekanik stres teorisi var aslında çok mantıklı tedavisinde ise botoks öneriliyor ama deneyip görüş bildiren yok gibi bir şey.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2020, 09:56:41 »
mekanik stres teorisi var aslında çok mantıklı tedavisinde ise botoks öneriliyor ama deneyip görüş bildiren yok gibi bir şey.
Onun mantıken işe yaramaması imkansız. Ama şöyle bir şey var ilk 3-4 seans 6 ayda bir sonra da yılda 1 kere yaptırılması gerekiyor yoksa vücut orayı boş bulup oraya daha da ca+ pompalıyor bunun sonucuna da kireçlenme ve gerilim devam ediyor. İyi düşünmek lazım.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2020, 00:42:58 »
Onun mantıken işe yaramaması imkansız. Ama şöyle bir şey var ilk 3-4 seans 6 ayda bir sonra da yılda 1 kere yaptırılması gerekiyor yoksa vücut orayı boş bulup oraya daha da ca+ pompalıyor bunun sonucuna da kireçlenme ve gerilim devam ediyor. İyi düşünmek lazım.

yalnız bir kaç sene üst üste düzenli botoks yaptırınca kaslar sürekli olarak gevşek kalmaya alışıyormuş öyle bir söylentide var.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #14 : 09 Haziran 2020, 01:12:16 »
yalnız bir kaç sene üst üste düzenli botoks yaptırınca kaslar sürekli olarak gevşek kalmaya alışıyormuş öyle bir söylentide var.
Etki süresini uzatabilir ama dediğim gibi etkisi bir süre sonra geçer mantıken. Dinlediğim tüm dermatologlar aynısını söylüyor.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

Facebook Twitter Instagram