Gönderen Konu: FİNANSTERİD DHT BASKILAMA VÜCÜT GELİŞİMİ  (Okunma sayısı 4561 defa)

Karamazov

• Hero Member
FİNANSTERİD DHT BASKILAMA VÜCÜT GELİŞİMİ
« : 04 Haziran 2020, 01:15:51 »
Merhaba abiler, 1 aydır finansterid alıyorum, milli takım boks seçmeleri için hazırlanıyorum kas kütlesi önemli benim için. 1 aydır kullandığımdan vucut gelişimine etkisini gözlemleyemedim 1/5 proscar kullanıyorum.
Finsansterid dht hormonunu baskılıyor. Dht ise büyüme hormonunu tetikliyor. Kas gelişimi için dht epeyce önemli bir hormon bunun baskılanması elbet ksa gelişimini bir parçada olsa engelleyecektir. Finsansterid kullanıp vücüt geliştirme+ boks yapan. Veyahut vücüt geliştirme yapanınız var mı? Ne derece etkiliyor?
kreatin kas kütlesi kazanımında büyük rol oynuyor çünkü dht yi devreye daha fazla sokuyor. Herhangi bir suplement kullanmıyorum 19 aydır. 120-140 gün sonrası kadar protein tozu alacağım sadece.
Yada spor yapıyorum dht daha fazla çalışıyor diye saçları mı erkenden kaybedeceğim? :)

Trevor

• Hero Member
Ynt: FİNANSTERİD DHT BASKILAMA VÜCÜT GELİŞİMİ
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2020, 01:26:03 »
çok eskiden vücut geliştirmeyle uğraşan kişiler özellikle finasterid kullanırlardı .kalça ve bacak yapmak için hatta çok eski filmlerde bazen denk gelir adam vucüt yapmıştır ama kadın kalçası gibi yuvarlak dolgun bir görünümleri olur  :) yani demem o ki kardeşim finaterid biraz kalça ve bacak geliştirir ama feminem bir görüntüsü olur. sırf bu yüzden badyciler vazgeçti finasterid kullanmaktan diye biliyorum .belki halen kullanılıyordur bundanda çok emin değilim doğrusu.

Karamazov

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2020, 01:32:24 »
çok eskiden vücut geliştirmeyle uğraşan kişiler özellikle finasterid kullanırlardı .kalça ve bacak yapmak için hatta çok eski filmlerde bazen denk gelir adam vucüt yapmıştır ama kadın kalçası gibi yuvarlak dolgun bir görünümleri olur  :) yani demem o ki kardeşim finaterid biraz kalça ve bacak geliştirir ama feminem bir görüntüsü olur. sırf bu yüzden badyciler vazgeçti finasterid kullanmaktan diye biliyorum .belki halen kullanılıyordur bundanda çok emin değilim doğrusu.
Anladım, amacım bodycı olmak değil belirli gerekn bir kas küteslini almak ama fin bunu ne kadar engelleycek bilmiyorum :) bilen varsa?

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2020, 01:37:43 »
Dht baskılayan ilaclar fin dut gibi kilo aldırır mı?

Karamazov

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2020, 01:46:37 »
Dht baskılayan ilaclar fin dut gibi kilo aldırır mı?
tam bir bilgim yok bu konuda ama dikkat etmiyorsan yağlanmaya yardımcı olabilir.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2020, 01:58:19 »
tam bir bilgim yok bu konuda ama dikkat etmiyorsan yağlanmaya yardımcı olabilir.
kilo aldırır fin sayesinde kilo alıp veremeyenler var forumda

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2020, 03:42:39 »
Bende zamanında finasteridin WADA'nın yasaklı listesinde olduğu gerekçesiyle basketbol maçlarından men alan sporcular hatırlıyorum. Sırf o yüzden genç yaşlarımda saç dökülmesi yaşarken saç ile ilgili ilaçları araştırmayı kesmiştim. Kaderine bırakmıştım saçlarımı. Siz de Milli Takım düşünüyorsanız, finasteridi isterseniz bir araştırın derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2020, 03:47:08 »
kilo aldırır fin sayesinde kilo alıp veremeyenler var forumda

Flood yaptığım için özür dilerim ama bu mesaja da cevap vermek istedim.

Doğru finasterid kulladığımdan beri kilo aldım bende. Normalde hep zayıf geziyordum ama finasterid sonrası yağlanma bende de oldu. Tabi bende aktif spor yapıyordum hepsini bıraktım finasterid sonrası. Şimdi yeniden spor yapacağım bakalım sorun benim sporu kesmemde mi? Yoksa finasterid kullandığım için mi? İradeli olup başarabilirsem foruma aktarmayı düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2020, 04:15:48 »
Flood yaptığım için özür dilerim ama bu mesaja da cevap vermek istedim.

Doğru finasterid kulladığımdan beri kilo aldım bende. Normalde hep zayıf geziyordum ama finasterid sonrası yağlanma bende de oldu. Tabi bende aktif spor yapıyordum hepsini bıraktım finasterid sonrası. Şimdi yeniden spor yapacağım bakalım sorun benim sporu kesmemde mi? Yoksa finasterid kullandığım için mi? İradeli olup başarabilirsem foruma aktarmayı düşünüyorum.
ikisininde etkisi olabilir bazı insanlar gece gündüz yerler kilo almak için çok çabalarlar  kilo alamazlar spor yaparlar kilo almaya başlarlar bazılarıda sporla aşırı derecede kilo verir gözlemleyip aktarırsan merak eden arkadaşlarımızda meraklarını giderebilirler ama birebir forumdan konustugum arkadaşlar var spor yapıyorlar finasa başlayıp kilo alıp bıraktıkları halde halen kilo vermek için çabalıyorlar :)Benim düşüncem seninde finastan kilo alman  fin kullanıp spor yapanda kilo alıyor yapmayanda alıyor :) bi arkadaş var 7 aydır zayıflamaya çalışıyo kafayı yiyecek zayıflıyağım diyespor yapıyor yinede veremiyor tabiki bu bünyeden bünyeye farklılık gösterir
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2020, 04:28:57 Gönderen: LaTenT »

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2020, 04:32:15 »
ikisininde etkisi olabilir bazı insanlar gece gündüz yerler kilo almak için çok çabalarlar  kilo alamazlar spor yaparlar kilo almaya başlarlar bazılarıda sporla aşırı derecede kilo verir gözlemleyip aktarırsan merak eden arkadaşlarımızda meraklarını giderebilirler ama birebir forumdan konustugum arkadaşlar var spor yapmıyorlar finasa başlayıp kilo alıp bıraktıkları halde halen kilo vermek için çabalıyorlar :)Benim düşüncem seninde finastan kilo alman

Olabilir. Ben hiç hayatımda bu kadar kilolu olduğumu hatırlamıyorum :). Ama normal şartlarda düzenli spor yapan, her hafta mutlaka 3 4 gün basketbol oynayan, boks yapan birisiydim şu son zamanlar çok fazla harektsiz kalıyorum. Yani günü hareketsiz geçirirsem hiç yoktan 30 dk yürür, gece hatrı sayılır ağırlıklarla evde dambıl, halter çalışıyordum. Finasterid sonrası bıraktım hepsini. Birde düzenli beslenmesemde günlük yediğim kaloriye alkol harici çok dikkat ediyordum. Eğer bu yağlanma finasterid kaynaklı değilse ki yağlanma için doğru bir antreman programı gerekir bakalım bana katkısı nasıl olacak. Zaten saç ektirirsem yine spor yapamayacağım bir süre. Planlarımın arasında nasip olursa saç ektirmek var :). Bakalım bir süre corona nedeniyle evde antremanlara başlayacağım. En azından basketbol ve yüzebilseydim baya faydasını görebilirdim. Ama ben bu seneyi çok dikkatli geçirmeyi planlıyorum.

yigit10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 04 Haziran 2020, 11:27:07 »
Olabilir. Ben hiç hayatımda bu kadar kilolu olduğumu hatırlamıyorum :). Ama normal şartlarda düzenli spor yapan, her hafta mutlaka 3 4 gün basketbol oynayan, boks yapan birisiydim şu son zamanlar çok fazla harektsiz kalıyorum. Yani günü hareketsiz geçirirsem hiç yoktan 30 dk yürür, gece hatrı sayılır ağırlıklarla evde dambıl, halter çalışıyordum. Finasterid sonrası bıraktım hepsini. Birde düzenli beslenmesemde günlük yediğim kaloriye alkol harici çok dikkat ediyordum. Eğer bu yağlanma finasterid kaynaklı değilse ki yağlanma için doğru bir antreman programı gerekir bakalım bana katkısı nasıl olacak. Zaten saç ektirirsem yine spor yapamayacağım bir süre. Planlarımın arasında nasip olursa saç ektirmek var :). Bakalım bir süre corona nedeniyle evde antremanlara başlayacağım. En azından basketbol ve yüzebilseydim baya faydasını görebilirdim. Ama ben bu seneyi çok dikkatli geçirmeyi planlıyorum.

Abi finasterid propecia sonrası askerden geldiğimde 72 kiloydum şuan 77,5 kiloyum yağlanma yaptı ben birde yanında xpecia da alıyordum.Spora tekrar başladım.Sen şuan kaç kilosun.Birde ben bugün doktordan yeni geldim.Anlattım durumu.Kalıcı yan etki yaptı sanırım spermiyoloji ile kan testi istedi.Kan verdim sonucu yarın akşam çıkacakmış.Öbürü covid19 görevlisiymiş yerinde yoktu temmuz başında olur dediler.Bende ani ereksiyon kesilmeleri , zayıf ereksiyon , tatmin edici olmayan orgazm ve depresyon eğilimi yaptı.Bırakmama rağmen halen geçmedi.Doktor geçmesi lazımdı bırakınca dedi.Bimlyorum neden böyle oldu.Bırakalı da çok oldu.Hepi topu kullandığımda en fazla 3-4 aydır.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 04 Haziran 2020, 15:18:45 »
Abi finasterid propecia sonrası askerden geldiğimde 72 kiloydum şuan 77,5 kiloyum yağlanma yaptı ben birde yanında xpecia da alıyordum.Spora tekrar başladım.Sen şuan kaç kilosun.Birde ben bugün doktordan yeni geldim.Anlattım durumu.Kalıcı yan etki yaptı sanırım spermiyoloji ile kan testi istedi.Kan verdim sonucu yarın akşam çıkacakmış.Öbürü covid19 görevlisiymiş yerinde yoktu temmuz başında olur dediler.Bende ani ereksiyon kesilmeleri , zayıf ereksiyon , tatmin edici olmayan orgazm ve depresyon eğilimi yaptı.Bırakmama rağmen halen geçmedi.Doktor geçmesi lazımdı bırakınca dedi.Bimlyorum neden böyle oldu.Bırakalı da çok oldu.Hepi topu kullandığımda en fazla 3-4 aydır.

Kardeşim Xpecia ile kullanmışsın fazla yükleme yapmışsın ama bu süre zarfında da saydığın yanetkilerin tümünü yaşayacağını düşünmüyorum. Tabi sen yine de doktoruna görün. Benim boyum uzun normalde 83 kilo civarıydı ayrıca ideal kilomdu benim 83 kilo şuan 96 kiloyum. Boydan dolayı kilo çok sırıtmıyordu bir dönem ama artık baya baya kilolu duruyorum. Çok kafana takma şu linke bir göz at istersen.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #12 : 04 Haziran 2020, 16:46:08 »
Kardeşim Xpecia ile kullanmışsın fazla yükleme yapmışsın ama bu süre zarfında da saydığın yanetkilerin tümünü yaşayacağını düşünmüyorum. Tabi sen yine de doktoruna görün. Benim boyum uzun normalde 83 kilo civarıydı ayrıca ideal kilomdu benim 83 kilo şuan 96 kiloyum. Boydan dolayı kilo çok sırıtmıyordu bir dönem ama artık baya baya kilolu duruyorum. Çok kafana takma şu linke bir göz at istersen.

Hocam bende sabahları xpecia, uyumadan önce finansterid içiyorum. Fazla mı yükleniyorum acaba vücuda? Ayrıca 10 gün kadar programım şöyleydi;
Sabah xpecia, öğleden sonra zinco(çinko), akşam finansterid, uyumadan bemiks b12 kompleksi.

Salı günü kan tahlili yaptırdım çıkan sonuç şu şekilde; normal olmayan değerleri aldım sadece. Şu an sadece xpecia ve finansterid kullanmaya başladım iki gündür. Ayrıca d vitamini verdi doktor onu kullanıcam.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2020, 17:21:16 »
Hocam bende sabahları xpecia, uyumadan önce finansterid içiyorum. Fazla mı yükleniyorum acaba vücuda? Ayrıca 10 gün kadar programım şöyleydi;
Sabah xpecia, öğleden sonra zinco(çinko), akşam finansterid, uyumadan bemiks b12 kompleksi.

Salı günü kan tahlili yaptırdım çıkan sonuç şu şekilde; normal olmayan değerleri aldım sadece. Şu an sadece xpecia ve finansterid kullanmaya başladım iki gündür. Ayrıca d vitamini verdi doktor onu kullanıcam.

Bende denemek amaçlı 15 gün kullandım sonuçları muazzam oldu bende ama riskli sonuçta hem saw palmetto hemde finasterid kullanıyorsunuz. Karaciğer yağlanması da yapabilir bu takviyeler yada karaciğer de sorununuz varsa normalden daha fazla vucütta bu takviyeler. O zaman daha fazla yanetki görme riski çıkabilir. İhtiyacınız olmayan vitaminleri almayın gerek yok. Bende kullanıyordum bu vitaminleri ama düzensiz beslendiğim içinde biraz kullanıyordum.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2020, 17:35:15 »
Bende denemek amaçlı 15 gün kullandım sonuçları muazzam oldu bende ama riskli sonuçta hem saw palmetto hemde finasterid kullanıyorsunuz. Karaciğer yağlanması da yapabilir bu takviyeler yada karaciğer de sorununuz varsa normalden daha fazla vucütta bu takviyeler. O zaman daha fazla yanetki görme riski çıkabilir. İhtiyacınız olmayan vitaminleri almayın gerek yok. Bende kullanıyordum bu vitaminleri ama düzensiz beslendiğim içinde biraz kullanıyordum.

Anladım hocam, şu an sadece sabah 1 xpecia, uyumadan 1 finansa döndüm. Herhangi bir etki hissettiğim zaman finansla devam edicem.

Facebook Twitter Instagram