Gönderen Konu: Serkan Aygın-4200 greft- 04.06.2020  (Okunma sayısı 10006 defa)

Saç Birliği

• Jr. Member
  • **
Ynt: Serkan Aygın-4200 greft- 04.06.2020
« Yanıtla #75 : 05 Ocak 2021, 12:01:00 »
Selam dostlar. 7 ay fotoğraflarını gönderiyorum. İyi fotoğraf çekmekte zorlanıyorum. Doğru intibayi bırakmak zor.
Hintell, destek kullanmıyorum. Açıkçası ektirmeden önce uzun süre minoxidil kullandım, uzun vadede etkisini kaybediyor, artık kullanmak istemiyorum. Var olan saçlar giderse bir Ekim daha düşünebilirim. Finasteride konusunda muhafazakarim maalesef. Diğer takviyelerin işe yaradığı zaten şüpheli. Zaten asıl sorun yeni ekilenlerin sıklığında, onların takviyeye ihtiyacı olmamalı. Yanlış mı düşünüyorum?
Birkaç foto daha eklicem.
Hepinize kolaylıklar.

Golem Kal

• Full Member
« Yanıtla #76 : 05 Ocak 2021, 12:02:21 »
İnşallah daha sıklaşır daha güzel olur

Saç Birliği

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #77 : 05 Ocak 2021, 12:12:38 »
Son olarak, Ekim her şeye rağmen önceki durumumdan iyi hale getirdi beni. Saçları yana taradigim için bir taraf daha iyi kapanıyor. Ama saç meselesini tamamen unutmak isterdim. Maalesef aklımda hala. Neyse, daha iyi olabilir bir müdahaleyle, bu da iyi tarafı.
Bir de sakak bölgelerine müdahale edilmesi iyi olurmuş.
Tekrar selamlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #78 : 05 Ocak 2021, 12:27:17 »
İnce saçlar kalınlaşıcak daha daha iyi olacak bazen tek ekimle istenilen seviye olmuyor bazı açıklıklarda bakarsın 12 ay sonunda bir sıklaştırma zaten çok daha iyi seviyelere getirir.
Süreç devam ediyor
Global Moderator

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #79 : 05 Ocak 2021, 22:59:58 »
Çoklu greftin az oluşu ve ince saçlara rağmen bence fena değilmiş saçlar. Verilen ilaçları kullanmayacağını belirt derim merkeze, sonuçta kullanmamak senin insiyatifinde ve kullanmayacaksan 2 ayda çok bir şey farketmeyebilir süreçte. Buna göre bir adım atılır belki de 2 ay beklemeden.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

matkap

• Doktore
  • Yeni üye
  • *
  • Doktor
« Yanıtla #80 : 06 Ocak 2021, 00:48:49 »
Dostum ben de senin gibi uzun yıllardır minoxidil kullanıyorum. Bunu bırakman yıllardır anajen fazda zevkini sürdüğün binlerce saç teline elveda etmen anlamına geldiği icin bence mantıksız olur. Ayrıca saç çizgin vs. oturduğu ve şu anki probleminin sıklık olduğu düşünülürse minox buraya tam gelir bırakman da zaten memnun olmadığın sıklığı daha da kaybetmen anlamına gelir.

Sıklaştırma ekimlerinde başarının daha düşük olduğu ekilen yerdeki sağlıklı köklerden de kayıp olduğunu unutmamak gerek.

Minoxidil'in belirgin yan etkisi olmadığı için çekinecek bir neden yok bence. Finasterid konusu tartışılır.
4200greft 35y 28-12-2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18877.0
Biotin
Minoxidil (solusyon içerisinde finasterid + melatonin)
Solgar saw palmetto
Jarrow Formulas Zinc Balance

Saç Birliği

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #81 : 06 Ocak 2021, 10:39:01 »
Yorumlar ve dilekler için teşekkürler.
Bence de sonuç fena değil. Kozmetik olarak yani. Belli ışık ve mesafelerde iyi bile görünüyor.
Çoklu greftin az olması etkilemiştir muhakkak. Saç kalitem de günden güne değişiyor, bazı günler çok daha iyi oluyor.
Şimdilik planım bir süre daha gözlemlemek, en azından 2-3 ay daha.
Merkez iletişime geçerse durumu anlatacağım. İlk görüşme için ben talepte bulunmuştum. Revizyon konusunda cömert olduklarını düşünüyordum ama belli vakalarda böyle sanırım, benim durumumu iyi buldu hoca, şaşırdım. Ama buna rağmen ilaç yazdı. Sanki finasteride gel aynı mekanizma ile çalışmıyormus gibi. Minoxidil vermek de biraz hile gibi geliyor bana. Kısa vadede, 1-1,5 yıl belki, çok etkili ama uzun vadede etkisini yitiriyor. Bunları söyledim ama biraz aceleye getirildi sanki, ısrar etmedim, hocanın vakti değerli:)
Alternatif planım daha iddialı bir merkezde tepe ile beraber başka bir ekim yaptırmak. Tabii donör izin verirse. Belki şakak bölgesine de hafif bir müdahale istiyorum, bazı ekimlerde görüyorum, güzel oluyor.
Bir de haftada bir dermaroller a başladım.
Herkese iyi şanslar, çok zor süreç, saç kaybı da ekimi de yorucu. Umarım kurtulur herkes.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #82 : 02 Mart 2021, 13:25:54 »
Hocam son durum ne acaba ?
Son fotolara bakınca önden görünüm gayet iyi, yandan ve tepeden bakınca küçük boşluklar var ve bir ekim daha gerekecek gibi duruyor.
12. Ayı bekleyin, eğer bir revizyon gerekirse Serkan aygın hayır diyeceğini sanmam. Hasta memnuniyetine önem veren bir klinik ve siz de memnun olmadığınızı söylerseniz (eğer 12 ay sonunda) bence revizyon yapar.

Neden 12 ay diyorum, 7-8. Aylar da da az da olsa çıkış oluyor onların kalınlaşıp sac formu alması için en az bi 12. Ayı beklemek gerekli.

Eski haline göre de ayrıca gayet iyi.
Moral bozma bence.
Halledilmeyecek gibi değil açıklığın.
Minox ve finas konusunda senle aynı görüşteyim.

Son durum paylaşırsan sevinirim.

Facebook Twitter Instagram