Gönderen Konu: Bu durum normal mi ?  (Okunma sayısı 2310 defa)

Jungkook

• Sr. Member
Bu durum normal mi ?
« : 04 Haziran 2020, 22:35:56 »
Saçlarım erkek tipi kelliğin ilk evresi olarak incelip minyatürleşiyor mu yoksa saçlarım ince telli mi ? Hiç fotoğraf çekinmediğim için karşılaştırma yapamıyorum

Alper25

• Jr. Member
  • **
Ynt: Bu durum normal mi ?
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2020, 22:41:07 »
Yaş kaç kardeşim? Bence saçlar zayıf ve uzun vadede stresle beraber dökülme olur şu an için saçları besle ve kan yapıcı şeyler ye. finasterid ve propecia gibi ilaçlar için erken olduğunu düşünüyorum

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2020, 22:47:36 »
Yaş kaç kardeşim? Bence saçlar zayıf ve uzun vadede stresle beraber dökülme olur şu an için saçları besle ve kan yapıcı şeyler ye. finasterid ve propecia gibi ilaçlar için erken olduğunu düşünüyorum
yaşım daha 17 masaj yapmayı düşünüyorum üstüne biotin içeren şeyler yiyip en azından kıl kalitesini arttırmak istiyorum. Şu yaşta bu forumu nereden buldun diyecek olanlar olabilir yanlış anlaşılmasın modellik yapmaya hazırlanıyorum ve saçlar benim için önemli.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Alper25

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2020, 22:48:56 »
yaşım daha 17 masaj yapmayı düşünüyorum üstüne biotin içeren şeyler yiyip en azından kıl kalitesini arttırmak istiyorum. Şu yaşta bu forumu nereden buldun diyecek olanlar olabilir yanlış anlaşılmasın modellik yapmaya hazırlanıyorum ve saçlar benim için önemli.

Evet dediklerini yapmalısın ekim için çok çok erken. 30 a kadar dokulmelerin devam eder eğer ırsi ise

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2020, 22:50:46 »
Evet dediklerini yapmalısın ekim için çok çok erken. 30 a kadar dokulmelerin devam eder eğer ırsi ise
Genetik büyük ihtimalle babam,dayım ve dedem kel kardeşleri hep saçlı bir de sadece onlar kel nokta atışı gibi sanki...
Tedavim

Ketoral krem her gün

Alper25

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2020, 22:54:12 »
Genetik büyük ihtimalle babam,dayım ve dedem kel kardeşleri hep saçlı bir de sadece onlar kel nokta atışı gibi sanki...

Aynı durumdayız benim de senin yaşında saçım böyle fazla gözüküyordu sonra 25 te baya döküldü ilk ek yaptırdım 4000 greft şimdi de 30 yaşında ikinci ekimi yaptırdım 2000 greft. Sen de bu süreçlerden geçeceksin büyük ihtimal :) ama ilaç ile guclendirmeyi mutkaka hekim kontrolünde yap.

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2020, 23:04:14 »
Aynı durumdayız benim de senin yaşında saçım böyle fazla gözüküyordu sonra 25 te baya döküldü ilk ek yaptırdım 4000 greft şimdi de 30 yaşında ikinci ekimi yaptırdım 2000 greft. Sen de bu süreçlerden geçeceksin büyük ihtimal :) ama ilaç ile guclendirmeyi mutkaka hekim kontrolünde yap.
Galiba uzun yıllar bu siteyle içli dışlı olucam. Teşekkür ederim ilginiz için
Tedavim

Ketoral krem her gün

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2020, 03:40:14 »
dermastamp ve dermareller diye iki ürün var bu ikisinden birini al ya da ikisini al. Haftada bir  iki defa kullanırsın. Fiyatı 50 TL ve 6 ay boyunca kullanabilirsin en azından. Bu ürün kafada kan akışını artırır ve gayet iyi sonuç verir, yeni saç yapar saçları sağlıklı hâle getirir. Piyasadaki finasterid ve minoxilden sonra en iyi üçüncü üründür. Ben ikisinden de sipariş ettim, ömür boyu kullanacağım.

Biotin filan boş iş boşver onları.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2020, 04:49:37 »
Yaşına göre oldukça zayıf görünüyor, medikal tedavileri araştır ama antiandrojen sakın kullanma yaşın çok genç. Müdahale etmezsen 20li yaşların başında saçının büyük kısmını kaybedebilirsin. Saçların yağlı mı? Her gün veya gün aşırı mı yağlanıyor?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2020, 08:53:51 »
Yaşına göre oldukça zayıf görünüyor, medikal tedavileri araştır ama antiandrojen sakın kullanma yaşın çok genç. Müdahale etmezsen 20li yaşların başında saçının büyük kısmını kaybedebilirsin. Saçların yağlı mı? Her gün veya gün aşırı mı yağlanıyor?
2 günde bir yıkarım 2-3 yıldır ama yıkamadan dursam 3 gün yağlanmayabilir.
Tedavim

Ketoral krem her gün

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2020, 08:58:12 »
dermastamp ve dermareller diye iki ürün var bu ikisinden birini al ya da ikisini al. Haftada bir  iki defa kullanırsın. Fiyatı 50 TL ve 6 ay boyunca kullanabilirsin en azından. Bu ürün kafada kan akışını artırır ve gayet iyi sonuç verir, yeni saç yapar saçları sağlıklı hâle getirir. Piyasadaki finasterid ve minoxilden sonra en iyi üçüncü üründür. Ben ikisinden de sipariş ettim, ömür boyu kullanacağım.

Biotin filan boş iş boşver onları.
Teşekkür ederim. Ama finasteridi araştırdım ömür boyu kullanabilirliği var mı ki onun ? Onun yerine procabil ile minoxidili kombine etmek daha mantıklı olmaz mı ?
Tedavim

Ketoral krem her gün

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 05 Haziran 2020, 10:38:46 »
Malesef.Saçların önlerden inceliyor bu incelme zamanla daha agresifleşecek keyfini çıkarmaya bak derim

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 05 Haziran 2020, 10:47:18 »
Malesef.Saçların önlerden inceliyor bu incelme zamanla daha agresifleşecek keyfini çıkarmaya bak derim
Orası kesin zaten. Geciktirebildiğim kadar geciktirmek istiyorum. Öyle ya da böyle saçlanmak kolay.
Tedavim

Ketoral krem her gün

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 06 Haziran 2020, 15:04:02 »
Teşekkür ederim. Ama finasteridi araştırdım ömür boyu kullanabilirliği var mı ki onun ? Onun yerine procabil ile minoxidili kombine etmek daha mantıklı olmaz mı ?

Finas guzel urun ben de kullaniyorum da cok erken yasta baslamak sagliga zararli olabilir. Illa finans gibi bir sey kullanmak istiyorsan saw palmetto var onunla ayni isi yapar dogaldir ama etkisi daha zayiftir.

Minox cok sac cikarir ben de kullanmak istiyorum sakaklarda hafif seyrekligim var ama korkum su minix dongu yapinca getirdigi yeni saclari dokuyor acaba bunun yaninda benim kendi saclarim da dokulur mu  diye korkuyorum

Benim su an saclar iyi durumda sadece şakaklarda seyreklik var.
Uyguladigim tedavi su %5 procapil sprey, dermareller-dermastamp ikilisinden biri ve finans. Bunlari kullanma nedenim hayatim boyunca bunlari kullanabilecek olmam. Bunlarin arasinda tek finansin yan etki yapma ihtimali var eger yan etki yaparsa haplari ezip procapil spreyin icine atarim sprey olarak kullanirim finansi.

Bu tedavimde pahali olan tek urun procapil digerleri bedava gibi bir sey. Tabii sana finansi onermem illa dht baskilayici kullanacaksan saw palmetto al etkisi de yan etkisi de daha dusuktur ya da uc bes tane avodarti sampuanin icine at. Avodart finastan daha gucludur ama cok az miktarda koyarsan etkisi de yan etkisi de az olur. Yan etili seyleri ya hic kullanma ya da minimum duzeyde kullan yani kisacasi sampuan icine koyarak sprey icine koyarak filan minimuma indirirsin yan etkileri

Procapili de sana onermem cunku hangi tedaviye baslarsan sunu bil hayat boyu kullanmazsan getirdigi kazanimlar yok olacak. Bu yuzden demaroller-dermastamp ikilisini al sana daha iyi geleni kullan. Muhtemeleb demastamp daha iyi gelecektir. Bu ikiliyi insan hayat boyu kullanir gayet de kafaya hayvan gibi bastirmamak kaydiyla tabii forumda bunlari kafaya canavar gibi bastirarak kullananlar var daha cok etki yapsin diye oyle sey yapma

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2020, 15:07:41 »

Finasteridi onermedim ki zaten dermareller ve dermastamp ikilisini onerdim bu ikiliden birini kullan dedim.

Facebook Twitter Instagram